Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-03, 09:32   #1
paulina9001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1

Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców


Od roku jesteśmy narzeczeństwem. Myślimy o ślubie kościelnym.
Jednak pierwszorzędnym planem jest dla nas rozbudowa poddasza w domu jednorodzinnym moich rodziców. Jest tam mnóstwo miejsca i chcieliśmy zagospodarować puste miejsce które tam obecnie jest na mieszkanie dla nas. Będzie się to wiązało z kredytem na około 80 000 zł. W związku z tym zależałoby nam na ślubie. W związku z taką ilością pieniędzy jaką mamy w planach się "zakredytować" myśleliśmy o ślubie kościelnym bez wesela. Rodziców, rodzeństwo i świadków chcielibyśmy zaprosić do restauracji na obiad i deser. Ważniejsze jest dla nas po prostu mieszkanie i wspólny kąt dla nas, niż strata tylu pieniędzy na wesele w jedną noc. Rodzina narzeczonego jest jednak bardziej tradycyjna. Nie wiemy jak zareagują na taką sugestię z naszej strony. I jak to wszystko miałoby wyglądać, pod kościołem po ślubie i wgl. Co sądzicie o takiej opcji?
paulina9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 18:06   #2
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Cytat:
Napisane przez paulina9001 Pokaż wiadomość
Od roku jesteśmy narzeczeństwem. Myślimy o ślubie kościelnym.
Jednak pierwszorzędnym planem jest dla nas rozbudowa poddasza w domu jednorodzinnym moich rodziców. Jest tam mnóstwo miejsca i chcieliśmy zagospodarować puste miejsce które tam obecnie jest na mieszkanie dla nas. Będzie się to wiązało z kredytem na około 80 000 zł. W związku z tym zależałoby nam na ślubie. W związku z taką ilością pieniędzy jaką mamy w planach się "zakredytować" myśleliśmy o ślubie kościelnym bez wesela. Rodziców, rodzeństwo i świadków chcielibyśmy zaprosić do restauracji na obiad i deser. Ważniejsze jest dla nas po prostu mieszkanie i wspólny kąt dla nas, niż strata tylu pieniędzy na wesele w jedną noc. Rodzina narzeczonego jest jednak bardziej tradycyjna. Nie wiemy jak zareagują na taką sugestię z naszej strony. I jak to wszystko miałoby wyglądać, pod kościołem po ślubie i wgl. Co sądzicie o takiej opcji?
bardzo fajny pomysł.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 19:26   #3
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

My z mężem po ślubie kościelnym mieliśmy tylko obiad dla rodziców i rodzeństwa, łącznie było to 13 osób. Z perspektywy czasu jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania, bo nigdy nie marzyliśmy o weselu a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na podróże, wkład w mieszkanie czy zainwestować. Pogadajcie na spokojne z rodzicami narzeczonego dlaczego decydujecie się na taką opcję, to w końcu Wasz ślub i Wy macie być z niego zadowoleni.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 19:55   #4
marysiabrysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 109
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

To wasz dzień,wiec zaplanujcie to tak by wam odpowiadało, bo to jest najważniejsze zebyscie wy byli zadowoleni a reszta niech to zaakceptuje i się dostosuje. Taki piekny dzien w zyciu jesyt tylko jeden i to wam ma sie najbardziej podobac. Niech kazdy robi po swojemu.
Osobiście uważam, ze jest to świetny pomysł żeby zrobić skromne przyjęcie, obiad w restauracji a pieniądze przeznaczyć na jakiś wyjazd, remont itp. Myślę ze mieszkanie to lepsza inwestycja tym bardziej ze takie chuczne wesele tez kosztuje i to dosyć sporo, samo wynajęcie sali, i różne takie duperele to są naprawdę ogromne pieniądze, i bardzo duży wydatek, wiec ja takie rozwiązanie jakie wy wybraliscie popieram.
marysiabrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 23:38   #5
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Sądzę, że nie powinniście się martwić opinią innych osób. Jeżeli nie potrzebujecie do szczęścia typowego wesela, to go po prostu nie róbcie, a ludzie niech gadają, co chcą. Bez sensu wydawać kupę pieniędzy na coś, czego nie chce się mieć. Szczególnie, że możecie mieć za to coś innego, co sami uznajcie za słuszne i co sprawi Wam prawdziwą radość.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 20:02   #6
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

