Kindle- kupić? - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-27, 12:56   #1861
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
A zamówiłam etui na alie jedno rozowe drugie z wieża Eiffla

A tak powiem ze jeżeli czytnik jest dla osoby starszej w sensie kogos mamy babci itp to ja bym radziła brać z Polskim językiem jeżeli dana osoba go nie potrafi. Popatrzylabym inkbooka, kobo albo pocketbooka wydają się łatwiejszy w obsłudze wlasnie ze względu na język polski, a jak ktoś ogarnia obcy język to jak najbardziej polecam kindle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

No i na inne czytniki jest abonament legimi na kindle nie ma niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kindle jest bardzo intuicyjny, jeśli chodzi o obsługę, moja babcia nie zna angielskiego i bez problemu sobie radzi. Włącza się czytnik, wybiera książkę i już można czytać, no nie ma tu wielkiej filozofii, zmiana czcionki też jest łatwa.

A co do Legimi to też jest na Kindle, o czym nawet ostatnio tutaj pisałam. Co prawda jest mniej książek do wyboru, ale zawsze coś.


Ja też nie mam oryginalnej okładki, kupiłam jakąś na allegro i na razie się trzyma.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 13:40   #1862
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Tylji widze ze te etui na kindle z Allegro sa dedykowane na Paprewhite 1 2 i 3. To w niczym nie pezeszkadza? W sensie-jest dobrze dopasowane? A no i jeszcze rysik i filia ochronna jest dodawana. Folia na ekran jest konieczna?
Czy mozna zobaczyc gdzies liste tytulow dostepnych w abonamecie Legimi na Kindle? Jaka jest forma platnosci abonamentu?przelew ?

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2018-08-27 o 13:43
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 14:02   #1863
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Folia i rysik nie są w ogóle potrzebne.
Ekran kindla jest taki satynowy, żeby nie odbijał światła, folia podobno psuje ten efekt i ludzie, którzy przykleili, bardzo się na to skarżyli. Rysik to już zupełnie nie wiem po co...
Kindle 1, 2 i 3 wyglądały identycznie, takie samo etui (mam w domu zarówno PW2, jak i PW3).
Co do legimi- na kindlu z tego co wiem to trochę kuleje, ale szczegółów nie znam.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 14:03   #1864
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Tak kuleje dlatego wiele osób które chcą legimi wybierają inne czytniki. Szkoda ze legimi i kindle tego nie dopracowało a wtedy by było już serio super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 20:40   #1865
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Juz bylam zdecydowana. Juz witalam sie z gaska. I...nie ma
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_2018-08-27-21-37-44.jpg (96,4 KB, 29 załadowań)
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 20:41   #1866
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Kindle- kupić?

Zamow na Allegro sa po 495zl z darmowa wysylke ja kupiłam za 509 z oprogramowaniem najnowszym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 06:19   #1867
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Udalo mi sie dzis zamowic na Amazonie na inny adres e-mail chyba to wynikalo z faktu, ze pare razy robilam symukacje cenowe,a jest jakies ograniczenie ilosciowe. Mialam jeszcze ochote na okladke Fontie,ale w Empik tez sa fajne a wydam mnie 30 zl taniej. Juz sie cieszę
Myslicie, ze gakie etui z Allegro byłoby ok? Pelnk jest takich w podobnych cenach, to tylko przykład.
https://allegro.pl/etui-amazon-kindl...2.html#thumb/1

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2018-08-28 o 06:58
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 07:22   #1868
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Udalo mi sie dzis zamowic na Amazonie na inny adres e-mail chyba to wynikalo z faktu, ze pare razy robilam symukacje cenowe,a jest jakies ograniczenie ilosciowe. Mialam jeszcze ochote na okladke Fontie,ale w Empik tez sa fajne a wydam mnie 30 zl taniej. Juz sie cieszę
Myslicie, ze gakie etui z Allegro byłoby ok? Pelnk jest takich w podobnych cenach, to tylko przykład.
https://allegro.pl/etui-amazon-kindl...2.html#thumb/1
Gratuluję zakupu

Ja mam inną okładkę, więc nie pomogę, ale broń Boże nie przyklejaj do czytnika folii ochronnej! Wtedy zepsujesz cały efekt e-papieru. I rysik też Ci do niczego niepotrzebny. Więc ja bym celowała w okładkę bez tych gadżetów, bo po co przepłacać. Wiem, że to tylko przykładowa strona, po prostu ostrzegam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:08   #1869
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Gratuluję zakupu

Ja mam inną okładkę, więc nie pomogę, ale broń Boże nie przyklejaj do czytnika folii ochronnej! Wtedy zepsujesz cały efekt e-papieru. I rysik też Ci do niczego niepotrzebny. Więc ja bym celowała w okładkę bez tych gadżetów, bo po co przepłacać. Wiem, że to tylko przykładowa strona, po prostu ostrzegam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niby tak ale to jest i tak jedna z nizszych cen, mimo tego ze posiada te zbedne dodatki , dlatego troche sie obawiam o jakosc...

