Wesele bez dzieci - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-21, 09:34   #61
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez blondyna06 Pokaż wiadomość
Ja z moim TŻ tez nie chcemy dzieciaków na weselu... Szczerze mówiąc ńie miałam żadnych obiekcji zeby powiedzieć przy zapraszaniu pamiętaj to wasz dzień i ma byc tak jak wy chcecie

Większość moich gości zrozumieli temat. Ciocia tylko starej daty oczywiście musiała powiedzieć co o tym myśli ale jakos sie tym nie przyjęliśmy takze bądź konsekwentna jak nie to nie i juz
Nie rozumiem takiego podejścia. Ślub i sakrament małżeństwa jest ak najbardziej dla nas, ale wesele organizuje się dla przyjaciół i rodziny. NIe traktujmy wesela jak osobistego folwarku. Niedługo będzie pisały chyba na zaproszneiach w co mają się goście poubierać, żeby do wystroju sali pasować no i jeszcze żeby nie śpiewali za stołami bo to kicz. itd itd... Dla mnie to podejście rozkapryszonej księżniczki. Mam nadzieję, że żadnej z Was tym nie uraziłam. nie było to moim celem.

Cytat:
Napisane przez improve Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w stu procentach. Sama nie mam dzieci ale i tak uważam, że wesele to impreza rodzinna, jedna z niewielu okazji, gdy cała rodzina może spotkać się razem, czasem dopiero co zobaczyć/poznać nowego malucha, członka rodziny. Poza tym dziecko to też człowiek i trzeba mu pokazać różne rzeczy i różne zwyczaje. Co innego jeśli dziecko nie chce i co innego jeśli to rodzice zadecydują, że wolą przyjść bez dzieci. Ale zaproszenie bez dzieci jest zupełnie sprzeczne z moją definicją wesela, które wg mnie jest czymś bardzo rodzinnym, łączącym i rodziny i pokolenia. I zdecydowanie nie jest imprezą tylko dla dorosłych. Moja opinia
Dokładnei się zgadzam Dzieci są cześcią rodziny, często tej najbliższej, więc nie wiem czemu miałabym ich nie zapraszać.

Jeżeli rodzice mają z kim zostawić dziecko to na pewno to zrobią. To są dorośli ludzie którzy doskonale sobie zdaja sprawę z tego, że biorąc swoja pociechę będą musieli się nią zaopiekować a nie pić do oporu. Nie wiem skąd u Was takie podejście, że zapraszajac ich bez dzieci to zdejmujecie z nich jakby jakies jażmo odpowiedzialności i zapewniacie szamapńska zabawę. To nie tak działa, bo oni cały wieczór beda myslec co robia ich dzieci z tą obcą babą z ktora je zostawili. Będziecie miały dzieci to może to zrozumiecie. Ja z reszta na takie wesele na pewno bym nie poszła. Odebralabym to osobiście, że ktoś szuka oszczędności na weselu i znalazł je właśnie w zapraszaniu moich dzieci. Pomogłabym takiej parze zaoszczedzic jeszcze wiecej.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość

A co do małej, o której piszesz Blacky, to nie wina dzieci, tylko durnej matki, ktora dziecka nie potrafi wychować i przypilnowac. Uwazam takze, ze rodzic decydujacy sie przyjsc z dzieckiem sam odpowiada za konsekwencje tego jak bedzie sie bawil. Bez sensu, zeby PMłodzi zamartwiali sie "jak ci biedni goscie beda sie bawic". Ich decyzja, ich czas, ich zabawa.

I pamietajcie, ze w weselu chodzi o to, zeby wspolnie przezywac pewne wydarzenie w waszym zyciu, a nie o to, żeby kazdemu dogodzic, bo tak sie nie da.
Też nie rozumiem dlaczego Para Młoda ma brać na swoje barki uszczęśliwianie kogoś na siłę? Jeżeli ktoś chce się hucznie bawić to dzieci gdzieś zostawi, a jeżeli nie, albo nei ma możliwości ich z nikim zostawić to niech przyjdzie z dziećmi. Zależy mi na tym by ta osoba była, więc nie rozumiem czemu mam jej dostarczać kolejnych problemów i wyrzeczeń w imię uczestnictwa w moim przyjęciu
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 22:39   #62
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Ja z reszta na takie wesele na pewno bym nie poszła. Odebralabym to osobiście, że ktoś szuka oszczędności na weselu i znalazł je właśnie w zapraszaniu moich dzieci. Pomogłabym takiej parze zaoszczedzic jeszcze wiecej.
widzę, że jesteś już po ślubie. Nie wiem gdzie go organizowałaś ale ja w mojej sali (a także spotkałam się z tym w każdej jaką oglądałam) za dzieci do lat 3 nie płacę. Do lat 8 płacę tylko 50%. Więc wybór zapraszania bez dzieci nie ma nic wspólnego z pieniędzmi.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 23:27   #63
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Nie, jestem przed Napisałam to odłącznie wcześniejszych wypowiedzi, że w miejsce dziecka można zaprosić kogoś innnego.
Skoro nie chodzi o pieniadze to o co, o ilość krzeseł w takim razie? Wybiera się taką salę na której starczy miejsca dla wszystkich.
Po prostu nie rozumiem takiego podejścia, uważam, że takie życzenia można robić przy zapraszaniu do siebie do domu np. na sylwestra czy inne nocne imprezy, ale nie na wesele. Wesele ma zupełnie inny charaker, jest przyjęciem rodzinnym a nie zwykła popijawą dla dorosłych... takie moje zdanie.

