Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-29, 20:08   #541
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Po jakim czasie można składać taki wniosek? Słyszałam że PZU wypłaca po 22 tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 20:35   #542
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Haniutka, jeśli masz dokument z Urzędu Stanu Cywilnego o martwym urodzeniu, to muszą wypłacić i nie pytają, który to był tydzień. Poczytaj posty wcześniejsze. Była o tym mowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

U nas taka sama sytuacja. U mnie w pracy kadrowa załatwiła z PZU, żadnych problemów nie robili. Mąż w Warcie sam załatwił omijając firmę, po co im ta wiedza. Ja i tak byłam na urlopie macierzyńskim, więc było mi obojętne, nie myślałam i nie chciałam tych pieniędzy. Ale już dużo później pomyślałam, że do cholery to w końcu MOJE pieniądze. I dałam kadrowej akt z USC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:09   #543
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Mam składałam przez Zakład pracy i mi odrzucili. Nie wiem czy mogę spróbować jeszcze raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Już wiem dlaczego, urodziłam w czasie trwania karencji. I nie należało Mi się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 00:26   #544
mattusiowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 101
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Niektórzy ubezpieczyciele mają czas trwania ciąży po którym wypłacają odszkodowanie. PZU z tego co wiem nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mattusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 07:09   #545
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ubezpieczyciele zwykle mają okres karencji, u mnie to w przypadku ciąży 9 miesięcy. Czasem można przystąpić do ubezpieczenia bez okresu karencji np. jako nowy pracownik w firmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:54   #546
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Oligator01 Pokaż wiadomość
Moszka, potwierdzam. Ja PZU załatwiałam na miejscu w oddziale i wypłacili kasę mi i mężowi. Nie wypłacili za to za pobyt w szpitalu bo faktycznie byłam za krótko.

ooo..a ja bylam w szpitalu dwa dni...i to drugiego z rana mialam wypis a PZU wyplacilo mi za pobyt w szpitalu za 2 dni...


Moszka potwierdzam co dziewczyny napisaly o PZU...PZU wyplaacilo i mi i mezowi za martwe urodzenie...czzego sie niespodziewalam...bo maz byl podpiety pod ubezpieczzenie dopiero od 3 miesiecy a karencja wymagala 6 miesiecy......ja coprawda bylam ubezpieczona od 2 lat...ale podwyzszylam ubezpieczenie na 3 miesiace przed strata...a mimo to wyplacili mi z wyzszej stawki(tez karencja 6 miesiecy)


odnosnie PZU ...sprawnie to dziala przez internet wiec probowac nie zaszkodzi..ja zlozylam az 3 wnioski....
- na mnie za martwe urodzenie(wyplacili bez pytan-decyzja po 2 dniach,na koncie po 2 dniach od decyzji)
- na meza za martwe urodzenie -tak samo szybko
- za pobyt w szpitalu (zlozylam jako pobyt w szpitalu z tyt. nieszczesliwego wypadku bo nie wiedzialam jak i oni dali decyzje odmowna ale sami przeksiegowali ten wniosek jako za pobyt z tytulu choroby...i wyplacili..coprawda to tylko 80 zl....ale skoro placimy te skladki...to czemu nie)
- po jakis 2 tygodniach przyszla mi do domu karta apteczna o wartosci 200 zl...do realizacji w wielu aptekach..np. doz . pl ....jesli nie zglosimy pobytu w szpitalu to nie ma na nią szans...tak mysle....w podstawowym(najnizsza skladka) pakiecie PZU nie ma jej..ale to chyba kazda firma ma inne propozycje od PZU


wiec jak ktos pisal..niby szkoda nerwow na odszkodowanie za pobyt w szpitalu...ale mi z nieba nie spada 280 zl ....szczegolnie jesli zgloszenie robie to w 10 minut bez wychodzenia z domu i kolejek



odnosnie watpliwosci gdy komus dali odmowe przy wniosku skladanym przez firme...mozna skladac odwolanie lub ponowny oddzielny wniosek przez strone..bez udzialu kadr...a kto zabroni?
a co do czasu...mamy na to duzo czasu...wiem ze niektore firmy maja nawet 2 lata na zgloszenie zdarzenia...wiec jesli ktos sobie darowal z roznych powodow sladanie wnioskow...to warto to na nowo przemyslec...kiedys

