Panny Młode 2022- plotki, ploteczki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-03, 11:56   #61
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Nie miałabym nic przeciwko zapłacie za zarezerwowanie terminu, gdybym miała to zapisane czarno na białym, w umowie. A tak to facet nie napisał czy to zadatek, czy zaliczka. Do tego skąd miałabym mieć pewność, że np. zwróci nam pieniądze, jeśli po spotkaniu nie zdecydujemy się na jego usługi? Ogółem myślałam, że to normalne, że usługodawcy rezerwują terminy bez wpłaty pieniędzy - np. do czasu spotkania osobiście lub na tydzień - dwa tygodnie, do czasu podjęcia ostatecznej decyzji. Na szczęście mamy chyba niezbyt oblegany termin i może nikt nam go akurat nie zajmie, ale takim zachowaniem ten fotograf raczej nie wzbudził mojego zaufania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie spotkałam się z sytuacją , żeby fotograf rezerwowal termin bez zadatku. Ale my się spotkaliśmy po tygodniu. Umowa i zadatek na miejscu.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 15:07   #62
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez CocaLove Pokaż wiadomość
Co u Was słychać Dziewczyny?
No hej Powoli do przodu, mamy podpisane umowy z zespołem i kamerzystą, z salą też już prawie, tylko coś im się schodzi z odesłaniem nam finalnej wersji. Dziś wybieramy się na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego, ciekawa jestem jak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 17:46   #63
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hejka, ja nadal szukam pracy, ale już spokojniej do tego podchodzę....Uda mi się znaleźć pracę - to dobrze, nie uda - poradzimy sobie, bo przecież ślubu przez brak pracy nie odwołamy!! Narzeczony i rodzice bardzo mnie wspierają i mam jeszcze odłożoną kasę, więc jest ok i nie ma co narzekać . Nastawiam się już na długoterminowe poszukiwanie pracy (ewentualnie nad stażem) i zastanawiam się nad zmianą branży.

Przeglądałam oferty kilku fotografów, jeszcze pokażę mojemu i jakoś na dniach będziemy się z nimi kontaktować. Jedna znajoma poleciła nam dobrego fotografa, może akurat długo nie będziemy szukać .

A co u Ciebie Cocalove?
Pozdrawiam
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 09:27   #64
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
No hej Powoli do przodu, mamy podpisane umowy z zespołem i kamerzystą, z salą też już prawie, tylko coś im się schodzi z odesłaniem nam finalnej wersji. Dziś wybieramy się na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego, ciekawa jestem jak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak po kursie? Jak to wygląda ?

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Hejka, ja nadal szukam pracy, ale już spokojniej do tego podchodzę....Uda mi się znaleźć pracę - to dobrze, nie uda - poradzimy sobie, bo przecież ślubu przez brak pracy nie odwołamy!! Narzeczony i rodzice bardzo mnie wspierają i mam jeszcze odłożoną kasę, więc jest ok i nie ma co narzekać . Nastawiam się już na długoterminowe poszukiwanie pracy (ewentualnie nad stażem) i zastanawiam się nad zmianą branży.

Przeglądałam oferty kilku fotografów, jeszcze pokażę mojemu i jakoś na dniach będziemy się z nimi kontaktować. Jedna znajoma poleciła nam dobrego fotografa, może akurat długo nie będziemy szukać .

A co u Ciebie Cocalove?
Pozdrawiam
Trzymam kciuki, żeby jednak ta praca znalazła się szybciej niż myślisz. Najważniejsze, że masz wsparcie.
Widzieliście się już z fotografem?

