Największe faux pas popełniane przez Młodych part II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 03:51   #31
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

W moich stronach prawie zawsze jest min. 4 dania (tzn. obiad+3 gorące), a jeśli ślub jest dość wcześnie (do 16), zazwyczaj jest 5 dań. Pijąc alkohol i tańcząc człowiek jednak głodnieje (z doświadczenia wiem, że ciepłe danie je zdecydowana większa ilość ludzi niż zakąski). Często dania są wydawane na talerzu i zazwyczaj nie jest to astronomiczna porcja np. jak na typowy obiad. No i np. barszczyk+paszteciki to raczej przekąska na ciepło Choć zaliczana do dań gorących. U mnie wesela trwają do 4 lub 5 rano, więc zazwyczaj cała impreza trwa 10-13 godzin to jednak nie tak krótko, nie wyobrażam sobie, że daję gościom obiad i tylko 2 dania, zresztą ja sama byłabym głodna po takim weselu
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:34   #32
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

u nas w rodzinie zawsze panuje przekonanie, że lepiej, żeby było więcej niż żeby ktoś miał być głodny (i to nie tylko na weselach) i choć sama uważam, że 5 dań, dwa desery (z reguły lody i tort), zimna płyta i ciasto to za dużo, bo nie jest się nawet w stanie wszystkiego spróbować. Bywało tak, że przymierzałam się do wiejskiego stołu, a tu zapowiadają ciepłe danie- to wolałam spróbować choć ciepłego. My jak na razie mieliśmy tylko skromne przyjęcie po cywilnym a i tak mnóstwo jedzenia z zimnej płyty zostało, a mieliśmy tylko obiad (dość spore porcje były), lody, tort i zimną płytę. Nie zdecydowaliśmy się na dodatkowe ciasta i drugie ciepłe danie i dobrze bo przy tak krótkim przyjęciu jak nasze to by było za dużo, sami goście tak mówili.
Myślę, że tak jak pisałyście ilość jedzenia należy dostosować do długości imprezy.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:37   #33
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
u nas w rodzinie zawsze panuje przekonanie, że lepiej, żeby było więcej niż żeby ktoś miał być głodny (i to nie tylko na weselach) i choć sama uważam, że 5 dań, dwa desery (z reguły lody i tort), zimna płyta i ciasto to za dużo, bo nie jest się nawet w stanie wszystkiego spróbować. Bywało tak, że przymierzałam się do wiejskiego stołu, a tu zapowiadają ciepłe danie- to wolałam spróbować choć ciepłego. My jak na razie mieliśmy tylko skromne przyjęcie po cywilnym a i tak mnóstwo jedzenia z zimnej płyty zostało, a mieliśmy tylko obiad (dość spore porcje były), lody, tort i zimną płytę. Nie zdecydowaliśmy się na dodatkowe ciasta i drugie ciepłe danie i dobrze bo przy tak krótkim przyjęciu jak nasze to by było za dużo, sami goście tak mówili.
Myślę, że tak jak pisałyście ilość jedzenia należy dostosować do długości imprezy.
Dokładnie, trzeba znaleźć złoty środek.


Ja też nie lubię jak co chwilę trzeba przerywać zabawę i znowu siadać za stoły, pomimo tego, że nie jestem głodna. Zdarzyło mi się właśnie bywać na weselach, gdzie tych ciepłych dań było za dużo i w związku z tym były podawane często.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 14:21   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Uznajemy, że 5 ciepłych dań na weselu to faux pas młodych, czy wracamy do tematu?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 16:17   #35
JagodaAnderson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
Dokładnie, trzeba znaleźć złoty środek.


Ja też nie lubię jak co chwilę trzeba przerywać zabawę i znowu siadać za stoły, pomimo tego, że nie jestem głodna. Zdarzyło mi się właśnie bywać na weselach, gdzie tych ciepłych dań było za dużo i w związku z tym były podawane często.
Zespoły grają na weselach 20-40 minutowymi setami. Po każdym secie robią sobie przerwę... a schodząc ze sceny mogą zaprosić gości na ciepły posiłek. Wystarczy, że "kuchnia" dogada się z zespołem i zabawy nie będzie trzeba przerywać specjalnie na posiłek. Proste?
JagodaAnderson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 16:57   #36
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez JagodaAnderson Pokaż wiadomość
Zespoły grają na weselach 20-40 minutowymi setami. Po każdym secie robią sobie przerwę... a schodząc ze sceny mogą zaprosić gości na ciepły posiłek. Wystarczy, że "kuchnia" dogada się z zespołem i zabawy nie będzie trzeba przerywać specjalnie na posiłek. Proste?
No tak. Z tym, że nie zawsze to jest dogadane pomiędzy zespołem a obsługą i robi się tych przerw więcej.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Odnośnie tematów faux pass Państwa Młodych.

