Oleje i olejki do włosów - cz. V - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-14, 17:12   #4291
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

piękne włosy i leć laska do wątku zakręconego, bo ja ( na razie początkująca włosomaniaczka) widzę tu spory potencjał do skrętu. tylko trzeba go wydobyć dziewczyny z wątku doradzą, co trzeba i będzie już w ogóle tak

Edytowane przez hahihehy
Czas edycji: 2012-04-14 o 17:13
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:13   #4292
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Fajne!

A ja chyba będę musiała włosy zacząć myć codziennie. Bo na ten drugi dzień to już w ogóle się nie układają
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:17   #4293
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Ehh, no dobrze, w takim razie już możecie załamywać nade mną ręce

1. na mokro- rzeczywista długość
2-4. 'niewiadomoco' na co dzień
5. dziwne rulono-strąki
3. 'niewiadomoco' dziś
rzeczywiście długość mamy podobną, ale Twoje są zdrowsze;D
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:21   #4294
cymric
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Pomożecie? Pytałam już na poprzedniej stronie czym najlepeiej zmyć oleje i jak często wcieracie?
Niewiadomoco bardzo interesujące.
cymric jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:32   #4295
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Przestańcie już mi tu słodzić nie ma do czego wzdychać i na pewno nie są zdrowsze! Moooniek masz ładne, gładkie, proste i błyszczące włosy, nie to co ja ale bardzo dziękuje bardzo miło słyszeć w końcu komplementy na temat włosów które naprawdę są moją zmorą jak na razie

hahihehy Dzięki podczytuje wątek kręconowłosych i staram się trzymać metody cg już od 2 miesięcy, jak widać z bardzo różnym skutkiem, zazwyczaj opłakanym :P

Tak jak napisałam, włosy kwalifikują się do ścięcia, przynajmniej 7-8cm, puszą się niezmiernie i generalnie robią co chcą, dziś im coś odwaliło po prostu
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:33   #4296
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Struktura włosa zmienia sie co 4 lata, zdarza się że prostowłose dziewczyny po jakimś czasie zaczynają się kręcić i odwrotnie więc kto wie
Mi od dziecka marzyły się proste jak drut włosy i takie miałam, do czasu, w podstawówce nie wiem co mi odbiło, zaczęłam robić sobie małe warkoczyki na całym łbie, najwyraźniej po jakimś czasie moje włosy źle odebrały to jako aluzje i zaczęły się kręcić same właściwie najpierw był po prostu puch i stóg siata, potem jakieś tam skręty, ale to dopiero w lo
Oczywiście już od końca gimnazjum zaczęło się prostowanie, które pod koniec liceum i na studiach było już stałym elementem układania włosów :/ więc można powiedzieć że od 5 lat prostowałam włosy, na szczęście nie codziennie (1-2 razy na tydzień, bo tyle czasu mogłam nie myć głowy) , ale i tak tak je wymaltretowałam że pewnie nie zrobiłoby to wielkiej różnicy :P
Teraz mam ok 8cm porozdwajanych końcówek, ale nie jestem w stanie ich ściąć, dokładnie staram się je zabezpieczać przed kruszeniem i obiecałam sobie że jak osiągnę wymarzoną długość (o ile kiedykolwiek mi się uda) to wszystkie zniszczone zetnę żeby mieć znów do czego dążyć :P
OK, już nie przynudzam moją włosową historią bo to nic ciekawego

Co do zdjęć to najpierw musiałabym zrobić te dzisiejsze i poszukać dla porównania tych 'normalnych' :P


