Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-21, 19:55   #4561
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Owsianka na mleku z bananem, nasionami chia, siemieniem lnianym i syropem klonowym.
2. Dwie kromki razowego chleba z hummusem paprykowym, szynką drobiową, oliwkami, papryką, pomidorem i kiełkami jarmużu.
3. Jajko sadzone, młode ziemniaki z koperkiem, brokuł na parze, szklanka kefiru.
4. Jogurt naturalny, garść nerkowców, dwie kostki gorzkiej czekolady 90%
5. 'Pizza' na tortilli pełnoziarnistej - passata pomidorowa, garść płatków sera, plaster szynki drobiowej, oliwki, cebula, pomidor i papryka, posypana rukolą i świeżymi listkami bazylii

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Greengurl95 Pokaż wiadomość
xxx
Wtf, Ty masz po tym siłę na robienie czegokolwiek?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-17 o 10:43 Powód: Złamanie zasad wątku w cytacie.
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 19:07   #4562
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej.
Zaczynam redukcję... Niestety diety od dietetyków zawsze mi nie wychodziły, nie smakowały mi, byłam głodna, za dużo gotowania było czy coś... Zainstalowałam fitatu, obliczyłam zapotrzebowania, powinnam jeść 2100 żeby utrzymać wagę, moja podstawowa to 1500 więc jem 1700 tak jak wskazała apka i również trzymam odpowiednią ilość makroskładników w diecie.
I tu się zaczynają schody, bo nie wiem czy dobrze robię, że np pozwalam sobie na coś żeby dobić kalorie w diecie, powiedzmy dwa szokobonsy zjem? Ogólnie jestem bardzo otwarta na wszelką krytykę, to dopiero drugi dzień za mną.
Redukcja wczoraj:
Śniadanie: płatki jaglane na mleku kokosowym, banan, łyżka kremu ciasteczkowego,
II śniadanie: jajecznica z dwóch jaj na boczku, do tego szczypiorek, pomidor, kromka chleba
Obiad: mięso mielone z udka kurczaka, sos meksykański, spaghetti makaron
Przekąska: szokobonsy...
Kolacja: dwie kromki chleba z tuńczykiem z puszki
2.5L z wody i herbaty, kalorie 1700, białko 80g, tłuszcze 54g, węgl. 218g.

Dziś:
Śniadanie: takie jak wczoraj
II śniadanie: 2 pomarańcze, kisiel z torebki na raz, kilka pekanów
Obiad: Makaron z tuńczykiem i cukinią
Kolacja: kiełbasa gotowana z kromką chleba, chrzanem i ketchupem

2.5L z wody i herbaty, kalorie 1715, białko 68, tł 52, węgl. 243.

Za wszystkie sugestie będę wdzięczna!
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 20:32   #4563
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość

Za wszystkie sugestie będę wdzięczna!
Zdecydowanie nie jestem specjalistką, bo sama miewam nieciekawe dni jedzeniowe, ale sądzę, że to co napiszę poprze każdy. Warzywa. Warzywa. I jeszcze raz warzywa. Nie ma sensu 'dopychać' się słodyczami z olejem palmowym i syropem glukozowym. W przerwach postawiłabym na warzywa z hummusem albo jakimś dipem, sałatki, pieczone warzywa, jedno albo dwa dodatkowe warzywa na kanapce, soki warzywne... A jeżeli masz ochotę na słodkie, które nie jest kaloryczne, a przy okazji sprawi, że nie będziesz głodna to proponuję jakieś proste smoothie owocowe (bądź też warzywne), placuszki bananowe, odchudzone racuchy z jabłkami... Jest dużo ciekawych opcji Plus dobrze jest wzbogacać dietę orzechami albo nasionami. I jeżeli wybierasz ryż/pieczywo/makaron lepsze są pełnoziarniste. To chyba takie wszystkie najważniejsze kwestie, bo widzę, że jest sporo przetworzonych produktów przy minimalnej ilości warzyw i owoców.