U mnie zabieganie jak zwykle i troszkę kiepsko. Tatę mam szpitalu, ale już jest lepiej. Jest szansa, że w tym tygodniu wyjdzie do domu. Ten wyjazd K mi daje w kość, w sumie dla Nas obojga to masakra. Zobaczymy się jednak dopiero w grudniu. Ale ma kontrakt i najważniejsze, że wreszcie nie narzeka na pracę. W sumie jestem z niego dumna, ale nagle stałam się samotna, cóż trzeba chyba zagryźć zęby
Co do tematu ślubu i wesela, cisza. Pewnie w przyszłym roku ruszymy bardziej z tematem.
Miłego dnia
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:33   #65
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Kurs jak na razie całkiem w porządku, pierwsze zajęcia trwały może 40 minut. Co prawda nie prowadził ich mój ulubiony ksiądz z tej parafii, ale numer dwa w moim prywatnym rankingu, więc też nie było źle, mówił jasno i życiowo Tylko nie wiem czy to on będzie prowadził całość kursu, czy może będzie się z kimś wymieniał. Mam tylko nadzieję, że nam zaliczą ten kurs w innej diecezji, bo jedna para miała indeksy wzięte chyba z rodzinnej parafii i tematy zajęć im się trochę różniły.
Dziś mamy na skype spotkanie z fotografem, ciekawa jestem jak będzie. Nie jestem jeszcze do niego do końca przekonana, chciałabym zobaczyć jakiś pełny reportaż i sesję, bo ciężko mi ocenić po kilku ujęciach, czy będę zadowolona z całokształtu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 13:59   #66
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dziękuję CocaLove . Staram się być dobrej myśli. Przyznam, że jeszcze 2 miesiące temu szłam na rozmowy z ogromnym entuzjazmem i myślą, że na pewno dostanę pracę z takimi papierami...Teraz jakby ten entuzjazm zgasł. Nigdy nie myślałam, że z 4-letnim doświadczeniem na solidnych stanowiskach w urzędach będę miała problem ze znalezieniem pracy, ale cóż...kryzys daje się w oznaki

Narazie nie widzieliśmy się z fotografem, wysłaliśmy zapytania do kilku z prośbą o przesłanie oferty. Tylko jeden na razie przesłał, ale jego oferta wydaje się nam za droga. Zobaczmy co przyślą pozostali.

CocaLove dużo zdrówka Twojemu tacie, a Tobie wytrwałości. Czas szybko zleci do grudnia

Odnośnie nauk przedmałżeńskich - my zamierzamy iść na początku przyszłego roku (w styczniu albo w lutym).
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 09:15   #67
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej dziewczyny przeglądaliśmy oferty kilku fotografów, niektórzy przysłali nam mailowo, ale na razie nie wybraliśmy żadnego. Spora różnica w cenie, bo jedni mają stawkę 2100 już na 2022 r. i w cenie jest również sesja plenerowa, inni za 2500 i bez sesji plenerowej, po 3200 za podstawowy pakiet. Chcieliśmy wziąć tańszego (ponad tysiak w kieszeni) ale zdjęcia takie sobie....
Jak to u Was wygląda cenowo i jakie usługi oferują w cenie?

Poza tym chcieliśmy się zorientować jakie są terminy nauk przedmałżeńskich w parafiach na stronie internetowej, ale żadna nie ma aktualnego grafiku, tylko z zeszłego sezonu :P. Widzę też, że znaczeni więcej jest ogłoszeń o naukach weekendowych. A jak u Was kurs brainstorm?

Przy okazji się pochwalę - wczoraj podpisałam umowę o pracę. Na razie na okres próbny na 3 mies w budżetówce. Pierwszy dzień miałam bardzo udany, zobaczymy jak będzie jak faktycznie zacznę pracować.

Pozdrawiam
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-26, 22:18   #68
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej izan Fajnie, że udało się znaleźć pracę i się podoba, oby tak dalej
My akurat dzisiaj byliśmy na spotkaniu z jednym fotografem, głównie zależało mi na tym, żeby zobaczyć jak wygląda pełna przykładowa sesja i reportaż, a pokazał nam zdjęcia z różnych ślubów i potem tak trochę szybko skakał po prezentacji ze zdjęciami, więc nadal nie jestem pewna na 100%, że wszystkie zdjęcia by mi pasowały, ale ogółem wydaje się ok. Akurat on ma ofertę 2,5 tys. za reportaż + plener + galeria online, zdjęcia na pendrive i parę odbitek. Gdyby do tego doliczyć album i sesję narzeczeńską to wyjdzie około 3 tys. plus my musielibyśmy mu dopłacić za dojazd, bo trochę kilometrów do miejsca ślubu będzie miał. Tak czy siak to super cena za taką jakość i jedna z najtańszych, a jednocześnie satysfakcjonujących nas opcji. Dostawałam też oferty, gdzie cena za sam reportaż to było 4-5 tysięcy, a w pakiecie z sesją poślubną nawet i 7-9 tys. Zależy mi na tym, żeby mieć ładne zdjęcia i nie chcę na tym oszczędzać kosztem jakości, ale tak bogata to nie jestem
Jeśli chodzi o nauki to polecam jednak poszukać opinii w internecie lub popytać na grupach ślubnych. My tak w ciemno poszliśmy do tej parafii, bo mamy ją pod nosem i niektórzy księża tam są fajni. Pierwsze zajęcia były spoko, kolejne opuściliśmy, bo byliśmy na urlopie, więc będziemy musieli je odrobić podczas kolejnej edycji kursu, a teraz czym dalej, tym gorzej... Ostatnie, 4 z cyklu zajęcia, były z taką typową panią z poradni rodzinnej, dla której in vitro czy antykoncepcja to dzieło szatana Z kolei na jednej z grup na fb pojawiło się pytanie o sensowne nauki w Warszawie i opisy niektórych z nich są tak zachęcające, że żałuję, zaczęliśmy ten kurs, bo jednak trochę szkoda go teraz przerwać i zaczynać gdzieś indziej od zera. Oby tylko kolejne spotkania były sensowniejsze, ale tych ostatnich zajęć już chyba nic nie przebije.
Od zeszłego weekendu oficjalnie mam świadkową A wy już macie wybranych świadków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:09   #69
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cześć Dziewczyny 😘