Moja znajoma ostatnio zostawiła maleństwo z nianią, kilka razy w trakcie wesela jeździła do domu na karmienie. Mogła sobie na to pozwolić bo impeza była raptem kilka km od jej domu, ale jeżeli byłaby gdzieś dalej to całkowicie musiałaby z niej zrezygnować w imię kaprysu Młodych. Bo inaczej niż kaprys tego nazwać nie umiem. Tak czy inaczej, uważam to za zachowanie samolubne i przykre
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 00:24   #64
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Skoro nie chodzi o pieniadze to o co, o ilość krzeseł w takim razie?
Przecież dziewczyny podały przeróżne argumenty przeciwko dzieciom na weselu Wystarczy przeczytać uważnie cały wątek.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 01:16   #65
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Wesele bez dzieci

skoro jest to wydarzenie rodzinne, to pamiętaj o tym, że każdy jest inny, są różne relacje w rodzinach, niektóre sale nie mają zniżek na dzieci, albo są za małe na pakiet "dzieci ile się da"
niektórzy dzieci nie lubią, inni nie chcą mieć kinderbalu (są rodziny z wysypem dzieci i się robi szopka), a jeszcze inni byli na weselach, gdzie dzieci nie dodawały temu dniu uroku, tylko niemal go zrujnowały (a nawet były powodem nieszczęśliwych wypadków), więc jako rodzina/przyjaciel powinnaś zrozumieć wybór Państwa Młodych

jeśli chcą dzieci, to niech będą
ale jeśli nie, to trzeba to albo uszanować, albo powiedzieć od razu, żeby na twoje miejsce zaprosili kogoś innego i że tego dnia zostajesz w domu

wolałabym, żeby ktoś uszanował nasze wybory (przyczyny dokonania takiego mogą być przeróżne) i po prostu od razu powiedział, że bez dzieci nigdzie się nie rusza i że w takim razie nie przyjdzie, bo jeśli miałby nas na siłę tymi swoimi dziećmi uszczęśliwiać mimo próśb, żeby przyjść bez nich, to sytuacja by nie była komfortowa ani miła dla żadnej ze stron (i to jest dopiero samolubne, a nawet wredne)

jak ktoś chce, żeby rodzina poznała nowego malucha w rodzinie - to niech tą rodzinę zaprosi do siebie (jest tyle okazji: święta, urodziny, dzień dziecka) i niech tam łączy pokolenia, na własnej imprezie

nie chcesz uszanować wyboru PM, nie przychodź - takie jest moje zdanie
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 09:47   #66
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Przecież dziewczyny podały przeróżne argumenty przeciwko dzieciom na weselu Wystarczy przeczytać uważnie cały wątek.
Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
skoro jest to wydarzenie rodzinne, to pamiętaj o tym, że każdy jest inny, są różne relacje w rodzinach, niektóre sale nie mają zniżek na dzieci, albo są za małe na pakiet "dzieci ile się da"
niektórzy dzieci nie lubią, inni nie chcą mieć kinderbalu (są rodziny z wysypem dzieci i się robi szopka), a jeszcze inni byli na weselach, gdzie dzieci nie dodawały temu dniu uroku, tylko niemal go zrujnowały (a nawet były powodem nieszczęśliwych wypadków), więc jako rodzina/przyjaciel powinnaś zrozumieć wybór Państwa Młodych

jeśli chcą dzieci, to niech będą
ale jeśli nie, to trzeba to albo uszanować, albo powiedzieć od razu, żeby na twoje miejsce zaprosili kogoś innego i że tego dnia zostajesz w domu

wolałabym, żeby ktoś uszanował nasze wybory (przyczyny dokonania takiego mogą być przeróżne) i po prostu od razu powiedział, że bez dzieci nigdzie się nie rusza i że w takim razie nie przyjdzie, bo jeśli miałby nas na siłę tymi swoimi dziećmi uszczęśliwiać mimo próśb, żeby przyjść bez nich, to sytuacja by nie była komfortowa ani miła dla żadnej ze stron (i to jest dopiero samolubne, a nawet wredne)

jak ktoś chce, żeby rodzina poznała nowego malucha w rodzinie - to niech tą rodzinę zaprosi do siebie (jest tyle okazji: święta, urodziny, dzień dziecka) i niech tam łączy pokolenia, na własnej imprezie

nie chcesz uszanować wyboru PM, nie przychodź - takie jest moje zdanie
Przeczytalam wątek od deski do deski i dlatego z pełnym zdecydowaniem napiszę że to są dziewczyny Wasze kaprysy. Moje wymarzone wesele jak z bajki więc będę wszystkich roztsawiała po kątach bo jestem PM, najważniejsza na świecie i mi wolno.

Byłam w swoim życiu na dziesiątkach wesel, również jako dziecko. Nigdy nie byłam na weselu bez dzieci. Nigdy nic się nie przytrafiło z powodu dzieci. Może lepiej zrobic wesele bez wódki? Pijani wujkowi potrafią narobić stokroć więcej szkód, to wam mogę zagwarantować.

Uważam Wasz wybór za neelegancki i jednak samolubny. Bez "dzieci" można zapraszać gdy dzieci są dorosłe a nie gdy są małe. Decyzja czy pociecha będzie czy nie, należy do rodziców a nie do PM. I do rodziców należy decyzja czy się wybawią, czy posiedza za stołem 2 godziny i się zmyją bo dziecko śpi. To jest ich wybór a nie Wasze zmartwienie, bo to są dorośli ludzie i doskonale zdają sobei z tego sprawę. Takie moje zdanie w tej sprawie.

Thidien nie uszanowałabym takiego wyboru i nie przyszła. Zapraszać matkę bez małego dziecko to dla mnie tak jak zapraszać ją bez męża. To jest rodzina i trzeba liczyć ją jako całość.
Jeżeli sala jest za mała jak twierdzisz to bierze się inną, jeżeli nie pasuje nam to że nie ma zniżek dla dzieci - bierze się inną. Sale weselne powstają teraz jak grzyby po deszczu i wybór jest ogromny, więc w czym problem?
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu

Edytowane przez aniaa119
Czas edycji: 2012-12-22 o 09:49
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 10:42   #67
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Ania119 przepraszam przeoczyłam, że masz rok 2013 na dole napisany
Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Decyzja czy pociecha będzie czy nie, należy do rodziców a nie do PM. I do rodziców należy decyzja czy się wybawią, czy posiedza za stołem 2 godziny i się zmyją bo dziecko śpi. To jest ich wybór a nie Wasze zmartwienie, bo to są dorośli ludzie i doskonale zdają sobei z tego sprawę.
właśnie decyzja kto będzie na weselu i co na nim będzie jest decyzją młodych bo to oni organizują.
I naprawdę też tacy ludzie mają świadomość, że ktoś może się obrazić i nie przyjść.
Nie wiem czy czytałaś mój poprzedni post o tym jak właśnie dziecko troszkę "zniszczyło" wesele. Więc sama byłam świadkiem, że taki dzieciak z ADHD i nie pilnowany przez rodziców potrafi narobić nerwów. Osobiście nie podjęliśmy jeszcze decyzji czy będziemy zapraszać z dziećmi czy bez na szczęście dzieci w rodzinie mam mało. Mówię cały czas o małych dzieciach.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy podczas mszy, przysięgi zaczyna mi płakać na cały kościół dziecko i zamiast się skupić na ważnym momencie słysze wrzaski. Lub gdy chcę przeżyć romantyczny pierwszy taniec a nagle zamiast na partnerze skupiam się czy jakieś dziecko mi nie lata pod nogami jak było w przypadku ślubu na którym byłam. To są chwile których nie da się powtórzyć bo są tylko RAZ i jak jak ktoś je psuje pozostaje potem niezadowolenie i niechęć.
A jeśli chodzi o pijanych wujków to przynajmniej u mnie ci pijani pojawiają się dopiero po 12 więc już nie ma czego niszczyć, nikt pijany na mszy ani przy pierwszym tańcu raczej nie jest
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 20:28   #68
lyyli
Raczkowanie
 
Avatar lyyli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 347
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
skoro jest to wydarzenie rodzinne, to pamiętaj o tym, że każdy jest inny, są różne relacje w rodzinach, niektóre sale nie mają zniżek na dzieci, albo są za małe na pakiet "dzieci ile się da"
niektórzy dzieci nie lubią, inni nie chcą mieć kinderbalu (są rodziny z wysypem dzieci i się robi szopka), a jeszcze inni byli na weselach, gdzie dzieci nie dodawały temu dniu uroku, tylko niemal go zrujnowały (a nawet były powodem nieszczęśliwych wypadków), więc jako rodzina/przyjaciel powinnaś zrozumieć wybór Państwa Młodych

jeśli chcą dzieci, to niech będą
ale jeśli nie, to trzeba to albo uszanować, albo powiedzieć od razu, żeby na twoje miejsce zaprosili kogoś innego i że tego dnia zostajesz w domu

wolałabym, żeby ktoś uszanował nasze wybory (przyczyny dokonania takiego mogą być przeróżne) i po prostu od razu powiedział, że bez dzieci nigdzie się nie rusza i że w takim razie nie przyjdzie, bo jeśli miałby nas na siłę tymi swoimi dziećmi uszczęśliwiać mimo próśb, żeby przyjść bez nich, to sytuacja by nie była komfortowa ani miła dla żadnej ze stron (i to jest dopiero samolubne, a nawet wredne)

jak ktoś chce, żeby rodzina poznała nowego malucha w rodzinie - to niech tą rodzinę zaprosi do siebie (jest tyle okazji: święta, urodziny, dzień dziecka) i niech tam łączy pokolenia, na własnej imprezie

nie chcesz uszanować wyboru PM, nie przychodź - takie jest moje zdanie
__________________

I'm sorry I don't have a photographic memory, but my brain is too busy being awesome.


lyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 21:08   #69
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Przeczytalam wątek od deski do deski i dlatego z pełnym zdecydowaniem napiszę że to są dziewczyny Wasze kaprysy. Moje wymarzone wesele jak z bajki więc będę wszystkich roztsawiała po kątach bo jestem PM, najważniejsza na świecie i mi wolno.
Wiesz, akurat u mnie na weselu dzieci były, więc nie dopisuj sobie do moich postów czegoś, czego nie powiedziałam

Cytat:
Może lepiej zrobic wesele bez wódki? Pijani wujkowi potrafią narobić stokroć więcej szkód, to wam mogę zagwarantować.
No i wiele osób robi wesela bez wódki, wiec w czym problem?

Cytat:
Decyzja czy pociecha będzie czy nie, należy do rodziców a nie do PM. I do rodziców należy decyzja czy się wybawią, czy posiedza za stołem 2 godziny i się zmyją bo dziecko śpi. To jest ich wybór a nie Wasze zmartwienie, bo to są dorośli ludzie i doskonale zdają sobei z tego sprawę. Takie moje zdanie w tej sprawie.
Zwłaszcza jak dziecko wpadnie na kelnera z gorącą zupą i będzie trzeba jechać z poparzeniem do szpitala Faktycznie, to będzie problem tylko rodziców dziecka...

Byłam na weselu, gdzie dzieci non stop plątały się kelnerom pod nogami, bo nie miały miejsca do zabawy. I wcale nie jest tak, że zawsze można wybrać lokal, który będzie dla dzieci przystosowany - tamci znajomi organizowali ślub w 3 tygodnie i raczej nie mogli przebierać w knajpach do woli Zresztą mogła to być ich wymarzona restauracja i mogli wcale nie mieć ochoty szukać czegoś innego - w tym momencie Twoje przekonanie, że powinni wybrać taki lokal, w którym Twoje dzieci miałyby miejsce do zabawy, można by zdecydowanie bardziej nazwać egoistycznym
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 23:49   #70
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Thidien nie uszanowałabym takiego wyboru i nie przyszła. Zapraszać matkę bez małego dziecko to dla mnie tak jak zapraszać ją bez męża. To jest rodzina i trzeba liczyć ją jako całość.
Jeżeli sala jest za mała jak twierdzisz to bierze się inną, jeżeli nie pasuje nam to że nie ma zniżek dla dzieci - bierze się inną. Sale weselne powstają teraz jak grzyby po deszczu i wybór jest ogromny, więc w czym problem?
mylisz pojęcia

albo się szanuje wybór Młodych i nie przychodzi z dzieciarnią, albo się nie nie przychodzi wcale, wtedy na Twoje miejsce zaproszą kogoś, kto nie bedzie fochów strzelał

albo się nie szanuje wyboru Młodych i przychodzi z kinderbalem mimo prośby Młodych

zasada jest prosta - nie chcesz, nie przychodź
ale nie skazuj nikogo na towarzystwo kinderbalowe, skoro sobie tego nie życzy (a przyjecia dla dzieci organizuj we własnym zakresie)

to jest naprawdę bardzo bardzo proste

to ty masz wybór typu idę bez dzieci lub nie idę wcale
bo Młodzi, jeśli wybrali wesele bez dzieci (i nie, nie będą zmieniać sali bo komuś się nie podoba), to już wyboru dokonali

