WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 11:50   #61
Sylvia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia0404
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 24
GG do Sylvia0404
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

modlishka665 możesz powiedzieć coś więcej o tej metodzie, na czym polega itp. Jestem bardzo ciekawa, bo ja wyleczyłam trądzik po 5 latach chodzenia od dermatologa do dermatologa i zielarzy. Myślałam, że to koniec i nic mi już nie pomoże. Wtedy udałam się do kolejnego dermatologa. I właśnie ten mi pomógł. Polecił mi serię kosmetyków z Biodermy, peelingi, maseczki a ponadto dał leki: Differin, Aknemycin i jeszcze jakieś dwie mikstury w buteleczkach. Odwiedzam co 2 miesiące kosmetyczkę, którą mi poleciła i muszę stwierdzić, że trądziku nie mam. Obyło się bez hormonów, na które moja mama w życiu by nie pozwoliła. Wczesniej brałam też Tetralysal i musze powiedzieć, że ten lek był naprawdę dobry, ale musiałam go odrzucić bo tragicznie spuchły mi oczy i tak swędziały, że nie mogłam wytrzymać, prawdopodobnie skutek uboczny. Nie wyleczył on też do końca trądziku, a potem wrócił. Fakt, że leczenie tego jest strasznie drogie, ale jak widać efekty to nawet nie szkoda tych pieniędzy.
Sylvia0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:24   #62
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Jeżeli gdzieś już jest wątek o tym, co WYLECZYŁO ludzi, a nie tylko im pomogło, to proszę o link... bo ja takiego jeszcze nie znalazłam, a sporo się już tego naczytałam.
np. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=przebrawienia

a pamiętam,że inne wątki o tym były
suspense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 15:37   #63
juchaa
Raczkowanie
 
Avatar juchaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Ja też mam ten problem.Niestety po zjedzieniu czekolady, czy przed okrem pojawiają mi się te paskudztwa;(Ale ostatnio przeczytałam pare wątków o trądziku i znalazłam nazwę świetnego kremu o nazwie Brevoxyl.Na razie go nie używam ale mam zamiar go kupić.Dodam że używam płynu Acnosan który wysusza syfki, ale niestety wysusza on skórę i zaczerwienienia wokół skóry długo znikąją.
juchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:37   #64
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez suspense Pokaż wiadomość
np. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=przebrawienia

a pamiętam,że inne wątki o tym były
Dzięki, już się biorę do czytania

Sama też właśnie jestem w trakcie nowej dla mnie kuracji, ale zobaczymy co będzie...
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 09:20   #65
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Ja nigdy co prawda wielkiego trądziku nie miałam, wyskakiwały mi jakieś pojedyncze pryszcze....
Odkąd pamiętam zawsze stosowałam kosmetyczny spirytus salicylowy do przemywania twarzy i na mnie to działa...
Kiedy kupiłam sobie jakiś tonik, żel... czy jakikolwiek inny preparat do mycia twarzy od razu pojawiały się pryszcze....
Teraz stosuję tylko ten sprytus i mam spokój, bo ani jednego syfa.
Przynajmniej tanio i skutecznie
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 12:25   #66
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Na pryszcze to może rzeczywiście spirytus salicylowy skuteczny, ale nie na trądzik. Uważam,że preparaty ze sklepu kosmetycznego nie wyleczą trądziku, można je stosować dodatkowo, ale nie jako główną broń w walce z trądzikiem. Jest wiele preparatów w aptece głównie na bazie kwasu azelainowego i nadtlenku benzoilu. Ja stosuję maść Acne-derm z kwasem azelainowym bo działa i na trądzik i na przebarwienia. Każdy musi wypróbować niestety na sobie, co jest dla niego skuteczne - tylko nie przez 1-2 dni, bo przy tak krótkim stosowaniu na pewno nie zauważycie efektów.
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:12   #67
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Dużo rzeczy... Ale chyba najbardziej mi pomogła zasypka Alantan - wymieszaną z cynamonem używam jako pudru. Zniknęły wszystkie krostki
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 01:05   #68
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

