Naturalne mydła i mydełka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 13:33   #1
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240

Naturalne mydła i mydełka :)


Post usunięty na prośbę autora
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 14:35   #2
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Brakowało mi miejsca, w którym można by się czegoś o mydłach dowiedzieć Proszę tylko o sprecyzowanie pojęcia "naturalne mydło".
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:44   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Naturalne mydla to te bez konserwantow. Wymioenione mydla w pierwszym poscie nie wszystkie sa naturalne, ale nie bede zaprzeczac ze Bialy Jelen jest bardzo fajny i ta odrobinke konserwantu na koncu skladu... to tak jak by go nie bylo.

mamy juz watek o afrykanskich mydlach Duu Oson itp i tam tez troche o mydlach gadalysmy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:01   #4
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:42   #5
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
bardzo dobre są mydełka ekosensu (http://www.ekosens.pl/ ) składy pierwsza klasa i bardzo dobre działanie. No i przyjazne ceny
lubi tez mydła z biolandera, miedzy innymi Alep
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:58   #6
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Jakie mydła z biolandera polecasz, bo szykuję zamówienie.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 17:54   #7
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Naturalne mydla to te bez konserwantow. Wymioenione mydla w pierwszym poscie nie wszystkie sa naturalne, ale nie bede zaprzeczac ze Bialy Jelen jest bardzo fajny i ta odrobinke konserwantu na koncu skladu... to tak jak by go nie bylo.
W mydłach ma chyba przeciwdziałać wytrącaniu się osadu w twardej wodzie?
A Biały Jeleń myje i wysusza. Nie uleczył mnie cudownie. Efektu psychologicznego, związanego z użyciem „surowego” środka, „powrotu do prostej pielęgnacji” brak, odwołanie do sentymentów nietrafione, bo choć na opakowaniu widnieje napis „oryginalny od 1921”, to wtedy był mydłem potasowym, dziś jest sodowym. Zawartość EDTA, raczej nie wpisuje się w ideologię „samej natury” jak to się o nim pisze na Wizażu. Wolałabym też raczej mydło z tłuszczu roślinnego, nie łoju zwierzęcego. Cóż, w ciepłych krainach wina i oliwy to z niej wytwarzają tradycyjne mydła, na Północy smalcu i wódki mamy Jelenia.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 20:29   #8
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mamy jeszcze Mydło Powszechne Barwy, roślinny odpowiednik jelonka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...powszechne.htm
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 21:06   #9
Mariola23
Raczkowanie
 
Avatar Mariola23
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 75
GG do Mariola23
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ooo b. fajny wątek Ja również ale zaznaczam dopiero od niedawna jestem wielką fanką mydełek naturalnych. Moja przygoda z nimi zaczęła się w uk, kiedy to na ebayu natknęłam się na wychwalane na wizażu afrykańskie mydełko dudu osun !! Jak dla mnie b.dobry produkt, doskonale oczyszcza skórę i delikatnie nawilża. Stosowałam zarówno na skórę twarzy jak i ciała. Co prawda zapach trochę odstraszający ale da się z tym żyć!!
No i drugie cudne mydełko "Dead Sea Acne Soap" Firmy Jericho wyprodukowane w Izraelu, też zakupione na angielskim ebayu, bazujące na minerałach z Morza Martwego. Bezzapachowe, bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie powoduje napięcia skóry (w moim przypadku) a wszelkie pryszcze szybko po nim znikają !! Jak dla mnie rewelacja !!!
Skład mydełka: Coconut oil (Cocos Nucifera), Palm Oil (Sodium Palm Kernelate), Glycerin, Aloe Vera (Aloe barbadensis leaf extract), Sodium Chloride, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Dead Sea Black Mud (Silt), Olive Oil.

Oraz zdjątko:
Mariola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 01:13   #10
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Jakie mydła z biolandera polecasz, bo szykuję zamówienie.
Z Biolandera to najbardziej lubiłam te tradycyjne Alep bez żadnych dodatków (chyba 40 % oleju).

