Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-04, 20:35   #61
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Re: Siwe włosy!

moze przechodzisz ostatnio bardzo duzo stresu?? a moze to dziedziczne?? pozdrawiam...
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 20:43   #62
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Siwe włosy!

Salka-ja mając 21 lat zaczęłam nagle siwieć-chyba przez stresy.Ale nic z tym nie robiłam(moze jednak trzeba wybrać się do lekarza?)i jakoś samo się zatrzymało.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 20:51   #63
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58
Re: Siwe włosy!

Pociesze Was dziewczyny-ja mam niecałe 19 i już siwieję. W okolicach skroni i czoła mam balutkie nitki. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, bo farba z tego szybko schodzi, a poza tym mam delikatne włosy. Obawiam się, ż e to dziedziczne, bo mój brat w wieku 25 lat miał bialutkie włosy. Ja naprawdę nie zmyślam, bo wielu ludzi nie wierzy mi w to, dopóki się nie przyjrzą...
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 20:53   #64
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Siwe włosy!

Aga BJ napisał(a):
> Salka-ja mając 21 lat zaczęłam nagle siwieć-chyba przez stresy.Ale nic z tym nie robiłam(moze jednak trzeba wybrać się do lekarza?)i jakoś samo się zatrzymało.

Ja tez tak wczesnie zaczelam siwiec, lecz u mnie sie nie zatrzymalo. U mnie to dziedziczne i nic na to nie poradze
Mialam kumpla, ktory zaczal siwiec w 8 klasie, wiec z nami chyba jeszcze nie jest tak zle
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 22:07   #65
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Siwe włosy!

chyba nie zwłaszcza,że siwieję raczej na biało nie szpakowato
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 22:12   #66
Kasia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 74
Re: Siwe włosy!

W większości przypadków siwnienie jest sprawą genetyczną. U mnie ten problem pojawiła się w wieku 20 lat. Jeśli masz jasne włosy sprawa jest dużo prostsza. Wystarczy położyć kilka pasemek by ukryć pojawiającą się siwiznę. Ja jestem brunetką zmuszona, więc jestem farbować włosy raz w miesiącu. Moim jedynym problemem jest szybkie spłukiwanie się farby. Szczególnie z siwych włosów. A próbowałam przeróżnych farb od profesjonalnych po pallet. Stwierdzam, że ta ostatnia utrzymuje się najdłużej na włosach.
Kasia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 08:58   #67
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58
Re: Siwe włosy!

Hmmm...ja osobiści paletty nienawidzę, ale to przeciez kwestia rrodzaju włosów.
Becia69, wierzę, że są farby, które potrafią zdziałać cuda, ale u mnie naprawdę problemem jest utrzymanie się jakiejkolwiek. Mam ciemne włosy, ale że farbowałam kiedyś na czarno lub cemny brąz to delikatne odrosty rzucaja się w oczy, a co dopiero siwe włosy!!!
Ja osobiście jestem załamana!!!!
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-05, 09:50   #68
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: Siwe włosy!

Agnieszk@ napisał(a):
> Hmmm...ja osobiści paletty nienawidzę, ale to przeciez kwestia rrodzaju włosów.
> Becia69, wierzę, że są farby, które potrafią zdziałać cuda, ale u mnie naprawdę problemem jest utrzymanie się jakiejkolwiek. Mam ciemne włosy, ale że farbowałam kiedyś na czarno lub cemny brąz to delikatne odrosty rzucaja się w oczy, a co dopiero siwe włosy!!!
> Ja osobiście jestem załamana!!!!

Odnosnie odrostow, to duza role odgrywaja tutaj 2 czynniki:
- jakie masz wlosy,
- jaka masz fryzure.
Moje wlosy sa bardzo geste i krecone wiec w moim przypadku odrosty nie sa zbyt widoczne. Dwa lata temu scielam je na krotko, mam na glowie taki "artystyczny nielad", jedynym minusem jest to, ze musze je prostowac, ale znalazlam idealne kosmetyki i nie mam z tym wiekszego problemu. W przypadku takiej wlasnie fryzury, odrosty nie sa szybko widoczne, farbuje je mniej wiecej co 6 tygodni. Odnosnie farby, to moim kolorkiem jest ognista czerwien (z natury jestem brunetka). Na poczatku, kiedy zaczelam farbowac wlosy na ten kolor uzywalam farby sklepowej, Wella Wellaton Wulkaniczna czerwien Byla super, kolorek wlasnie taki o jakim marzylam i idealnie pokrywala moje siwki, lecz po jakims czasie zauwazylam, ze niestety niszczy mi wlosy. Poszlam po porade do mojej fryzjerki, ta polecila mi farby L´oreal Professionel Majirouge i Maji.Contrast, zakupilam i wyprobowalam. Kolorek jest super, farba sie nie zmywa a wlosy sa w idealnym stanie ( nie zniszczone, lsniace ). Dlatego polecam wszystkim osobom, ktore farbuja wlosy, zeby nie kupowaly farb w sklepach, lecz udaly sie po nia do zakladu fryzjerskiego.
Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 10:48   #69
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Siwe włosy!

zgadzam się z Becią-kupujcie farby w zakładzie lub w sklepie fryzjerskim-są delikatne ale skuteczne.Zaś Palette stanowczo odradzam-jest to bardzo mocna farba,która wżera sie we włos,trudno ją usunąć i ogólnie jest bardzo szkodliwa.Gdy mój fryzjer się dowiedział,że farbowałam nią włosy,złapał się za głowę.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 13:37   #70
Kasia**
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 74
Re: Siwe włosy!