Moja siostra cioteczna przyspieszyła swój ślub ze względu na ciążę. Ja byłam jej świadkową. Suknię ślubną zamówiła ok. miesiąca przed ślubem przez internet. Przed samym ślubem okazało się, że suknia jest za mała, strasznie opinała jej brzuch i ledwo dało się ją zawiązać z tyłu. Przez brzuch uniosła się z przodu tak, że było widać jej buty.


Nie zdążyła się nigdzie zapisać do fryzjera ani kosmetyczki. Czesała ją siostra, makijaż robiła sobie sama, a ja jej pomalowałam paznokcie.
Miała w domu tylko pastelowy różowy lakier z brokatem. Nawet nie kupiła sobie jakiegoś bardziej odpowiedniego.

Zauważyłam, że nie potrafi sama się dobrze umalować i nie ma wystarczających kosmetyków, więc zaproponowałam jej, że mogę jej zrobić makijaż. Miałam dość dużo wszelkich kosmetyków ze sobą. Jednak stwierdziła, że nie chce i umalowała się tylko podkładem, tuszem i błyszczykiem.


Czułam się przy niej jak wystrojona lalka, pomimo tego, że nie miałam jakiegoś przesadnego makijażu. Ot zwykły smoky eyes. Sukienka koktajlowa, szpilki.


Próbowałam ją przekonać, żeby dała sobie pomóc, jednak nie dała się przekonać. Zachowywała się tak, jakby jej nie zależało na własnym ślubie i na ładnym wyglądzie w ten wyjątkowy dzień.

Edytowane przez 201701300922
Czas edycji: 2014-01-16 o 16:59
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 22:23   #37
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

A powiedzcie, dla was to jest faux pas jeżeli para młoda nie zaprosi rodziców bratowej pana młodego jeżeli nie są im specjalnie bliscy?
__________________
razem od 10.09.2005r.
"Wolna czy zajęta to jest toaleta, a nie kobieta!" - M.G.

meitsa-no-sekai.blogspot.com
Blog o lakierach, zielonej herbacie, koreańsko-japońskich i eko kosmetykach
25.06 Kanebo wycofuje niebezpieczne dla zdrowia kosmetyki wybielające
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 22:27   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
A powiedzcie, dla was to jest faux pas jeżeli para młoda nie zaprosi rodziców bratowej pana młodego jeżeli nie są im specjalnie bliscy?
Jak ktoś chce, to zaprasza siostrę kolegi kuzynki męża, jeśli taka osoba jest dla niego bliska.
A jak własne rodzeństwo ma nas w poważaniu, to nikt nie może zmusić młodych do zaproszenia rodzeństwa, jeśli tego nie chcą.

Więc przenieś to na swój przykład.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 22:35   #39
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak ktoś chce, to zaprasza siostrę kolegi kuzynki męża, jeśli taka osoba jest dla niego bliska.
A jak własne rodzeństwo ma nas w poważaniu, to nikt nie może zmusić młodych do zaproszenia rodzeństwa, jeśli tego nie chcą.

Więc przenieś to na swój przykład.
No akurat z rodzeństwem nie ma problemu, ale istnieje szansa, ze brat z żoną obraza sie, ze jej rodziców nie zaprosiliśmy, a ja nie widzę powodu zeby ich zapraszać, bo wole na ich miejsce zaprosić kogoś na kim mi zależy
__________________
razem od 10.09.2005r.
"Wolna czy zajęta to jest toaleta, a nie kobieta!" - M.G.

