Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-28, 18:26   #601
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja robię farsz dzień wcześniej jak wiem że będę dużo robić. Lepi się łatwo. Zawsze dodaje 1 jajko czasem jakis tłuszcz do ciasta pierogowego ale zazwyczaj nie (nie czuje i nie widzę roznicy). Falbanki robię tak że zlepione brzegi włączam między 2 a 3 palec i dociskam kciukiem. One są po to żeby lepiej zlepić brzegi najwięcej zrobiłam chyba ponad 107? Nigdy nie mroze... czasem rozdaj lubię lepić nie lubię robić farszu ale lepić mogę

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 18:35   #602
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś zapiekanka ziemniaczana.
Wczoraj zupa brokułowo-ziemniaczana i makaron z tuńczykiem.
Przedwczoraj plastry schabu w majeranku + ziemniaki + surówka z rzodkwi i marchewki.
Przedprzedwczoraj falafel + surówka z czerwonej kapusty z dressingiem liniowym.
Robiłam też muszle nadziewane szpinakiem i fetą zapiekane pod sosem pomidorowym.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 19:36   #603
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Piękna. Dobrze, że jadłam wczoraj bo bym przepadła


Ale śliczne


Zjadłabym

Ja dziś walczyłam z pierogami. Moje uwagi:
- nie mam co porywać się na taką dużą ilość bo w tej chwili czuję jakby przejechał po mnie walec (a zrobiłam może z 80? są na wstępnym mrożeniu na tackach, jak będę pakować do woreczków to dokładnie policzę)
- najbardziej smakował mi farsz Agafisi z kaszą, TŻ-towi z mięsem
- część ciasta zrobiłam z dodatkiem jajka, część bez i nadal nie wiem, które lepsze
- muszę popracować nad idealną grubością, część wyszła zbyt cienka
- do diabła z falbankami, nie umiem i już

Poza tym rośnie ciasto na chleb, zaraz wstawiam do piekarnika. Tak mnie kusicie wypiekami, że chyba z resztki suszonych drożdży jakie mam (może z 2-3g) zrobię na noc jakieś ciasto
Oj to musze w takim razie zrobic farszu Fisi . Ja nie lubie lepić ale farsz moge zrobic

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia haha uwielbiam Cie ! I dzięki za uwagi. Bo ja robię jutro Ja porywam sie na duża ilość ,bo również chce zamrozić. Niedziela to jedyny dzień gdy TZ jest w domu , wiec będę działać na spokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robisz jutro Lulka??? Kurczę mam mało maki

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja robię farsz dzień wcześniej jak wiem że będę dużo robić. Lepi się łatwo. Zawsze dodaje 1 jajko czasem jakis tłuszcz do ciasta pierogowego ale zazwyczaj nie (nie czuje i nie widzę roznicy). Falbanki robię tak że zlepione brzegi włączam między 2 a 3 palec i dociskam kciukiem. One są po to żeby lepiej zlepić brzegi najwięcej zrobiłam chyba ponad 107? Nigdy nie mroze... czasem rozdaj lubię lepić nie lubię robić farszu ale lepić mogę

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Królowa Pierogowa . Kocham pierogi, robic bym robiła ale z małym nie mam za bardzo czasu

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś zapiekanka ziemniaczana.
Wczoraj zupa brokułowo-ziemniaczana i makaron z tuńczykiem.
Przedwczoraj plastry schabu w majeranku + ziemniaki + surówka z rzodkwi i marchewki.
Przedprzedwczoraj falafel + surówka z czerwonej kapusty z dressingiem liniowym.
Robiłam też muszle nadziewane szpinakiem i fetą zapiekane pod sosem pomidorowym.
Pysznie u Was jak zwykle! Jak malutka???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 19:50   #604
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja robię farsz dzień wcześniej jak wiem że będę dużo robić. Lepi się łatwo. Zawsze dodaje 1 jajko czasem jakis tłuszcz do ciasta pierogowego ale zazwyczaj nie (nie czuje i nie widzę roznicy). Falbanki robię tak że zlepione brzegi włączam między 2 a 3 palec i dociskam kciukiem. One są po to żeby lepiej zlepić brzegi najwięcej zrobiłam chyba ponad 107? Nigdy nie mroze... czasem rozdaj lubię lepić nie lubię robić farszu ale lepić mogę
To ja farsz zrobię i możemy fabrykę otwierać