nie zapraszamy dzieci, wszyscy zainteresowani o tym wiedzą, problemu nie ma

ale jakby przyszła taka mamuśka 'na złość', to bym szczerze mówiąc wyprosiła słowami, że bardzo mi było miło, że była na moim ślubie i że zobaczymy się za kilka tygodni, bo teraz czas mnie goni

jakby ktoś nie przyszedł z powodu, że został zaproszony bez dzieci, trudno - płakać nie będę,

jakby ktoś się obraził z tego powodu - też trudno, jego problem

powodów, dlaczego się nie zaprasza z dziećmi, jest mnóstwo i nie tobie rozsądzać na ich temat, bo nie ty płacisz za salę, nie znasz sytuacji Młodych, więc nie mów, że wszystko mają pozmieniać, bo tobie się tak chce i koniec
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 08:20   #71
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
mylisz pojęcia

albo się szanuje wybór Młodych i nie przychodzi z dzieciarnią, albo się nie nie przychodzi wcale, wtedy na Twoje miejsce zaproszą kogoś, kto nie bedzie fochów strzelał

albo się nie szanuje wyboru Młodych i przychodzi z kinderbalem mimo prośby Młodych

zasada jest prosta - nie chcesz, nie przychodź
ale nie skazuj nikogo na towarzystwo kinderbalowe, skoro sobie tego nie życzy (a przyjecia dla dzieci organizuj we własnym zakresie)

to jest naprawdę bardzo bardzo proste

to ty masz wybór typu idę bez dzieci lub nie idę wcale
bo Młodzi, jeśli wybrali wesele bez dzieci (i nie, nie będą zmieniać sali bo komuś się nie podoba), to już wyboru dokonali

nie zapraszamy dzieci, wszyscy zainteresowani o tym wiedzą, problemu nie ma

ale jakby przyszła taka mamuśka 'na złość', to bym szczerze mówiąc wyprosiła słowami, że bardzo mi było miło, że była na moim ślubie i że zobaczymy się za kilka tygodni, bo teraz czas mnie goni

jakby ktoś nie przyszedł z powodu, że został zaproszony bez dzieci, trudno - płakać nie będę,

jakby ktoś się obraził z tego powodu - też trudno, jego problem

powodów, dlaczego się nie zaprasza z dziećmi, jest mnóstwo i nie tobie rozsądzać na ich temat, bo nie ty płacisz za salę, nie znasz sytuacji Młodych, więc nie mów, że wszystko mają pozmieniać, bo tobie się tak chce i koniec
Dokładnie i nie rozumiem obrażania się z tego powodu,że zaproszenie było bez dzieci:/
Jeśli nie mam z kim zostawić dziecka to nie idę i nie obrabiam tyłka młodym, bo ,,jak oni tak mogli",no mogli, bo to jest ich dzień i ich uroczystość.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-24, 09:19   #72
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Zaraz mnie tu zjecie, a ja nie mam nawet dzieci, które tak Wam przeszkadzają.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Wiesz, akurat u mnie na weselu dzieci były, więc nie dopisuj sobie do moich postów czegoś, czego nie powiedziałam
Piszę swoje wypowiedzi do ogółu, jeżeli coś Ciebie nie dotyczy to sie z tym nie utożsamiaj. Wybacz ale trudno mi pod każdym wątkiem pisać litanię nicków osób do których kieruje słowa...

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
No i wiele osób robi wesela bez wódki, wiec w czym problem?
Absolutnie w niczym, ale stokroć bardziej jestem w stanie zrozumieć, że ktoś chce mieć wesele bez wódki, ze wzglkędów światopoglądowych, religijnych, czy jakichkolwiek innych, niż gdy chce mieć wesele bez dzieci.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Zwłaszcza jak dziecko wpadnie na kelnera z gorącą zupą i będzie trzeba jechać z poparzeniem do szpitala Faktycznie, to będzie problem tylko rodziców dziecka...
A jak ciocia Jadzia, wujek Zbyszek, stryj Maurycy czy Pan Młody wpadnie na kelnera to co wtedy? Każdy może wpaśc na kelnera, nawet nieomylna i idealna PM...

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Byłam na weselu, gdzie dzieci non stop plątały się kelnerom pod nogami, bo nie miały miejsca do zabawy. I wcale nie jest tak, że zawsze można wybrać lokal, który będzie dla dzieci przystosowany - tamci znajomi organizowali ślub w 3 tygodnie i raczej nie mogli przebierać w knajpach do woli Zresztą mogła to być ich wymarzona restauracja i mogli wcale nie mieć ochoty szukać czegoś innego - w tym momencie Twoje przekonanie, że powinni wybrać taki lokal, w którym Twoje dzieci miałyby miejsce do zabawy, można by zdecydowanie bardziej nazwać egoistycznym
Wnioskuję, że albo macie w rodzinie wyjątkowo niewychowane dzieci, albo wyjątkowow nieudolnych rodziców. Jeżeli rodzic bierze gdzieś swoje dzieci to ma się nimi opiekować i kropka. Jak tak nie jest to się mu zwraca uwagę, żeby dziecko uspokoił i koniec tematu, ale żeby od razu tak "profilaktycznie" dzieci pod kluczem w domu zostawiać...

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
mylisz pojęcia

albo się szanuje wybór Młodych i nie przychodzi z dzieciarnią, albo się nie nie przychodzi wcale, wtedy na Twoje miejsce zaproszą kogoś, kto nie bedzie fochów strzelał

albo się nie szanuje wyboru Młodych i przychodzi z kinderbalem mimo prośby Młodych

zasada jest prosta - nie chcesz, nie przychodź
ale nie skazuj nikogo na towarzystwo kinderbalowe, skoro sobie tego nie życzy (a przyjecia dla dzieci organizuj we własnym zakresie)
Towarzystwo Kinderbalowe... Jak Was czytam to mam wrażenie, że rzeczywiście macie w rodzinie jakąś chmarę dzieci, większą od iości dorosłych, które zdominują przyjęcie i zaczną bawić się w chowanego pod stołem Państwa Młodych. Wyolbrzymiacie problem, tworząc sobie "wymyślony kłopot" i dostarczając dodatkowego kłopotu rodzicom.