meitsa-no-sekai.blogspot.com
Blog o lakierach, zielonej herbacie, koreańsko-japońskich i eko kosmetykach
25.06 Kanebo wycofuje niebezpieczne dla zdrowia kosmetyki wybielające
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 22:44   #40
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
No akurat z rodzeństwem nie ma problemu, ale istnieje szansa, ze brat z żoną obraza sie, ze jej rodziców nie zaprosiliśmy, a ja nie widzę powodu zeby ich zapraszać, bo wole na ich miejsce zaprosić kogoś na kim mi zależy
no ale po co ich zapraszać jak to żadna rodzina z wami i nie są to bliskie osoby? po wypowiedzi widać że nie jesteście za tym by ich zapraszać więc sama odpowiedziałaś sobie na pytanie
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 22:47   #41
Karolina_Tkacz
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_Tkacz
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No tak. Z tym, że nie zawsze to jest dogadane pomiędzy zespołem a obsługą i robi się tych przerw więcej.
To fakt. Bywa i tak jak piszesz... niestety.
Karolina_Tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 22:49   #42
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
A powiedzcie, dla was to jest faux pas jeżeli para młoda nie zaprosi rodziców bratowej pana młodego jeżeli nie są im specjalnie bliscy?
nie rozumiem idei zapraszania teściów rodzeństwa, choć wiem, że wśród starszych jest to czasem miło widziane. Ja bym na to nigdy nie wpadła gdyby nie to, że teściowie mojej mamy byli na weselu jej siostry. Ja bym nie zapraszała i nie uważam, że to faux pas, to przecież obcy ludzie dla Was.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:09   #43
Karolina_Tkacz
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_Tkacz
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
nie rozumiem idei zapraszania teściów rodzeństwa, choć wiem, że wśród starszych jest to czasem miło widziane. Ja bym na to nigdy nie wpadła gdyby nie to, że teściowie mojej mamy byli na weselu jej siostry. Ja bym nie zapraszała i nie uważam, że to faux pas, to przecież obcy ludzie dla Was.
Zgadzam się z Tobą, choć czasami bywa, że rodzice pomagają w organizacji ślubu (najczęściej finansowo) i gdy zasugerują zaproszenie "dalszej rodziny" trochę głupio im odmawiać.
Karolina_Tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:10   #44
enzunio
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 067
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Ja nawet siostry mojego taty nie zapraszam z jej rąbniętą patologiczną rodzinką
enzunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:11   #45
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Karolina_Tkacz Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, choć czasami bywa, że rodzice pomagają w organizacji ślubu (najczęściej finansowo) i gdy zasugerują zaproszenie "dalszej rodziny" trochę głupio im odmawiać.
tylko tu wygląda że to nie rodzice się obrażą a brat z żoną tak więc jak bym się nie przejmowała tym skoro to są dla młodych obcy ludzie
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:19   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

;p
moje prywatne faux pas, tzn z doświadczenia
gdy młodzi mają malutkie dziecko, panna młoda nie zdążyła "odtajać po ciąży" i całe wesele kręci się wokół dziecka karmienia go i noszenia bez żadnych tańców czy zainteresowania gośćmi.
po co to? nie można zorganizować tego ślubu później? tylko z noworodkiem na plecach?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:19   #47
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
No akurat z rodzeństwem nie ma problemu, ale istnieje szansa, ze brat z żoną obraza sie, ze jej rodziców nie zaprosiliśmy, a ja nie widzę powodu zeby ich zapraszać, bo wole na ich miejsce zaprosić kogoś na kim mi zależy
No podejrzewam, że z rodzeństwem nie ma problemu, bo inaczej byś o nim wspomniała, to był tylko przykład Chodzi mi o to, że nie wiem na jakim świecie niezapraszanie rodziców bratowej jest uznawane za faux pas
To, że się obrażą, to peszek, któryś z gości może by chciał zaprosić swojego szwagra na to wesele, ale to wasze wesele i nie będziecie zapraszać rodziny gości, no ludzie, może rodzina gości zaprosiłaby też swoją rodzinę i biba na 1000 osób by się zrobiła?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:21   #48
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
nie rozumiem idei zapraszania teściów rodzeństwa, choć wiem, że wśród starszych jest to czasem miło widziane. Ja bym na to nigdy nie wpadła gdyby nie to, że teściowie mojej mamy byli na weselu jej siostry. Ja bym nie zapraszała i nie uważam, że to faux pas, to przecież obcy ludzie dla Was.
Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
no ale po co ich zapraszać jak to żadna rodzina z wami i nie są to bliskie osoby? po wypowiedzi widać że nie jesteście za tym by ich zapraszać więc sama odpowiedziałaś sobie na pytanie
Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
tylko tu wygląda że to nie rodzice się obrażą a brat z żoną tak więc jak bym się nie przejmowała tym skoro to są dla młodych obcy ludzie
Czyli dobrze myślałam i w razie czego zwyczajnie olać fochy Rożne rzeczy tu sie przewijają, na weselu byłam tylko raz w życiu więc nie mam obycia, a jeszcze by sie okazało, że to jakaś oczywista oczywistość z tym zapraszaniem
__________________
razem od 10.09.2005r.
"Wolna czy zajęta to jest toaleta, a nie kobieta!" - M.G.

