Fizjoterapia - studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 19:11   #1
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Exclamation

Fizjoterapia - studia


Witam!
Właśnie jestem absolwentką technikum. Miałam maturę. Teraz pora na kolejną decyzję... Poważniejszą. Tak więc studia. Bardzo podoba mi się kierunek fizjoterapii. Tylko słyszałam, że jest to ciężki kierunek. Osobiście uważam, że każde studia są ciężkie i wymagają wiele wysiłku. No ale... Chciałam zapytać, czy na forum znajduje się jakaś fizjoterapeutka i czy mogłaby mi, w pewien sposób, podjąć decyzję.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:42   #2
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

ja mam lic z fizjo i żałuję... nie ma po tym pracy, przynajmniej w mniejszym mieście, poza tym płaca mała, żeby być dobrym fizjoterapeutą trzeba mieć porobione kursy specjalistyczne, niekiedy nawet po 5-10 tysięcy(niekiedy te kursy są złożone z paru części i każda taka część kosztuje parę tysięcy)
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:08   #3
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

Właśnie ja mam zamiar, chciałabym takowe kursy porobić. Wydawałoby się, że to mimo wszystko jest dobry zawód. Kurcze teraz już nie wiem... Myślałam o otworzeniu jakiejś własnej działalności...
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 21:14   #4
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

jeśli masz kasę to jak najbardziej, ja takowej nie posiadałam, nie miałam nikogo kogo mogłabym się zaczepić ale mam znajomych co jednak się tym zajęli i są bardzo zadowoleni

kwestia czym byś się chciała zająć czy fizykoterapią, czy masażami, czy inną dziedziną fizjoterapii

jak to kiedyś kobitka na zajęciach powiedziała "po fizjo najpierw trzeba wydać kupę kasy zanim kupi się chociażby auto, bo kursy to podstawa i ciągłe doskonalenie".
i z tym się zgadzam, jest ciężko szczególnie na początku, trzeba się wybić, być doskonałym w tym co się robi bo łatwo można krzywdę komuś zrobić.
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:01   #5
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Fizjoterapia - studia

Cytat:
Napisane przez t_sylwia24 Pokaż wiadomość
Witam!
Właśnie jestem absolwentką technikum. Miałam maturę. Teraz pora na kolejną decyzję... Poważniejszą. Tak więc studia. Bardzo podoba mi się kierunek fizjoterapii. Tylko słyszałam, że jest to ciężki kierunek. Osobiście uważam, że każde studia są ciężkie i wymagają wiele wysiłku. No ale... Chciałam zapytać, czy na forum znajduje się jakaś fizjoterapeutka i czy mogłaby mi, w pewien sposób, podjąć decyzję.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam!
a co konkretnie Ci się podoba? Sprecyzuj.
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:20   #6
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

No ogólnie... Bo to jest kierunek delikatnie związany z medycyną. I własnie między innymi to mi się podoba. To, że po tym mogę pomagać ludziom, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują.
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:35   #7
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

weź pod uwagę to że jest to pomoc zazwyczaj osobom starszym, którzy hmmm tez nie za bardzo dbają o higienę i wymagają Bóg wie czego. już nie mówiąc o tym, że są marudni i nie chcą współpracować.

w fizjo najlepiej sprecyzować co się chce robić i z jakimi pacjentami pracować. musisz być w czymś lepsza od innych
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 14:28   #8
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

Wiem, jestem tego świadoma. ten zawód wymaga wiele cierpliwości i determinacji. jednak myślę, że tacy ludzie są bardzo potrzebni. tacy, którzy są w stanie i chcą pomagać starszym osobą. chciałabym do nich należeć.
może warto spróbować.
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:31   #9
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

nie mówię, że nie warto ale musisz wiedzieć na co się piszesz
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:19   #10
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Fizjoterapia - studia

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
weź pod uwagę to że jest to pomoc zazwyczaj osobom starszym, którzy hmmm tez nie za bardzo dbają o higienę i wymagają Bóg wie czego. już nie mówiąc o tym, że są marudni i nie chcą współpracować.

w fizjo najlepiej sprecyzować co się chce robić i z jakimi pacjentami pracować. musisz być w czymś lepsza od innych