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś zapiekanka ziemniaczana.
Wczoraj zupa brokułowo-ziemniaczana i makaron z tuńczykiem.
Przedwczoraj plastry schabu w majeranku + ziemniaki + surówka z rzodkwi i marchewki.
Przedprzedwczoraj falafel + surówka z czerwonej kapusty z dressingiem liniowym.
Robiłam też muszle nadziewane szpinakiem i fetą zapiekane pod sosem pomidorowym.
Zjadłabym absolutnie wszystko

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Kto robił kiedys focaccia??? Lego chyba???
Jaką make użyć dokładnie???
Moja mantioba mówi, że ona jest najlepsza

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia haha uwielbiam Cie ! I dzięki za uwagi. Bo ja robię jutro Ja porywam sie na duża ilość ,bo również chce zamrozić. Niedziela to jedyny dzień gdy TZ jest w domu , wiec będę działać na spokojnie

Ja właśnie popakowałam do woreczków i nie wiem czy warto. Te, które poszły na tacki jako pierwsze czyli około 12 były zamrożone tak ledwo ledwo, te późniejsze jeszcze się trochę kleiły, a i tak spędziły w zamrażalniku co najmniej 3 godziny
Na następny raz (bo będzie! chcę osiągnąć biegłość w tym temacie ) będę robić tylko na bieżąco. Ja szukałam miejsca na te tacki to klęłam na czym świat stoi

I zobaczcie mój chleb czy on mi chce coś powiedzieć czy po prostu się ze mnie śmieje?
Zarobiłam ciasto na drożdżówki. Ilość drożdży była w sam raz na ćwierć porcji rano będę piekła.
Policzyłam te pierogi. Z tymi, które zjedliśmy wyszło mi 105...
Dziękuję za uwagę, idę napić się wina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200328_174740.jpg (84,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200328_190244.jpg (157,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200328_190302.jpg (199,1 KB, 31 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 19:55   #605
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jakie cudne ! I głęboki przedzialek

Ja dziś upiekłam zgodnie z planem szarlotkę z budyniem , a na obiad mielone , ziemniaki , buraczki. Teraz robię farsz na pierogi Załącznik 7711476

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale pyszna musi być ta szarlotka
Piona, też miałam dziś mielone

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Brawo za biegi
Dołączasz do mnie i Pelagii . My domowo ćwiczymy przy YouTube
Bułeczki śliczne Ci wyszły!!!



O Bosiu Lulka jakie ciasto cudowne!!!! Aaaa tez chce! Piekniutkie Ci wyszło! Jak uda mi sie dostać budyń to musze zrobic
Haha, zauważyłam że wspieracie tu aktywność dla łasuchów też nieraz ćwiczyłam przed tv
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Piękna. Dobrze, że jadłam wczoraj bo bym przepadła


Ale śliczne


Zjadłabym

Ja dziś walczyłam z pierogami. Moje uwagi:
- nie mam co porywać się na taką dużą ilość bo w tej chwili czuję jakby przejechał po mnie walec (a zrobiłam może z 80? są na wstępnym mrożeniu na tackach, jak będę pakować do woreczków to dokładnie policzę)
- najbardziej smakował mi farsz Agafisi z kaszą, TŻ-towi z mięsem
- część ciasta zrobiłam z dodatkiem jajka, część bez i nadal nie wiem, które lepsze
- muszę popracować nad idealną grubością, część wyszła zbyt cienka
- do diabła z falbankami, nie umiem i już

Poza tym rośnie ciasto na chleb, zaraz wstawiam do piekarnika. Tak mnie kusicie wypiekami, że chyba z resztki suszonych drożdży jakie mam (może z 2-3g) zrobię na noc jakieś ciasto
Ja bym się nigdy na taką ilość nie porwała, jak wy tu produkujecie :O Super pierogi i talerzyk z Bolesławca!

Moja dzisiejsza szamkaIMG_20200328_181605_resize_77.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 20:00   #606
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś zapiekanka ziemniaczana.
Wczoraj zupa brokułowo-ziemniaczana i makaron z tuńczykiem.
Przedwczoraj plastry schabu w majeranku + ziemniaki + surówka z rzodkwi i marchewki.
Przedprzedwczoraj falafel + surówka z czerwonej kapusty z dressingiem liniowym.
Robiłam też muszle nadziewane szpinakiem i fetą zapiekane pod sosem pomidorowym.
Pyszne propozycje. Jak robisz te plastry schabu w majeranku ? Sos jakiś ?