Cytat:
Napisane przez cymric Pokaż wiadomość
Pomożecie? Pytałam już na poprzedniej stronie czym najlepeiej zmyć oleje i jak często wcieracie?
Niewiadomoco bardzo interesujące.
1. zalezy jaki. niektore sa lzejsze i latwiej sie zmywaja. ja myje 1-2x szamponem BD, czasami barwa (zwlaszcza rycyne, bo ciezko sie ja zmywa). cytując olejowanie w pigułce: "Czym zmywać oleje?
Można je zmywać szamponami z SLS (mogą jednak wysuszać i osłabić działanie olei, jednak nie jest to regułą), szamponami dziecięcymi (Hipp, Babydream), bez SLS czy odżywką. Dużo zależy od techniki mycia i ilości oleju na włosach."
2. to zalezy od kondycji wlosow - jesli masz b. zniszczone, to mozesz nawet przed kazdym myciem. jednak jesli zauwazysz, ze wlosy sa obciazone, to zacznij olejowac troche rzadziej.
"Czy można olejować włosy codziennie?
Tak długo jak włosom to pasuje – tak. Jeśli włosy staną się po takim intensywnym olejowaniu zbyt obciążone warto robić to trochę rzadziej."
i pamietaj: im mniej oleju, tym lepiej.
"Ile nałożyć oleju na włosy i jak to zrobić?
Lepiej nałożyć trochę mniej niż żeby włosy ociekały olejem, który będzie trzeba zmywać potem kilka razy, co ‘wypłucze’ nieco jego działanie. Najlepiej łyżeczkę oleju przelać do mniejszego naczynia i nakładać na pasma włosów."

zapoznaj sie z tym wątkiem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:34   #4297
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez cymric Pokaż wiadomość
Pomożecie? Pytałam już na poprzedniej stronie czym najlepeiej zmyć oleje i jak często wcieracie?
Niewiadomoco bardzo interesujące.
to wszystko zależy od włosów, osobiście olejuje włosy przed każdym myciem - co dwa/trzy dni
Co do zmywania, jeśli to Twoje początki to szampon z SLeS, bez silikonów i parabenów później możesz zacząć próbować delikatnymi szamponami bez sls, z czasem pewnie uda Ci się i odżywką
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 17:48   #4298
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

beatgirl - piękne włosy o pieknm kolorze!
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 17:53   #4299
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Przestańcie już mi tu słodzić nie ma do czego wzdychać i na pewno nie są zdrowsze! Moooniek masz ładne, gładkie, proste i błyszczące włosy, nie to co ja ale bardzo dziękuje bardzo miło słyszeć w końcu komplementy na temat włosów które naprawdę są moją zmorą jak na razie

hahihehy Dzięki podczytuje wątek kręconowłosych i staram się trzymać metody cg już od 2 miesięcy, jak widać z bardzo różnym skutkiem, zazwyczaj opłakanym :P

Tak jak napisałam, włosy kwalifikują się do ścięcia, przynajmniej 7-8cm, puszą się niezmiernie i generalnie robią co chcą, dziś im coś odwaliło po prostu
Moje też, ale i tak ich nie obetnę;D
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 18:18   #4300
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

beatgirl - a zacznij je harmonijkować i ugniatać, wydaje mi się, że masz tendencję do spiralek
ugniatasz z bs z głową w dole, harmonijkujesz koszulką z bawełny lub mikrofibrą (ja robię to również z głową w dole) po wcześniejszym nałożeniu żelu a zresztą na zakręconym forum w faq albo pigułce jest to wszystko dokładnie napisane (chyba też nawet w III części wątku w pierwszym poście)
i odłóż czesanie na sucho czymkolwiek (tylko na mokro z ds)
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2012-04-14 o 18:20
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 18:25   #4301
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
beatgirl - a zacznij je harmonijkować i ugniatać, wydaje mi się, że masz tendencję do spiralek
ugniatasz z bs z głową w dole, harmonijkujesz koszulką z bawełny lub mikrofibrą (ja robię to również z głową w dole) po wcześniejszym nałożeniu żelu a zresztą na zakręconym forum w faq albo pigułce jest to wszystko dokładnie napisane (chyba też nawet w III części wątku w pierwszym poście)
i odłóż czesanie na sucho czymkolwiek (tylko na mokro z ds)
ale ja tak robię po nałożeniu żelu, delikatnie harmonijkuje, ugniatam i wtedy zazwyczaj zaczynają mi się własnie włosy puszyć, a jak już się kręcą to bardzo drobno co średnio mi się podoba :P
Dziś nałożyłam żel i nie robiłam z nimi kompletnie nic
Czesze wyłącznie na mokro po nałożeniu Joaśki b/s, włosy strasznie mi się plączą, tym bardziej że zawsze myje je z głową w dół, więc bez czesania się nie obejdzie, ale jak już zaczną schnąć nie tykam ich grzebieniem, czasem na sucho przeczesze jedynie końcówki bo się sklejają
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 18:44   #4302
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Wczoraj pierwszy raz nałożyłam na włosy olejek - Babydream fur Mama. Jak wy to robicie, że jedna łyżka stołowa wystarcza Wam na całe włosy? U mnie zeszło chyba z 4 czy pięć łyżek, a włosy mam lekko za ramiona.

