Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-27, 18:49   #1
Patkaa_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8

Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?


Proszę pomóżcie mi Mam wielki problem.Muszę wybrać technikum i z tych,które są w moim mieście najlepsze jest technik żywienia i usług gastronomicznych.Nie interesuję się tym za bardzo,nie wiem co chcę w życiu robić,ale liceum odpada bo nie wiem czy potem będę miała możliwość studiować.Ktoś uczęszcza do takiego technikum.Na czym dokładnie polega i jak jest potem z pracą?
Patkaa_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 20:36   #2
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

A musi być najlepsze technikum w mieście? Nie możesz pójść do gorszego, ale na kierunek, który Cię interesuje?

Idź na to, co Cię interesuje, nie przejmuj się czy technikum jest "dobre", bo jak będziesz chciała to i w gorszym się nauczysz.
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 06:42   #3
Patkaa_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez endzi812 Pokaż wiadomość
A musi być najlepsze technikum w mieście? Nie możesz pójść do gorszego, ale na kierunek, który Cię interesuje?

Idź na to, co Cię interesuje, nie przejmuj się czy technikum jest "dobre", bo jak będziesz chciała to i w gorszym się nauczysz.
no tak ale własnie w moim mieście jest tylko jedno technikum w tym technik żywienia i usług gastronomicznych,technik logistyk i technik hotelarstwa.
I żaden z kierunków nie jest mi bliski.
Patkaa_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 12:56   #4
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

No to może pomyśl głębiej nad liceum lub technikum w innym mieście, bliższym lub dalszym. Masz jakies zainteresowania? Co chciałabyś robić w przyszłości?
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:28   #5
Patkaa_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez endzi812 Pokaż wiadomość
No to może pomyśl głębiej nad liceum lub technikum w innym mieście, bliższym lub dalszym. Masz jakies zainteresowania? Co chciałabyś robić w przyszłości?
no właśnie w tym jest problem że nie wiem co chcę robić oraz nie mam szczególnych zainteresowań.Myślałam nad liceum,ale nie jestem przekonana.Wszyscy mówią mi że się nie opłaca bo mam tylko maturę,a w technikum mam maturę i zawód.Sama nie wiem co robic.
Patkaa_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:44   #6
Zoochaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Ja skończyłam tę szkołę. Co tydzień miałam praktyki gdzie się dużo nauczyłam.
W 2 i 3 klasie są miesięczne praktyki, gdzie sobie załatwisz: hotele restauracje bary... najlepiej w jakimś hotelu Bez problemu biora ludzi.
Przedmioty były ciekawe: technologia gastronomiczna na której gotowaliśmy, mikrobiologia żywności , urządzanie zakłądow gastronomicznych. później było jeszcze sporo takich typowo gastro. ale były tez takie jak: ekonomia, podstawy przedsiebiorczosci, zarzadzanie firma.

tamdowiadujesz sie jak wypelnic faktury, jak zalozyc firme były to zyciowe fajne rzeczy. mimo tego ze wydawalo nam sie ze sa bezsensu teraz po skończeniu szkoły wiem, ze sie przydadzą

ogólnie ja sie interesowałam gastronomią, ale były tez osoby które przyszly z wiedza zerowa budyniu nieu miały ugotować a w tym momencie znalazły prace,

wszystko do przezycia ogólnie bardzo polecam.

w czerwcu czeka mnie egz. zawodowy skalda sie on z części 4 godzinnej gdzie trzeba zrobić taki projekt. czyli masz zadanie obliczasz kaloryczność itp. kwote tego.

a druga czesc jest a b c d ze wszystkich przedmiotow. jeśli masz pytania do pisz.

a z praca dosyć latwo bo masz już po 4 latach spore doświadczenie. nie tylko praktyczne ale tez masz wiedze co z czym pasuje. co z czym sie ladnie komponuje na talerzu itp. także we większych miastach latwo znaleźć prace

