For You Beauty - test pędzli do makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Klub Recenzentki Rossmann

Notka

Klub Recenzentki Rossmann Klub Recenzentki Rossmann Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami on-line testu kosmetyku marki Rossmann. 100 Wizażanek testuje obecnie Pędzle do makijażu marki For Your Beauty.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 09:24   #1
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681

For You Beauty - test pędzli do makijażu


W końcu i na mnie przyszedł czas by otworzyć wątek z opiniami o przekazanych do testowania pędzlach do makijażu For Your Beauty. Paczuszkę odebrałam na początku tygodnia bez większych problemów – gdy odwiedziłam wybranego Rossmanna pędzle już grzecznie czekały, zapodziała się wprawdzie gdzieś lista nazwisk zwycięzców i chwilę musiałam poczekać aż uda się potwierdzić, że to do mnie powinny trafić. Ostatecznie jednak po paru minutach trzymałam już w łapkach kopertę bąbelkową z oczekiwaną zawartością.

W skład zestawu czterech pędzi wchodzą:
- pędzel do pudru – który bardzo mnie cieszy, bo to mój codzienny niezbędnik
- pędzel do różu – o kształcie identycznym jak powyższy tylko mniejszym rozmiarze
- pędzel do cieni – którego jestem bardzo ciekawa, bo zazwyczaj jestem w tym zakresie bardzo wybredna
- pędzelek do ust – wielka niewiadoma, nigdy nie używam pędzelka do nakładania pomadki, w zasadzie bardzo rzadko używam nawet samej pomadki

Wszystkie pędzle wykonane są z naturalnego włosia i każdy ma swoje plastikowe etui do przechowywania. Żałuję jedynie, że w zestawie nie znalazł się pędzel do podkładu, którego jeszcze nie posiadam, a planuję w końcu wypróbować.

Na zdjęciach wszystkie pędzle są jeszcze popakowane i nieużywane, w rzeczywistości jednak są już w użyciu od kilku dni, niedługo więc zacznę dzielić się moimi pierwszymi spostrzeżeniami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC17398.jpg (81,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC17403.jpg (131,0 KB, 58 załadowań)
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:51   #2
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: For You Beauty - test pędzli do makijażu

Po ponad dwóch tygodniach używania pędzli For Your Beauty udało mi się wyrobić swoje zdanie na tyle, by swoje pierwsze opinie ubrać w słowa.

Na pierwszy ogień idzie pędzel do pudru: jest dość duży, stosunkowo gęsty, puchaty, lekko spłaszczony.

Używałam go do pudru w kamieniu – nabiera średnią ilość kosmetyku, nie gubi go, ładnie rozprowadza na twarzy. W przypadku kryjącego pudru w kompakcie nakładanie zajmuje może dłużą chwilę, gdyż trzeba wielokrotnie nabierać i nakładać, ale efekt ostateczny był bardzo ładny – puder został rozprowadzony równomiernie, bez maski, ślady pociągnięć nie są widoczne. Doskonale się sprawdził do wykańczania makijażu transparentnym pudrem matującym, w tym wypadku wystarczało mi kilka lekkich ruchów.

Niestety wadą pędzla jest to, że jego naturalne włosie jest sztywne i mało delikatne, czyli po prostu drapie. To sprawia, że jego używanie nie jest do końca przyjemne.

W kilku recenzjach innych dziewczyn wyczytałam, że ich pędzle mocną gubią włosy. Ja tego nie zauważyłam, choć specjalnie zwracałam to uwagę; znalazłam może kilka pojedynczych włosków na samym początku, nigdy zresztą na twarzy po użyciu.


Na zdjęciach widoczne jest jego porównanie z pędzelkiem do różu. Przy okazji też mały bonus - mam w domu jeszcze jedną pannę, którą, jak widać, pędzelki bardzo zainteresowały. Ja jednak jestem podła i nie zamierzam się dzielić.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9328.jpg (60,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9332.jpg (76,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9338.jpg (71,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9335.jpg (41,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9333.jpg (55,6 KB, 25 załadowań)
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:53   #3
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: For You Beauty - test pędzli do makijażu

Pędzel do różu jest w zasadzie mniejszym bratem bliźniakiem tego poprzedniego: ma ten sam kształt, podobną gęstość, taki sam typ włosia.

Sprawuje się porządnie: łatwo nim nabrać odpowiednią ilość różu i tak go nałożyć, by nie narobić sobie plam.

Mam jednak podobny zarzut jak w przypadku pędzla do pudru, czyli drapanie. Jest to wprawdzie mniejszy problem w przypadku nakładania różu, ale i tak wolałabym, żeby włosie było bardziej miękkie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9329.jpg (47,0 KB, 3 załadowań)
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:54   #4
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: For You Beauty - test pędzli do makijażu

Bardzo polubiłam pędzelek do cieni, który ma kształt języczka oraz optymalny rozmiar, bardzo dobrze dopasowujący się do moich powiek.

Włosie ma bardzo dobrą sztywność i gęstość, jest bardzo zbite, co w przypadku pędzelka do powiek okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu nabiera odpowiednią ilość cieni, które, co ważne, nie obsypują się przy przenoszeniu.

Genialnie prosto nakład się cień bazowy: dwa pociągnięcia i gotowe. Można nim też łatwo nałożyć kosmetyk precyzyjnie, dokładnie w tym miejscu i w takiej ilości, jak chcemy. Dość dobrze też sprawdza się przy rozcieraniu granic kolorów. Wykonanie makijażu jest moim zdaniem o wiele prostsze i szybsze niż przy wykorzystaniu innych pędzelków czy aplikatorów.

Co ciekawe, w odróżnieniu od dwóch większych braci, ten pędzelek w ogóle mnie nie drapie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9343.jpg (47,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9346.jpg (66,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9347.jpg (92,3 KB, 14 załadowań)
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:55   #5
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: For You Beauty - test pędzli do makijażu

Najtrudniej ocenić mi było pędzelek do ust, gdyż, tak jak już wspominałam, nigdy nie używam tego typu akcesoriów.

Na potrzeby testów musiałam wręcz przeszukać moje kosmetyczne zbiory by znaleźć jakąkolwiek pomadkę kolorową, na co dzień używam bowiem jedynie bezbarwnych balsamów ochronnych, ewentualnie błyszczyków. Ten fakt wpłynął zdecydowanie na testowanie, gdyż w zasadzie uczyłam się dopiero używać pędzelka do malowania ust.

Generalnie pędzelek ma włosie bardzo sztywne, jest bardzo drobny, ma zwężający się kształt. Dobrze nabiera pomadkę i przenosi ją na usta.

Precyzyjne nałożenie pomadki było możliwe, ale też zajęło mi o wiele więcej czas niż pomalowanie ust bezpośrednio samą szminką, a efekty w obu przypadkach były identyczne. Być może była to jednak kwestią wprawy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9349.jpg (38,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0DSC_9351.jpg (39,8 KB, 9 załadowań)
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 13:25   #6
martus283328
Raczkowanie
 
Avatar martus283328
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 58
Dot.: For You Beauty - test pędzli do makijażu

Dziękuję za wpis, mam zamiar kupić
martus283328 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Klub Recenzentki Rossmann


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 13:25:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.