I z takimi naolejowanymi włosami poszłam spać, a dziś rano umyłam je szamponem Alterra Papaya i Bambus, potem nałożyłam odżywkę Alterry morelową, a na koniec wtarłam trochę olejku w końcówki.

I moje włosy wygladają tragicznie... Są oklapłe, tłustawe, posklejane w nieestetyczne strąki. Podejrzewam, że to kwestia zbyt dużej ilości oleju, z którym Alterra sobie nie poradziła. Jak myślicie?
No i na końcówki też dałam go chyba ciut za dużo... Chyba zaopatrzę się w jakiś jedwab na końcówki bo nie wyobrażam sobie wyjść w takich włosach do ludzi Dobrze, że dziś siedzę w domu
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 18:59   #4303
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz nałożyłam na włosy olejek - Babydream fur Mama. Jak wy to robicie, że jedna łyżka stołowa wystarcza Wam na całe włosy? U mnie zeszło chyba z 4 czy pięć łyżek, a włosy mam lekko za ramiona.

I z takimi naolejowanymi włosami poszłam spać, a dziś rano umyłam je szamponem Alterra Papaya i Bambus, potem nałożyłam odżywkę Alterry morelową, a na koniec wtarłam trochę olejku w końcówki.

I moje włosy wygladają tragicznie... Są oklapłe, tłustawe, posklejane w nieestetyczne strąki. Podejrzewam, że to kwestia zbyt dużej ilości oleju, z którym Alterra sobie nie poradziła. Jak myślicie?
No i na końcówki też dałam go chyba ciut za dużo... Chyba zaopatrzę się w jakiś jedwab na końcówki bo nie wyobrażam sobie wyjść w takich włosach do ludzi Dobrze, że dziś siedzę w domu
Ja też daję dużo oleju, ale szampon i potem odżywka to zmywa. Myśle, że taki efekt, dlatego, że rzeczywiście dałaś za dużo oleju na końcówki, też raz tak zrobiłam, dlatego zaopatrzyłam się w odżywkę Joanny i teraz ją daję na końcówki
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 19:43   #4304
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz nałożyłam na włosy olejek - Babydream fur Mama. Jak wy to robicie, że jedna łyżka stołowa wystarcza Wam na całe włosy? U mnie zeszło chyba z 4 czy pięć łyżek, a włosy mam lekko za ramiona.

I z takimi naolejowanymi włosami poszłam spać, a dziś rano umyłam je szamponem Alterra Papaya i Bambus, potem nałożyłam odżywkę Alterry morelową, a na koniec wtarłam trochę olejku w końcówki.

I moje włosy wygladają tragicznie... Są oklapłe, tłustawe, posklejane w nieestetyczne strąki. Podejrzewam, że to kwestia zbyt dużej ilości oleju, z którym Alterra sobie nie poradziła. Jak myślicie?
No i na końcówki też dałam go chyba ciut za dużo... Chyba zaopatrzę się w jakiś jedwab na końcówki bo nie wyobrażam sobie wyjść w takich włosach do ludzi Dobrze, że dziś siedzę w domu
Rozumiem że to było Twoje pierwsze olejowanie? Jeśli tak to nie ma się co dziwić trzeba dojść do wprawy
Bardzo możliwe że oleju było za dużo, znacznie trudniej go wtedy zmyć, a ile razy myłaś? Alterra jest chyba bez sls? Więc radziłabym na początek umyć dwa razy głowę, baardzo bardzo dokładnie
No i ograniczyć zużywanie oleju np przez nakładanie go metodą spodeczkową, nalewasz łyżkę oleju na spodek i nabierasz opuszkami palców, wcierasz we włosy
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 19:47   #4305
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

beatgirl baaardzo ladne wlosy masz, az strach myslec jak za pol roku beda wygladac
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:02   #4306
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
beatgirl baaardzo ladne wlosy masz, az strach myslec jak za pol roku beda wygladac
jejj, Dziewczyny, co Wy gadacie patrzymy na te same zdjęcia?
alee dziękujee
Nie ma się co oszukiwać, takich pięknych włosów jak Ty mieć nigdy nie będę, geny, ale liczę że przynajmniej uda mi się je zapuścić
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:13   #4307
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Ja też daję dużo oleju, ale szampon i potem odżywka to zmywa. Myśle, że taki efekt, dlatego, że rzeczywiście dałaś za dużo oleju na końcówki, też raz tak zrobiłam, dlatego zaopatrzyłam się w odżywkę Joanny i teraz ją daję na końcówki
O jakiej odżywce piszesz? Właśnie szukam czegoś na końcówki i w sumie zastanawiam się poważnie nad jedwabiem Biosilk.

