Nasze sposoby nauki języków obcych :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 13:41   #31
PeJot1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Jaka metoda nauki języka

Witam potrzebuję szybko, w stosunkowo krótkim czasie przyswoić sobie podstawy jezyka francuskiego, szukam optymalnej a co najważniejsze skutecznej metody nauki, jak zajęcia on-line, pakiety lekcyjne na płytach audio i tym podobne. Mam na to niewiele czasu. Co możecie mi polecić ?
PeJot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 14:23   #32
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jaka metoda nauki języka

Ogolnie ESKK maja dobre podreczniki do samodzielnej nauki, ale one przychodza poczta co jakis czas. Pewnie zbyt dlugo by to zajelo.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 17:33   #33
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaka metoda nauki języka

Korepetycje przez internet.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:01   #34
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Hey!

Chciałabym aby w tym wątku pojawiły się metody nauki jakie wy stosujecie. Jednak aby nie był to temat jak milion podobnych wpisujmy tylko metodę, ale nie komentujmy innych i nie zadajemy pytań w stylu "a co polecacie do nauki gramatyki, jakie podręczniki"

Czasami trudno przekopać się przez inne wątki by znaleźć jakąś inspiracje bo postów jest za wiele, luźne pogawętki dlatego tutaj chciałabym stworzyć taką skarbnicę wiedzy, porad, sposobów.

Dla dobrego przykładu zacznę od siebie.

Słówka:
1. Wyszukuję z książek, tego co akurat oglądam (czasami specjalnie włączam napisy by lepiej wychwycić te słowa co nie znam)
2. Tworzę z nimi opowiadania (czasami)
3. Zawsze wpisuję do Google App- English Vocabulary i powtarzam kilka naście razy przez kilka dni (system powtórek plus nowe słowa)
4. Ograniczam się do 10 dziennie
5. Używam języka na codzień i używam nowych słów na codzień by nie zapomnić- rozmowa z native speakerami
6. Wsłuchuje się w piosenki i staram się zrozumieć, śpiewam je

Gramatyka
1. Nie ucze się wcale, ale jak już to rozpisuje na czynniki pierwsze i zazwyczaj rozpisany czas mam na kilka stron w zeszycie. Tak jednego czasu.
2. Do tego przykłady, przykłady i jeszcze raz przykłady
3. Zaglądam do tych czasów gdy czuję, że coś mi ucieka mam trudność z wyrażeniem myśli.
4. Robię porównania np: czasów przeszłych pomiędzy sobą- rozrysowuję sobie
5. Nie znam nazw czasów

Jakie Wy macie metody?
Napisałam krótko bo metod znam więcej jednak najpierw bym chciała was podczytać i zobaczyć czy zrozumieliście mój przekaz.

Nie piszcze mi proszę, że były podobne wątki z metodami. Wątek umrze śmiercią naturalną jeżeli faktycznie nie będzie nikomu potrzebny. Po za tym jeżeli się przyjmie to zawsze można go podpiąć i będzie skarbnicą wiedzy.

Podzielmy się tym co nam pomaga!
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 16:44   #35
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Ja, kiedy uczyłam się nowych słówek to zapisywałam je sobie w notatniku, z wymową i znaczeniem, a potem... powtarzałam na głos do upadłego słówko i znaczenie, cały czas patrząc na pisownię. Może trochę dziwna metoda, ale miałam zawsze skuteczność 100% w jakieś 15 - 20 minut i do dzisiaj pamiętam wszystkie słówka.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 19:31   #36
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Słówka:

moje wszystkie dotychczasowe metody przebiły aplikacje Androida, przede wszystkim AnyMemo (darmowa).