A mnie najzwyczajniej byłoby WSTYD zapraszać, szczególnie tą najbliższą rodzinę, bez dzieci, które tak dobrze znam.
Jak już pisałam byłam w swoim życiu na dziesiątkach wesel, zawsze z dziećmi i NIGDY dzieci nie stworzyły żadnego problmu.

Moje drogie, pomimo, że robicie wszystko by Wasz Dzień był idealny cudowny i wymarzony to niestety ale taki nie będzie. Nigdy nie jest, zawsze wynika w ostatniej chwili coś lub ktoś kto zaburza ten idealny szyk, ale o czym na ogół szybko sie zapomina i wspomina wesele i tak jaką świetna zabawę. Eliminując te "potencjalne zagrożenia" zaraz dojdziecie do tego, że nejalpeiej nie zapraszać nikogo. Zostać samemu w swojej idealnej sali z idealnym Panem Młodym albo najlepiej samej, wtedy nikt Wam nie zepsuje Waszego idealnego przyjęcia weselnego.



Wesołych świąt tak czy inaczej!
Tylko jak dziś zapraszacie gości na wigilię to też koniecznie bez dzieci, bo Wam te małe kurduple jeszcze chlewu narobią w salonie, w kuchni się beda kręcić pod nogami albo co gorsza, zaplamią ten nowy bieluteńki obrus czerownym barszczem to byłaby już mogiła...
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 11:36   #73
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
A jak ciocia Jadzia, wujek Zbyszek, stryj Maurycy czy Pan Młody wpadnie na kelnera to co wtedy? Każdy może wpaśc na kelnera, nawet nieomylna i idealna PM...



Wnioskuję, że albo macie w rodzinie wyjątkowo niewychowane dzieci, albo wyjątkowow nieudolnych rodziców. Jeżeli rodzic bierze gdzieś swoje dzieci to ma się nimi opiekować i kropka. Jak tak nie jest to się mu zwraca uwagę, żeby dziecko uspokoił i koniec tematu, ale żeby od razu tak "profilaktycznie" dzieci pod kluczem w domu zostawiać...





Trochę przesadzasz z tą nieomylna i idealną PM. Brzmi to tak jakby to panna młoda nie chciała dzieci na weselu. Zazwyczaj to PARA młoda podejmuje taką decyzję. A nie Panna, bo wesele to impreza organizowana przez obydwoje partnerów (to nie do Ciebie, ale zauważyłam, że na tym forum czasami dziewczyny piszą jakby tylko one decydowały o przebiegu wesela a pan młody albo miał na wszytko wywalone, albo nie miał prawa o niczym decydować )

Widzisz, faktycznie to wesele na którym ja byłam i dziecko je z lekka zniszczyło to rodzice nie potrafili upilnować. Tak, byli nie udolni. I co z tego, że państwo młodzi potem się nasłuchali przeprosin jak już było "po fakcie" - zwrócenie komuś uwagi jak już coś popsuł nie naprawi szkody.

także życzę Wesołych

Edytowane przez simple9
Czas edycji: 2012-12-24 o 11:38 Powód: pomyłka w miejscu wstawienia cytatów
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 13:38   #74
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
Trochę przesadzasz z tą nieomylna i idealną PM. Brzmi to tak jakby to panna młoda nie chciała dzieci na weselu. Zazwyczaj to PARA młoda podejmuje taką decyzję. A nie Panna, bo wesele to impreza organizowana przez obydwoje partnerów (to nie do Ciebie, ale zauważyłam, że na tym forum czasami dziewczyny piszą jakby tylko one decydowały o przebiegu wesela a pan młody albo miał na wszytko wywalone, albo nie miał prawa o niczym decydować )

Widzisz, faktycznie to wesele na którym ja byłam i dziecko je z lekka zniszczyło to rodzice nie potrafili upilnować. Tak, byli nie udolni. I co z tego, że państwo młodzi potem się nasłuchali przeprosin jak już było "po fakcie" - zwrócenie komuś uwagi jak już coś popsuł nie naprawi szkody.

także życzę Wesołych
Rozumiem Cię, można mieć uprzedzenia wziete "z autopsji", ale to że kiedyś gdzieś komuś się przytrafiło, nie znaczy że przytrafi się też nam

O kapryśnych Pannach Młodych piszę dokładnie z tego powodu co piszesz, czytając wypowiedzi na forach, bardzo rzadko padają stwierdzenia "Zecydowaliśmy, wybraliśmy, pomyśleliśmy o" Rzeczywiście ma się wrażenie, że TYLKO PM podejmują decyzję, choć pewnie bardzo często tak jest bo faceci na ogól trochę mniej ogarniają temat i te "wspólne" decyzje polegają na tym, że albo się zgodzą na pomysł PM albo nie :p

Jeszcze raz wesołych
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 13:28   #75
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

A ja bym ucięła temat. Nie chcecie mieć dzieci na weselu - to nie zapraszajcie. Albo będziecie zadowoleni z takiego obrotu sprawy i będzie to dobra decyzja, albo będziecie żałować - czego nie zrobicie to wszystko zależne będzie od was.
ALE pamiętajmy, że medal ma dwie strony i jak tak szumnie prosi się o zrozumienie młodych, bo oni nie chcą mieć dzieci na swoim weselu - to zrozumcie też gości, którym ten warunek się nie spodoba i nie przyjdą na wesele wcale - i nie mówcie, że znajdziecie wtedy "kogoś lepszego" na ich miejsce, bo to jest już kategoryzowanie. Nie może, nie chce przyjść bez dzieci - trudno, szkoda ale nie wypinam się na takiego gościa, nie obgaduję, że "strzelił focha" - bo na pewno przykro mu było, plany jakieś miał, może kuzynka upatrzyła już sukienkę, prezent dla was no ale okazało się, że przyjść nie może...