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Rozumiem że to było Twoje pierwsze olejowanie? Jeśli tak to nie ma się co dziwić trzeba dojść do wprawy
Bardzo możliwe że oleju było za dużo, znacznie trudniej go wtedy zmyć, a ile razy myłaś? Alterra jest chyba bez sls? Więc radziłabym na początek umyć dwa razy głowę, baardzo bardzo dokładnie
No i ograniczyć zużywanie oleju np przez nakładanie go metodą spodeczkową, nalewasz łyżkę oleju na spodek i nabierasz opuszkami palców, wcierasz we włosy
Tak, pierwsze Umyłam tylko raz, a Alterra jest rzeczywiście bez sls, więc zastanawiam się czy na przyszłość nie zmywać oleju Joanną Pokrzywą.

Sama już nie wiem, szukając informacji na ten temat natknęłam się na różne opinie - niektórzy piszą, że oleje najlepiej zmywać oczyszczającymi szamponami z sls; inni z kolei, że to neutralizuje całe dobroczynne działanie oleju... Nie wiem, nie wiem

Jesli chodzi o metodę spodeczkową - próbowałam! Tyle, że ciągle dolewałam na ten spodeczek kolejne porcje olejku Jedna łyżka starczyła mi tylko na kilka pasemek z przodu...
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:15   #4308
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Beatgirl, to jest Twój naturalny odcień włosów?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:20   #4309
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
O jakiej odżywce piszesz? Właśnie szukam czegoś na końcówki i w sumie zastanawiam się poważnie nad jedwabiem Biosilk.



Tak, pierwsze Umyłam tylko raz, a Alterra jest rzeczywiście bez sls, więc zastanawiam się czy na przyszłość nie zmywać oleju Joanną Pokrzywą.

Sama już nie wiem, szukając informacji na ten temat natknęłam się na różne opinie - niektórzy piszą, że oleje najlepiej zmywać oczyszczającymi szamponami z sls; inni z kolei, że to neutralizuje całe dobroczynne działanie oleju... Nie wiem, nie wiem

Jesli chodzi o metodę spodeczkową - próbowałam! Tyle, że ciągle dolewałam na ten spodeczek kolejne porcje olejku Jedna łyżka starczyła mi tylko na kilka pasemek z przodu...
tylko nie Biosilk- ten jedwab wysoko ma alkohol, więc nie będzie chronił tylko wysuszał i niszczył. Lepiej CHI albo Biowax serum

Co do zmywania- wiadomo, im mniej detergentów tym lepiej dla włosów, dlatego lepiej szamponem bez SLS. Dla mnie na początku koszmarem bylo domycie oleju szamponem Eva czarna rzepa, a teraz zmywam wszystko jednym myciem balsamem do kapieli dla mam Babydream, więc zalezy to od wprawy.

Jeśli długo nie oczyszczałaś włosów (czyli długo nie używałaś szamponu z SLS- więcej niż tydzień, miesiąc) możliwe, że są już obciążone i potrzebują małego detoksu.


Kurcze, stałam dzisiaj dobre 15 minut przed olejem ryżowym i wyszłam z sokiem z aloesu w końcu
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 20:26   #4310
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

beatgirl: mamy bardzo podobne włosy, oczywiście ty ładniejsze , ale identycznie się zachowują i identycznie (prawie0 wyglądają. Będę podpatrywać twoją pielęgnację bo coś czuje, że to co będzie dla ciebie dobre będzie i dla mnie
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:29   #4311
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez narvia Pokaż wiadomość
tylko nie Biosilk- ten jedwab wysoko ma alkohol, więc nie będzie chronił tylko wysuszał i niszczył. Lepiej CHI albo Biowax serum

Co do zmywania- wiadomo, im mniej detergentów tym lepiej dla włosów, dlatego lepiej szamponem bez SLS. Dla mnie na początku koszmarem bylo domycie oleju szamponem Eva czarna rzepa, a teraz zmywam wszystko jednym myciem balsamem do kapieli dla mam Babydream, więc zalezy to od wprawy.

