Agresywne zapalenie przyzębia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-22, 19:42   #1
Cearka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6

Agresywne zapalenie przyzębia


Od dłuższego czasu zmagam się z przewlekłym i najprawdopodobniej agresywnym zapaleniem przyzębia. O higienę dbam bardzo dobrze, miałam wykonywane rożne kiretaże, brałam antybiotyki, stosuję specjalne płukanki, żele itp. Jednak ubytek kości, obniżanie się dziąseł oraz stan zapalny dziąseł tylko się wzmagają.
Forma agresywna zazwyczaj pojawia się u ludzi młodych, przed 30 rokiem życia. Przyczyny są różne, ale nie jest to spowodowane brakiem higieny.
Może jest tu ktoś kto cierpi na agresywną formę zapalenia przyzębia, lub chociaż "zwykłą" paradontozę? Mogłybyśmy się wymieniać wiedzą i wspierać
Cearka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 12:12   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Agresywne zapalenie przyzębia

Cytat:
Napisane przez Cearka Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu zmagam się z przewlekłym i najprawdopodobniej agresywnym zapaleniem przyzębia. O higienę dbam bardzo dobrze, miałam wykonywane rożne kiretaże, brałam antybiotyki, stosuję specjalne płukanki, żele itp. Jednak ubytek kości, obniżanie się dziąseł oraz stan zapalny dziąseł tylko się wzmagają.
Forma agresywna zazwyczaj pojawia się u ludzi młodych, przed 30 rokiem życia. Przyczyny są różne, ale nie jest to spowodowane brakiem higieny.
Może jest tu ktoś kto cierpi na agresywną formę zapalenia przyzębia, lub chociaż "zwykłą" paradontozę? Mogłybyśmy się wymieniać wiedzą i wspierać

To może być objaw, jakiejś głębszej autoagresji. U mnie paradontoza ( no nie tak agresywna) i nawet co miesiąc nawracające zapalenie dziąseł zatrzymały się a nawet mniejsze zmiany wyraźnie cofnęły, po wdrożeniu leczenia na autoagresję ( RZS)

Idź do reumatologa, poproś o badania a potem z nimi znów do reumatologa po ich interpretację ( bo serio, inni lekarze bardzo często nie umieją ich zinterpretować.

Najwyżej odejdzie ci jedna z możliwości, ale jeśli masz jakąś czynną chorobę autoimmunologiczną, to inne leczenie po prostu nie pomoże, bo to klajstrowanie wierzchołka góry lodowej po wierzchu a trzeba wdrożyć leczenie na wygaszenie autoagresji organizmu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-29, 21:04   #3
Cearka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Agresywne zapalenie przyzębia

O jakich badaniach piszesz? Ja robiłam już trochę badań, bo też wydaje mi się dziwne to, że to tak szybko postępuje. Robiłam np. badania typu CRP, OB, wyszły dobrze. Któraś immunoglobulina mi wyższa niewiele poniżej normy, chyba IgM.

U mnie się zaczęło nagle, od używania nakładek prostujących, które zmieniły mi zgryz na lekko urazowy i powodujący recesje. Potem czego by mi nie proponowali dentyści, to tylko pogarszało sprawę
Cearka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 08:25   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Agresywne zapalenie przyzębia

Cytat:
Napisane przez Cearka Pokaż wiadomość
O jakich badaniach piszesz? Ja robiłam już trochę badań, bo też wydaje mi się dziwne to, że to tak szybko postępuje. Robiłam np. badania typu CRP, OB, wyszły dobrze. Któraś immunoglobulina mi wyższa niewiele poniżej normy, chyba IgM.

U mnie się zaczęło nagle, od używania nakładek prostujących, które zmieniły mi zgryz na lekko urazowy i powodujący recesje. Potem czego by mi nie proponowali dentyści, to tylko pogarszało sprawę
Badania na autoagresje obejmują między innymi oznaczenie obecności i ilości białek C-3c i C-4+ reumatolog na ogół zleca też cały panel dość rzadko badanych rzeczy w tym poszczególnych immoglobulin+ oznaczenie czynnika FR.
I patrzy na ogólne proporcje jakie mu z całości tych badań wynikają a nie na poszczególne wyniki. Poszczególne, w tym CRP ogólne, można mieć w normie a i tak może wyjść czynna autoagresja.

Ob to w ogóle mało mówi . Ja mam na ogół OB bardzo niskie nawet w zaostrzeniu autoagresji.

To oczywiście nie musi dotyczyć Ciebie, ale w Twojej sytuacji warto sprawdzić ten trop. Najwyżej wyjdzie ze to nie to i trzeba szukać innej przyczyny.


No współczuję. Bo pewnie Ci tym gorzej ze miało być po nakładkach lepiej niż było, a tu taki problem.
Życzę trafienia na lekarza, który to ogarnie i w efekcie zdrowia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 21:46   #5
Cearka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Agresywne zapalenie przyzębia

Dzięki za trop. Myślisz, że warto zrobić samemu te kilka badań o których napisałaś a potem udać się z nimi do reumatologa? Nie łudzę się, że jakiś lekarz mi je zleci na NFZ
Cearka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 21:55   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Agresywne zapalenie przyzębia

Cytat:
Napisane przez Cearka Pokaż wiadomość
Dzięki za trop. Myślisz, że warto zrobić samemu te kilka badań o których napisałaś a potem udać się z nimi do reumatologa? Nie łudzę się, że jakiś lekarz mi je zleci na NFZ
Raczej nie. Chyba ze znalazłabyś kogoś ( jakiegoś reumatykiem zdiagnozowanego) kto by ci dał taki pakiet swoich wstępnych i z nimi poszła do lekarza zwykłego żeby wypisał według tego wzoru. Ja swoje niestety zostawiam w swojej przychodni wiec nie podyktuję.
I chyba nie warto ich robić prywatnie, raczej wyszłyby okropnie drogo, wiec fajnie choć cześć mieć refundowana lub robiona z jakiegoś pakietu prywatnego jak masz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-30 22:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.