Wybaczcie, kupę czasu mnie nie było. Problemy ze zdrowiem taty i moje zresztą też całkiem mnie pochłonęły. Niestety z tatą nie jest dobrze.

Teraz ostatnie szlify przed obroną na studiach, tak się stresuje okropnie 😜

A tak poza tym to praca i dom, no i leci dzień za dniem.



Izan- gratuluję, mówiłam, że się uda. Mam nadzieję, że ta praca będzie na stałe 😘 jeszcze nie myślałam o fotografie czy kamerzyście. Chcę do końca roku wybrać orkiestrę i sale chociaż...

Brainstorm- jak urlop? Byliście gdzieś? Te spotkania na tych naukach to większości tak wyglądają, niestety... Ja na swoją świadkową wybieram swoją siostrę. Zawsze mogę na nią liczyć, wstydu mi nie zrobi, jest jak moja przyjaciółka i nie będzie problemu jeśli będę potrzebować pomocy. A mój K chce wziąć albo swojego przyjaciela albo szwagra jeszcze się waha, ale ja nie ingeruje. Lubię obu, więc to on musi zdecydować na kim może bardziej polegać i czy może mu ufać.



Myslałyście już jak wejdziecie do kościoła. Z tatą? Z kimś wyjątkowym? Razem z przyszłym mężem? Ja wejdę z moim bratem, niestety mój tata już nie ma na to sił. Ale wiem, że dla brata to będzie wyjątkowe przeżycie. Zresztą dla starszego o 17 lat brata😉
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 17:57   #70
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Byliśmy tydzień w Bułgarii Fajnie, ciepło, na luzie, tak że prawie można było zapomnieć o covidzie. Niestety teraz mam straszny zapiernicz w pracy, zmieniają nam strukturę firmy, testujemy nowy program, który oczywiście jest pełen błędów, a przełożeni plują się, że testy nam słabo idą. A do tego standardowe obowiązki, więc ciągnę nadgodziny i czuję, że już potrzebuję kolejnego urlopu...
Mam w planach iść do ołtarza razem z narzeczonym, ramię w ramię. Nie przemawia do mnie odprowadzanie. Jak ktoś tak sobie wymarzył albo chce w ten sposób wyróżnić ważną osobę to spoko, ale ja ani nie mam takiego marzenia, ani nie mam jakiejś specjalnej relacji z tatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 17:57   #71
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dziękuję Wam bardzo na razie się wdrażam, myślę, że dam radę . Jak do tej pory bardzo pozytywne wrażenia, oby tak dalej . Pracuję w młodym, zgranym zespole, dziewczyny w moim wieku, kontaktowe, otwarte, także zespół super.

Też wezmę na świadkową siostrę, a narzeczony kolegę. Myśleliśmy w przyszłym roku już oficjalnie prosić, teraz jednak trochę za wcześnie.

Niedawno mój dzwonił do proboszcza z pytaniem czy można zarezerwować termin przez tel. (ze względu na wirusa), ale powiedział, że osobiście i że jak na 2022 r. to spokojnie.