Jeśli długo nie oczyszczałaś włosów (czyli długo nie używałaś szamponu z SLS- więcej niż tydzień, miesiąc) możliwe, że są już obciążone i potrzebują małego detoksu.


Kurcze, stałam dzisiaj dobre 15 minut przed olejem ryżowym i wyszłam z sokiem z aloesu w końcu
Dokładnie, wszystko tylko nie Biosilk alkohol denaturat wysuszy włosy i narobi więcej szkody niż pożytku

Ja na początku zmywałam oleje szamponami z sls i przyznam że też nie zawsze udało mi się domyć włosy, nie stosowałam żadnych szamponów bez sls, za to kupiłam sobie płyn do higieny intymnej Facelle i zawsze jaki olej bym nie dała wszystko się domywa, a nie ma ani parabenów ani sls, jest delikatny, mieszam go z odżywką więc nie mam tak strasznie splątanych włosów jak po zwykłym szamponie

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Beatgirl, to jest Twój naturalny odcień włosów?
Ciężko powiedzieć :P farbuje włosy już od paru lat, teraz postanowiłam kompletnie z tego zrezygnować i od 5 miesięcy moje włosy farby nie widziały i już coraz trudniej dostrzec mi odrosty ostatnio znalazłam kitkę włosów jeszcze sprzed farbowania, porównałam i kolor był identyczny na zdjęciach sprzed farbowania też wyglądają podobnie, więc nie wiem czy możliwe jest że oleje wypłukały mi farbę z włosów, czy po prosty tak idealnie wypłowiała :P
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."

Edytowane przez beatgirl
Czas edycji: 2012-04-14 o 20:31
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:31   #4312
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Tak, pierwsze Umyłam tylko raz, a Alterra jest rzeczywiście bez sls, więc zastanawiam się czy na przyszłość nie zmywać oleju Joanną Pokrzywą.

Sama już nie wiem, szukając informacji na ten temat natknęłam się na różne opinie - niektórzy piszą, że oleje najlepiej zmywać oczyszczającymi szamponami z sls; inni z kolei, że to neutralizuje całe dobroczynne działanie oleju... Nie wiem, nie wiem

Jesli chodzi o metodę spodeczkową - próbowałam! Tyle, że ciągle dolewałam na ten spodeczek kolejne porcje olejku Jedna łyżka starczyła mi tylko na kilka pasemek z przodu...
Moim zdaniem nie ma co zmywać olei sls, jeżeli spokojnie domywają je o wiele delikatniejsze detergenty, tylko właśnie o wprawę chodzi
Ja kiedyś szamponem BD nie mogłam domyć "zwykłych" - to znaczy: nienaolejowanych, tylko zwyczajnie przetłuszczonych włosów Teraz spokojnie zmywam nim rycynę i Navratnę na parafinie Czy sls "wymywa" właściwości olei nie dane było mi sprawdzić, że tak powiem, naukowo, więc nie będę wypowiadała się jak spec, ale może lepiej dmuchać na zimne, jeżeli nie ma przeszkód?
Na początku też trudno było mi domyć włosy czy położyć mało oleju, byłam wręcz pewna, że łyżka oleju na włosy to bujda i ja nigdy tego nie zrobię Ale do wszystkiego się dojdzie, małymi kroczkami, ucząc się na błędach
Następnym razem nalej sobie do spodeczka dwie łyżki i nie dolewaj ani trochę. Długo masuj skalp, przeczesując od czasu do czasu długość i będzie dobrze, pewnie nawet ciut w tym spodeczku zostanie

Ps. O Jeżu! jak mi włosy wonieją po tych wodorostach... fuj!
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 20:33   #4313
jeanettex3
Raczkowanie
 
Avatar jeanettex3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
O jakiej odżywce piszesz? Właśnie szukam czegoś na końcówki i w sumie zastanawiam się poważnie nad jedwabiem Biosilk.
Biosilk odradzamy

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
"Niewiadomoco dziś" bardzo mi się podoba!
mi też
__________________
Nie używam prostownicy od 1.09.2011r.
jeanettex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:05   #4314
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Beatgirl, ladne masz te wlosy!! Nie rozumiem marudzenia! I dzis, i na codzien mi sie podoba
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2012-04-14 o 22:11
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:39   #4315
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

A ja mam do Was pytanko, mam możliwśc dostania olejkow w Alverde i z ciekawości zaczęłam przeglądać ich inne produkty no i znalazłam fluid aloesowy do skóry tej firmy, jak myślicie nadawałby sie na skalp?

