Szkła cylindryczne, astygmatyzm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-08, 12:16   #1
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671

Szkła cylindryczne, astygmatyzm


Hej. Mam pytanie do osób, które mają astygmatyzm i rozpoczęły swoją przygodę z noszeniem okularów ze szkłami cylindrycznymi? Czy też mieliście wrażenie uciekającej podłogi? Zniekształcenia różnych przedmiotów? Boję się w nich wychodzić z domu, bo mam wrażenie, że się potknę o krawężnik. Jak długo może trwać okres adaptacji? Czy może coś jest nie tak... Kiedyś miałam już takie okulary nosiłam je do komputera i nic takiego się nie działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 07:27   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Szkła cylindryczne, astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie do osób, które mają astygmatyzm i rozpoczęły swoją przygodę z noszeniem okularów ze szkłami cylindrycznymi? Czy też mieliście wrażenie uciekającej podłogi? Zniekształcenia różnych przedmiotów? Boję się w nich wychodzić z domu, bo mam wrażenie, że się potknę o krawężnik. Jak długo może trwać okres adaptacji? Czy może coś jest nie tak... Kiedyś miałam już takie okulary nosiłam je do komputera i nic takiego się nie działo...
Tak do tygodnia. Jeżeli w tym czasie się nie przyzwyczaisz, idź do optyka - niech skontrolują, czy parametry montażowe (osie cylindra, położenie środków optycznych) są zgodne z receptą.
Może być też tak, że należysz do osób słabo tolerujących cylindry - wtedy lepszym rozwiązaniem mogą być okulary ze szkłami tylko sferycznymi (ekwiwalent sferyczny). Dużą wartość mają te Twoje cylindry?
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 11:04   #3
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: Szkła cylindryczne, astygmatyzm

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Tak do tygodnia. Jeżeli w tym czasie się nie przyzwyczaisz, idź do optyka - niech skontrolują, czy parametry montażowe (osie cylindra, położenie środków optycznych) są zgodne z receptą.
Może być też tak, że należysz do osób słabo tolerujących cylindry - wtedy lepszym rozwiązaniem mogą być okulary ze szkłami tylko sferycznymi (ekwiwalent sferyczny). Dużą wartość mają te Twoje cylindry?
Op Cylinder - 1.25 os 180stopni
Ol Cylinder - 1.25 os 160 stopni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-09 12:04:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.