Ja w tym roku sama zostałam potraktowana jako "niechciane dziecko" (mam 21 lat). Co ciekawsze panna młoda ma 24...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:22   #76
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ja w tym roku sama zostałam potraktowana jako "niechciane dziecko" (mam 21 lat). Co ciekawsze panna młoda ma 24...
Jeśli młodzi to rodzina to faktycznie kiepsko.
Ale jeśli jesteś córką znajomych to już różnie może być. Ja np. zapraszam na swój ślub (sam ślub bo wesela nie ma ) znajomych moich rodziców (są dla mnie jak wujkowie). Jedna para ma córkę (teraz chyba dziewczyna ma 20 lat) i znałam ją jak obie byłyśmy w podstawówce, potem ją widziałam parę razy, ale na co dzień w ogóle nie mam z nią kontaktu. I jej nie zaprosiłam. Bo po co? Skoro jest teraz dla mnie totalnie obca osobą, a jest dorosła i nie potrzebuje by ktoś się nią opiekował?
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 23:01   #77
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Jeśli młodzi to rodzina to faktycznie kiepsko.
Ale jeśli jesteś córką znajomych to już różnie może być. Ja np. zapraszam na swój ślub (sam ślub bo wesela nie ma ) znajomych moich rodziców (są dla mnie jak wujkowie). Jedna para ma córkę (teraz chyba dziewczyna ma 20 lat) i znałam ją jak obie byłyśmy w podstawówce, potem ją widziałam parę razy, ale na co dzień w ogóle nie mam z nią kontaktu. I jej nie zaprosiłam. Bo po co? Skoro jest teraz dla mnie totalnie obca osobą, a jest dorosła i nie potrzebuje by ktoś się nią opiekował?
Młodzi to rodzina, a żeby było lepiej powiem, że my jesteśmy aktualnie jedyną rodziną panny młodej...

Ale cóż, swoje lata mam () więc zwisa mi to i powiewa - choć ostatecznie dostałam wymuszone zaproszenie na imprezę, poszłam i nasłuchałam się narzekań na taką politykę - ale szkoda mi było moich młodszych kuzynek, które wyczekiwały tego wesela.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 11:23   #78
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Towarzystwo Kinderbalowe... Jak Was czytam to mam wrażenie, że rzeczywiście macie w rodzinie jakąś chmarę dzieci, większą od iości dorosłych, które zdominują przyjęcie i zaczną bawić się w chowanego pod stołem Państwa Młodych. Wyolbrzymiacie problem, tworząc sobie "wymyślony kłopot" i dostarczając dodatkowego kłopotu rodzicom.
wyobraź sobie, że takie rodziny są i jakbym chciała zaprosić dzieci, to by musiąły być wszystkie (bo dlaczego dzieci Tomka zaprosić, a dzieci Kasi nie? to dopiero kategoryzowanie, o którym napisała viva91) albo zapraszać wszystkie, albo żadne i z dwojga możliwości wybieram żadne, bo z 80 osób by się zrobiło 140

owszem, sprawa jest jasna, Młodzi dzieci zaproszą lub nie, więc ani umoralnianie, ani elaboraty typu 'jak tak można' nie mają sensu - ot, można i tyle

są różne sytuacje i nikomu Młodych osądzać, bo nikt nie jest w ich skórze, a i oni nie są od spełniania zachcianek

nie chcesz przyjść bez dzieci, nie przychodź - naprawdę nikt płakać nie będzie, bo jeśli masz przyjść z dziećmi mimo braku zaproszenia dla nich, to się nie dziw, że jakaś wymiana zdań nastąpi
a jak taka osoba od razu powie, że nie przyjdzie, bo jej się warunki nie podobają - trudno
najgorzej strzelić focha, ale cóż, są tacy, co inaczej spraw nie potrafią rozwiązać (a złość piękności szkodzi)

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
zwisa mi to i powiewa - choć ostatecznie dostałam wymuszone zaproszenie na imprezę... szkoda mi było moich młodszych kuzynek, które wyczekiwały tego wesela.
nie chcieli to nie zaprosili, a potem zaprosili, bo ktoś na nich to wymusił - ja bym wymuszonego zaproszenia nie chciała i bym nie poszła

a kuzynki młodsze były od razy zaproszone? nie rozumiem do końca sytuacji, to pytam...
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 11:28   #79
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
nie chcieli to nie zaprosili, a potem zaprosili, bo ktoś na nich to wymusił - ja bym wymuszonego zaproszenia nie chciała i bym nie poszła

a kuzynki młodsze były od razy zaproszone? nie rozumiem do końca sytuacji, to pytam...
a ja poszłam, bo jak już dostałam - nie ja je wymusiłam, tylko mój i panny młodej wujek, zamieszanie było to jakbym nie przyszła to jeszcze gorzej by było, że dostawili krzesła a i tak puste stały

wszyscy myśleliśmy, że będziemy zaproszeni ponieważ tak sugerowała młoda po swoich zaręczynach. gdy przyszło do rozdawania zaproszeń, zmieniła zdanie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 10:35   #80
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
są różne sytuacje i nikomu Młodych osądzać, bo nikt nie jest w ich skórze, a i oni nie są od spełniania zachcianek
To nie jest zachcianka, po prostu gdy dzieci sa bardzo małe to stanowią całość ze swoimi rodzicami i ja osobiście nie wyobrażam sobie tak rodzin dzielić na pół. Jeżeli kogoś nei stać na duże wesele to niech go nie robi wcale, ale szanuje gości których zaprasza. Zapraszanie matki bez jej małego dziecka to jak dla mnie brak szaucunku.