Gramatyka:

czytanie, czytanie, czytanie.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 23:16   #37
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Kiedyś pisałam na forum, ale nie mogę znaleźć.
Do nauki ANGIELSKIEGO
- czytanie - dużo dało mi czytanie czytanek dostosowanych pod poziom Penguin Readers. Są to krótkie opowiadania, dostosowane do poziomu czytającego (A2, B1, B2 itp.) i ja będąc na danym poziomie nie musiałam dużo słówek sprawdzać. Potem wzięłam się za Paulo Coelho po angielsku (i nawet nie był trudny).
- gramatyka - English Grammar in Use Murphy'ego - tylko i wyłącznie ta książka do nauki gramatyki, nic innego mi tak nie pomogło do matury! (nie licząc zadań typowo maturalnych, typu słowotwórstwo)
- słówka - profesor Henry, Anki, etutor. Cokolwiek, dla mnie najlepszy był profesor Henry. Obecnie uczę się niemieckiego i do niego używam etutora.
- słuchanie - na internecie mnóstwo jest angielskojęzycznych audycji, podcastów, od siebie polecam te z ESL, albo z diki.
- rozmowa - ucząc się samemu, nie powinniśmy tego zaniedbać. Jest dużo serwisów, gdzie można poznać native speakerów, np. interpals.net. Także polecam np. za pośrednictwem gumtree czy innego serwisu w dziale 'wymiana umiejętności' znaleźć kogoś, kto miałby ochotę np. raz w tygodniu przy kawce pogawędzić po angielsku, albo przez skype.
- pisanie - jeśli nie jesteśmy pewni, czy piszemy poprawnie, przychodzi nam z pomocą serwis lang-8.com, na którym prowadzimy coś w rodzaju bloga, ustawiamy jakich języków się uczymy i dodajemy wpisy w tym języku. Inni ludzie nam poprawiają (native speakerzy) a my poprawiamy ludzi, którzy uczą się polskiego (chociaż tych jest mało).
- filmy i seriale - na początku może być ciężko, zwłaszcza ze względu na slang. Dlatego ja ściągam napisy po angielsku i to bardzo pomaga. Chociaż seriale takie jak np. House bym nie radziła... zbyt zawiłe słownictwo, chyba że akurat studiujemy anglistykę.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 12:41   #38
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

Gdzieś wyczytałam taką metodę chociaż sama jej nie stosowałam:

Potrzebujesz
-audiobook
-książka, ebook
-słownik

1. Najpierw tłumaczysz sobie każde słowo, które nie znasz i zapisujesz nad słówkiem polskie znaczenie- tylko jedna strona/akapit
2. Włączasz audiobooka i słuchasz czytając jednocześnie -strona/akapit
3. Czytasz na głos tak długo aż nie będziesz miała 100% poprawności tego co czytasz

Słyszałam, że ta metoda pomaga zapamiętać nawet i zdania, dialogii, słownictwo, gramatykę w jednym poprzez ciągłe czytanie tego samego. No i przedewszystkim wymawiamy poprawnie dane słowa poprzez kilku krotne czytanie tego samego.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:59   #39
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Skarbnica wiedzy-nasze metody nauki, bez komentowania

słownictwo
kiedyś - ręcznie robione fiszki ( z całymi wyrażeniami/rodzajnikami) + zeszyt na słówka (po jednej stronie, w kolumnie słówka/wyrażenia po np angielsku/niemiecku, a po drugie po polsku - zakrywałam sobie niemiecką część i się 'odpytywałam')
teraz - Anki

jak oglądam filmy, seriale (już bez napisów) i filmiki na youtubie, to zawsze w pogotowiu mam długopis i kartkę i zapisuję sobie niektóre słówka i potem je sprawdzam w słowniku. To samo z czytaniem po niemiecku i angielsku.