Chciałabym, żeby mój tato odprowadził mnie do ołtarza .

CocaLove trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-12, 19:21   #72
MerdaPiesOgonem
Przyczajenie
 
Avatar MerdaPiesOgonem
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: UK/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ja mam zagwozdkę. Myślałam żeby już w tym roku poprosić przyjaciółkę o świadkowanie w Boże Narodzenie ale to jednak trochę wcześnie Z drugiej strony w następnym roku zobaczę ją dopiero w czerwcu, bo zjeżdżamy na stałe do Polski ale przyjedzie do mnie z kilkorgiem naszych znajomych, jakoś nie mam ochoty jej pytać o to tak przy wszystkich, wolę to zrobić w cztery oczy A święta za rok wydają mi się trochę za późno, to tylko pół roku przed, a będziemy mieszkać w innych miastach więc to trochę zawęża pole do popisu
MerdaPiesOgonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 21:34   #73
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Oj tam, nie przejmuj się, ja swoją świadkową poprosiłam trochę ponad półtora roku wcześniej, a niektóre dowiadują się tuż po zaręczynach lub nawet jeszcze przed wiedzą, że jak dojdzie co do czego to przypadnie im ta zaszczytna rola Jeśli tylko będziesz miała odpowiednią okazję to działaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 17:13   #74
MerdaPiesOgonem
Przyczajenie
 
Avatar MerdaPiesOgonem
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: UK/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

I chyba tak zrobię, właściwie to tylko formalność, bo na sto procent i tak wie, że to ona zostanie świadkową
MerdaPiesOgonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 19:46   #75
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Wita się w wątku przyszła panna młoda w 2022 roku . Termin wybrany przypadkowo: 23.07.2022 - luźno rzucony w pracy, po przemyśleniach stwierdziliśmy, że w sumie idealny dla nas . Jak się okazało wybrana sala i zespół akurat mieli wolne. Tak więc na tą chwilę mamy salę, zespół i fotografa .

To ja też będę jedną ze starszych panien młodych, bo akurat będę tuż przed 31 urodzinami, a Tż będzie miał 33 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 20:36   #76
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witaj w naszym gronie Kasiaml91 Opowiedz coś więcej o Was - jak długo jesteście razem, jaki ślub planujecie? Z którego regionu Polski jesteście?

My w końcu wybraliśmy fotografa i dziś podpisaliśmy umowę. Bratowa narzeczonego nam poleciła, u nich na ślubie był ten sam - ładne zdjęcia za przystępną cenę (w pakiecie z sesją w innym dniu).

Chciałam już przejrzeć terminy nauk przedmałżeńskich na przyszły rok, ale znalazłam informację na stronie tylko 2 parafii...Widziałam, że w jednej prowadzą nauki w formie online. Ciekawe w jakiej formie będą się odbywać w przyszłym roku. A jak jest u Was brainstorm?
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 21:11   #77
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Wita się w wątku przyszła panna młoda w 2022 roku . Termin wybrany przypadkowo: 23.07.2022 - luźno rzucony w pracy, po przemyśleniach stwierdziliśmy, że w sumie idealny dla nas . Jak się okazało wybrana sala i zespół akurat mieli wolne. Tak więc na tą chwilę mamy salę, zespół i fotografa .

To ja też będę jedną ze starszych panien młodych, bo akurat będę tuż przed 31 urodzinami, a Tż będzie miał 33 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej
Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Witaj w naszym gronie Kasiaml91 Opowiedz coś więcej o Was - jak długo jesteście razem, jaki ślub planujecie? Z którego regionu Polski jesteście?

My w końcu wybraliśmy fotografa i dziś podpisaliśmy umowę. Bratowa narzeczonego nam poleciła, u nich na ślubie był ten sam - ładne zdjęcia za przystępną cenę (w pakiecie z sesją w innym dniu).