Edytowane przez Zoochaa
Czas edycji: 2014-05-28 o 18:46
Zoochaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 06:21   #7
Patkaa_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Zoochaa Pokaż wiadomość
Ja skończyłam tę szkołę. Co tydzień miałam praktyki gdzie się dużo nauczyłam.
W 2 i 3 klasie są miesięczne praktyki, gdzie sobie załatwisz: hotele restauracje bary... najlepiej w jakimś hotelu Bez problemu biora ludzi.
Przedmioty były ciekawe: technologia gastronomiczna na której gotowaliśmy, mikrobiologia żywności , urządzanie zakłądow gastronomicznych. później było jeszcze sporo takich typowo gastro. ale były tez takie jak: ekonomia, podstawy przedsiebiorczosci, zarzadzanie firma.

tamdowiadujesz sie jak wypelnic faktury, jak zalozyc firme były to zyciowe fajne rzeczy. mimo tego ze wydawalo nam sie ze sa bezsensu teraz po skończeniu szkoły wiem, ze sie przydadzą

ogólnie ja sie interesowałam gastronomią, ale były tez osoby które przyszly z wiedza zerowa budyniu nieu miały ugotować a w tym momencie znalazły prace,

wszystko do przezycia ogólnie bardzo polecam.

w czerwcu czeka mnie egz. zawodowy skalda sie on z części 4 godzinnej gdzie trzeba zrobić taki projekt. czyli masz zadanie obliczasz kaloryczność itp. kwote tego.

a druga czesc jest a b c d ze wszystkich przedmiotow. jeśli masz pytania do pisz.

a z praca dosyć latwo bo masz już po 4 latach spore doświadczenie. nie tylko praktyczne ale tez masz wiedze co z czym pasuje. co z czym sie ladnie komponuje na talerzu itp. także we większych miastach latwo znaleźć prace
A czy po szkole można zostać tylko kucharzem czy można wykonywać inne zawody?
Patkaa_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 19:19   #8
paulinka1583
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1583
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 81
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Patkaa_73 Pokaż wiadomość
A czy po szkole można zostać tylko kucharzem czy można wykonywać inne zawody?
pewnie, że można wykonywać inne zawody, związane z tym kierunkiem.

też skończyłam technika żywienia i bardzo mi się tam podobało, choć swojej kariery nie planowałam na kucharkę, lecz na dietetyka. Trochę mnie to denerwowało, kiedy ludzie mnie pytali do jakiej szkoły chodzę i odpowiadałam że technik żywienia, to zawsze słyszałam "o kucharką będziesz?"
paulinka1583 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 20:16   #9
Patkaa_73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez paulinka1583 Pokaż wiadomość
pewnie, że można wykonywać inne zawody, związane z tym kierunkiem.

też skończyłam technika żywienia i bardzo mi się tam podobało, choć swojej kariery nie planowałam na kucharkę, lecz na dietetyka. Trochę mnie to denerwowało, kiedy ludzie mnie pytali do jakiej szkoły chodzę i odpowiadałam że technik żywienia, to zawsze słyszałam "o kucharką będziesz?"
A czy łatwo znalazłaś pracę? Czy kierunek skupia się głównie na gotowaniu ?
Patkaa_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:32   #10
paulinka1583
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1583
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 81
Dot.: Technik żywienia i usług gastronomicznych-czy się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Patkaa_73 Pokaż wiadomość
A czy łatwo znalazłaś pracę? Czy kierunek skupia się głównie na gotowaniu ?
to zależy głównie od szkoły, moja szkoła skupiała się głównie na kierunku w stronę dietetyki, ale inne szkoły w moim mieście to było różnie, niektóre nastawione były na kelnerów, na kucharzy lub hotelarzy.

Pracy nie szukałam, bo od października zaczęłam studia, ale od skończenia szkoły miałam już 2 propozycje pracy w tym kierunku. Poza tym jak chodziłam do szkoły dorabiałam sobie jako kelnerka na weselach co bardzo potem było bardzo przydatne w szkole.
paulinka1583 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 13:32:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.