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-03-01 o 14:12
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 16:04   #547
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

zwyklylogin żeby zdarzenie miało znamiona nieszczęśliwego wypadku musi być wypadek... Tzn. ja miałam rozwalonego Achillesa,napisałam że biegłam i poczułam szarpnięcie i mi odrzucili, jak napisałam że się potknęłam to uznali. Czyli musi być potknięcie, popchnięcie, zahaczenie itp. (to tak poza tematem trochę &#129322 z ciekawości sprawdzę od którego dnia mamy za leczenie szpitalne, jak od pierwszego to też to jeszcze złoże i może się zalapie na tą kartę? Teraz by sie przydało. Jakie skladalas dokumenty przy pobycie w szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-01, 17:09   #548
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

mala_iskierka ...wiem ze to nie jest nieszczesliwy wypadek...ale czy to jest pobyt z tytulu choroby? tez nie....a musze tu wspomniec ze ja nie mialam T...czekalam na nią..ale na amnioplunkcji stwierdzili ze ciaza obumarla...nie wiem czy to ma znaczenie dla PZU.....bo i wy na zabieg i ja...

..balam sie zglaszac pobyt w szpitalu ze beda chcieli karte informacyjna ze szpitala(bo jakos trzeba potwierdzic pobyt tam)..i ze wtedy wyjdzie ze ciaza zakonczona w 15 tyg...czyli przed 22 i wtedy beda chcieli zwrotu wczesniej wyplaconych pieniedzy za martwe urodzenie...ale rozmawialm z pracownikiem PZU on line ktory powiedzial ze ich tydzien zakonczenia ciazy nie interesuje...skanowalam chyba tylko dowod osobisty i ta karte szpitalna(a raczej zrobilam zdjecie telefonem)

...a dlaczego zglosilam jako neiszczesliwy wypadek....kobiety ronią w domu..znienacka..to jak to nazwac...czytalam te definicje nieszczesliwego wypadku..rownie dobrze moglam spasc ze schodow na klatce schodowej i trafic do szpitala roniąc na skutek upadku.....i stwierdzilam ze zamiast dumac jak powinno byc to po prostu zglosze
...w moim regulaminie PZU jest zapis ze wyplacaja za kazdy dzien pobytu ale pod warunkiem spedzenia co najmniej 3 dni w szpitalu...czyli jakbym spedzila tam 4 dni to dostane za 4 dni...a jak bede tam 2 to niedostane wogole za pobyt...a dostalam.....dlatego mowie ze na kazym kroku pozytywnie mnie zaskoczylo PZU


- dali za pobyt(a wg mojej interpretacji nie powinni)
- dali dla meza (a wg mojej interpretacji martwe urodzenie ma karencje 6 miesiecy)
- dali dla mnie wysza stawke( a powinni dac nizsza bo karncja 6 miesiecy)


ja pracuje na rozporzadzeniach wiec wydaje mi sie ze dobrze interpretuje zapisy..chociaz oczywiscie ubezpieczenia to nie moja dziedzina..i tez bylam w nienaturalnym stanie gdy to zalatwialam....ale moze to kwestia na kogo sie trafi z wnioskiem
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:22   #549
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zwykłylogin ja akurat w swojej polisie mam napisana stawkę wypłaty za martwe urodzenie więc składałam na pewniaka wniosek.... Ale jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu to też mam wypłaty za każdy dzień pobytu (min 2 dni) z tytułu choroby albo nieszczęśliwego wypadku. W moim wypisie ze szpitala jest napisane po co tam byłam... I że poronienie było wywołane przez lekarza... W Twoim przypadku może nie było wprost napisane, w końcu takie poronienie moze miec wiele przyczyn...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 18:54   #550
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Beznadziejny przypadek.. ja tez mam konkretna stawke...ale przez 2 lata bylo tto niska składka wiec "odszkodowanie" byloby np. 3000zl..potem zwiekszylam skladke i przy niej odszkodowanie jest 4500 zl...ale jet karencja 6 miesiecy..i jesli zwiekszasz stawke to dopiero po odczekaniu karencji przysluguje wyzsza wyplata....karencja na martwe urodzenie w PZU to 6 miesiecy...a moja ciaza zatrzymala sie po 3 miesiacach odkad zwiekszylam skladke...wiec powinni mi wyplacic te przykladowe 3000..a wyplacili wyzsza kwote.
..maz przytapil do pzu tez 3 miesiace przed utraa ciazy..i jemu akurat ze wzgl. na karencje nie powinni nic wyplacic...