meitsa-no-sekai.blogspot.com
Blog o lakierach, zielonej herbacie, koreańsko-japońskich i eko kosmetykach
25.06 Kanebo wycofuje niebezpieczne dla zdrowia kosmetyki wybielające
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:27   #49
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

W zeszłym roku ozenił sie mój syn,w tym roku za maż wychodzi moja córka ,córka nie zaprasza teściów swojego brata,nawet przez myśl im ani mi to nie przeszło
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 00:08   #50
myszenka87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 566
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

U mnie na weselu nie było teściów siostry męża,u mojego brata nie było moich.Z kolei na weselach(w rodzinie) z pokolenia moich rodziców normą było zapraszanie teściów rodzeństwa,a nawet rodzeństwa szwagrów i szwagierek.
myszenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 00:32   #51
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Kojaniskatsi Pokaż wiadomość


Co do tych dzieci - wątpię, by istnieli rodzice, którzy wstydzą się własnego dziecka.
Tu bym polemizowała, choć nie dowiemy się ja było w tym konkretnym przypadku.

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paular409 Pokaż wiadomość
Obiad po przyjeździe na sali jest do mnie oczywisty, około 21 było gorące danie ( ewentualnie tego mogło by nie byc) pózniej o 23 był udziec ( w sumie to to nie jest pełne danie a raczej tak na spróbowanie) no i koniecznie barszczyk ok 1-2 ( stawia na nogi i wogole nie wyobrażam sobie wesela bez barszczu po północy). Na wszystkich weselach na których byłam było pięć dań i na wszystkich wszystkiego sprobowalam ( może dlatego ze ja wiecznie glodna jestem ).
W życiu nie widziałam barszczu na weselu. Skąd jesteś?

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
A powiedzcie, dla was to jest faux pas jeżeli para młoda nie zaprosi rodziców bratowej pana młodego jeżeli nie są im specjalnie bliscy?
Mnie by dziwiło jakby ktoś ich zaprosił. Chyba że bardzo dobrze się znają z PM lub ich rodzicami.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No tak. Z tym, że nie zawsze to jest dogadane pomiędzy zespołem a obsługą i robi się tych przerw więcej.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Odnośnie tematów faux pass Państwa Młodych.

Moja siostra cioteczna przyspieszyła swój ślub ze względu na ciążę. Ja byłam jej świadkową. Suknię ślubną zamówiła ok. miesiąca przed ślubem przez internet. Przed samym ślubem okazało się, że suknia jest za mała, strasznie opinała jej brzuch i ledwo dało się ją zawiązać z tyłu. Przez brzuch uniosła się z przodu tak, że było widać jej buty.


Nie zdążyła się nigdzie zapisać do fryzjera ani kosmetyczki. Czesała ją siostra, makijaż robiła sobie sama, a ja jej pomalowałam paznokcie.
Miała w domu tylko pastelowy różowy lakier z brokatem. Nawet nie kupiła sobie jakiegoś bardziej odpowiedniego.

Zauważyłam, że nie potrafi sama się dobrze umalować i nie ma wystarczających kosmetyków, więc zaproponowałam jej, że mogę jej zrobić makijaż. Miałam dość dużo wszelkich kosmetyków ze sobą. Jednak stwierdziła, że nie chce i umalowała się tylko podkładem, tuszem i błyszczykiem.


Czułam się przy niej jak wystrojona lalka, pomimo tego, że nie miałam jakiegoś przesadnego makijażu. Ot zwykły smoky eyes. Sukienka koktajlowa, szpilki.