1. brałam tabletki yasminelle, teraz sindy 35, ale stan mojej cery troche sie pogorszyl
2. pasta cynkowa
3. pestki słonecznika, orzechy, to naprwde dziala!
4. przy stanach zapalnych pilling enzymatyczny, meritum dermiki, maska z ziaji, pozniej tonik z melisy, krem biostymulujacy,(cera tłósta też potrzebuje nawilżenia!) krem gruszkowy z perfecty, i pasta cynkowa na to, wazne!!nie masc a pasta
podczas tradziku uwazalam że trzeba pozbyc sie tradziku mocnymi preparatami, przez to podraznialam sobie skore, przesuszalam, i majac cere tradzkowa, pryszcze, mialam suche placki

mialam jeszcze cos takiego na policzkach jak kaszka...pozbylam sie tego dzieki oleju z czarnuszki egipskiej, to byly takie kapsulki
na przebarwienia bardzo pomogla mi maska z ziaji i krem z daxa gruszkowy, chociaz chodzilam do kosmetyczki niewiele mi pomogla a przez mechaniczne oczyszczanie twarzy nabawilam sie blizn ktore z trudem usunelam!!dopiero po kilku zabiegach i wydaniu kupe kasy, pewna osoba uswiadomila mnie o skutkach mechanicznego oczyszczania u kosmetyczki
na tradzik potrzeba czasu i cierpliwosci, nie wyleczy sie go w tydzien, dwa. bardzo wazne aby jak najszybciej zaczac leczenie i nie czekac az sam przejdzie, bo usuwanie blizn potradzikowych to jeszcze ciezsza praca...
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 12:24   #69
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

bizarello - dziękuję za info. Proszę Cię jeszcze napisz jaka to była maska z Ziaji na przebarwienia, bo szukałam i Ziaja ma ich mnóstwo.
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 13:56   #70
bajka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

cześć kasiu
ja mam dokładnie ten sam problem co ty... czyli wypryski głównie na policzkach i one długo sie goją i pozostawiaja czerowne ślady pewien dermatolog chciał mi przepisać pochodną wit a taki silny lek niby skuteczny ale jak poczytałam o skutkach ubocznych to narazie sie na tak silny środek niezdecydowałam , u mnie tez jest tak , że na okres letni-słońce problemy skórne sie zmniejszają lub calkiem znikaja ale niestety na jesień problem powraca i tak wkółko teraz ciesze sie tym lepszym stanem skóry ale marze tez o środku ktory by mi pomógł raz na zawsze , a testowałaś jakieś antybiotyki na sobie-jakie były efekty??????
pozdrawiam i życzę powodzenia
bajka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 15:12   #71
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Tak, brałam Tetracyclinum - przez miesiąc (zaczęłam od dużych dawek, skończyłam na średnich) i w tym czasie nie było prawie żadnej poprawy, zupełnie jakbym brała witaminę C...

Teraz szukam skutecznego sposobu/leku na pozbycie się trądziku na własną rękę, bo mam wrażenie, że ci wszyscy specjaliści, do których trafiłam wogóle nie znają się na rzeczy byłam u trzech dermatologów i żaden mi nie pomógł...

Ja również życzę powodzenia bajko83, jak już znajdziesz swój złoty środek na trądzik, to proszę podziel się nim z nami pozdrawiam!
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 17:42   #72
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
bizarello - dziękuję za info. Proszę Cię jeszcze napisz jaka to była maska z Ziaji na przebarwienia, bo szukałam i Ziaja ma ich mnóstwo.
to byla maska z zielona glinka z efektem mikrodermabrazji
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 18:04   #73
skubidum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 342
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez modlishka665 Pokaż wiadomość
Wyleczyłam się dzięki izotetynoinie. Byłam załamana, wyglądałam okropnie, myślałam że nic mi już nie pomoże, ale trafiłam do Wojewodzkiej Przychodni Dermatologicznej. Tak zaczęła się moja zbawienna przygoda z izotrytenoiną. Kuracja trwała 8 miesięcy, była dość kosztowna jak na moją kieszeń ( a raczej rodziców) i borykałam się z kilkoma skutkami ucbocznymi, ale wszystko do przeżycia W razie czego służę pomocą
mi też to pomogło. brałam izotek przez pół roku. 2 miesiace temu zakonczylam kurację, a buźkę mam jak niemowlę w razie pytań chętnie odpowiem
skubidum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:49   #74
Sylvia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia0404
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 24
GG do Sylvia0404
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Tak, brałam Tetracyclinum - przez miesiąc (zaczęłam od dużych dawek, skończyłam na średnich) i w tym czasie nie było prawie żadnej poprawy, zupełnie jakbym brała witaminę C...