w karcie szpitanej napisali:ciaza obumarla...
wiec na skutek czego obumarla tez nie ma


..no nic...probojcie..pplacimy te skladki..bedziemy miec na witaminy i badania
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 19:15   #551
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

A może akurat zmieniliście pakiet w czasie gdy było zwolnienie z karencji. U mnie w pracy czasem są takie "promocje"... Teraz akurat jest... I zamierzam męża ubezpieczyć bo u mnie w pracy jest lepsza polisa niż u niego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-01, 20:40   #552
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, ja myślę, że wystąpić powinniśmy po wszystkie pieniądze, które nam się należą (po to płacimy składki) i zainwestować je w badania genetyczne, witaminy, dodatkowe badania czy wszystko inne. Też na początku miałam wątpliwości, nawet co do tego czy zgłaszać roszczenie o urodzenie martwego dziecka. Myślałam, że skoro mowa o T to mi się nie należy, że to bezduszne. Ale potem pomyślałam, że wykorzystam te pieniądze na kolejną ciążę, tzn. na prywatne badania prenatalne u najlepszych specjalistów w Warszawie.



Mnie od wczoraj boli brzuch, kłucia i ciągnięcia mam na tyle mocne, że jak mnie złapie to mam problem przy chodzeniu :/ nie wiem czy to endometrioza, czy coś nie tak po łyżeczkowaniu krwawienie mam skąpe tylko ten ból, nawet przy oddawaniu stolca pewnie się udam do lekarza jak nie minie ten stan.



Poza tym, dzisiaj napisałam pismo do PIP z prośbą o interpretację przepisu dot. skróconego urlopu macierzyńskiego - Kadrowa twierdziła w piątek, że na infolinii PIPu powiedzieli jej, że nie mam prawa do skrócenia tych 8 tygodni....


PS. GIS wysłałam Ci prywatną wiadomość, ale nie mam jej w wysłanych, daj proszę znać czy dotarła


A tak poza tym, to tak jakoś miejsca sobie znaleźć nie mogę. Dodatkowo przez te ciągnięcie brzucha kiszę się w domu.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

Cytat:
Napisane przez straszniesieboje Pokaż wiadomość
moszKa przykro mi ze tak zle to przeszlas

ale dzisiaj do domu

mnie dzisiaj nie przyjeli mam przyjsc w przyszlym tyg dopiero

o ile beda miejsca ...

no i mam sie nastawic na 4-6 dni w szpitalu fuck
Straszniesieboje
Jak się masz? Jestem z Tobą myślami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 21:34   #553
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

hmmm... ja MoszKa88 jak szukalam 4 miesiace temu info o macierzynskim w przypadku urodzenia martwego dziecka to ciagle wyskakiwaly informacje ze mozna go skrocic ale iles tam trzeba na nim byc jesli juz sie zlozy wniosek..nie wiem czy nie chodzilo o 7 dni....a byly to napewno aktualne informacje.....dziwna sprawa z tymi twoimi kadrami
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 21:47   #554
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zwyklylogin
Zgadza się, 7 dni trzeba na nim przebywać a potem można skrócić. A moja Kadrowa? Hmm może być że próbowała mnie ściągnąć do pracy i teraz idzie w zaparte... Na razie pisze do PIPu, zobaczymy co mi powiedzą. Miałam pisać do wiadomości pracodawcy ale... Wiem jak u nas wyglądają procedury - pisma rejestrowane są na Recepcji gdzie pracują największe pleciugi w firmie więc będą widziały co się wydarzyło (nie wiedzą nawet o ciąży) więc stwierdziłam że sobie daruje. Ewentualna odpowiedź PIPu dołączę do wniosku o wcześniejszy powrót.
Dziwna, grubymi nicmi szyta, ale dokładnie o co chodzi dowiem się jak wrócę. Zwolnienia się nie boję. Znajdę inna robotę. Zwłaszcza że jeśli chcą mnie zwolnić w związku z ta sytuacja to droga wolna (oby mieli dobre podstawy). Jeśli tak chcą postąpić to ja nie chce pracować dla takiego pracodawcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 00:06   #555
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