Z fajnych metod, o których słyszałam, ale jakoś nigdy tego nie zrobiłam - rozwieszanie po całym mieszkaniu karteczek ze słówkami (w miejscach, gdzie często bywamy np lustro , komp, lodówka itp)

gramatyka
ćwiczenia do upadłego , mam specjalny zeszyt, gdzie zapisuję całe ćwiczenie, nawet jeśli trzeba tylko uzupełnić luki w książce

mówienie

na to mam mnóstwo patentów, które opisałam na swoim blogu (mogę podać bezpośredniego linka?): http://languageflirt-de.blogspot.com...niemiecki.html
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 22:44   #40
mittnorge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Proponuję prowadzić bloga o nauce danego języka- można na nim wrzucać swoje notatki, linki do materiałów, itp. Ja tak staruję teraz z norweskim, po raz pierwszy będę testować taką 'metodę'
Polecam też spotykanie się na 'wymiany językowe'- w ten sposób ogarnęłam angielski a moja partnerka hiszpański. Przetestujemy się wkrótce- ona w Peru a ja w Norwegii
mittnorge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 06:52   #41
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
A próbowałyście tłumaczyć jakiś tekst w języku obcym na nasz język, a potem z powrotem tłumaczyć go na język obcy? Jakiś czas temu przeczytałam o tym w necie i spróbowałam.
Ciekawe, muszę kiedyś przetestować. Codziennie tłumacze coś z hiszpańskiego na polski, ale odwrotnie już rzadziej. W ciągu ostatnich miesięcy miałam okazję pogadać z kilkoma slawnymi osobami przeź tel lub osobiście i mimo stresu nie miałam z tym problemów. Żałuję, że nie mam osoby, z która mogłabym tak rozmawiać kilka razy w tygodniu.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 11:40   #42
mittnorge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Ciekawe, muszę kiedyś przetestować. Codziennie tłumacze coś z hiszpańskiego na polski, ale odwrotnie już rzadziej. W ciągu ostatnich miesięcy miałam okazję pogadać z kilkoma slawnymi osobami przeź tel lub osobiście i mimo stresu nie miałam z tym problemów. Żałuję, że nie mam osoby, z która mogłabym tak rozmawiać kilka razy w tygodniu.
A znasz jakiś inny język? A może potrafisz coś czego mogłabyś nauczyć innej osoby (szycie, granie na gitarze, cokolwiek ) Jeśli tak to spróbuj zaproponować na portalach ogłoszeniowych taką wymianę- język za język, lub język za jakąś inną usługę. Ja uczę hiszpańskiego w zamian za angielski i świetnie się to sprawdza
mittnorge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 08:06   #43
Aguniaa253
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Prowadzenie bloga o nauce języka to dobry pomysł, ale wg mnie jest to fajne jako dodatek. Podstawą powinien być kurs i nauka z lektorem, który dobrze wyjaśni wszystkie zasady gramatyczne itp. Ja niedawno zaapisałam się na język arabski do szkoły językowej *ciach, ciach* w Krakowie, którą poleciła mi kolezanka z pracy. Uczę się tez w domu, ale to nie to samo

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2014-02-19 o 16:40 Powód: reklama
Aguniaa253 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 13:48   #44
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Dla bardziej zaawansowanych polecam czytać książki i publikacje w języku, którego się uczycie lub chcecie udoskonalić. Nie wiem jak to działa z innymi językami, ale w j. angielskim można znaleźć książki napisane na poziomie intermediate, a także znam stronę ororo.tv gdzie bez logowania można zobaczyć jeden odcinek dziennie amerykańskiego lub brytyjskiego serialu z angielskimi napisami, no i można sobie ustawić szybkość dialogów w serialach, dzięki czemu możemy to nieco 'spowolnić'. Ja w ten sposób obejrzałam całe Downton Abbey z klasycznym brytyjskim akcentem i byłam zachwycona ;-)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:55   #45
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Dla bardziej zaawansowanych polecam czytać książki i publikacje w języku, którego się uczycie lub chcecie udoskonalić. Nie wiem jak to działa z innymi językami, ale w j. angielskim można znaleźć książki napisane na poziomie intermediate, a także znam stronę ororo.tv gdzie bez logowania można zobaczyć jeden odcinek dziennie amerykańskiego lub brytyjskiego serialu z angielskimi napisami, no i można sobie ustawić szybkość dialogów w serialach, dzięki czemu możemy to nieco 'spowolnić'. Ja w ten sposób obejrzałam całe Downton Abbey z klasycznym brytyjskim akcentem i byłam zachwycona ;-)
Kocham Cię za te ororo.tv...:l ove:Tego było mi trzeba
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 16:01   #46
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