Karolina robię chce tak na 5 obiadów zrobić... Mnie tez z synem jest ciężko. Ma juz prawie 4 latka , dużo sie sam soba zajmuje , ale mnie zawsze serce boli jak musze lepic , a on obok . Z nim sie nie da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Pelagia hahaha jaka uśmiechnięta , pewnie jak i Ty

A ja nie narzekam na mrozenie. Potem odmrazam , i podgrzewam na patelni. Wszystko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 20:04   #607
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja farsz zrobię i możemy fabrykę otwierać


Zjadłabym absolutnie wszystko


Moja mantioba mówi, że ona jest najlepsza



Ja właśnie popakowałam do woreczków i nie wiem czy warto. Te, które poszły na tacki jako pierwsze czyli około 12 były zamrożone tak ledwo ledwo, te późniejsze jeszcze się trochę kleiły, a i tak spędziły w zamrażalniku co najmniej 3 godziny
Na następny raz (bo będzie! chcę osiągnąć biegłość w tym temacie ) będę robić tylko na bieżąco. Ja szukałam miejsca na te tacki to klęłam na czym świat stoi

I zobaczcie mój chleb czy on mi chce coś powiedzieć czy po prostu się ze mnie śmieje?
Zarobiłam ciasto na drożdżówki. Ilość drożdży była w sam raz na ćwierć porcji rano będę piekła.
Policzyłam te pierogi. Z tymi, które zjedliśmy wyszło mi 105...
Dziękuję za uwagę, idę napić się wina
Haha super chlebek pozytywny. Wygląda na pyszny.

Z tymi pierogami to klęska urodzaju, ja mroże tylko jeden duuży talerz. Nie zrobiłabym tyle, ani nie miała jak pomrozic. Ale podziwiam takie ilości jak produkujecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 20:14   #608
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzisiaj gulasz wieprzowy, bulgur i gotowana na parze zielona fasolka z maslem.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 20:40   #609
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
A
Moja dzisiejsza szamkaZałącznik 7711508
pyszny obiadek, taka weekendowa klasyka
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

I zobaczcie mój chleb czy on mi chce coś powiedzieć czy po prostu się ze mnie śmieje?
Zarobiłam ciasto na drożdżówki. Ilość drożdży była w sam raz na ćwierć porcji rano będę piekła.
Policzyłam te pierogi. Z tymi, które zjedliśmy wyszło mi 105...
Dziękuję za uwagę, idę napić się wina
Wow, że się chciało lepić! ja to w sumie mogę uszka zrobić na Wigilę i potem mam dość na cały rok Chleb rewelacyjny

U mnie dziś ta zapiekanka, na jutro mam schab i zrobiłam jogurtowe z jabłkami, wzięłam dużą formę to niskie, ale pyszne!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-6c1e1b7322934c3c185952d8b6b8ca55.jpg (110,2 KB, 36 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 20:41   #610
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia kiedyś sprzedawała pierogi znajomej do sklepu

Królowa pierogowa hahaha fajnie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 20:42   #611
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja farsz zrobię i możemy fabrykę otwierać


Zjadłabym absolutnie wszystko


Moja mantioba mówi, że ona jest najlepsza



Ja właśnie popakowałam do woreczków i nie wiem czy warto. Te, które poszły na tacki jako pierwsze czyli około 12 były zamrożone tak ledwo ledwo, te późniejsze jeszcze się trochę kleiły, a i tak spędziły w zamrażalniku co najmniej 3 godziny
Na następny raz (bo będzie! chcę osiągnąć biegłość w tym temacie ) będę robić tylko na bieżąco. Ja szukałam miejsca na te tacki to klęłam na czym świat stoi

I zobaczcie mój chleb czy on mi chce coś powiedzieć czy po prostu się ze mnie śmieje?
Zarobiłam ciasto na drożdżówki. Ilość drożdży była w sam raz na ćwierć porcji rano będę piekła.
Policzyłam te pierogi. Z tymi, które zjedliśmy wyszło mi 105...
Dziękuję za uwagę, idę napić się wina
no dobra zamawiam ta manitobe ale to ma byc tylko ona do ficaccia??? Czy zmieszana z jakas inna?? I w jakich proporcjach
A chlebek wyglada jakby drwił ale rany, rany chrupiutki ze az sie cieszy ! On chyba do fotki do nas sie uśmiecha

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pyszne propozycje. Jak robisz te plastry schabu w majeranku ? Sos jakiś ?