i prawidlowo MoszKa88..
a z innej beczki ..orientujecie sie czy lekarz wystawiajacy recepte na NFZ bedzie widzial ze jej nie wykupilam?
dostalam od psychiatry..powiedzial by nie czytac ulotki..i ze daje tylko asekuracyjnie...zeby kupic i miec...jak zrobi sie mi "mocno smutno"...a moze wogole nie beda potrzebne...bo uzalezniaja....jutro do niego ide..chce dalej zwolnienie..ale troche mi glupio ze nie wymagam lekow a do roboty sie nie garne..tak se pomyslalam ze mine sie troche z prawda i powiem ze dwie tabl. wzielam
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 07:21   #556
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zwykły login na e-pacjencie widać czy recepta jest zrealizowana czy nie. Mi psychiatra kazał wykupywać leki, nawet jak były wypisane na wypadek, żeby zus nie wezwał mnie na kontrolę.



Odpisałam. Jaja z tym skróceniem urlopu🤦☠♀️
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 09:47   #557
straszniesieboje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
i prawidlowo MoszKa88..
a z innej beczki ..orientujecie sie czy lekarz wystawiajacy recepte na NFZ bedzie widzial ze jej nie wykupilam?
dostalam od psychiatry..powiedzial by nie czytac ulotki..i ze daje tylko asekuracyjnie...zeby kupic i miec...jak zrobi sie mi "mocno smutno"...a moze wogole nie beda potrzebne...bo uzalezniaja....jutro do niego ide..chce dalej zwolnienie..ale troche mi glupio ze nie wymagam lekow a do roboty sie nie garne..tak se pomyslalam ze mine sie troche z prawda i powiem ze dwie tabl. wzielam
lekarz nie bedzie w to wnikal ale zus jakby cie na kontrole mieli wezwac juz moze ..

a mozesz napisac nazwe leku bo tez dostalam od psychiatry i nie wzielam bo sie boje ale mam na wszelki przy sobie ... bo wszystko jeszcze przede mna ..
straszniesieboje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 20:21   #558
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

lek alprox..ale wykupilam zamiennik bo nie bylo -Afobam
bylam dzzis u psychiatry ..tez powiedzial ze lepiej recepte wykupic bo dlugo juz jestem na zwolneniu..i dla swojego spokoju ze jakby co to mam cos"na smutek" w domu...


a najlepszy jest ZUS..o raz trzeci bylam pytac o moj okres zasilkowy...za kazym razem pytam w innym oddziale i nie umieja odpowiedziec...wiec w koncu zostawilam im pisemne zapytanie...
ktoras z was pisala ze L4 ciazowe, macierzynski i L4 od psychiatry gdy lecialo ciągiem zostalo przez ZUS zaliczone do jednego okresu zasilkowego.....jesli tak jest to moj okres zasilkowy juz przekroczyl 182 dni...a znow dostalam zwolnienie na miesiac....myslalam ze macierzynski nie wlicza sie do tych 182 dni...ale chyba jak jest ciagiem to sie wlicza....o świadczeie rehabilitacyjne nie wystepowalam...poczekam na odpowiedz z ZUSu..chyba przyjdzie mi szybko "ozdrowieć"


a jeszcze lepsze ze spytalam kadry o ten okres zasilkowy..kiedy mi sie zaczal biezacy...powiedzieli ze nie wiedza bo nie widza kodow ze zwolnien (kody maja chyba tylko znaczenie gdy zwolnienia nie lecą ciagiem)i mam w ZUSie pytac...jak moga nie wiedziec przeciez wyplacaja mi kase!!(duza firma)musza wiedziec kiedy przestac!
swiat zwariowal