Chciałam już przejrzeć terminy nauk przedmałżeńskich na przyszły rok, ale znalazłam informację na stronie tylko 2 parafii...Widziałam, że w jednej prowadzą nauki w formie online. Ciekawe w jakiej formie będą się odbywać w przyszłym roku. A jak jest u Was brainstorm?
W sumie dobrze, że macie fotografa z polecenia - zawsze to lepiej zdać się na opinię kogoś znajomego, no i można na spokojnie obejrzeć rzeczywiste efekty pracy, a nie tylko najlepsze ujęcia wybrane na stronę My w końcu też się zdecydowaliśmy na foto, mamy to prawie z głowy, musimy tylko odesłać umowę pocztą, bo gdy chciałam ją przy okazji podrzucić osobiście, to facetowi nie pasował termin. Ogółem mam wrażenie, że koleś jest średnio kontaktowy i to chyba jego dodatkowe zajęcie, a nie główna praca, ale robi dobre zdjęcia za dobre pieniądze, więc już zostanie.
U nas nauki nadal tak jak były - co tydzień w salce na plebanii, ciekawa jestem czy tak zostanie, bo są chyba jeszcze 3 tematy do zrealizowania. Jedyne co to teraz więcej osób siedzi w maseczkach I podtrzymuję zdanie, że najważniejsze jest to, kto prowadzi nauki, bo po zajęciach z panią z poradni byłam załamana, a w ostatnim tygodniu znowu był ten spoko ksiądz z pierwszych zajęć. Co najlepsze miał temat o wychowaniu dzieci i sam się śmiał co on może na ten temat nam powiedzieć, no ale jako że od wielu lat uczy też w szkole, to jednak też doświadczenie pedagogiczne robi swoje. Mówił bardzo fajnie i można było się nawet sporo pośmiać. Na takie zajęcia to ja mogę chodzić z przyjemnością, a nie po to, żeby tylko odbębnić
Chyba mnie pogrzało, ale w piątek jadę przymierzyć jedną suknię, w której się zakochałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 05:07   #78
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Oboje z Podlasia poznaliśmy się w pracy, mieliśmy do zrobienia "projekt" i jakoś tak wyszło samo 🤪.

Tu Was zaskoczę, bo jesteśmy ze sobą tak oficjalnie to od lipca tego roku, pierścionka jeszcze nie ma ale termin ślubu wybrany . W dniu ślubu minie nam takie oficjalne 2 lata jak jesteśmy ze sobą. Ogólnie historia nasza zaczęła się trochę od tego, że w pracy mój dział zaczął troszeczkę nas swatać ze sobą .

My mamy sprawdzonego fotografa, kilka imprez w bliskim otoczeniu już ogarniał i pewnie nie jedną jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 13:12   #79
MerdaPiesOgonem
Przyczajenie
 
Avatar MerdaPiesOgonem
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: UK/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Oboje z Podlasia poznaliśmy się w pracy, mieliśmy do zrobienia "projekt" i jakoś tak wyszło samo 🤪.

Tu Was zaskoczę, bo jesteśmy ze sobą tak oficjalnie to od lipca tego roku, pierścionka jeszcze nie ma ale termin ślubu wybrany . W dniu ślubu minie nam takie oficjalne 2 lata jak jesteśmy ze sobą. Ogólnie historia nasza zaczęła się trochę od tego, że w pracy mój dział zaczął troszeczkę nas swatać ze sobą .

My mamy sprawdzonego fotografa, kilka imprez w bliskim otoczeniu już ogarniał i pewnie nie jedną jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ślub w Łomży czy Białymstoku?
MerdaPiesOgonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-22, 14:49   #80
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Łomża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 10:43   #81
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej dziewczyny jak się trzymacie w tych trudnych czasach?

Jak myślicie, z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować termin u fryzjerki i makijażystki? Czytałam bardzo różne opinie na ten temat, niektóre dziewczyny pisały, że rezerwowały z 1,5 rocznym wyprzedzeniem i terminy były na wyczerpaniu, szczególnie jeśli to miesiące wiosenne lub letnie...

U nas praktycznie 1,5 roku do ślubu...Omg jak ten czas leci!

Brainstorm - skończyliście już nauki? Ogólnie to widziałam, że parafie mają różne pakiety, jeśli chodzi o przygotowania do ślubu. A Wy mieliście np. wieczory dla zakochanych albo dni skupienia dla narzeczonych? Nie wiem, czy to jest w pakiecie z naukami przedmałżeńskimi... Ogólnie parafie w naszym mieście w większości mają zapisy jak na razie na nauki weekendowe. Niby spoko, ale po co płacić podwójną stawkę? A poza tym nie potrzebujemy niczego przyśpieszać

Btw. jak ta suknia ślubna? Mierzyłaś?