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
nie chcesz przyjść bez dzieci, nie przychodź - naprawdę nikt płakać nie będzie, bo jeśli masz przyjść z dziećmi mimo braku zaproszenia dla nich, to się nie dziw, że jakaś wymiana zdań nastąpi
a jak taka osoba od razu powie, że nie przyjdzie, bo jej się warunki nie podobają - trudno
najgorzej strzelić focha, ale cóż, są tacy, co inaczej spraw nie potrafią rozwiązać (a złość piękności szkodzi)[COLOR="Silver"]
Naprawdę zaczynam współczuć Twoim gościom skoro takie masz do nich nastawienie. Skoro tak są Ci obojętni to po co ich zapraszasz? Gdybym byłą zaprosozna na twoje wesele i przeczytała tą twoją wypowiedź to wtedy nie przyszłabym na pewno, czy z dziećmi czy bez. Dla mnie to kolejne okazanie braku szacunku wobec gości.
Jeżeli kogoś zapraszam to zależy mi na tym aby był. I TAK, jeśli moi bliscy nie przyjdą na wesele to myślę, że świeczki w oczach będe miała i będzie mi przykro. Dotąd myślałam, że to naturalne, ale widzę, że jednak goście to tylko "zapchaj dziury" do pięknych sal weselnych.
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 13:06   #81
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
nie chcesz przyjść bez dzieci, nie przychodź - naprawdę nikt płakać nie będzie
czekaj, bo teraz nie rozumiem. zapraszasz kogoś. skoro zapraszasz, to można założyć, że coś dla Ciebie ta osoba znaczy. że chcesz, aby była obecna przy tobie w tym ważnym dniu. skoro nie chce/nie może przyjść bez dzieci i nie przychodzi, to dlaczego tak nagle się na nią wypinasz? nagle Ci zobojętniała?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 15:12   #82
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
czekaj, bo teraz nie rozumiem. zapraszasz kogoś. skoro zapraszasz, to można założyć, że coś dla Ciebie ta osoba znaczy. że chcesz, aby była obecna przy tobie w tym ważnym dniu. skoro nie chce/nie może przyjść bez dzieci i nie przychodzi, to dlaczego tak nagle się na nią wypinasz? nagle Ci zobojętniała?
jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że naprawdę bardzo rózne sytuacje w rodzinach są i dlatego się nie zaprasza dzieci, tylko trafi się taka delikwentka która wymaga takiej to sali, a takiej, i strzeli focha - to ja płakać za nią nie będę

na szczęście jak już pisałam wielokrotnie - wszyscy w naszych rodzinach wiedzą, że wesele będzie bez dzieci, i takiej tragedii, jaką przedstawiacie wy, nie ma - każdy rozumie

jesli jednak dla kogoś to by był koniec świata, że nie dostał zaproszenia z dzieckiem, to ja bym z tego powodu końca świata nie robiła - problem by był, jakby ta osoba na to wesele jednak przyszła z tym niezaproszonym dzieckiem, bo to już świństwo

nie przekrecajcie moich słów

jak nie chce/nie może, niech nie przychodzi - o tym piszę cały czas
wybór jest prosty: ide bez dziecka/zostaję w domu

tylko niech powie to wcześniej i nie robi cyrku później się pojawiając się z dzieckiem
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:50   #83
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że naprawdę bardzo rózne sytuacje w rodzinach są i dlatego się nie zaprasza dzieci, tylko trafi się taka delikwentka która wymaga takiej to sali, a takiej, i strzeli focha - to ja płakać za nią nie będę
ale nie pisałam o osobie, która strzela za to fochy
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 23:42   #84
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

viva91, piszesz, że masz 21 lat więc dzieckiem nie jesteś biorąc udział we wcześniejszej dyskusji miałam na myśli dzieci bardzo małe (niemowlaki, które i tak z tego nic nie wiedzą a mogą narobić wrzasku w ważnych momentach i irytować, pozatym dla mnie to męka dla tego dziecka, gdy siedzi nagle w hałasie i takim tłumie - ale może się mylę bo nie znam się na dzieciach) i dzieci w takim wieku (nie znam się na dzieciach ale może do około 3 / 4 lat ) które nie mają za dużej świadomości co robią i jaki może mieć to skutek, włażą pod nogi wszystkim i nie dają się okiełznać rodzicom
Większe dzieci które już chodzą do szkoły i mają świadomość tego gdzie są bym zaprosiła, a co dopiero 21 latkę viva91, mówisz, że nie masz z tą dziewczyną kontaktu, wiesz, może nie zaprosiła Cię bo za Tobą nie przepada? albo potraktowała Cię jako osobę dla niej NIE bliską (a chce się otaczać tylko bliskimi) i dorosłą, która ze względu na swój wiek nie będzie płakać, że jej nie ma u kogoś kogo tak rzadko widzi. Może jej rodzice mieli jakieś zobowiązania w stosunku do Twoich dlatego ich zaprosili, a Ty jesteś już w takim wieku, że nie latasz wszędzie z rodzicami tylko masz własne życie.

jak już pisałam, dzieci nie mam, ale wydaje mi się, że jakbym je miała to nie chciałabym ich ze sobą ciągnąć na imprezę (jakąkolwiek) tylko wolałabym się skupić na samej zabawie a nie na dzieciach które mam na co dzień. Moja bliska przyjaciółka już dzieciaka ma (a jesteśmy w wieku ślubnym i często teraz mamy śluby znajomych) i zawsze zostawia go z teściami. (Fakt, że trzeba mieć jakieś zaufane osoby do opieki)
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:45   #85
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
viva91, mówisz, że nie masz z tą dziewczyną kontaktu, wiesz, może nie zaprosiła Cię bo za Tobą nie przepada? albo potraktowała Cię jako osobę dla niej NIE bliską (a chce się otaczać tylko bliskimi) i dorosłą, która ze względu na swój wiek nie będzie płakać, że jej nie ma u kogoś kogo tak rzadko widzi. Może jej rodzice mieli jakieś zobowiązania w stosunku do Twoich dlatego ich zaprosili, a Ty jesteś już w takim wieku, że nie latasz wszędzie z rodzicami tylko masz własne życie.
- nie pominęła tylko mnie. wszystkie dzieci moich 2 wujków z danej strony nie zostały zaproszone, mimo wcześniejszych obietnic. dlatego mając 21 lat na karku poczułam się jak te kilkuletnie "niechciane dzieci".
- jej rodzice nie mieli zobowiązań do moich rodziców, bo nie żyją. dlatego moi rodzice, ja i mój brat i rodziny dwóch braci taty to jej najbliższa rodzina, najczęściej się z nią widująca i pomagająca jej - nawet przy organizacji wesela.
Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
jak już pisałam, dzieci nie mam, ale wydaje mi się, że jakbym je miała to nie chciałabym ich ze sobą ciągnąć na imprezę (jakąkolwiek) tylko wolałabym się skupić na samej zabawie a nie na dzieciach które mam na co dzień.
pytanie, czy jak zostaniesz matką to tak łatwo przyjdzie Ci o tym decydować
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 11:39   #86
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wow, jestem naprawde zdziwiona, ze az tyle z Was jest gotowa na zaproszenie gosci bez dzieci.