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-03-02 o 20:25
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 07:22   #559
GIS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 174
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Kadry mówią prawdę nie widzą kodów choroby,bo nie jest to informacja która może przetwarzać pracodawca. Tylko lekarz i zus je widzi. Dlatego moi lekarze mówili mi z jakim kodem wypisują zwolnienie. Kadry widzą takie zwolnienie jak lekarz drukuje z pue czyli to co pacjent. W moim przypadku zus zaliczył mi do jednego okresu zasiłkowego l4 ciążowe oraz zwolnienie chorobowe po urlopie macierzynskim od psychiatry. Łącznie 182 dni. Do tej liczby nie wlicza sie urlopu macierzyńskiego. Potem jeżeli miałabym zwolnienie na inną chorobę i z innym kodem musiałabym mieć przynajmniej jeden dzień przerwy między zwolnieniami, żeby zwrócić się do zus z wnioskiem o odnowienie okresu zasiłkowego. Jeżeli nie - trzeba przepracować 60 dni do odnowienia okresu zasiłkowego.

Jeżeli przekroczyłaś okres zasilkowy (a moze miałaś jakieś przerwy i nie było ciaglosci) to nic się nie bój-zus upomni się o nadpłacony zasilek. Wtedy będą wiedzieli jak interpretować prepisy🤦☠♀️

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

A pracodawca jeżeli właśnie nie wie kiedy i jak liczyc okres zasilkowy wysyła wniosek do zus o jego ustalenie
GIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 07:29   #560
haniutka33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Pracodawca widzi kod, bo ostatnio Pani która wypisywała Mi L4 pomyliła się właśnie z kodem i dzwonili do mnie z zakłady pracy ze jest pomyłka i mają to poprawić. W moim przypadku nie miałam ani jednego dnia przerwy i ZUS się nie przyczepił. Miałam ciągłość, najpierw skrócony macierzyński później psychiatra i znowu ginekolog i tak dwa lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haniutka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 09:01   #561
straszniesieboje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez haniutka33 Pokaż wiadomość
Pracodawca widzi kod, bo ostatnio Pani która wypisywała Mi L4 pomyliła się właśnie z kodem i dzwonili do mnie z zakłady pracy ze jest pomyłka i mają to poprawić. W moim przypadku nie miałam ani jednego dnia przerwy i ZUS się nie przyczepił. Miałam ciągłość, najpierw skrócony macierzyński później psychiatra i znowu ginekolog i tak dwa lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pracodawca nie ma prawa widziec kodu choroby wedlug ICD10 moze widziec tylko symbol np typ B wedlug ktorego wyplaca 80% 70% czy 100% wynagrodzenia (zasilku) chorobowego

a co do macierzynskiego to nie mozna go wliczac do okresu zasilkowego bo jest to urlop a nie zasilek moze jedynie jesli nie minie 61 dni pomiedzy chorobami zliczyc sume tych zwolnien i traktowac jako jedna choroba wynikajaca z drugiej

Edytowane przez straszniesieboje
Czas edycji: 2020-03-03 o 09:31
straszniesieboje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 14:17   #562
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

hmm GIS ja jak wejde na swoj profil w ZUSie i wejde w zwolnienia..i otworze konkretne to sekcja z kodamim wyglada tak:


obraz L4.jpg

tak wiec ja widze numer statystyczny choroby..oraz literke A oznaczajaca kontynuacje choroby(co dla okresu zasilkowego ma CHYBA tylko znaczenie jesli są jakiekolwiek przerwy miedzy zwolnieniami ..bo jak zwolnienia leca ciągle bez powrotu do pracy to chyba te literki juz nie maja znaczenia do liczenia nowego okresu zasilkowego)
a wiec skoro pracoawca widzi to co lekarz wydrukuje i moge zobaczyc ja..to jak widac kod choroby jest....poza tym moj psychiatra powiedzial ze pracodawca po zwolnieniu rozpozna ze jest ono z leczenia psychiatrycznego...wiec rozumiem ze zrobi to po kodzie ktory musi widziec(a nie tylko po pieczatce)
GIS rozumiem zze nie mialas przerwy pomiedzy L4 ciazowym a macierzynskim a psychiatrycznym L4.....jesli by tak bylo ze macierzynski wtedy nie jest wliczany do tych 182 dni..to jesszcze moge pobyt na zwolnieniu..super by bylo
..wiem ze ZUS sie upomni o zle wyplacony zasilek...a kadry moga pisac do ZUS o wyznaczenie okresu zasilkowego itp...tylko ja nie chce zwracac kasy..lub dostac informacji po czasie...jakbym wiedziala ze okres zasilkowy sie mi zakonczyl to wracam na tydzien do pracy a potem urlop wypoczynkowe...nie chce siedziec w domu "bez srodkow"


straszniesieboje...a propo twojej wypowiedzi ze urlopu macierzynskiego nie mozna zaliczyc do jedneg okresu zasilkowego bo to jest urlop a nie zasilek......hmmm...
za zwolnienie lekarskie- otrzymujemy zasilek chorobwy
za urlop macierzysnki- co otrzymujemy? zasilek macierzynski

z obu form wychodzi nam zasilek..tylko inny....a pojecie "okres zasilkowy" nie mowi czy to okres zasilkowy chorobowy, czy okres zasilkowy macierzynski...jest to chyba ogolny okres zasilkowy....stad tez moje rozumowanie ze w ciaglosci ze zwolnieniami taki urlop moze byc zaliczony do jednego okresu zasilkowego


jesli zle mysle poprawcie...niedlugo bedziemy ekspertkami w tym temacie...zatrudnia nas w zusie w dziale "zasilki" bo juz wiemy wiecej niz oni

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-03-03 o 14:18
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:44   #563
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

GIS, kochana....

Pracuje w budżetówce. I dostałam 13 pensje. Byłam na zwolnieniu ciążowym 3 mies a później te 8 tyg macierzynskiego plus zaległy wypoczynkowy. Powiedz mi, jak mi wyliczyli pensje, skoro dostałam połowę należności? Jestem zła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 16:56   #564
straszniesieboje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
hmm GIS ja jak wejde na swoj profil w ZUSie i wejde w zwolnienia..i otworze konkretne to sekcja z kodamim wyglada tak:


Załącznik 7709741
jak ty wchodzisz w takie dane .. ja mam swoj profil w zusie loguje sie przez profil zaufany ale nie udalo mi sie nigdy wklikac i uzyskac takich szczegolow dotyczacych zwolnienia :O :O

mnie kazdy lekarz ktory wystawial l4 ktorego sie pytalam dokladnie na co wystawia zwolnienie zapewanial ze pracodawca nie widzi tego i to tylko dla zusu informacja. ale wiadomo nazwisko lekarza jest wiec latwo sprawdzic skad masz zwolnienie ..

a co do urlopu macierzynskiego a zasilku macierzynskiego :P

https://praca.gazetaprawna.pl/artyku...si-i-trwa.html


mozna zglupiec od tego wszystkiego :P

Edytowane przez straszniesieboje
Czas edycji: 2020-03-03 o 16:58
straszniesieboje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 17:02   #565
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Macarena 25 od 13stki odlicza się wszystkie nieobecności oprócz urlopu wypoczynkowego. Tj. Za okres w którym byłaś na zwolnieniu (bez względu na to czy ciążowym czy nie) oraz na urlopie macierzyńskim nie należy się 13stka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Nawet urlop okolicznościowy odlicza się od 13stki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 18:17   #566
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

straszniesieboje (i inni zainteresowani )

tez loguje sie do zusu przez profil zaufany...
1. po zalogowaniu w gornym prawym rogu są dwie zakladki Ogólny/Ubezpieczony. Trzeba byc na zakladce Ubezpieczony
2. Czwarte pole od dołu(po prawej stronie) to Zaswiadczenia lekarskie. Klikam pokaż...wyskakuje tabela ze wsystkimi moimi L4. Umnie pojawia sie caly 2019 rok i 2020. Byc moze to standard a byc moze dlatego ze pomiedzy 2018 a styczniem 2019 mialam 60 dni ciaglosci pracy i wskoczyl ten nowy okres zasilkowy
3. Potem wybieram konkretne L4 i zaznaczam kropke po lewej stronie, a wtedy udostepnia sie pole pod tabelą " Szczegoly zaswiadczenia ZUS ZLA". Klikam i otwiera mi sie zwolnienie ktore wyglada jak papierowe z dawniejszych czasow.