Pozdrawiam
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 11:44   #82
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hejka u nas już nawet niecałe 1,5 roku zostało
Fryzurą i makijażem jeszcze się wcale nie interesowałam, a może powinnam O pozajmowane terminy aż tak się nie boję (w końcu goście też gdzieś chodzą na fryzurę czy makijaż, a nie umawiają się rok przed), bardziej o to, czy wszyscy będą pracować, bo data ślubu mimo wszystko łapie się na długi weekend majowy. Do tego nie znam salonów w rodzinnych stronach Tż. Fryzjerskie jeszcze w miarę - do jednego na pewno nie pójdę, bo raz zrobili mi gniazdo na głowie, a nie fryzurę, tak że po przyjściu myłam włosy i w końcu poszłam na wesele w prostych rozpuszczonych. W drugim upięcie wyszło całkiem spoko, im bym może zaufała Ale jeśli chodzi o makijaż to mam zerowe rozeznanie.
Z tymi naukami to ja sama nie wiem jak w końcu stoimy Niby obecny kurs dobiegł końca (2 tygodnie nie było spotkań, bo księża byli na kwarantannie) i ostatnie zajęcia były 3 tematy za jednym zamachem. A jako że my się jeszcze spieszyliśmy w jedno miejsce i musieliśmy wyjść przed końcem, to nam proboszcz tylko podbił te tematy, podbił też jakąś rozmowę na temat wysluchanych konferencji (której nie było :P) i tyle. Został nam jeden temat do nadrobienia (+ osobno poradnia rodzinna), ale nie wiem, czy dostaniemy potem jakieś zaświadczenie, czy indeks z podpisami spełnia już taką funkcję. O żadnych dodatkowych dniach skupienia nic nie wiem. Kolejna edycja kursu będzie już online, mam numer do księdza, który go poprowadzi, więc tak czy siak zadzwonię o ten brakujący temat i przy okazji może spytam o pozostałe szczegóły. A o co chodzi z tą podwójną stawką? U was nauki są płatne? Bo my robiliśmy za darmoszkę
Sukienkę mierzyłam, a nawet wczoraj już kupiłam Finalnie mierzyłam dwie, ten sam model, ale jeden miał bardziej zabudowany dekolt. I zdecydowałam się na tę drugą, bo pięknie leży nawet bez poprawek krawieckich. Zdjęcia wrzucałam na wątek oczekujących Teraz tylko pilnować, żeby się nie odkształciła (niestety musi leżeć złożona w szafie) i żeby jej mole nie zjadły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 13:12   #83
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My w poniedziałek podpisaliśmy umowę z kamerzystą, cena 3800 zł całkiem spoko.
Ja w sumie nie mam pojęcia do kogo bym się umówiła na czesanie, bo makijaż to możliwe że kolegi z pracy żona mi zrobi. Byłam już raz u niej i mi się podobało.

W przyszłym roku zapowiada nam się kilka wesel to może umówię się na czesanie do salonu gdzie chodzę na farbowanie.

Ja już bym chętnie pomierzyła suknie ale wydaje mi się to trochę za wcześnie. Chyba po Nowym Roku coś będę działać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 16:09   #84
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Brainstorm - oglądałam zdjęcia sukienki, jest piękna, idealnie pasuje do Twojej figury Dobrze, że zdecydowałaś się na drugą, dekolt w sam raz , ale dla mnie plecy zbyt odkryte, ale co kto oczywiście woli .

Kasiaml 91 - dokładnie, ja też bym już przymierzyła kilka sukien, ale jest za wcześnie. W styczniu może się przejdę po salonach . Jednak tak optymalnie wydaje mi się rok przed ślubem, czyli w moim przypadku w czerwcu .

Woow to super, że nauki macie bezpłatnie , u nas 200 zł za weekendowe, 100 zł za tradycyjne. Także można zaoszczędzić trochę czasu i zrobić kurs przyśpieszony, ale płaci się podwójnie niestety...Także poczekamy aż pojawią się ogłoszenia o tradycyjnych naukach .