Karolina robię chce tak na 5 obiadów zrobić... Mnie tez z synem jest ciężko. Ma juz prawie 4 latka , dużo sie sam soba zajmuje , ale mnie zawsze serce boli jak musze lepic , a on obok . Z nim sie nie da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Pelagia hahaha jaka uśmiechnięta , pewnie jak i Ty

A ja nie narzekam na mrozenie. Potem odmrazam , i podgrzewam na patelni. Wszystko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj jeszcze potrzebuje sporo uwagi. Mimo ze zajmuje sie ładnie sobą to ja jednak musze sporo nadzorować bo uwielbia wchodzić na meble albo wkładać ręce tam gdzie nie należy . Albo psy molestować kiedy nie patrze

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87701429]U mnie dzisiaj gulasz wieprzowy, bulgur i gotowana na parze zielona fasolka z maslem.[/QUOTE]

Brzmi pycha!!!!


Egg fried rice i krewetki w sośnie A la Tz czyli z whisky i kremówka. Posypało mu sie za duzo cayenne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 32561017-2DDD-4FE0-AA9E-F928980CDA28.jpg (166,7 KB, 33 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 21:00   #612
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś zapiekanka ziemniaczana.
Wczoraj zupa brokułowo-ziemniaczana i makaron z tuńczykiem.
Przedwczoraj plastry schabu w majeranku + ziemniaki + surówka z rzodkwi i marchewki.
Przedprzedwczoraj falafel + surówka z czerwonej kapusty z dressingiem liniowym.
Robiłam też muszle nadziewane szpinakiem i fetą zapiekane pod sosem pomidorowym.
Biała rzodkiew? wiele razy się do niej przymierzałam, ale nie miałam na nią pomysłu.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość



I zobaczcie mój chleb czy on mi chce coś powiedzieć czy po prostu się ze mnie śmieje?
Woła, że jest głodny Wygląda, jakby był z dodatkiem mąki lukurydzianej.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87701429]U mnie dzisiaj gulasz wieprzowy, bulgur i gotowana na parze zielona fasolka z maslem.[/QUOTE]

Fasolka mrożona? Czytałam kilka razy, że z mrożonej się taka ciapa robi, potwierdzasz?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 21:05   #613
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dubel coś mi wizaż swiruje
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 21:07   #614
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Biała rzodkiew? wiele razy się do niej przymierzałam, ale nie miałam na nią pomysłu.







Woła, że jest głodny Wygląda, jakby był z dodatkiem mąki lukurydzianej.







Fasolka mrożona? Czytałam kilka razy, że z mrożonej się taka ciapa robi, potwierdzasz?
W sklepie jest już zielona fasolka w biedrze ta plaskata też smaczna

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 21:20   #615
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Yyy moim zdaniem fasolka mrozona jest bardzo dobra ugotowana. A dzisiaj robilam ja na parze (naklad pracy zerowy, bo mam multi cookera, robil sie w nim bulgur, a ja zalozylam na gore nakladke do gotowania na parze i na parze robila sie fasolka).
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 22:01   #616
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
A ja nie narzekam na mrozenie. Potem odmrazam , i podgrzewam na patelni. Wszystko jest ok
A jak na patelni? Gotujesz je przed mrożeniem? Bo ja takie na surowo zamroziłam...

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Z tymi pierogami to klęska urodzaju, ja mroże tylko jeden duuży talerz. Nie zrobiłabym tyle, ani nie miała jak pomrozic. Ale podziwiam takie ilości jak produkujecie.
Ja też nie! To się samo stało

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
U mnie dziś ta zapiekanka, na jutro mam schab i zrobiłam jogurtowe z jabłkami, wzięłam dużą formę to niskie, ale pyszne!
Właśnie wygląda na super pyszne!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
no dobra zamawiam ta manitobe ale to ma byc tylko ona do ficaccia??? Czy zmieszana z jakas inna?? I w jakich proporcjach
A chlebek wyglada jakby drwił ale rany, rany chrupiutki ze az sie cieszy ! On chyba do fotki do nas sie uśmiecha