Mam w rodzinie jedna fizjoterapeutkę, po roku pracy powiedziała, że zaczyna nabierać obrzydzenia do ludzi po 2 latach zaszła w ciąże, właśnie kończy się jej macierzyński i zapowiedziała że do tego zawodu już raczej nie wróci
Powodem była też płaca tylko nieco ponad minimalną - co przy konieczności dojazdów 30km w jedną stronę (mieszka w małym mieście wiec nie ma tu gabinetów) jest zupełnie nieopłacalne.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2012-06-25 o 16:53
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:26   #11
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

o to mnie właśnie chodzi. jak się nie ma swojego gabinetu to mogiła, pracujesz zazwyczaj z osobami w podeszłym wieku, niekiedy z otyłością. pacjenci nie są mili są zgryźliwi, uszczypliwi itd. oczywiście nie wszyscy. jak byłam na praktykach to zdarzały się i dzieciaki na gimnastykę i osoby młode z porażeniami i ta praca może dawać mega satysfakcję, szczególnie jeśli widać efekty. ale większość pracy w szpitalu nie jest przyjemna niestety
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 16:54   #12
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Fizjoterapia - studia

Ale jest też plus
Ze względu na szkodliwe warunki (prądy, pole magnetyczne itd.) praca trwa max 6 godzin dziennie
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:56   #13
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

tak wystarczy jeszcze posiadać bogatego męża a tak serio to fizjoterapeuci nie zarabiają dużo... minimalną krajową, lekko ponad.. ja jak chodziłam na praktyki to kobitka mówiła, że po 20 latach pracy dostała podwyżkę i nie zarabia już lekko powyżej minimalnej, paranoja, niby praca "medyczna" a jak lekarz się nie zarabia
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:23   #14
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

no tak. tylko kurcze teraz ciężko zdecydować na jaki kierunek iść, żeby móc znaleźć dobrze płatną pracę. żadne zarządzania i tego typu pierdoły dla mnie nie wchodzą w grę. właśnie chodzi mi o to, żeby później móc założyć swój własny gabinet. No nie wiem. mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia, ale dziękuje za wypowiedzi
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:25   #15
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

oj kochana no niestety po żadnych studiach nie ma gwarancji pracy, no chyba że informatyka, czy prawo (jak się ma prawników w rodzinie)

ale jedno co mogę polecić to studia i praca jednocześnie, ja żałuję że nie pracowałam podczas studiów, bo co z tego że jest wyższe jak doświadczenia zero
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:51   #16
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

mój brat jest informatykiem i uwierz, że jakiej super płatnej pracy nie ma. Boże, w ogóle nie widzę dla siebie przyszłości
I oczywiście tak, studia muszą być zaoczne. Innej opcji nie ma.
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:57   #17
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

mój brat jeszcze studiuje informatykę i już na pierwszym roku dorwał pracę,teraz może przebierać w ogłoszeniach, ale fakt pracuje we Wrocławiu, tam są większe możliwości, no i komputer to cały jego świat
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:07   #18
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

Oj wiem coś o tym. Moi dwaj bracia jak się spotkają to nie wiem o czy rozmawiają. Czasem im zazdroszczę tego zafascynowania. Fakt, Wrocław duże miasto. My mieszkamy w małej miejscowości i ciężko o dobrą prace. Dlatego ja zamierzam się stąd wynieść
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:10   #19
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Fizjoterapia - studia

tez mieszkam w małym.. no nie tak małym mieście i też mi trudno cokolwiek znaleźć.. tragedia jednym słowem
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 11:15   #20
t_sylwia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Fizjoterapia - studia

Cóż, trzeba wierzyć, że nam się uda.
t_sylwia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:51   #21
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Fizjoterapia - studia

Również nie polecam...
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 17:32   #22
rudeki
Przyczajenie
 
Avatar rudeki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 26
Dot.: Fizjoterapia - studia

hej,
też jestem po licencjacie (Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Wawie) i zanim pójdziesz na te studia odpowiedz sobie na kilka pytań:
- czy jesteś gotowa na to żeby zakuwać, zakuwać i jeszcze raz zakuwać (przez większość czasu, nie tylko na studiach)?
- czy nie obrzydza Cię praca z ludzkim ciałem, nie zawsze czystym, pachnącym, młodym i jędrnym?
- czy jesteś sprawna fizycznie, bo to ciężka fizyczna harówka;
- czy chcesz pracować na umowę na dzieło (własna działalność, co za tym idzie zero chorobowego :p)
- czy jesteś gotowa na to, żeby być również psychologiem ?
- czy jesteś odpowiedzialna na tyle, żeby pracować z ludźmi chorymi, często ciężko i nieuleczalnie?