Teraz szukam skutecznego sposobu/leku na pozbycie się trądziku na własną rękę, bo mam wrażenie, że ci wszyscy specjaliści, do których trafiłam wogóle nie znają się na rzeczy byłam u trzech dermatologów i żaden mi nie pomógł...

Ja również życzę powodzenia bajko83, jak już znajdziesz swój złoty środek na trądzik, to proszę podziel się nim z nami pozdrawiam!
Wiem co to znaczy, chodzić od dermatologa do dermatologa, wydawać kupę kasy na leki a na twarzy nic nowego, albo jeszcze gorzej. Też już miałam leczyć się na własną rękę, ale powiedziałam sobie, że do pięciu razy sztuka i ta piąta dermatolog okazała się ideałem i z trądziku mnie wyleczyła, także życzę Ci tego samego .
Sylvia0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:46   #75
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Mam również problem z cerą, po odstawieniu pigułek antyk... dostałam wysypu trądziku zaskórnikowego. Od września zaczynam kurację izotekiem, ponieważ efekty po stosowaniu kremów są marne. Wiem że lek ma masakryczne skutki uboczne, ale już nie mogę wytrzymać, podobno to jedyny skuteczny lek na definitywne pozbycie się trądziku.
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 20:22   #76
MadameBovary
Raczkowanie
 
Avatar MadameBovary
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 355
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez malus Pokaż wiadomość
Skończyć 40- stkę
mojej mamie zbyt wiele to nie pomogło
__________________
64/88 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=335375

"Jak dalece jesteśmy wszyscy naznaczeni piętnem pani Bovary?Jak głęboko ów bowaryzm,owo marzenie o lepszym życiu,o romantycznej miłości tkwi w naszych duszach?Jak mocno popycha nas ku ruinie obecnego życia w imię ułudnych nadziei?"
MadameBovary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 21:09   #77
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

mojemu ojcu skończenie 53 też nie pomogło, ma postac ostro prosakowo-zaskórnikowo-grudkową, a mamie do dziś wychodzą pojedyncze przed okresem (tez 53 l. i okres nadal ma biedna )

moja derma mówiła, że cera tłusta tradzikowa juz zawsze taka będzie i trzeba o nia całe zycie odpowiednio dbac, zeby w miare trzymac ją w ryzach

Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 10:13   #78
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Adulina - powodzenia w nowej kuracji, może akurat Ciebie nie dotkną skutki uboczne Napisz za jakiś czas o efektach leczenia, chętnie przeczytam

Pani Bovary i Silwena - nie straszcie!!! Wciąż wierzę i szukam specyfiku, który mnie definitywnie wyleczy... ostatnio stosowałam (i wciąż stosuję lecz już rzadziej) mieszankę olejek pichtowy + petroleum D5 z bardzo dobrym skutkiem, ale to mnie nie wyleczyło, wciąż wyskakują mi niespodzianki, choć jest ich mniej

Teraz przyszła kolej na kosmetyki Dermedic: Acne Expert Żel do mycia twarzy oraz Normativ aktywne serum korygujące niedoskonałości skóry - podobno oba produkty rewelacyjne (jak do mojego typu cery), już je zamówiłam, zobaczę jak zadziałają...
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 17:04   #79
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez kaska22 Pokaż wiadomość
Pani Bovary i Silwena - nie straszcie!!! Wciąż wierzę i szukam specyfiku, który mnie definitywnie wyleczy... ostatnio stosowałam (i wciąż stosuję lecz już rzadziej) mieszankę olejek pichtowy + petroleum D5 z bardzo dobrym skutkiem, ale to mnie nie wyleczyło, wciąż wyskakują mi niespodzianki, choć jest ich mniej

Teraz przyszła kolej na kosmetyki Dermedic: Acne Expert Żel do mycia twarzy oraz Normativ aktywne serum korygujące niedoskonałości skóry - podobno oba produkty rewelacyjne (jak do mojego typu cery), już je zamówiłam, zobaczę jak zadziałają...
to mnie się nie udaje pozbyć trądziku antybiotykami, hormonami, retinoidami, kwasami i to stosowanymi pod kontrola lekarza, a Ty chcesz WYLECZYĆ chorobę skóry kosmetykami?
powodzenia

ps/ chyba, że masz parę krostek, albo wyskakują Ci tylko przed okresem, a tak ogólnie to Twoja skóra jest w dobrym stanie - to wtedy kosmetyki powinny pomoc np w połaczeniu z delikatnym kwasem to już na 100%