Egg fried rice i krewetki w sośnie A la Tz czyli z whisky i kremówka. Posypało mu sie za duzo cayenne
Pyszny obiad! Obłędny
Popatrzyłam po zapisanych przepisach i mam 2 na focaccię, które robiłam https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=16563&st=0 i https://picantecooking.com/pl/recipe...o-e-rosmarino/ w pierwszym mąka chlebowa, w drugim chyba zwykła... Pomieszałabym chlebową i manitobę.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Biała rzodkiew? wiele razy się do niej przymierzałam, ale nie miałam na nią pomysłu.
A ja właśnie teraz kupiłam białą rzodkiew bo długiej przerwie! Używam do kanapek.

Słuchajcie ten chleb wyszedł świetnie! TŻ mówi, że najlepszy jak do tej pory. Zjedliśmy prawie połowę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200328_214621.jpg (143,6 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 22:17   #617
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Biała rzodkiew? wiele razy się do niej przymierzałam, ale nie miałam na nią pomysłu.
Tak, biała.
Z rzodkwią głównie surówki robię (ulubiona to z gruszką i śmietaną). Gotowanej czy pieczonej rzodkwi za bardzo nie lubimy - acz możliwe, że źle ją przyrządzam. Akceptowalna jest w gulaszu lub w zupie wielowarzywnej.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
A ja właśnie teraz kupiłam białą rzodkiew bo długiej przerwie! Używam do kanapek.

Słuchajcie ten chleb wyszedł świetnie! TŻ mówi, że najlepszy jak do tej pory. Zjedliśmy prawie połowę
Do kanapek? W plasterkach ta rzodkiew?

Chleb absolutnie smakowicie wygląda. I te dziury!

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jak robisz te plastry schabu w majeranku ? Sos jakiś ?
Mega szybko: plastry schabu obsmażyć, dołożyć ćwiartki szarej renety i posypać obficie majerankiem. Podlać gorącą wodą i dusić mięso do miękkości. Z przypraw oprócz soli i pieprzu dałam jeszcze paprykę i czosnek.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jak malutka???
Mąż teraz pracuje zdalnie z domu, więc jest dużo łatwiej. Aczkolwiek nie ma szans bym się porwała na robienie pierogów;-)

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Rano upiekłam bułeczki na śniadanie, zarobiłam wczoraj na noc, dałam łyżeczkę zakwasu i ok 15 g drożdży jak nie mniej i wyrastały w lodówce, a rano formowałam i piekłam. Fajnie pachną, podobnie jak te swojskie buły z przedziałkiem z dawnych lat. Aż się nimi zaciągałam Ale zakwasu trzeba dać trochę
Doskonałe! Czym zrobiłaś przedziałek?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 22:31   #618
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
W sklepie jest już zielona fasolka w biedrze ta plaskata też smaczna
Dobrze wiedzieć, nie przypuszczałam, że już może być świeża.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87701624]Yyy moim zdaniem fasolka mrozona jest bardzo dobra ugotowana. A dzisiaj robilam ja na parze (naklad pracy zerowy, bo mam multi cookera, robil sie w nim bulgur, a ja zalozylam na gore nakladke do gotowania na parze i na parze robila sie fasolka).[/QUOTE]
Muszę sprawdzić w takim razie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość


A ja właśnie teraz kupiłam białą rzodkiew bo długiej przerwie! Używam do kanapek.

Słuchajcie ten chleb wyszedł świetnie! TŻ mówi, że najlepszy jak do tej pory. Zjedliśmy prawie połowę
Surową do kanapek?
Chlebek wygląda obłędnie

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Tak, biała.
Z rzodkwią głównie surówki robię (ulubiona to z gruszką i śmietaną). Gotowanej czy pieczonej rzodkwi za bardzo nie lubimy - acz możliwe, że źle ją przyrządzam. Akceptowalna jest w gulaszu lub w zupie wielowarzywnej.
Ze świeżą gruszką, czy z marynaty?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 22:50   #619
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia tak. Obgotowne koniecznie

O mówcie o białej rzodkowce , a teść posial w tym roku. Spróbuję
Wg mnie mrożona fasolka jest spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 23:36   #620
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość

Ze świeżą gruszką, czy z marynaty?
Ze świeżą. Może też być jabłko.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-28, 23:44   #621
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pyszny obiadek, taka weekendowa klasyka


Wow, że się chciało lepić! ja to w sumie mogę uszka zrobić na Wigilę i potem mam dość na cały rok Chleb rewelacyjny

U mnie dziś ta zapiekanka, na jutro mam schab i zrobiłam jogurtowe z jabłkami, wzięłam dużą formę to niskie, ale pyszne!
To jogurtowe ciasto rewelacja. Masz sprawdzony przepis? Mój ostatni wypiek na proszku skończył się całkowitym zakalcem, który wylądował zaraz w śmietniku. I teraz nie wiem czy trenować takie wypieki, czy trzymać się od tego piekielstwa jak najdalej
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
no dobra zamawiam ta manitobe ale to ma byc tylko ona do ficaccia??? Czy zmieszana z jakas inna?? I w jakich proporcjach
A chlebek wyglada jakby drwił ale rany, rany chrupiutki ze az sie cieszy ! On chyba do fotki do nas sie uśmiecha



Moj jeszcze potrzebuje sporo uwagi. Mimo ze zajmuje sie ładnie sobą to ja jednak musze sporo nadzorować bo uwielbia wchodzić na meble albo wkładać ręce tam gdzie nie należy . Albo psy molestować kiedy nie patrze



Brzmi pycha!!!!


Egg fried rice i krewetki w sośnie A la Tz czyli z whisky i kremówka. Posypało mu sie za duzo cayenne
Wow, ale smakowicie
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Tak, biała.
Z rzodkwią głównie surówki robię (ulubiona to z gruszką i śmietaną). Gotowanej czy pieczonej rzodkwi za bardzo nie lubimy - acz możliwe, że źle ją przyrządzam. Akceptowalna jest w gulaszu lub w zupie wielowarzywnej.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------


Do kanapek? W plasterkach ta rzodkiew?

Chleb absolutnie smakowicie wygląda. I te dziury!

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------


Mega szybko: plastry schabu obsmażyć, dołożyć ćwiartki szarej renety i posypać obficie majerankiem. Podlać gorącą wodą i dusić mięso do miękkości. Z przypraw oprócz soli i pieprzu dałam jeszcze paprykę i czosnek.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------


Mąż teraz pracuje zdalnie z domu, więc jest dużo łatwiej. Aczkolwiek nie ma szans bym się porwała na robienie pierogów;-)

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------


Doskonałe! Czym zrobiłaś przedziałek?
Dziękuję Przedziałek robiłam tępą stroną noża, ale następnym razem zrobię patyczkiem do szaszłyków lub trochę grubszym nożem, bo ten był trochę zbyt cienki.

Fajny pomysł na schab i na surówkę, zapisałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 08:46   #622
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
To jogurtowe ciasto rewelacja. Masz sprawdzony przepis? Mój ostatni wypiek na proszku skończył się całkowitym zakalcem, który wylądował zaraz w śmietniku. I teraz nie wiem czy trenować takie wypieki, czy trzymać się od tego piekielstwa jak najdalej Wow, ale smakowicieDziękuję Przedziałek robiłam tępą stroną noża, ale następnym razem zrobię patyczkiem do szaszłyków lub trochę grubszym nożem, bo ten był trochę zbyt cienki.
w sumie chodzi o trzy rzeczy, pierwsza wszystko trzeba wyjść pół godziny wcześniej z lodówki-jogurt i jajka, ja robię kubeczkowe, czyli odmierzam wszystko kubeczkiem, dwa mieszać dosłownie moment, tylko do połączenia, a trzy, choć uwielbiam ciasta z masą dodatków, to trzeba owoców dać mało, jak będzie za dużo zakalec murowany, ja na dużą blachę dałam tylko 1,5 jabłka....
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 10:10   #623
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Katastrofa... Żadnej maki nie moge dostac . Wszedzie braki... Nawet na Amazon nie ma . Jak patrzylam miesiec temu to było mnóstwo do wyboru a teraz ani jednej . Z czego ja teraz chleb zrobie . Nawet tej manitoby nie ma
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 11:23   #624
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Katastrofa... Żadnej maki nie moge dostac . Wszedzie braki... Nawet na Amazon nie ma . Jak patrzylam miesiec temu to było mnóstwo do wyboru a teraz ani jednej . Z czego ja teraz chleb zrobie . Nawet tej manitoby nie ma
Manitoba to najlepszy wybór na chlebek włoski czy pizze, ja często używam 00 lub 550. A ze takie czasy nadeszły to nie ma co się dziwić ze nie ma mąki czy drożdży .
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 12:08   #625
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Do kanapek? W plasterkach ta rzodkiew?