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

I jeszcze tak czysto technicznie-łopatologicznie
Jak juz przyjdzie mi czytnik to mogę po prostu zakupic ebook w ksiegarni internetowej i potem normalnie przerzucic go z komputera na czytnik jesli jest w formacie Mobi?bez zadnych dodatkowych programow?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:13   #1870
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Dla znajomej zamawiałam taką okładkę i była ok.
Możesz przerzucać po kablu książki, ale jeszcze wygodniej jest dodać adres czytnika w ksiegarni internetowej do zaufanych (czy jakoś tak) i sama księgarnia będzie po wi-fi wysyłać
Jeśli chcesz po kablu, to polecam też program Calibre (bezpłatny). Tworzysz bibliotekę na komputerze i możesz łatwo edytować ją na czytniku, a program łatwy w obsłudze. Jak już muszę kupić książkę w ksiegarni, która nie wysyła bezpośrednio (np. świat książki), to zawsze z niego korzystam.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 08:55   #1871
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
No niby tak ale to jest i tak jedna z nizszych cen, mimo tego ze posiada te zbedne dodatki , dlatego troche sie obawiam o jakosc...

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

I jeszcze tak czysto technicznie-łopatologicznie
Jak juz przyjdzie mi czytnik to mogę po prostu zakupic ebook w ksiegarni internetowej i potem normalnie przerzucic go z komputera na czytnik jesli jest w formacie Mobi?bez zadnych dodatkowych programow?
Na stronie księgarni na swoim koncie podajesz swój adres mailowy kindlowy i zaznaczasz funkcję automatycznego przesyłania na kindla. Na swoim koncie na amazonie z kolei wpisujesz maila tej księgarni, jako bezpieczny adres. Czasem księgarnia nie prześle automatycznie, to sobie klikasz "wyślij na kindle". Książki tak wysłane możesz usunąć z czytnika (zwolnią miejsce) ale będą w chmurze i możesz je w dowolnym momencie z powrotem załadować. Książki wrzucone kablem możesz tylkou usunąć z czytnika. Wszystkie książki zapisz sobie też na dysku komputera.
Wszystkie te informacje i milion więcej znajdziesz na blogu Świat czytników.

Edytowane przez Moviolka
Czas edycji: 2018-08-28 o 08:56
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 09:31   #1872
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
Na stronie księgarni na swoim koncie podajesz swój adres mailowy kindlowy i zaznaczasz funkcję automatycznego przesyłania na kindla. Na swoim koncie na amazonie z kolei wpisujesz maila tej księgarni, jako bezpieczny adres. Czasem księgarnia nie prześle automatycznie, to sobie klikasz "wyślij na kindle". Książki tak wysłane możesz usunąć z czytnika (zwolnią miejsce) ale będą w chmurze i możesz je w dowolnym momencie z powrotem załadować. Książki wrzucone kablem możesz tylkou usunąć z czytnika. Wszystkie książki zapisz sobie też na dysku komputera.
Wszystkie te informacje i milion więcej znajdziesz na blogu Świat czytników.
ok,tylko jedno podstawowe pytanie. Czy da sie to wszystko zrobic bez wi-fi na kompie? Pytam, bo ja nie mam wi-fi ( tak, stary grat i nie mam tej stacji)
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:33   #1873
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Bez internetu nic nie zdziałasz :p wtedy tylko przez kabel


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Ja wole kablem sobie wrzucać ebooki. Nie mam zarejestrowanego kindla a powinnam bo mam z reklamami i powinnam do nich napisac żeby mi je usunęli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:52   #1874
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Czyli w te
Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Bez internetu nic nie zdziałasz :p wtedy tylko przez kabel


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Ja wole kablem sobie wrzucać ebooki. Nie mam zarejestrowanego kindla a powinnam bo mam z reklamami i powinnam do nich napisac żeby mi je usunęli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
czyli w takim przypadku muszę pobrac ten program calibrie na komputer i tez go przerzucic za pomoca kabla by moc w ogole te ksiazki kablem przeslac na kindle?
I w ten sposob nie bede mogla tez dokonac rejestracji tak? A moglabym to zrobic z poziomu komputera?
Zaraz sie okaze ze niepotrzebnie kupilam Kindle
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:06   #1875
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Wydaje mi się, że Twój kindle powinien być już zarejestrowany w amazonie (jeśli kupowałaś go ze swojego konta i nie wybrałaś opcji "gift" to powinien być przypisany do Ciebie).
Calibre pobiera się tylko na komputer Można go używać, ale nie trzeba, bo książki można również przerzucać na zasadzie "kopiuj - wklej" między katalogami na komputerze i katalogiem na czytniku.