Cera trądzikowa na zawsze jest trądzikowa.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 21:07   #80
analizowana
Przyczajenie
 
Avatar analizowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z-cie
Wiadomości: 2
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Proponuję kosmetyczkę. Zabieg od 30-65 zł.
__________________
są małe i wielkie światy, a nasz świat jest akurat.


analizowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 21:19   #81
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Silweno, mam cerę trądzikową (problemy pojawiły się w 20-stym roku życia!), jednak od jakiegoś czasu w dużo lepszym stanie - podleczoną olejkiem pichtowym. Rzeczywiście na co dzień mam tylko kilka niespodzianek na twarzy, w zależności od cyklu nasilają się lub ustępują. Poza tym, mam dużo przebarwień i... płytkie blizny na policzkach.

Ja też brałam tabletki anty (po nich było jeszcze gorzej) oraz antybiotyk - nie pomogło. Za to ten zwykły (w porównaniu do powyższych leków) olejek przyniósł efekty. Nie wyleczył do końca, więc szukam dalej, na własną rękę, skoro lekarze nie pomagają (w moim przypadku).

Wiesz, na każdego działa co innego...
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 09:08   #82
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

jak dostałaś wysypu po odstawieniu tabletek, to może spróbuj Tribioticu i olejku z drzewa herbacianego, ja po odstawieniu tabs miałam całą twarz pokrytą w gulach wielkosci 2zł i wyobraz sobie ze dermatolożka kazała mi to przeczekać

czekałam niecały rok, żeby hormony się unormowały, ale bez smarowania się Tribioticiem (w aptece saszetka 1,80 zł) te wodne gule siedziały mi w skórze ponad 3 miesiace i nie chcialy sie wchłaniać (a blizny po nich rok )

olejek z drzewa herbacianego dodawałam do kapieli (20 kropli), na wacik z tonikiem, albo punktowo i pomagał, szczególnie na gule na plecach

brevoxyl (na twarz mnie podrażniał) na plecy był idealny na te bolesne gulki, co nie dają mi czasem nawet oprzec sie o fotel

maseczka aspirynowa i Effaclar K - na zaskórniki otwarte, na pojasnienie cery, rozpromienienie jej

spróbuj też myć czasem włosy Nizoralem, możesz wtedy łapkami z szamponem przejechać po skórze twarzy i spłukać - działa antyandrogenowo, więc na trądzik po odstawce jak znalazł

skoro problemy pojawiły się u Ciebie teraz, to nie masz cery trądzikowej, może masz tłustą albo mieszaną, ale bez skłonności skoro krostki wyszły Ci dopiero teraz, gdy już Twój okres dojrzewania dobiega końca (czyli kroski są po tabsach)

wyleczysz to, ale najlepiej jakbyś nie namnażała bakterii, tylko dostała jakiś dobry preparat np delikatny antybiot w maści, do tego Aknefug on działa idealnie na trądzik po odstawce, (ja przeczytałam o tym przy późno) Zawiera estradiol który działa antyandrogennie. Świetny byłby też Acne Derm na te przebarwienia - uzywałam go 2 lata, codziennie i wszystkie stare blizny poznikały, zostały mi tylko małe punkciki i obecne przebarwienia bo juz nie stosuje AD

ktoś kto walczy z trądzikiem 9lat ma prawo sie pozłoscić czasem
nie miej mi za złe, ciesz się z tego, że o ile zaczniesz szukać dobrego dermatologa jesteś w stanie nie dopuścic do rozprzestrzeniania się tych krost i wyleczyć w 100%

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-09 o 09:11
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 09:51   #83
andzia_19
Raczkowanie
 
Avatar andzia_19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 73
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