Chleb absolutnie smakowicie wygląda. I te dziury!
Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Surową do kanapek?
Chlebek wygląda obłędnie
Tak tak, surową w plasterki i na kanapki.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Katastrofa... Żadnej maki nie moge dostac . Wszedzie braki... Nawet na Amazon nie ma . Jak patrzylam miesiec temu to było mnóstwo do wyboru a teraz ani jednej . Z czego ja teraz chleb zrobie . Nawet tej manitoby nie ma
Mi wczoraj w trakcie robienia pierogów mąka się skończyła i poszłam do Żabki pod blokiem, a tam nie było wcale żadnej! Więc poleciałam szybko do dalszej i większej, a tam była, ale ostatnie 4 kg. Wzięłam 2, ale chyba zamówię jeszcze na allegro chlebową, tym bardziej, że narobiłaś mi na focaccię smaka

Rano upiekłam drożdżówki. Wyszły aż 4 ciasto z dodatkiem kardamonu, nadzienie migdałowe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200329_110230.jpg (159,1 KB, 34 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 12:11   #626
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia piękny ten chlebek , jadlabym No pierogi na patelni podgrzewam , daje troszkę ma dla klarowanego , i grzeje. Daje cebulkę.

Melduję 74 pierogi. Niestety 3 poszły na stratę , ale reszta ok. Tylko moje to sa duże i grube nie wrzucę zdjęcia , bo już sa w trakcie mrozenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 12:21   #627
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U nas dziś klopsiki z indyka w smietanowym sosie warzywnym.
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
w sumie chodzi o trzy rzeczy, pierwsza wszystko trzeba wyjść pół godziny wcześniej z lodówki-jogurt i jajka, ja robię kubeczkowe, czyli odmierzam wszystko kubeczkiem, dwa mieszać dosłownie moment, tylko do połączenia, a trzy, choć uwielbiam ciasta z masą dodatków, to trzeba owoców dać mało, jak będzie za dużo zakalec murowany, ja na dużą blachę dałam tylko 1,5 jabłka....
Wrzucisz przepis na to ciasto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 12:32   #628
jennyoxssy
Przyczajenie
 
Avatar jennyoxssy
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 25
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dziś zupa ziemniaczana
jennyoxssy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 12:38   #629
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
w sumie chodzi o trzy rzeczy, pierwsza wszystko trzeba wyjść pół godziny wcześniej z lodówki-jogurt i jajka, ja robię kubeczkowe, czyli odmierzam wszystko kubeczkiem, dwa mieszać dosłownie moment, tylko do połączenia, a trzy, choć uwielbiam ciasta z masą dodatków, to trzeba owoców dać mało, jak będzie za dużo zakalec murowany, ja na dużą blachę dałam tylko 1,5 jabłka....
Dzięki za cenne wskazówki zrobię podejście do tego kubeczkowego
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tak tak, surową w plasterki i na kanapki.


Mi wczoraj w trakcie robienia pierogów mąka się skończyła i poszłam do Żabki pod blokiem, a tam nie było wcale żadnej! Więc poleciałam szybko do dalszej i większej, a tam była, ale ostatnie 4 kg. Wzięłam 2, ale chyba zamówię jeszcze na allegro chlebową, tym bardziej, że narobiłaś mi na focaccię smaka

Rano upiekłam drożdżówki. Wyszły aż 4 ciasto z dodatkiem kardamonu, nadzienie migdałowe.
Przepiękne!
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia piękny ten chlebek , jadlabym No pierogi na patelni podgrzewam , daje troszkę ma dla klarowanego , i grzeje. Daje cebulkę.

Melduję 74 pierogi. Niestety 3 poszły na stratę , ale reszta ok. Tylko moje to sa duże i grube nie wrzucę zdjęcia , bo już sa w trakcie mrozenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-29, 13:19   #630
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pulpety w sosie śmietanowo warzywnym, do tego sałatka z buraczków i kasza z natką 20200329_131804.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.