Ogólnie tylko książki kupione na amazonie są przez czytnik widziane jako książki, a to, co się kupuje w polskich księgarniach leci na kindla jako "documents". Ale to w niczym nie przeszkadza, czyta się tak samo i tak samo zmienia się czcionki, podświetlenie itd. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku zakupionych w Polsce pozycji nie wyświetla na której jesteś stronie, ale jak dla mnie to żaden problem, bo pokazuje ile procent przeczytane, ile zostało, oblicza czas. Wydaje mi się (!- właśnie, wydaje...), że wysyłanie książki przez calibre dodaje właśnie numerację stron (ale nie jestem pewna czy to kwestia programu czy też tak już było w książce ze świata książki).
Ogólnie strony nie są potrzebne, bo to inaczej jak w zwykłej książce, że trzeba pamiętać gdzie się skończyło. Tutaj wyłączasz czytnik i jak następny raz włączysz, to otwiera Ci się na tym fragmencie, gdzie czytałaś. Jeśli przełączysz sobie na inną książkę i potem wrócisz do poprzedniej, to też zapamiętał, gdzie skończyłaś czytać. Moi rodzice, póki mieli jeden czytnik i czytali na przemian tę samą książkę, to robili sobie zakładki (ale ja tego nie umiem obsługiwać jak widać nawet mój niekomputerowy tata sobie poradził).

Spokojnie, wiem, że sporo tu teorii, ale zobaczysz, że wszystko wyjdzie ładnie w praktyce

Edit.
Jeśli masz konto na fb to znajdź grupę "polskie kundelki (amazon kindle Polska)" - dużo przydatnej wiedzy i jakby co to z pomocą użytkowników rozwiążesz każdy problem

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-08-28 o 10:11
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:16   #1876
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że Twój kindle powinien być już zarejestrowany w amazonie (jeśli kupowałaś go ze swojego konta i nie wybrałaś opcji "gift" to powinien być przypisany do Ciebie).
Calibre pobiera się tylko na komputer Można go używać, ale nie trzeba, bo książki można również przerzucać na zasadzie "kopiuj - wklej" między katalogami na komputerze i katalogiem na czytniku.

Ogólnie tylko książki kupione na amazonie są przez czytnik widziane jako książki, a to, co się kupuje w polskich księgarniach leci na kindla jako "documents". Ale to w niczym nie przeszkadza, czyta się tak samo i tak samo zmienia się czcionki, podświetlenie itd. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku zakupionych w Polsce pozycji nie wyświetla na której jesteś stronie, ale jak dla mnie to żaden problem, bo pokazuje ile procent przeczytane, ile zostało, oblicza czas. Wydaje mi się (!- właśnie, wydaje...), że wysyłanie książki przez calibre dodaje właśnie numerację stron (ale nie jestem pewna czy to kwestia programu czy też tak już było w książce ze świata książki).
Ogólnie strony nie są potrzebne, bo to inaczej jak w zwykłej książce, że trzeba pamiętać gdzie się skończyło. Tutaj wyłączasz czytnik i jak następny raz włączysz, to otwiera Ci się na tym fragmencie, gdzie czytałaś. Jeśli przełączysz sobie na inną książkę i potem wrócisz do poprzedniej, to też zapamiętał, gdzie skończyłaś czytać. Moi rodzice, póki mieli jeden czytnik i czytali na przemian tę samą książkę, to robili sobie zakładki (ale ja tego nie umiem obsługiwać jak widać nawet mój niekomputerowy tata sobie poradził).