Co do tematu są jeszcze mydełka z Rossmana, z tej serii https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-z-awokado.htm bardzo tanie, składy też chyba całkiem dobre, ja miałam algi i avocado.
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 10:01   #11
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W mydłach ma chyba przeciwdziałać wytrącaniu się osadu w twardej wodzie?
A Biały Jeleń myje i wysusza. Nie uleczył mnie cudownie. Efektu psychologicznego, związanego z użyciem „surowego” środka, „powrotu do prostej pielęgnacji” brak, odwołanie do sentymentów nietrafione, bo choć na opakowaniu widnieje napis „oryginalny od 1921”, to wtedy był mydłem potasowym, dziś jest sodowym. Zawartość EDTA, raczej nie wpisuje się w ideologię „samej natury” jak to się o nim pisze na Wizażu. Wolałabym też raczej mydło z tłuszczu roślinnego, nie łoju zwierzęcego. Cóż, w ciepłych krainach wina i oliwy to z niej wytwarzają tradycyjne mydła, na Północy smalcu i wódki mamy Jelenia.
no właśnie ja bym termin mydło naturalne ograniczyła do takiego zrobionego z roślin a nie ze zwierząt.
poza tym nie mogę się nadziwić że jeleń jest polecany osobom z alergiami, AZS, problemami skórnymi, suchą skórą, przecież to "coś" robi wysuszającą masakrę, już lepiej się mydełkiem fa umyć

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-z-awokado.htm te mydełka z rossmanna są fajne, dostępne jest jeszcze różane, konwaliowe, z algami. myłam twarz i było ok.

mam też antybakteryjne ze srebrem koloidalnym ale to już z łoju zwierzęcego. nie mogę nic na razie na jego temat powiedzieć bo używam od wczoraj, ale ma mieć działanie antybakteryjne
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 11:05   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kogo Jelen wysusza tego wysusza, mnie nic nie wysuszylo, a wrecz przeciwnie. Wystarczy poczytac KWC , nie tylko ja taki ewenement jestem

Alepo tez lubie i nawet zastanawiam sie czy sie calkiem na niego nie przestawic. Mam w domu jeszcze kilka kostek mydel recznie robionych, 2 kostki mydla Alverde i 2 kostki Shu cos tam z Lidla. czekaja na swoja kolej, tak samo jak mydlo bzowe od Lavea i kilka skrawkow innych naturalnych mydel jakie dostalam w wymiance.

Dziewczyny a zna ktorac nowe mydla YR? Wczesniej byly to typowe mydla glicerynowe z SLS, teraz sa to typowe mydla roslinne. owszem na koncu skladu konserwant, ale tak sobie mysle ze kto wie? moze i fajne beda. Kusi mnie oliwkowe, ale poki co daje na wstrzymanie bo mam cala szuflade mydel i trzeba to zuzyc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:12   #13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:36   #14
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
no właśnie ja bym termin mydło naturalne ograniczyła do takiego zrobionego z roślin a nie ze zwierząt.
poza tym nie mogę się nadziwić że jeleń jest polecany osobom z alergiami, AZS, problemami skórnymi, suchą skórą, przecież to "coś" robi wysuszającą masakrę, już lepiej się mydełkiem fa umyć

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-z-awokado.htm te mydełka z rossmanna są fajne, dostępne jest jeszcze różane, konwaliowe, z algami. myłam twarz i było ok.

mam też antybakteryjne ze srebrem koloidalnym ale to już z łoju zwierzęcego. nie mogę nic na razie na jego temat powiedzieć bo używam od wczoraj, ale ma mieć działanie antybakteryjne
do czego używasz tego mydła antybakteryjnego? bo mydła tego typu do np. mycia rąk czy ciała nie są już polecane tak jak kiedyś.
co do mydeł naturalnych to nie ma czegoś takiego jak mydło naturalne, może być jedynie otrzymane z naturalnych surowców
a EDTA jest już chyba zakazane do stosowania w kosmetykach, podobnie trójetanoloamina (nie jestem na 100% pewna ale raczej tak)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 12:39   #15
Mariola23
Raczkowanie
 
Avatar Mariola23
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 75
GG do Mariola23
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=dudu+osun
Tutaj znajdziesz wiele info na temat afrykańskich mydełek m.in. dudu osun. Ja zapłaciłam za sztukę 2 funty
Mariola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 14:07   #16
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
no właśnie ja bym termin mydło naturalne ograniczyła do takiego zrobionego z roślin a nie ze zwierząt.
poza tym nie mogę się nadziwić że jeleń jest polecany osobom z alergiami, AZS, problemami skórnymi, suchą skórą, przecież to "coś" robi wysuszającą masakrę, już lepiej się mydełkiem fa umyć
Fa też jest wytwarzane z tłuszczu zwierzęcego, poza tym perfumowane etc. więc dla osób z problemami Jeleń jest chyba bardziej wskazany.