Przez długi czas kupowałam farby w zakładach i sklepach fryzjerskich. Po każdym myciu włosy bladly. Praktycznie po tygodniu były jaśniejsze (farbuje włosy brązem) Mimo, że używałam profesjonalnych szamponów i odzywek do włosów farbowanych. Odradzam Loreal ta farba najszybciej się spłukuje.
Kasia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 19:26   #71
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58
Re: Siwe włosy!

I włąśnie tu widzę rózniće w typach włosków!!!! Bo jednym po jakiejść farbie kolor się spłukuje a innym nie.
Co do L'oreala- mi kiedyś po prostu wyblakł kolorek po 3 myciach i skończyłam z tym.
I co do widoczności odrostów- to prawda, że to zalezy jaka fryzurę się nosi. Ale jak ukryć siwe włosy, gdy już je znowu widać (prócz farbowania) to ja nie mam pojęcia...
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-08, 14:18   #72
Salka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 263
GG do Salka
Siwe wlosy

A ile kosztuja takie profesjonalne farby do wlosów kupione u fryzjera?
Salka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-08, 18:02   #73
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Siwe wlosy

nie sadze aby szanujacy sie fryzjer sprzedawał profesjonalne farby...
przeciez to jakby zabieral sobie prace
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 08:04   #74
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Jak w.w. mam 19 lat i sporo siwych włosów. Nie chodzi tu o 10 czy 20 sztuk ale naprawdę sporo. Jak na moje oko to tak100-200. Przy moich ciemnych włosach to tragedia. Z daleka może i tego nei widać ale wystarczy stanąć blisko

Zaczęło się to parę miesięcy temu. Dlaczego? Nie wiem! Mam długie włosy. I jakby od niedawna same zmieniły kolor - na 'górze' jest jakby bardziej popielaty a niżej taki jaki powinien być - ciemno-brązowy. dodam że odżywiam się b. zdrowo, nie stosuję pigułek antykoncepcyjnych, nie przyjmuję żadnych leków, nie farbuję włosów, nie używam ŻADNYCH środków do stylizacji, stosuję odżywki, maski.

No i co myslicie? Żebym ja jeszcze je jakoś 'poniewierała' czy coś, ale nie! Dbam o nie bardzo! A tu takie coś. Nerwy przed maturą? Niemożliwe :/ Słońce z poprzednich lat? Owszem opalałam się, słońce zawsze te włosy jakoś rozjasniało ale żeby osiwieć?! No way...

Pomóżcie kochane, spotkałyście się z czymś takim? Może to na tle zdrowotnym? Zapytajcie wujków lekarzy o ten 'ciekawy przypadek' może podpowiedzą coś? Bo mój lekarz stwierdził: SIWE? TRUDNO! ...
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 08:12   #75
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Siwe włosy!

Hehe ja dla odmiany mam 19 lat i siwieję na potęgę. Więc jak widzisz mogło być gorzej :/ Co, jak, dlaczego? - Nie mam pojęcia...
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 08:52   #76
Kasia***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 144
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

ODPOWIEDZ BRZMI - GENNY. Ja również szybko zaczełam siwieć. Jedynym ratunkiem jest regularne farbowanie.
Kasia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 09:14   #77
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Siwe włosy!

Stres powoduje siwienie. Może to jest przyczyna u ciebie?
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 09:36   #78
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

geny?? ;( nikt w mojej rodzinie ani nawet wśród znajomych nie zaczal siwiec w wieku 19 lat! Ludzie robią wielkei oczy jak się dowiadują że 25-latka ma już siwe włosy a 19-latka...? to już chyba fenomen ;( Help
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 09:50   #79
Irysekk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 790
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

ja miałam 18lat jak mi się pojawił pierwszy siwy włos hy hy pierwsze oznaki starzenia żart chwyciłam za farbe i tyle nie ma innego sposobu i metody na nie
__________________


Irysekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-17, 09:51   #80
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Cytat:
Napisane przez kia_girl
Nerwy przed maturą? Niemożliwe :/
Możliwe Ja w zeszłym roku miałam bardzo, ale to bardzo stresujący okres w pracy i pojawiło mi się mnóstwo siwych wlosów. Po ustąpieniu stresu już nie mam tego problemu - siwych się pozbyłam, a nowe rosną normalne.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 10:11   #81
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Kia możliwe. Ja sama na studiach dorobiłam się siwych włosów. I to nie jakichś tam pojedynczych sztuk , bo zauważyła to nawet moja koleżanka.. trzeba było widzieć przerażenie w jej oczach I fryzjerka, przy każdej wizycie, mówiła, że mam tych siwych coraz więcej. Na szczęście istnieją doskonałe farby do włosów
Rada na to jedna.. SPOKÓJ
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 11:52   #82
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58
Unhappy Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Jak dobrze, że nie juestem jedyna, choć nikomu tego nie życzę!!!!!!!
Kia_girl jestem w Twoim wieku, też mam 19 lat i też ogromnie duż os iwych włosów. Farbować włosów nienawidzę, więc mam pecha, bo wiem, że po tygodniu znowu będą siwawe, a potem siwe. I to najgorsze, że te całkiem siwe są krótke i wystają z wszelkich kucyków , a ja takie noszę najczęściej. I też mam ciemne włosy, więc to tragedia.