Spokojnie, wiem, że sporo tu teorii, ale zobaczysz, że wszystko wyjdzie ładnie w praktyce

Edit.
Jeśli masz konto na fb to znajdź grupę "polskie kundelki (amazon kindle Polska)" - dużo przydatnej wiedzy i jakby co to z pomocą użytkowników rozwiążesz każdy problem
Zmartwilas mnie z ta automatyczna rejestracja, bo tak jak wspominalam, nie moglam dokonac skutecznegi zakuou na moj adres email- a zeby skrocic czas zakladania nowego konta i nowego zamowienia ( bo kurier przyjedzie wlasnie do niej) jako dane wpisalam dane kolezanki z jej numerem telefonu, moj tam jestbtylko drugi adres email. Nie ponyslalam zupelnie
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:23   #1877
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

To się da odkręcić jakoś, ale nigdy tego nie robiłam. Trzeba go będzie wyrejestrować i zarejestrować potem na Ciebie.
Tak czy inaczej będziesz mogła z niego korzystać i normalnie na nim czytać. Chociaż warto go przypisać do siebie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 10:26   #1878
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Nie straszcie dziewczyny. Niech poczeka aż kundelek przyjdzie wtedy zobaczy czy trzeba samemu się rejestrować czy nie. Ja zamawiałam na Allegro i samemu muszę zarejestrować swojego kindla jeszcze tego nie zrobiłam . A może będzie tak jak u mnie przypadku kindla dziewczyny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 11:36   #1879
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

To moze w takim wypadku lepiej nienodebrac przesylkinod kuriera po prostu?i zrobic drugi raz zamowienie na kolejny maik ze swoimi danymi tym razem? Jak myslicie?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 12:45   #1880
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Napisz do amazona jak to jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 14:18   #1881
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Widziałam Twój post na fb, ale gdzieś mi zniknął.
Nie trzeba anulować. Zakupiony czytnik można wyrejestrować i zarejestrować na siebie (ludzie przecież sprzedają używane).
Ale nawet jak jest zarejestrowany na koleżankę to on będzie działał. Ty będziesz mogła ściągać sobie książki po kablu, a ponieważ nie masz wi-fi, to i tak nie będzie tworzyła Ci się chmura z książkami.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 14:54   #1882
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Dokładnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 16:21   #1883
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Kindle- kupić?

Ja chyba nawet nie mam zajerestrowanego czytnika, a mam go od prawie 4 lat, i jakoś żyję Tak że bez paniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 16:26   #1884
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Hah ja nie wiem czy zarejestruje chociaz dobrze by było bo bym usunela
Sobie te reklamy z pomocą Amazona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 16:30   #1885
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Kindle- kupić?

Cytat:
Napisane przez Czekoladowe_Serce Pokaż wiadomość
Hah ja nie wiem czy zarejestruje chociaz dobrze by było bo bym usunela
Sobie te reklamy z pomocą Amazona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A tak z ciekawości - co Ci przeszkadzają te reklamy? Nigdy nie widziałam czytnika z reklamami, ale z tego co wiem, to są one pokazywane albo w menu z książkami, albo jako wygaszacz ekranu, ale w czasie czytania ich nie widać.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 16:56   #1886
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi zanowilam tez juz etui i oczekuję. Mam nadzieję, ze w weekend juz bedzie u mnie ( do kolezanki ma dotrzec juz jutro- zamowione dzis rano, wiec tempo ekspresowe).
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 19:16   #1887
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

W sumie racja w niczym jak się wygasza ekran to sie pokazuja reklamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 08:09   #1888
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

Od kilku dni ciesze sie juz swoim Kindlem. Aktualnie kupilam 3 ksiazki na Woblink. Chcialabym jednak powgrywac sobiebtez takie ktorych wydania papierowe mam juz w domu. Zauwazylam, ze wiele e-bookow jest dostepnych na pewnym gryzoniu bezplatnie. Czy w ramach tzw wlasnego uzytku jest to legalne?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 08:12   #1889
Czekoladowe_Serce
Zakorzenienie
 
Avatar Czekoladowe_Serce
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 22 625
Dot.: Kindle- kupić?

Nie jest legalne ale ja np ściągam żebyś brała pocketbooka albo inkbooka to byś mogła wykupic abonament do legimi i byś miała dostęp do wszystkich ksiazek z tej bibliotece najnowsze jakie chcesz. Kindle ma z tym problem i ograniczenia niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Włosomaniaczka od listopada


Z moim A
Czekoladowe_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 08:22   #1890
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Kindle- kupić?

W takim razie co z instytucją dozwolonego wlasnego uzytku o jakiej mozna poczytac w ustawie o prawie autorskim? Kurcze,nie zamierzam korzystac tyljo z Chomika, bede kupowac ksiazki, ale np za te ktore juz mam w wersji papierowaj nie chcialabym znowu placic,a lubie czasem do czegos wrocic
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-12 18:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.