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kogo Jelen wysusza tego wysusza, mnie nic nie wysuszylo, a wrecz przeciwnie. Wystarczy poczytac KWC , nie tylko ja taki ewenement jestem

(...)
Z moją skórą nie obchodzi się jakoś wyjątkowo delikatnie, znam i gorsze, i lepsze mydła. Nie zasłużył na peany. Wiele zależy od predyspozycji osobniczych, wody i nastawienia, więc wierzę w to, co piszą w KWC. Próbuję sobie wyobrazić mydło, które leczy, zabliźnia, działa antyalergicznie, sprząta, pierze i nie jest czarodziejskie.

Cytat:
Napisane przez mglista_noc Pokaż wiadomość
Mamy jeszcze Mydło Powszechne Barwy, roślinny odpowiednik jelonka
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...powszechne.htm
Chodziło mi o lokalny wynalazek. Mamy coś takiego jak syryjskie Aleppo, receptury afrykańskiego mydła, odmienne dla różnych wiosek, oliwkowe wytwarzane w rejonie śródziemnomorskich? Historyczne, związane z miejscem pochodzenia i dostępnymi tam surowcami, czyli w Polsce, tłuszczem zwierzęcym albo jakimiś olejami, rydzowym, lnianym, słonecznikowym etc.?

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
(...)
a EDTA jest już chyba zakazane do stosowania w kosmetykach, podobnie trójetanoloamina (nie jestem na 100% pewna ale raczej tak)
Wrzuciłam w Google i wg aptek w Sieci w Jeleniu jest dokładnie Tetrasodium Etidronate. Jaką funkcję w nim pełni?

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Sodium Chloride, Aqua, Glycerin, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide

Trójetanoloamina (Triethanolamine wg INCI?) jest zakazana? Od kiedy, z jakiego powodu?

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
do czego używasz tego mydła antybakteryjnego? bo mydła tego typu do np. mycia rąk czy ciała nie są już polecane tak jak kiedyś.
Z jakiego powodu były polecane kiedyś i dlaczego się to zmieniło?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-01-31 o 15:47 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:01   #17
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
do czego używasz tego mydła antybakteryjnego? bo mydła tego typu do np. mycia rąk czy ciała nie są już polecane tak jak kiedyś.
co do mydeł naturalnych to nie ma czegoś takiego jak mydło naturalne, może być jedynie otrzymane z naturalnych surowców
a EDTA jest już chyba zakazane do stosowania w kosmetykach, podobnie trójetanoloamina (nie jestem na 100% pewna ale raczej tak)
http://www.sklep.mydelkonaturalne.co...aturalne-100g-

to jest to mydło, w opisie wygląda jak cud na wszystkie problemy świata

a używam do twarzy, ogólnie sceptycznie podchodzę do zestawienia mydło + twarz (tak samo mydło i higiena intymna) ale spróbować można.

mentha z tym fa to była taka ironia bo w sumie nie uważam jelenia za takie cudo jak na kwc piszą, oczywiście to tylko moja opinia bo wierzę, że tam komuś pomogło, ja na przykład nie mam jeżeli chodzi o ciało jakiś wielkich problemów, może trochę suchą skórę, a ten jeleń to była najgorsza rzecz do mycia z jaką się spotkałam. nawet do rąk go nie mogłam używać, to okropne uczucie ściągnięcia które nawet po kremie nie ustępowało

edit: dodam jeszcze że ja ogólnie sceptycznie pochodzę do mydeł bo w sumie odkąd pamiętam była nagonka na mydło, że złe, że wysusza, że usuwa naturalna warstwę lipidową, że zostawia pozostałości i zapycha pory itp. od tamtej pory ile razy probówałam myć się mydłem (ów wspominany jeleń, mydło popularne BIO Sonnet, rossmanowskie roślinne) to nigdy nie wytrzymywałam dłużej niż kilka dni, bo albo się czułam wysuszona, albo jakbym właśnie miała tępą warstwę czegoś na skórze, a miejsca intymne to już w ogóle swędzenie zapowiadające infekcję już po jednym uzyciu.

i teraz kiedy mydlo wraca do łask i wiele osób je sobie chwali (kiedyś to jak dziewczyna powiedziała że się mydłem tylko myje to patrzyło się na nią jak na buraka ) mam wątpliwości, że może nie dałam po prostu skórze szansy się przestawić szczególnie jak czytam, ze mydło roślinne czy typu aleppo odbudowuje warstwę lipidowa i nawilża...

powiedzcie mi, jak to jest z tymi mydłami.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:30
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:43   #18
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość

Wrzuciłam w Google i wg aptek w Sieci w Jeleniu jest dokładnie Tetrasodium Etidronate. Jaką funkcję w nim pełni?

Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Sodium Chloride, Aqua, Glycerin, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide

Trójetanoloamina (Triethanolamine wg INCI?) jest zakazana? Od kiedy, z jakiego powodu?