U mnie w domu to chyba sprawa genetyczna, bo mój brat miał bialutkie włosy w wieku 25 lat, ale wydaje mi się, że dużo także faktycznie zależy od stresu.
Nie wyobrażam sobie jak nagle mogłabym cała osiwieć, bo bym się chyba załamała. A tym bardziej, że mam jeszcze troche starszego rodzeńswa i jako jedyna takie problemy (prócz brata wyżej wspomnianego),
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 16:51   #83
zatoka
Raczkowanie
 
Avatar zatoka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 213
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Ehhh, tez mam z tym problem. Najpierw malowalam wlosy szamponem, niestety z siwych wlosow najpierw sie zmywal . Zaczelam farbowac farba kiedy mama (bez okularow!) zauwazyla ze mam siwe wlosy.
Ja mam to w genach bo moje 2 siostry tez maja siwe wlosy. Jedna ma 31 lat i okolo 50% siwych wlosow

Stres pewnie tez swoje zrobil, ale czy jest ktos kto sie nie stresuje??
__________________
Zosia
zatoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 18:28   #84
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Siwe włosy!

wczesne siwienie dziedzicza mezczyzni i kobiety. Ale zeby ono sie ujawnilo u kobiet to musza zaistniec jakies hormonalne nieprawidlowosci, natomiast u mezczyzn wystarcza "zle geny".
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:05   #85
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

hej! tez mam 19 lat i tez zauwazylam juz siwe wloski. narazie sa pojedyncze ale z tego co wiem u mojej rodziny to normalka. nie ma co panikowac farbka i jazda
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 09:01   #86
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Farba dziewczyny? Nie znoszę tego! BabciaWeatherwax - pocieszyłaś mnie tym, że nowe włoski rosną noramlne Ja farby z amoniakiem używać nie będę (prawie mdleję jak farbuje takową włosy mojej mamie, widziałam czerwono-czarne kropki i świat wirował) a poza tym to strasznie niszczy włosy. I też u mnie jak zaczynają rosnąć siwe to sterczą takie białe na głowie - okropność.

JUŻ NIGDY NIE BĘDĘ SIĘ STRESOWAĆ! Spojrzę w lustro i na bank od razu się uspokoję Ale pociesza mnie fakt że nie jestem jedynym takim 'przypadkiem' na tym świecie. Już zaczynałam się czuć jak 19-letnia babcia...

A jak osiwiejemy to w wieku dwudziestu paru lat zorganizujemy spotkanie, usiądziemy sobie bielutkie na ławeczce w parku i będziemy wspominać stare dobre czasy... ;(
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:08   #87
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

mam kolezanke ktora ma 16 lat jest brunetka i juz pojawiaja sie u niej siwe wlosy...
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 17:26   #88
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Dziewczyny nie martwcie sie to spotyka chyba wiele z nas ja mam 21 lat... czarne wlosy.. i od dwoch lat pojawiaja sie na nich siwe.. jest ich duzo.. nawet bardzo najpierw je wyrywalam.. bez sensu.. i tak nie dalo sie pokonac.. wiem ze je widac.. ale farbowac wlosow nie chce bo PONOC mam ladne kruczoczarne wloski... hm.. jak pojawi sie ich na tyle duzo ze bede wygladac jak starucha to moze sie pofarbuje ja akurat mam to po mamie.. ona gdy miala 17 lat kolega ze szkolnej lawki siedzacy za nia wyrywal wlos po wlosku..geny geny
nie martw sie nic, naprawde nie jestes sama !
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 16:35   #89
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

uff nie jestem sama jupiiii :P ale kurcze, czemu tak mi sie wydaje gdy idę ulicą??? ;( a może źle mi się wydaje? E tam! Będę żyć bezstresowo! Nie dam sie!
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 10:40   #90
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Odgrzebuję, gdyż też zauwazyłam ten "problem" u siebie.
Mam 24 lata, włosy są ciemne, zdrowe, dobrze sie odzywaiam, nie stresuję się itp itd, a mimo wszystko pojawiają się te wstretne siwe włosiska!
U mnie nie jest to sprawa genów, gdyż u obojga moich rodziców pierwsze siwe włosy pojawiły sie dopiero po 40 roku życia.
Szkoda mi farbowac włosy, gdyż chciałam w koncu zapuścić swoje nturalne. Póki co, wyrywam siwe włosy, no ale nie moge tak w nieskonczoność.
A może są jakieś preparaty (witaminowe itp) które moga spowodowac wolniejszą utratę pigmentu?
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.