Druga sprawa, to kasa. Jeżeli nie zaczepisz się gdzieś w prywatnej, bananowej klinice, to nie licz na kokosy. W prywatnych, zwłaszcza ortopedycznych klinikach jest fajnie z pieniędzmi i z rozwojem zawodowym, ale z kolei jest zapieprz jak siemasz.
rudeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 15:59   #23
milo797
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Fizjoterapia - studia

studiowanie fizjoterapii jest pasjonujące. Pracy jest pełno a przy tym pomagasz biednym ludziom. Polecam gorąco. <reklama>

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2016-07-05 o 16:16 Powód: reklama
milo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 20:09   #24
missgri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: Fizjoterapia - studia

Hej. Trochę odświeżam wątek, mam nadzieję, że ktoś tu zagląda

Liceum skończyłam kilka lat temu, na studia nie poszłam bo najzwyczajniej w świecie nie miałam pojęcia co wybrać. Ogolnie prace mam całkiem dobrą, niestety słabo stałą i niekoniecznie duzo zarabiam (chociaz jak na to ile godzin pracuje tygodniowo jest naprawde dobra kasa z tego)
Teraz od jakiegoś czasu zastanawiam się jednak nad studiami. I myślę o fizjoterapii. Wiem, ze nie jest to łatwy kierunek, trzeba ciągle się szkolić (chociaz osobiście uwazam ze praktycznie w kazdym zawodzie trzeba robić non stop jakieś kursy, żeby być na bieżąco itp)

Ale do sedna.. Moje pytanie, czy osoba drobna, niska, szczupła, niecałe 160cm itp poradzi sobie w tym zawodzie? Wiem, ze troche sily trzeba mieć, ale ogólnie jestem bardzo aktywna fizycznie, moja praca tego wymaga, duzo cwiczę. Ale jak wy to widzicie?
missgri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 21:16   #25
kluuuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 15
Dot.: Fizjoterapia - studia

fizjoterapia nie jest łatwa, owszem, a i kursów wymaga. ale krok po kroku mozna sobie na nie zbierać.

Moja siostra po fizjoterapii na wyższej szkole mazowieckiej w Warszawie szybko podjela prace. Zaraia 1550 zł, ale jest dobra i sporo ma pacjentów takich prowatnych. Co roku jest coraz lepsza i coraz lepiej zarabia na prywatnych pacjentach. Powoli startuje o kase z UE na wlasna działalność.
kluuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 21:03   #26
ada987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Fizjoterapia - studia

Hej, od tego roku zaczynam studia na um we Wrocłaiu na fizjoterapii. Przeglądając plan zajęć zauważyłam, że studia wymagają dużego zaangażowania czasowego, a mam dużo dodatkowych zajęć. Proszę napiszcie czy rzeczywiście każdego dnia zajęcia są od rana do wieczora. Dziękuję za wszystkie informację.
ada987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 08:46   #27
anitka142
padawan
 
Avatar anitka142
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 47
Dot.: Fizjoterapia - studia

Ja wybrałam fizjoterapię na Akademii Polonijnej. Kierunek sam w sobie ciekawy. Jeśli chodzi o perspektywę zatrudnienia, to rzeczywiście wymaga to regularnego doszkalania, ale przekłada się to na zarobki więc warto inwestować w siebie. Od czegoś trzeba zacząć i to niezależnie od branży.
anitka142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 11:18   #28
KarolinBe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Dot.: Fizjoterapia - studia

Warto zwrócić uwagę, na jeszcze jedną bardzo istotną kwestię, a mianowicie na to, że po ukończeniu studiów nadal należy rozwijać swoje kompetencje. I tu też jest tak, że możemy "ukierunkować" się na coś, w czymś "wyspecjalizować". To niezwykle ważne, bo moim zdaniem, my fizjoterapeuci, to tak jak lekarze - zwoją wiedzę musimy cały czas zgłębiać, zdobywać, odświeżać .... Bez tego ani rusz. I niezwykle ważne jest aby mądrze do tego podchodzić, bo w internetach to specjalistów jest więcej niż użytkowników. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-02-08 o 08:59 Powód: link
KarolinBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 15:53   #29
Fizjo2021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1
Dot.: Fizjoterapia - studia

Cześć, jestem tu nowa i jestem na 4 roku Fizjoterapii.
Kierunek baardzo ciekawy i właśnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej. Jestem na etapie wyboru tematu i czy taki temat mógłby być "Dolegliwości bólowe narządu ruchu u czynnych zawodowo fizjoterapeutów" ?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Udzielić kilka wskazówek?
Jeśli tak, to bardzo proszę o kontakt
Tu lub na maila, psiaczek2012@wp.pl

Z góry dziękuję
Fizjo2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-15, 15:56   #30
Korollka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Fizjoterapia - studia

Dobre w fizjoterapii jest to, że po jej ukończeniu można iść dalej, w moim ulubionym kierunku, czyli osteopatii. Sama ukończyłam fizjo, później osteo i teraz wiem, że to była doskonała decyzja.
__________________
Jestem sobą, fanką osteopatii, molem książkowym i dumną właścicielką kundelka
Korollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 18:09:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.