Z jakiego powodu były polecane kiedyś i dlaczego się to zmieniło?
tetrasodium etidronate ma takie samo działanie jak EDTA, ale to nie to samo.
z trójetanoloaminą to coś mi sie obiło o uszy że wycofali bo stosowali ją do produkcji narkotyków czy coś takiego (chociaz nie wiem jakie to ma powiązanie, bo wątpie żeby odzyskiwali ją z kosmetyków)

a co do mydeł antybakteryjnych to nie są już polecane ponieważ zmieniło się trochę spojrzenie jeśli chodzi o rolę naszej flory bakteryjnej. "Nasze" bakterie doskonale radzą sobie ze zwalczeniem obcych. a używając takich mydeł zabija się wszystko co jest na skórze, także naszą florę bakteryjną i pozbawiamy się bardzo dobrego mechanizmu obronnego. nie są to moje wnioski, ale kilka razy spotkałam się już z tym że mydła antybakteryjne wcale fajne nie są.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:54   #19
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
a co do mydeł antybakteryjnych to nie są już polecane ponieważ zmieniło się trochę spojrzenie jeśli chodzi o rolę naszej flory bakteryjnej. "Nasze" bakterie doskonale radzą sobie ze zwalczeniem obcych. a używając takich mydeł zabija się wszystko co jest na skórze, także naszą florę bakteryjną i pozbawiamy się bardzo dobrego mechanizmu obronnego. nie są to moje wnioski, ale kilka razy spotkałam się już z tym że mydła antybakteryjne wcale fajne nie są.
a to się tyczy także miejsc chorobowo zmienionych czyli z wypryskami albo grzybicą, drożdżakami, lupieżem, egzemą itp.?
bo z tym mechanizmem obronnym to się zgadzam, ale jak występują jakieś nieprawidłowości jak w/w to może jest przydatne?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-31, 19:58   #20
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
edit: dodam jeszcze że ja ogólnie sceptycznie pochodzę do mydeł bo w sumie odkąd pamiętam była nagonka na mydło, że złe, że wysusza, że usuwa naturalna warstwę lipidową, że zostawia pozostałości i zapycha pory itp. od tamtej pory ile razy probówałam myć się mydłem (ów wspominany jeleń, mydło popularne BIO Sonnet, rossmanowskie roślinne) to nigdy nie wytrzymywałam dłużej niż kilka dni, bo albo się czułam wysuszona, albo jakbym właśnie miała tępą warstwę czegoś na skórze, a miejsca intymne to już w ogóle swędzenie zapowiadające infekcję już po jednym uzyciu.

i teraz kiedy mydlo wraca do łask i wiele osób je sobie chwali (kiedyś to jak dziewczyna powiedziała że się mydłem tylko myje to patrzyło się na nią jak na buraka ) mam wątpliwości, że może nie dałam po prostu skórze szansy się przestawić szczególnie jak czytam, ze mydło roślinne czy typu aleppo odbudowuje warstwę lipidowa i nawilża...

powiedzcie mi, jak to jest z tymi mydłami.
Ten renesans jest związany z ekomodą i pewnie tym, że od niedawna mamy dostęp (w Polsce) do fajnych przetłuszczonych mydeł, wcześniej szalala mydełko Fa i jemu podobne, na których tle wyróżniał się przaśny Jeleń.
Używałam mydeł bardziej wysuszających (Sonnet, Babydream, Kajtek itp.) i trochę mniej (Les-Anes) i jednak żadne nie było tak delikatne jak mogą być detergenty. Nie sprawdziło się jako środek do oczyszczania twarzy, bo negatywny wpływ na mój trądzik niezapalny był widoczny, poza tym szczypie w oczy. Lubię myć się kostką, mydło jest też wydajniejsze i ekonomiczniejsze niż wypróbowane żele, po których nie swędzi mnie skóra, więc do ciała używam.


Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
tetrasodium etidronate ma takie samo działanie jak EDTA, ale to nie to samo.
z trójetanoloaminą to coś mi sie obiło o uszy że wycofali bo stosowali ją do produkcji narkotyków czy coś takiego (chociaz nie wiem jakie to ma powiązanie, bo wątpie żeby odzyskiwali ją z kosmetyków)
Czyli przeciwdziałać wytrącaniu się nierozpuszczalnego mydła w twardej wodzie?
Zakaz ma dotyczyć także pochodnych EDTA używanych, np. w mydłach?
Jeśli je wprowadzą czy już wprowadzili, to szykuje się kolejna rewolucja i zmiany receptur .
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:09   #21
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:14   #22
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Lubię myć się kostką, mydło jest też wydajniejsze i ekonomiczniejsze niż wypróbowane żele, po których nie swędzi mnie skóra, więc do ciała używam.
ja to bym chciała mieć jedną rzecz do wszystkiego zanim zainteresowałam się naturalną pielęgnacją to osobno był żel do twarzy, do ciała, szampon, do higieny intymnej, potem przeszłam na uniwersalny babydream,
niby jetem zadowolona ale szukam czegoś myjącego co by na wypryski właśnie pomogło (a raczej na ich szybsze gojenie bo nigdy nie mam więcej nich 2-3 na raz, ale ślady to miesiącami zostają, szczególnie po tych bez rdzenia) i nadawało się do wszystkiego (no ,może szampon bym mogła osobno mieć) i się zainteresowałam mydłami.

nie orientujecie się może czy to aleppo ze sklepu organique to oryginalne? (niby bryłka ze stemplem ale nie wiem) bo na razie nie mam funduszy na zamówienie a sklep stacjonarny mam w mieście.

to mydło mnie zaciekawiło już dawno ale nie miałam jeszcze okazji wypróbować: http://www.ecospa.pl/czarne-mydlo-beldi-p-163.html
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2010-01-31 o 20:24
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:02   #23
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

hihihi marchewkowe pole , ja juz jestem tak daleko, mydlo do wszystkiego, ale poddalam sie jesli chodzi o wlosy. nawet zakupilam Aleppo specjalnie do wlosow ale sie poddalam, po 2,5 tygodnia mycia. nawet robilam kwasna plukanke. Podobno powinnam wytrzymac do 4-6 tygodni wtedy wlosy calkiem by sie przestawily, ale juz mialam dosyc. jako ze kostka do mycia wlosow mnie nadal rajcowala to wyporbowalam syndet i poki co jestem zadowolona. narazie umylam wlosy raz mini kostka Dove ta tradycyjna, a potem kupilam ta zielona Fresh i juz 2 czy 3 mycia mam za soba.
Mydlo lubie Aleppo i chce zuzyc wszystkie inne i miec tylko Aleppo, bo lubie jego zapach i nadaje sie u mnie do hig. intymnej. Moge sie w mocy spocic i nic mi miedzy nogami nie smierdzi, nie smierdzi pod pachami itp. Naprawde dezodoruje olej laurowy. pocic sie poce, bo to naturalne i gorzej by yblo gdybym sie nie pocila, ale wystarczy zwykle deo i czuje sie o wiele swiezej. Licze ze i latem tez bede taka zadowolona.
narazie buzie przestalam myc mydlem, bo u mnie niska wilgotnosc powietrza w mieszkaniu i buzia mi sie odwania. Przekonalam sie ze sam krem sobie nie podradzi w takim przypadku i potrzebuje tez myjadla ktore nawilzy, wiec od 3 dni nie uzywam Aleppo do paszczy, jak skonczy sie ten suchy okres dla mojej paszczy wracam do Aleppo.

I kiedy ja ta cala szuflade mydel zuzyje... nie wiem, ale staram sie hihihi Ostatnio dostalam znow mydelko recznie robione. Chlopu nic nie powiedzialam, bo juz sie puka w glowe, bo kto to widzial miec tyle mydel. Az sama miala bym problemy jakie, musialabym najpierw spisac sobie na kartce hihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:57   #24
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:08   #25
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

ja czekam na przesylkę ze sklepu - http://sklep.mydelko.pl/

zamówiłam między innymi - mydło Alep, mydło Marsylskie 72% oleju palmowego i Marsylskie 72% oliwy z oliwek, mydło z czerwoną glinką i z błotem z Morza Martwego. Mydła zamówiłam z myślą o bliskiej osobie, która cierpi na atopowe zapalenie skóry, a do zakupowego szału jak zwykle zachęciły mnie Wizażanki

jak tylko otrzymam przesyłkę pojawię się z relacją
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:59   #26
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:35   #27
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

różnią się składem
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:38   #28
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Marsylkie z oliwy mialam i mi sie podobalo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:31   #29
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mydła Suhady z lidla też się tutaj wpiszą (skład w wątku lidlowym). Ja czekam az carrefoury sprowadza mydło z serii agir bio, bo inne produkty już są
http://www.ooshop.com/ContentNavigat...EUD_IDFO=75447
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:07   #30
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

o, a ja dziś aleppo kupiłam, co prawda chciałam malutkie na spróbowanie ale nie było, tylko 200gramów i więcej. co za bryła. pan w sklepie powiedział, ze on sobie brzeszczotem pokroił, żeby było wygodniej
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.