,,Na zdrowie" !
Choć powinno raczej byc nie ma za co hehe
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:06   #47
ClaraOswin
Raczkowanie
 
Avatar ClaraOswin
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 303
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Dla bardziej zaawansowanych polecam czytać książki i publikacje w języku, którego się uczycie lub chcecie udoskonalić. Nie wiem jak to działa z innymi językami, ale w j. angielskim można znaleźć książki napisane na poziomie intermediate, a także znam stronę ororo.tv gdzie bez logowania można zobaczyć jeden odcinek dziennie amerykańskiego lub brytyjskiego serialu z angielskimi napisami, no i można sobie ustawić szybkość dialogów w serialach, dzięki czemu możemy to nieco 'spowolnić'. Ja w ten sposób obejrzałam całe Downton Abbey z klasycznym brytyjskim akcentem i byłam zachwycona ;-)
wow, super stronka dzięki wielkie za polecenie
ClaraOswin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:20   #48
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

jestem w trakcie nauki kantonskiego, mandarynskiego uczylam sie troszke wczesniej by miec jakiekolwiek podstawy, szanghajski znam glownie mowiony i to bardzo znikomo, ale dogadac sie w prostych sprawach jestem w stanie.

mam komplet ksiazek, w tym ksiazeczki dla dzieci - smiejcie sie, ale dla poczatkujacej osoby takie podstawy to naprawde cos w telewizji mam ustawione kanaly, by osluchac sie z jezykiem, mam ksiazki normalne w tradycyjnych znakach, maz czyta swoja gazetke to mi babskie pisemka plotkarskie zostawia, bym mogla pocwiczyc czytanie, sam do mnie mowi. na wymowe przynajmniej w mojej kwestii i sadze, ze i Wam pomoze - KARAOKE dobra zabawa i naprawde idzie wylapac jak co powinno byc wypowiedziane. jeszcze do tego filmy, muzyka, ale najlepsze na poprawna wymowe sa stacje radiowe ale to wszystko moja prywatna obserwacja.

do tego mam pare aplikacji na tablecie i telefonie, wyskakuje mi 'cantonese word of the day' i kazdego dnia przynajmniej cos jednego nowego wpadnie jesli ktoras z Was bylaby zainteresowana nauka kantonskiego moge podzielic sie materialami
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 13:13   #49
Mola_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

wow kantoński - to robi wrażenie
Większość z nas chyba uczy się raczej tylko angielskiego, ewentualnie języków europejskich + rosyjski. Ja polecam naukę języka za granicą, byłam na kursie angielskiego w USAi bardzo polecam! W krótkim czasie zrobiłam ogromny postęp, ale wyjeżdżając już znałam język całkiem dobrze Mimo wszystko nauka języka gdy ten Cię otacza zewsząd jest niesamowicie szybsza niż książkowe tłumaczenie go w głowie. Po prostu język zaczynasz "czuć", a nie tłumaczyć na pl i z pl...
__________________
Weselna Bywalczyni - byłam tu i tam.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-23 o 09:16 Powód: link
Mola_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 23:31   #50
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja bym sie chetnie tak pouczyla, ale z dzieckiem, rodzina, praca itp to nie ma czasu na takie wyjazdy.na szczescie na wakacje jezdzimy do Hiszpanii, wiec mam okazje pokonwersowac.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 07:16   #51
renatka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Wyjechać do Anglii by uczyć się języka to nie taki głupi pomysł.
__________________
<ciach_reklama>
renatka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 20:37   #52
funAngielskiego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja te byem na kursie w USA, w Chicago. Super sprawa. Polecam
funAngielskiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 15:11   #53
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