A powiedzcie mi moje drogie jak to jest ze zwracaniem się wesela? Bo jak kiedyś wysunęłam taki argument, że jeśli już to chyba jednak wolalabym skromne przyjęcie bo nie stać nas na kredyt na dom i jednocześnie organizację weselicha na 150 osob...to właśnie takie argumenty słyszałam, że w większości i tak nam się zwróci i będzie na wkład własny. No nie wiem nie chciałabym się zawieść z takim podejściem...jakie są Wasze doświadczenia w twj kwestii?
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 20:30   #7
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi moje drogie jak to jest ze zwracaniem się wesela? Bo jak kiedyś wysunęłam taki argument, że jeśli już to chyba jednak wolalabym skromne przyjęcie bo nie stać nas na kredyt na dom i jednocześnie organizację weselicha na 150 osob...to właśnie takie argumenty słyszałam, że w większości i tak nam się zwróci i będzie na wkład własny. No nie wiem nie chciałabym się zawieść z takim podejściem...jakie są Wasze doświadczenia w twj kwestii?
Ja miałam tylko kolację dla rodziców i rodzeństwa, bo nie czułam potrzeby organizowania większej imprezy ale wielu znajomych miało wesela i z tego co wiem jednym się zwraca z nawiązką a innym wcale, wszystko zależy od kosztów tzw. talerzykowego i innych. Niemniej jednak robić wesele i myśleć żeby się zwróciło to według mnie nieporozumienie, ale każdy może mieć swoje zdanie oczywiście.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 20:19   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi moje drogie jak to jest ze zwracaniem się wesela? Bo jak kiedyś wysunęłam taki argument, że jeśli już to chyba jednak wolalabym skromne przyjęcie bo nie stać nas na kredyt na dom i jednocześnie organizację weselicha na 150 osob...to właśnie takie argumenty słyszałam, że w większości i tak nam się zwróci i będzie na wkład własny. No nie wiem nie chciałabym się zawieść z takim podejściem...jakie są Wasze doświadczenia w twj kwestii?
nam się zwróciły koszty poniesione na imprezę, ale mieliśmy nieduże wesele. Nie zwróciły się koszty dodatkowe typu makijaż, fryzura, sukienka, garniak ...

Zapytaj osób które mówią że się zwróci - kiedy sami mieli ślub i wesele i jakie mieli wtedy koszty. Nie pchałabym się w organizację tak dużej imprezy skoro chcecie budować dom....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 15:15   #9
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

No ja akurat myślałam o zaproszeniu najbliższych osób max 60-80 osób. Natomiast jestem po prostu ciekawa czy to się zwraca czy to tylko takie gadanie...najczęściej słyszę (z czym się nie do końca zgadzam), że starsze osoby, ciotki itd dadzą więcej a młodzi mniej więc trzeba więcej starszyzny prosić
No takie gadanie jest u mnie w rodzinie masakra
Ps. Żeby nie było wątpliwości, nie mam zamiaru organizować dużego wesela czy jakiegokolwiek po to, aby się nam zwróciło, absolutnie...po prostu tyle razy słyszałam takie rozważania komu się zwraca i w jakiej części, że sama się zastanawiam ile w tym prawdy.

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2020-02-22 o 15:40
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-24, 10:29   #10
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
No ja akurat myślałam o zaproszeniu najbliższych osób max 60-80 osób. Natomiast jestem po prostu ciekawa czy to się zwraca czy to tylko takie gadanie...najczęściej słyszę (z czym się nie do końca zgadzam), że starsze osoby, ciotki itd dadzą więcej a młodzi mniej więc trzeba więcej starszyzny prosić
No takie gadanie jest u mnie w rodzinie masakra
Ps. Żeby nie było wątpliwości, nie mam zamiaru organizować dużego wesela czy jakiegokolwiek po to, aby się nam zwróciło, absolutnie...po prostu tyle razy słyszałam takie rozważania komu się zwraca i w jakiej części, że sama się zastanawiam ile w tym prawdy.

Jednym się zwraca drugim nie, ale raczej bym na to nie liczyła. Jeżeli masz w rodzinie zamożnych i dostaniesz parę kopert po kilka- kilkanaście tysięcy to jest szansa, ze się zwróci. Ale trzeba się liczyć z tym, że większość kopert będzie 500zł i poniżej.
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 19:06   #11
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Zamożnych aż tak bardzo nie mam, ale z tego co słyszę to większość daje po 500, niektorzy 1000. Oczywiście mowa o znajomych czy dalszej rodzinie. Ja też bym nie liczyła na całkowite pokrycie kosztów no ale może niektórym się udaje, kto wie.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-10, 10:51   #12
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Zamiast wesela tylko ślub kościelny i przyjęcie dla rodziców

Trzeba pamiętać, że są też tacy co dają 100-200zl w koperty. Za salę pewnie się zwraca, ale wątpię że za całość. Wg mnie jeśli nawet 80% się zwróci to już dobrze. A kiedy masz wesele ? Po się okaże czy się zwróciło czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-10 11:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.