Próbowałam ją przekonać, żeby dała sobie pomóc, jednak nie dała się przekonać. Zachowywała się tak, jakby jej nie zależało na własnym ślubie i na ładnym wyglądzie w ten wyjątkowy dzień.
Dziwi mnie takie zachowanie. Niby nie każda kobieta musi interesować się swoim wyglądem, ale mnie to dziwi.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
;p
moje prywatne faux pas, tzn z doświadczenia
gdy młodzi mają malutkie dziecko, panna młoda nie zdążyła "odtajać po ciąży" i całe wesele kręci się wokół dziecka karmienia go i noszenia bez żadnych tańców czy zainteresowania gośćmi.
po co to? nie można zorganizować tego ślubu później? tylko z noworodkiem na plecach?
Ba no, można. Ale dla mnie podobna sytuacja jest ze ślubami w ciąży. Większość kobiet gorzej się czuje wtedy i jest im ciężej. To nie czas na takie imprezy.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 00:54   #52
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
W życiu nie widziałam barszczu na weselu. Skąd jesteś?[COLOR="Silver"]
U mnie w woj. łódzkim to standard na ostatnie danie.
A na poprawinach biały barszcz na obiad
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 01:00   #53
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

ja też łódzkie, choć nie wiem czy to ma z tym związek ale bardzo często jest barszczyk z krokietem z tym, że nie na ostatnie danie.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:04   #54
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Ciri serio? Ja myslalam ze barszcz to standard wszedzue. Ja z Warszawy ( na weselach bywalam w sumie na calym Mazowszu) i barsz jest zawsze. Do tego krokiet lub paszteciki.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalk now Free
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:42   #55
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ciri serio? Ja myslalam ze barszcz to standard wszedzue. Ja z Warszawy ( na weselach bywalam w sumie na calym Mazowszu) i barsz jest zawsze. Do tego krokiet lub paszteciki.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalk now Free
U nas tak samo.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:57   #56
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

ja z małopolskiego i też barszcz + krokiet to standardzik
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:58   #57
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
ja też łódzkie, choć nie wiem czy to ma z tym związek ale bardzo często jest barszczyk z krokietem z tym, że nie na ostatnie danie.
w małopolsce i na śląsku barszcz z krokietem też często się pojawia
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:04   #58
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że nie wiem na jakim świecie niezapraszanie rodziców bratowej jest uznawane za faux pas
U mnie Ja MUSZĘ zaprosić teściów mojego brata, i teściów siostry narzeczonego bo inaczej w rodzinie wybuchłby skandal chyba
Ale ten, mój brat się szedł siostrą TŻta więc są to rodzice moi i młodego ;P

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ciri serio? Ja myslalam ze barszcz to standard wszedzue. Ja z Warszawy ( na weselach bywalam w sumie na calym Mazowszu) i barsz jest zawsze. Do tego krokiet lub paszteciki.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalk now Free
U mnie będzie barszcz i paszteciki, ale dlatego, ze było w menu a ja lubię. Wcześniej się z tym nie spotkałam, też mazowieckie.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:05   #59
Kojaniskatsi
Raczkowanie
 
Avatar Kojaniskatsi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Centropoland :P
Wiadomości: 287
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Meitsa Pokaż wiadomość
A powiedzcie, dla was to jest faux pas jeżeli para młoda nie zaprosi rodziców bratowej pana młodego jeżeli nie są im specjalnie bliscy?
Nad tym samym się zastanawiam

PS: U mnie barszcz czerwony i pierogi lub krokiety z mięsem to jedno z podstawowych dań właśnie ok 2 w nocy )) Jestem z mazowieckiego.
__________________
17-07-2012 Narzeczona
15-11-2014 Żona

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza"
Albert Einstein

Edytowane przez Kojaniskatsi
Czas edycji: 2014-01-17 o 10:13
Kojaniskatsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 10:53   #60
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Największe faux pas popełniane przez Młodych part II

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ciri serio? Ja myslalam ze barszcz to standard wszedzue. Ja z Warszawy ( na weselach bywalam w sumie na calym Mazowszu) i barsz jest zawsze. Do tego krokiet lub paszteciki.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalk now Free

dokładnie- barszcz to ostatnie danie z krokietem, pasztecikiem, pierogami z mięsem czy czymkolwiek. Na swoim weselu też miałam barszczyk z bułeczką z pieczarkami i serem na ciepło. Ja też z Warszawy ale na weselach w innych regionach też był barszcz jako ostatnie danie. Czasem był to żurek ale zawsze była to zupa Też myślałam że to standard wszędzie
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-01 10:46:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.