z chęcią poczytam Wasze porady, bo ja męczę się z trądzikiem od około 13 roku życia i w dalszym ciągu go nie wyleczyłam. Tracę już nadzieję, że kiedykolwiek będę miała ładną, czystą cerę. Chodziłam do kilku dermatologów, brałam dużo leków, ale tylko przesuszały mi cerę, nie powodując znacznego zmniejszenia mojego problemu. Dobrego dermatologa bardzo trudno znaleźć, ostatni u jakiego byłam jedyne co mi zalecił to branie pigułek anty Pomagały mi w dużym stopniu, ale nie chciałam ich długo brać. Skutki po odstawieniu same znacie, nie muszę o nich wymieniać. Teraz jestem w ciąży i cera mi się poprawiła, jednak w dalszym ciągu nie jest z nią dobrze. Moja matka zawsze mnie pocieszała, że po ciąży problem z trądzikiem sam jej zniknął. U mnie na pewno tak nie będzie, dlatego mam zamiar zaleczyć trądzik. Może znacie w woj. pomorskim dobrego dermatologa, którego polecacie?
andzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 10:05   #84
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Cytat:
Napisane przez andzia_19 Pokaż wiadomość
z chęcią poczytam Wasze porady, bo ja męczę się z trądzikiem od około 13 roku życia i w dalszym ciągu go nie wyleczyłam. Tracę już nadzieję, że kiedykolwiek będę miała ładną, czystą cerę. Chodziłam do kilku dermatologów, brałam dużo leków, ale tylko przesuszały mi cerę, nie powodując znacznego zmniejszenia mojego problemu. Dobrego dermatologa bardzo trudno znaleźć, ostatni u jakiego byłam jedyne co mi zalecił to branie pigułek anty Pomagały mi w dużym stopniu, ale nie chciałam ich długo brać. Skutki po odstawieniu same znacie, nie muszę o nich wymieniać. Teraz jestem w ciąży i cera mi się poprawiła, jednak w dalszym ciągu nie jest z nią dobrze. Moja matka zawsze mnie pocieszała, że po ciąży problem z trądzikiem sam jej zniknął. U mnie na pewno tak nie będzie, dlatego mam zamiar zaleczyć trądzik. Może znacie w woj. pomorskim dobrego dermatologa, którego polecacie?


dermatologa ze swoich okolic poszukaj w tym temacie - DOBRY DERMATOLOG - kogo polecamy?

a co do preparatów, lekarstw na trądzik od dermatologów, to każdy z nich będzie wysuszał cerę, twoim zadaniem jest ją nawilżać i koić w trakcie kuracji - wtedy nie wyszusza się i nie wzmaga się w niej łojotok, nie odstają w niej skórki i nie jest ściągnieta, czy podrażniona

tak samo w przypadku antybiotyków, przy łykaniu ich trzeba brać osłonówki na żołądek inaczej moga się zrobić różne skutki uboczne brania (wtedy też zwala się wine na antybiot i lekarza, choć niesłusznie)

pozdrówka
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 09:26   #85
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Silweno - dziękuję za rady. Poczytam sobie o tych specyfikach, które radzisz Acne Derm już jest, kupiłam wiosną, ale nie zdążyłam dłużej się smarować, bo słoneczko przygrzało i teraz czeka w szafce aż się lato skończy.

Rzeczywiście, główny problem z trądzikiem pojawił się po odstawieniu tabletek anty ok.20-go roku życia i przez 3 lata staram się to wyleczyć... Jednak trochę źle się wyraziłam, w wieku 14-19 też miałam jakieś tam pryszcze, ale mniej, bardziej pojedynczo wyskakiwały, uważałam to za normalną przypadłość wieku dojrzewania, teraz jest to znacznie bardziej nasilone - a już powinno minąć!

Lekarze... odwiedziłam ich 3, z czego 2 to byli jedni z najlepszych u mnie w okolicy, szkoda gadać co ze mną zrobili... fakt, że trądzik dalej jest
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 15:35   #86
andzia_19
Raczkowanie
 
Avatar andzia_19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 73
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Tak, nawilżanie jest bardzo ważne przy leczeniu trądziku. Smarowałam się nanobase, czy jakkolwiek się ten krem nazywał i nawet on nie pomagał. Jestem przypadkiem, że oprócz trądziku nie mam przetłuszczającej się skóry, a bardzo wrażliwą i suchą. Dzięki za odsyłacz do tematu o polecanych dermatologach.
Pozdrawiam
andzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 16:02   #87
arakulek
Raczkowanie
 