z kolei w Panelu Ogólnym(sekcja po lewej stronie) korzystam z funkcji WIZYTY/Rezerwacja wizyty w ZUS ...umawiam sie u nich na godzine konkretna i nie czekam w kolejkach.
a na samej gorze strony jest "Zadaj pytanie ZUS" i wtedy tam odpowiadaja. Jest tez tam opcja gadanie przez skype ale nie testowalam.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Macarena 25 Pokaż wiadomość
GIS, kochana....

Pracuje w budżetówce. I dostałam 13 pensje. Byłam na zwolnieniu ciążowym 3 mies a później te 8 tyg macierzynskiego plus zaległy wypoczynkowy. Powiedz mi, jak mi wyliczyli pensje, skoro dostałam połowę należności? Jestem zła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witaj w klubie..tez jestem z budzetowki..i tez obcieli mi 13stke....nie bylo mnie w pracyod wrzesnia 2019..do konca kalendarzowego roku oraz wczesniej jakies 6 dni roznych zwolnien... obcieli mi okolo 1/3 trzynastki.
Chyba oni to proporcjonalnie licza do dni przepracowanych...tj. zliczaja nasze wynagrodzenia...ale bez tych zasilkow chorobowych/macierzynskich...wiec jak podzielą sume pensji 8 miesiecy(jak u mnie) przez 12 miesiecy..to wychodzi lipa


nie wiem czy t sie da cos wywalczyc..jak si dowiesz to daj znac

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-03-03 o 17:54
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 18:46   #567
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zwyklylogin
Chyba nic z tego.... Ja dostałam połowę należności i tak jak GIS napisała, nic nie poradzimy.... Na zwolnieniu ciążowym dostawałam więcej ( średnia pensja z roku, czyli premie i dodatki różne), a teraz tylko łezkę ocieram jak patrzę na moją 13.... No cóż. Trudno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 19:08   #568
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Wywalczyć się nic nie da bo to wynika wprost z przepisów co wlicza się do wymiaru trzynastki. Ale za to zwolnienie ciążowe jest 100% płatne i wyliczane jest na podstawie sumy wynagrodzeń z 12 miesiecy, w tym 13stki z poprzedniego roku... Stąd m. In. na zwolnieniu dostawalyscie/my więcej niż co miesiąc pensji... Też pracuje w budżetówce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 19:18   #569
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

no ja akurat dostawalam mniej niz moja pensja...bo w 2019 dostalam duza podwyzke...a podstawe wymiaru zasilku policzyli mi z 12 miesiecy ale od 1.2018 do 12.2018. Po prostu w 2019 mialam prawie co miesiac zwolnienia po 2-3 dni(przeziebieniowe/grypowe)... dlatego 12 miesiecy poprzedzajacych niezdolnosc wyznaczyli od momentu ciaglej pracy przez 60 dni.(a w 2019 gdy juz bylam po podwyzce takiej nie mialam).
Tak wiec pracujac w 2019 wplywaloby mi na konto wiecej niz to co wyplacali na ciazowym/maciezynskim czy psychiatrycznym. Miedzy 2018 a 2019 podwyzka wyniosla 900 zl wiec spora roznica. A doliczenie 13stki i premi tego u mnie nei zrekompensowalo. Ale jestem szczegolnym przypadkiem..wiem ze wiekszosc z budzetowki dostaje wiecej niz gola pensja

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2020-03-03 o 19:20
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 19:25   #570
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja ogólnie w 2019 nie byłam w ogóle na zwolnieniach innych niż ciążowe. Na ciążowym L4 byłam niecały miesiąc, później 8 tygodni urlopu na których dostawałam więcej niż zarabiam o około 300zl.
13stki jeszcze nie dostałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 16:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.