fakt, wyjazdy za granicę to bardzo dobry pomysł, żeby się nauczyć mówić biegle po angielsku, ja byłam w Anglii na kursie językowym z Glossą. takie kursy też są bardzo fajną sprawą, bo się nie tylko uczysz ale też można zobaczyć sporo fajnych miejsc
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 15:28   #54
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Najszybciej - przebywanie w danym kraju, unikanie rodaków (człowiek zmusza się do kombinowania i gadania), czytanie prasy, kolorowych gazet (z kometykami dla kobiety idealne rozwiązanie )
seriale, filmy, wiadomości w tv itp.
Po miesiącu w Niemczech rozumiem więcej niż po 9 latach nauki w PL :| A zawsze byłam debil z niemieckiego xD
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 23:55   #55
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Jak najwięcej osłuchania z językiem, oglądania seriali, poznawania nowych słówek np. podczas czytania, a także próbowanie rozmowy, najlepiej jakieś chaty typu omegle, bo potem można kogoś przełączyć i nigdy w życiu się go już więcej nie spotka.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 18:40   #56
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Czy może mi któraś z was polecić jakiś serial ze strony ororo ,który jednocześnie nie miałby trudnego słownictwa? Oglądałam friends, ale dla mnie to było okropne.
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 23:20   #57
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Czy może mi któraś z was polecić jakiś serial ze strony ororo ,który jednocześnie nie miałby trudnego słownictwa? Oglądałam friends, ale dla mnie to było okropne.
Pretty little liars to z rodzaju tych odmóżdżających i jednocześnie prostych
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:09   #58
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Pretty little liars to z rodzaju tych odmóżdżających i jednocześnie prostych
Dzięki, obejrzę.
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 22:38   #59
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Zauważyłam, że mnie najlepiej wchodzą języki gdy rzecz z której się uczę jest przeznaczona dla dzieci. Czyli książki z bajkami, książki do nauki czytania dla maluchów, filmiki, bajki animowane dla najmłodszych, popularne bajki dla starszych z dubbingiem w wybranym języku, programy edukacyjne dla dzieci gdzie wiele słówek jest ilustrowanych obrazowo. Na sam początek bardzo pomocne, a przede wszystkim jesli chodzi o filmiki to często są one bardzo ładnym ale i prostym językiem prowadzone. Lektorzy mówią wolno i wyraźnie, może trochę jak do debili ale przynajmniej początkujący ogarnie.
Czasami jak mam wziąć książkę do nauki dla kogoś starszego to robi mi się słabo. Co chwile jakieś określenia typu "przymiotnik, dopełniacz, imiesłów bierny, 2 os. l.mn. w czasie przeszłym". Niby wiem o chodzi ale tego nie czuję. Za sucho, za szkolnie.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-09-16 o 22:39
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 23:17   #60
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że mnie najlepiej wchodzą języki gdy rzecz z której się uczę jest przeznaczona dla dzieci. Czyli książki z bajkami, książki do nauki czytania dla maluchów, filmiki, bajki animowane dla najmłodszych, popularne bajki dla starszych z dubbingiem w wybranym języku, programy edukacyjne dla dzieci gdzie wiele słówek jest ilustrowanych obrazowo. Na sam początek bardzo pomocne, a przede wszystkim jesli chodzi o filmiki to często są one bardzo ładnym ale i prostym językiem prowadzone. Lektorzy mówią wolno i wyraźnie, może trochę jak do debili ale przynajmniej początkujący ogarnie.
Czasami jak mam wziąć książkę do nauki dla kogoś starszego to robi mi się słabo. Co chwile jakieś określenia typu "przymiotnik, dopełniacz, imiesłów bierny, 2 os. l.mn. w czasie przeszłym". Niby wiem o chodzi ale tego nie czuję. Za sucho, za szkolnie.
dokładnie ! Określenia gramatyczne często zbijają mnie z tropu, sprawiają, że to czego się uczę wygląda na mega trudne
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-13 09:41:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.