Avatar arakulek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 77
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

hej drogie wizażanki!
ileż ja to lat męczyłam się z trądzikiem- koło 10
i u mnie był to tradzik okropny, na dokładnie cłej twarzy bez jednego miejsca wolnego do tego czerowne i rozognione.
pewnie z 5 lat leczenia u jednego dermatologa z tego co pamętam dostawałam całe serie tetracycliny, i okropnych rzeczy do samrowania twarzy, które po nałożeniu powodowały tak straszne podrażnienia, ze musiałam używań ich na polu żeby wytrzymać, pryszcze się po tym wyraźnie zmniejszyły, ale co z tego jak teraz na policzkach mam duże "wyrwy" po zbyt silnych lekach na twarz
i wreszcie po tak długiej walce trafiłam do super lekarza, kilka miesięcy leczenia jak się nie myle m.in Zinerytem, picia jakiś rozpuszczonych ziółek na przemiane materii i teraz jakby ktoś zobaczył moje zdjęcie sprzed kuracji nigdy by nie uwierzył, że można się tego wszystkiego pozbyć
obecnie mam 23 lata, gładką cere, choć wiadomo, że nie idealną przez te wyrwy, czasami pojawia mi się pojedyńczy pryscz, ale teraz już sporadycznie, kilka zakórników, które mam zamiar usunąć u kosmetyczki i już zakończyłam kuracje pewnie z 2 lata temu
także dziewczyny głowy do góry, wszytsko kiedyś przechodzi, a warto naprawdę poszukać dobrego lekarza.

a i właśnie znalazłam opakowania, które zostawiłam sobie w razie czego
i najlepszym mozliwym lekiem dla mnie był Differin-choć na początku człowiek wygląda straszne bo wszytsko co jest pod skóra zaczyna wychodzić na wierzch i trzeba uważać ze stosowaniem na słoce bo działa fotouczulająco, a na dzień CLINDACNE

Edytowane przez arakulek
Czas edycji: 2009-08-10 o 16:11
arakulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 17:08   #88
kaska22
Raczkowanie
 
Avatar kaska22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 66
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Witaj arakulek,
Differinu już używałam, ale nie wiem za bardzo co o nim myśleć, napewno mi nie zaszkodził, ale też większych efektów po nim nie widziałam...
Zastanawiam się nad tym Zinerytem, skoro pomógł Ci w tak ciężkiej formie trądziku. Czytałam o nim już wcześniej i podobno posiada alkohol w składzie i b.wysusza... to mnie też odstraszyło. A jak się miała Twoja buźka po nim?

Silweno - wspominałaś coś o kwasach, przyznam, że nie orientuję się w tej kwestii i stąd moje pytanie. Kwasy pomagają pozbyć się trądziku, czy bardziej się je stosuje po wyleczeniu na przebarwienia? Czy można ich używać samodzielnie w domu, czy tylko u kosmetyczki? Może jakieś polecisz (tylko coś bezpiecznego - dla mnie nowicjuszki heh)...
kaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 17:26   #89
arakulek
Raczkowanie
 
Avatar arakulek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 77
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

fakt z tego co pamiętam to zinneryt faktycznie wysuszał mi twarz, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia skóry i później przeszło, a maprawdę długo go używałam
a co do differinu to napewno bardziej pomógł niz zinneryt, z tym, że najpierw był Zin a dopiero pod koneic kuracji dermatolog włączył differin łącznie z clindacinem i też użyłam kilka tubek, a efektów nie było widać odrazyu tylko dopiero po kilku miesiącach, bo jak wspominałam na początku wyglądało to fatalnie-skóra wysuszona okropnie-trzeba było uzywać kremów nawilżających, a do tego ten nagły wysyp, ale warto było
więc trzyma kciukii chętnie odpowiem na wasze pytania dotyczące "trądu"
a na początku jeśli chodzi o leki był jeszcze davercin, acne-sulf czy coś takiego,klindacin i kurcze reszty nie pamiętam jak coś mi się przypomni to napisze jeszcze

Edytowane przez arakulek
Czas edycji: 2009-08-10 o 17:37
arakulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 17:41   #90
Adulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 104
Dot.: WYLECZYLIŚMY TRĄDZIK - rady, sposoby, środki

Używałam Zinerytu niestety mi nic nie pomógł, po differinie jakieś efekty były, ale to też niezadawalające.
Teraz mam raz w tygoniu stosować Zorak i raz w tygodniu Glyco - A (oba do złuszczania naskórka), ale to też nie to. Mam tak przeczekać do września.
Generalnie nie mam wykwitów ropnych, ale zaskórniki głównie na policzkach (boki) a związane jest z tłustą skórą.
Mój kolejny dermatolog powiedział, że nie ma co i trzeba zacząć Izotek brać .
Czy ktoś stosował i czy po zakończeniu kuracji były nawroty?
Adulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-15 20:58:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.