Ingredients
Aqua, Glycerin*, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycine Soja Oil*, Cera Alba, Alcohol*, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Rhus Verniciflua Peel Cera, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Jasminum Sambac Flower Wax, Pyrus Cydonia Seed Extract, Parfum**, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Tocopherol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Limonene**, Sodium Hydroxide
*ingredients from certified organic agriculture / ** from natural essential oils

tu jest link do tego produktu:http://www.dm.de/cms/servlet/segment...D25E813A5DEE12
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:40   #4316
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

dzis testuje olej z pestek winogron ale nie chciało mi się nic pod olej pryskać
kupiłam dzis delikatniejsze gumki do włosów, bo wcześniej wiązałam olejowy warkocz recepturkami, takie bardziej miękkie chyba bedą lepsze
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013

Edytowane przez em!L!a
Czas edycji: 2012-04-14 o 22:41
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:40   #4317
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
O widzę mamy taką samą długość włosów
Jak w ogóle je mierzycie? Ja porost po odrostach (które już praktycznie nie są widoczne odkąd olejuje włosy ). A teraz sobie zmierzyłam centymetrem krawieckim od czubka głowy
Mnie się chyba szybciej wypłukuje farba za sprawą olei, bo 05.04 farbowałam, a dzisiaj już kolor jest dużo mniej intensywny. Chyba najwyższa pora wypróbować farbowanie henną. Będę mogła nakładać ją częściej niż farbę bez obaw, że zniszczę sobie włosy.

Cytat:
Napisane przez ana_masri Pokaż wiadomość
moja zazdrość sięga zenitu może i mi się kiedyś tak uda... znaczy ja wiem, że nigdy nie będą proste, ale gdyby tylko były falowane przy głowie, a nie owca na wszystkie strony i nie można ujarzmić :/ mam kręcone i powinnam mieć wycieniowane, a doprowadzam do równej długości... chcę wierzyć, że się wyprostują siłą woli
Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy moje włosy skręcone jak sprężynki z dnia na dzień stały się niemal idealnie proste. Od 2 lat nie używam prostownicy. Zawsze o tym marzyłam
kiika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 22:50   #4318
anu$ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Hej
można dołączyć?
włosy olejuję od około 2 lat, lecz dopiero od 1,5 roku zaczęłam pełnowymiarową pielęgnację (maski z półproduktami, płukanki, wcierki stosowane regularnie, zabezpieczanie końcówek, odżywianie od wewnątrz).
Obecnie czaję się na olej khadi, ale na razie mam dużo olei do wykończenia, a moja wishlista ciągle się powiększa...
anu$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 23:22   #4319
cassia774
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Witam zastanawiam się nad olejkowaniem włosów więc mam takie pytanie który z olejków alterry jest do tego najlepszy?
cassia774 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 23:35   #4320
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanko, mam możliwśc dostania olejkow w Alverde i z ciekawości zaczęłam przeglądać ich inne produkty no i znalazłam fluid aloesowy do skóry tej firmy, jak myślicie nadawałby sie na skalp?

Ingredients
Aqua, Glycerin*, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycine Soja Oil*, Cera Alba, Alcohol*, Glyceryl Stearate Citrate, Sorbitan Stearate, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Rhus Verniciflua Peel Cera, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Jasminum Sambac Flower Wax, Pyrus Cydonia Seed Extract, Parfum**, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Tocopherol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Limonene**, Sodium Hydroxide
*ingredients from certified organic agriculture / ** from natural essential oils

tu jest link do tego produktu:http://www.dm.de/cms/servlet/segment...D25E813A5DEE12
Fajne to "coś"
Bede w maju w Niemczech to moze mi niechcacy wskoczy do koszyka

cassia774, zerknij na 1-2 strony wcześniej, była o tym mowa.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.