Czy zdawać egzamin FCE? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-09, 09:17   #1
carebear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Question

Czy zdawać egzamin FCE?


Cześć Wam!

Od dłuższego czasu mam problem jeśli chodzi o podjęcie decyzji w tej sprawie.
Mianowicie: Latem tego roku ukończę studia magisterskie i oczywiście, będę aplikować do pracy w miejscu, gdzie wiodącym językiem jest angielski.
Obecnie mój angielski jest na poziomie B2 z czego od około roku nie miałam z nim większej styczności niżeli przy oglądaniu seriali i czytaniu pojedynczych artykułów. Do sierpnia chciałabym mocno podszlifować język i tutaj nasuwa się moje pytanie: Jak byście doradzili? Rozpocząć kurs przygotowujący do FCE i zdać egzamin czy może podejść do kursu przygotowującego do CAE, ale nie zdawać egzaminu? Wiem, że na pewno nie jestem obecnie na siłach jeśli chodzi o zdawanie CAE, ale przez te kilka miesięcy chce mocno popracować nad angielskim biorąc udział w jakimś kursie, bo to zdecydowanie bardziej motywuje. Co doradzacie?
carebear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 19:46   #2
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Czy zdawać egzamin FCE?

Zorientowałabym się dokładnie, jak teraz wyglądają kursy pod FCE/CAE. Egzaminy nie są tanie, a kiedy ja zdawałam, sporą część kursu poświęcano na trenowanie stricte pod zadania na egzaminie, które są dość specyficzne.


Moim zdaniem nie ma sensu się fiksować na zdaniu egzaminu, angielski podszlifujesz i bez niego. A na rozmowie o pracę i tak będą chcieli sprawdzić Twoje umiejętności. Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło, by ktoś na rozmowie powiedział "o, masz CAE, to ja już nie będę z tobą rozmawiać po angielsku"
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-09 20:46:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.