Ja mam problem w druga strone - moja Mama chce wlasnie wesela bez dzieci z dwoch powodow:
a. koszty - stawka za dziecko to ok 50%, ale wciaz duzo
b. ilosc - po szybkim podliczeniu dzieci moze byc 20 -30 to sie robi juz pokazna suma a nie robimy duzego wesela
c. klopot -rodzice beda sie skupiac na dzieciach a nie na zabawie

ja natomiast jestem w ciezkim szoku bo nigdy sie z tym nie spotkalam i nigdy nie wyobrazalam sobie wesela bez dzieci - zwlaszcza ze jestem zwiazana z dziecmi kuzynki i mialabym ich nie zaprosic ? A jesli jej dzieci tak to dlaczego innych nie ?
duzo watpliwosci.

Sam pamietam wszystkie wesela z dziecinstwa i je uwielbialam - tak tak pamietam jeszcze czasy ze ilosc slodyczy dostepna na weselach to byla prawdziwa uczta kiedy od rodzicow ciezko bylo wymusic czekolade

Bardzo trudno jest mi zrozumiec Mame, padaja kolejne argumenty, bo wlasnie ze rodzice nie beda sie bawic, albo ze szybko wroca do domu - a tak, zalatwiamy sprawe ze beda miec wieczor wolny od dzieci a co z rodzicami ktorzy musza dojechac z dalszych miejscowosci - zostawienie dzieci pod opieka na 2 dni moze juz stanowic problem. Argument i kontrargument.
a ja jestem po negocjacjach z mamą i dzieci ostatecznie będą - po deklaracji ze sama za nie zapłacę. Więc argument kosztów pokonany. Planowalo bedzie to ok. 25 dzieci. To duzo. Ale to plany. Myślę, ze w rzeczywistości sie dopiero okaże ile.
Zupełnie za to nie planuje atrakcji dla dzieci - z prostej przyczyny - zupełnie się na tym nie znam, a dodatkowego kosztu w postaci wynajęcia kogoś nie wyobrażam sobie. Pomimo, że bardzo chcę miec dzieci na weselu - to atrakcje dla dzieci kojarza mi się raczej z przyjęciami urodzinowi niz z charakterem wesela.
Myślę, że wątek powstał raczej dla osób, które decydują się na wesele bez dzieci. Im bliżej mi do macierzyństwa tym bardziej ten pomysł jest szokujący - pewnei dlatego sama się tak zaparłam i szczerze mówiąc gdyby nawet jakis dzieciak zaczął płakać w czasie przysięgi małżeńśkiej - pewnie bym się usmiechnęła i robiła swoje
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2012-12-28 o 11:43
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 14:57   #87
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Wesele bez dzieci

oj to nie wiem co nią kierowało ale ja bym tak nie potraktowała ludzi dorosłych, chyba żebym ich nie lubiała.
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
pytanie, czy jak zostaniesz matką to tak łatwo przyjdzie Ci o tym decydować
mnie rodzice nigdzie nie brali jak byłam mała zostawałam zawsze z dziadkami z którymi mieszkaliśmy więc mieli komfort po ślubie z TZ będziemy mieszkać w tym samym mieście co moi rodzice i jego więc też ewentualnie bym nie miała problemów mam podejście, że dziecko małe i tak nic z tego nie wie więc nie ma sensu go ciągnąć go na imprezy (do kościoła w każdą niedzielę także). Ale to kwestia podejścia i posiadania kogoś bliskiego kto się zajmie
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 21:41   #88
goni29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Wesele bez dzieci

Wydaje mi się, że wesele jest rodzinną imprezą, więc dzieci powinny być zabierane. Ale z drugiej strony, to Wasze wesele, więc jeśli nie chcecie mieć biegających szkrabów wokoło, to ja nie widzę problemu Tutaj wrzucam link do artykułu właśnie o obecności dzieci na weselu: http://supersluby.pl/dzieci-na-weselu-a2461.html
goni29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 22:43   #89
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez goni29 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wesele jest rodzinną imprezą, więc dzieci powinny być zabierane. Ale z drugiej strony, to Wasze wesele, więc jeśli nie chcecie mieć biegających szkrabów wokoło, to ja nie widzę problemu Tutaj wrzucam link do artykułu właśnie o obecności dzieci na weselu: http://supersluby.pl/dzieci-na-weselu-a2461.html
Wesele imprezą rodzinną było kiedyś,dziś większość par nie zaprasza dzieci ale za to zaprasza osoby towarzyszące,ja nie rozumiem sensu zapraszania z osobą towarzyszącą i jeszcze tłumaczenia że nie będzie z kim się bawić to kuzyn bierze na wesele koleżankę .Jako że my mieszkamy we Włoszech i tutaj nikt nie weźmie na wesele osobę z którą jest w krótkim związku,więc kuzynkom singlom zapowiedzieliśmy że we Włoszech tak się nie robi i my tez nie chcemy mieć obcych osób na naszym weselu
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 23:00   #90
josephine_g
Raczkowanie
 
Avatar josephine_g
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 73
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez goni29 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wesele jest rodzinną imprezą, więc dzieci powinny być zabierane.
Moim zdaniem wesele jest taką imprezą, jaką chcą zorganizować młodzi. Nikt nie powinien im niczego narzucać.

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Zapraszanie matki bez jej małego dziecka to jak dla mnie brak szaucunku.
Ja zapraszałam moje siostry i koleżanki bez małych dzieci (poniżej 10 lat) i nie uważam, że ich nie szanuję. A chyba ja wiem najlepiej, jaki mam do nich stosunek Lubię te dzieciaki - nie lubię dzieci na tego typu imprezach. Dlaczego na własnej miałabym coś robić wbrew sobie?

Koniec końców u mnie była dwójka, bo ich rodzice zostali w ostatniej chwili wystawieni przez dziadków. Dzieci nie były niegrzeczne, ale nie miały co ze sobą zrobić i były marudne, więc zawinęli się ok. 23:00 (wesele zaczęło się po 20:00). W dodatku mała bała się sali - głośnej muzyki i dużej ilości ludzi.
Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że dzieci można, ale wcale nie trzeba zabierać na wesele.
josephine_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-19 23:07:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.