Właśnie bratowa narzeczonego mi napisała, że rezerwowała terminy u fryzjerki i makijażystki z rocznym wyprzedzeniem i było w sam raz .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 16:35   #85
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Brainstorm bardzo piękna sukienka

izan1222 ja pewnie też gdzieś w lipcu będę oglądać sukienki. Jeżeli zdecyduję się na ten sam salon co moje siostry to tam optymalnie jest przyjść na początku 2022 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-11, 19:33   #86
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dzięki dziewczyny Jeśli chodzi o odkryte plecy to marzyły mi się takie jeszcze zanim wypatrzyłam tę sukienkę, z kolei np. nie zdecydowałabym się na najpiękniejszą nawet suknię, jeśli miałaby siateczkę i guziki na plecach. Nie i już A jednak wiele jest takich modeli, więc komuś się podobają - i dobrze, że każda może znaleźć coś, co jej pasuje I ogółem to też miałam w planach chodzić po salonach jakoś wiosną tego roku, teraz z nudów przeglądałam sukienki, żeby się rozeznać co mi się podoba, no i wyszło jak wyszło
Kurczę, taka rzecz jak nauki powinna być bezpłatna... Skoro teoretycznie za ślub kościelny nie ma narzuconej opłaty, to czemu jest za coś, co jest do tego ślubu wymagane? Te ceny co podałaś to za parę czy osobę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-12, 16:56   #87
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Dobre pytanie brainstorm, ale niestety wiadomo jak jest, wszędzie biznes. Tylko dziwi mnie, że w jednym mieście nauki darmowe, a w innym płatne...To cena za parę. Z tego co czytałam, powinniście dostać zaświadczenie o ukończeniu kursu .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 19:58   #88
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

hej,

dziewczyny, niedawno się zaręczyłam jestem absolutnie przeszczęsliwa, ale jak myślę o zorganizowania ślubu i wesela to mi słabo. Chciałabym dołączyć do waszego wątku, bo sama byłam tylko na kilku weselach i naprawdę czuję, że potrzebuję wsparcia.

Wesele chcemy zorganizować w maju lub czerwcu 2022r. Niestety już na samym wstępie kilka sal mi odmówiło bo w tym czasie robią komunie.

Mam też ogromny problem z tym kogo wybrać na świadkową, kogo zaprosić. co napisać w zaproszeniach itd. Ogólnie nigdy nie uczestniczyłam w organizacji wesela i na maksa mnie to przerasta.
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 20:23   #89
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez olivek_xoxo Pokaż wiadomość
hej,

dziewczyny, niedawno się zaręczyłam jestem absolutnie przeszczęsliwa, ale jak myślę o zorganizowania ślubu i wesela to mi słabo. Chciałabym dołączyć do waszego wątku, bo sama byłam tylko na kilku weselach i naprawdę czuję, że potrzebuję wsparcia.

Wesele chcemy zorganizować w maju lub czerwcu 2022r. Niestety już na samym wstępie kilka sal mi odmówiło bo w tym czasie robią komunie.

Mam też ogromny problem z tym kogo wybrać na świadkową, kogo zaprosić. co napisać w zaproszeniach itd. Ogólnie nigdy nie uczestniczyłam w organizacji wesela i na maksa mnie to przerasta.
Witamy w gronie i zapraszamy

Powiedz coś więcej o Was, w jakim jesteście wieku, długo ze sobą jesteście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 20:41   #90
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
Witamy w gronie i zapraszamy

Powiedz coś więcej o Was, w jakim jesteście wieku, długo ze sobą jesteście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesteśmy ze sobą prawie 3 lata, ale od początku czuliśmy, że to jest to. TŻ na 3 randce powiedział, że w sumie to nie wie czemu miałby się nie oświadczyć już dzisiaj ostatecznie trochę mu zeszło, ale myślę że oboje potrzebowaliśmy dojrzeć do tej decyzji. Ja mam 30lat a on 25.

Parę miesięcy przed poznaniem obecnego narzeczonego zakończyłam 12 letni związek. Wywróciło to moje życie do góry nogami, było bardzo trudne emocjonalnie, musiałam się przeprowadzić, straciłam większość znajomych. Nie będę ukrywać, że jest mi smutno, bo zrobiłam wstępną listę gości a moich przyjaciół jest tam garstka, tych najlepszych, co ze mną zostali. Mam taką obawę, że to będzie widać na weselu, że mało jest ludzi ode mnie, ale też nie chcę zapraszać znajomych z pracy czy takich z którymi rzadko rozmawiam tylko po to, żeby zapełnić miejsce.
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 07:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.