Oczywiście rozpisałam się na temat jedzenia warzyw, a dzisiaj miałam zły dzień w tej kwestii, bo robiłam czyszczenie lodówki i nazbierało mi się owoców i nabiału na wykończenie

1. Kasza manna na chudym mleku z truskawkami, malinami i łyżeczką syropu klonowego
2. Smoothie - jogurt naturalny, truskawki, maliny, banan, siemię lniane, nasiona chia + garść nerkowców
3. Placuszki rosti z gotowanych ziemniaków z jogurtem naturalnym, wędzonym łososiem, dużą ilością koperku i domowym colesławem (kapusta, marchewka, cebula + sos - jogurt naturalny, sok z cytryny, miód)
4. Domowa bułeczka pełnoziarnista z cynamonem, rodzynkami, skórką z pomarańczy; posmarowana łyżką masła orzechowego i łyżeczką domowego dżemu porzeczkowego
5. Bułka pełnoziarnista z hummusem, szynką z indyka, pomidorem, papryką, rzodkiewką, rukolą i kiełkami jarmużu
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 20:40   #4564
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziękuję, postaram się lepiej jeść... Jak zrobię zakupy. Na razie mam tyle ile mam, przy zakupach zrobię zapasy, conieco muszę dojesc...
Dziś redukcja
Śniadanie: płatki jaglane na mleku kokosowym, mrożone jagody, kakao gorzkie, kiwi, miod
II śniadanie: omlet z papryką i szczypiorkiem
Obiad: tofu z piekarnika z makaronem chow mein i warzywami na patelnię
Przekąska: 2x mus owocowy z tubki
Kolacja: kiełbaska z piekarnika z chlebem ketchupem i musztardą...
Kalorie 1713, białko 69, tłuszcze 51, węgle 234

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 20:13   #4565
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Starałam się coś zmienić, wrzucam więcej jadłospisów, poproszę o ocenę!

Dzień A:
I: płatki jaglane na mleku kokosowym z kiwi, mrożonymi jagodami, miodem i kakaem gorzkim
II: Omlet z papryką, szczypiorkiem
III: Tofu marynowane z piekarnika z makaronem chow mein i warzywami na patelnię
IV: Daktyle, 2x mus owocowy jak dla dzieic
V: Kiełbasa z szynki, chleb, sosy (musiałam ją zjeść jak kupiłam...)

Dzień B:
I: Chia na mleczku kokosowym z borówkami i cukrem pudrem
II: Wafle ryżowe
III: Kurczak z patelni z sosem limonkowo-kokosowym, papryką, ryżem,
IV: ziemniaki z przyprawami z piekarnika

Dzień C:
I: Płatki jaglane na mleku kokosowym, banan, truskawki mrożone, miód, gorzka czeko
II: Jajka sadzone z ziemniaczkami z piekarnika i ogórkami curry
III: Ryż i warzywa na patelnię
IV: Bułka z filetem z kurczaka z piekarnika z pomidorem, sałatą, ketchupem i sosem tatarskim

Dzień D:
I: Omlet ze szpinakiem, papryką, szynką
II: Koktajl z kiwi, jabłka, szpinaku
III: domowy chlebek naan z kurczakiem tikka masala... dużo kcal, ale warto było...
Tak się najadłam że to tyle...

Dzień E:
I: płatki jaglane na mleku migdałowym, banan, miód, mus kokosowy
II: Koktajl z malinami mrożonymi i miodem
III: Obiad ten sam co dzień wcześniej: naan + tikka masala
IV: Warzywa na patelnię

Dzień F:
I: płatki jaglane na mleku migdałowym/wodzie, banan, miód, wiśnie bez pestek mrożone
II: łosoś świeży, szpinak, ryż, pomidorki koktajlowe, papryka
III: ryż + warzywa na patelnię
IV: placuszki pancakes z płątków owsianych, jajka, mleka kokosowego z musem kokosowym

Dzień G:
I: płatki jaglane na mleku migdałowym, banan, krem ciasteczkowy, mus kokosowy
II: jajecznica na boczku z pomidorem, szczypiorkiem, chlebem
III: makaron spaghetti, mielone z udka kurczaka, sos
IV: koktajl z mleka migdałowego, truskawek świezych i banana

Dzień H:
I: płatki jaglane na mleku kokosowym, banan, krem ciasteczkowy
II: koktajl z kiwi jabłka i szpinaku
III: kurczak z patelni w sosie limonkowo-kokosowym, ryż, papryka
IV: 2 berlinki, rzodkiewka, chleb, ketchup, musztarda

Dzień I:
I: Bułka z szynką, rzodkiewką, sosem tatarskim + pekany
II: koktajl z kiwi, jabłka, szpinaku
III: ziemniaczki z piekarnika i jajka sadzone, ogórki curry,
IV: ryż i warzywa na patelnię

Jak ktoś dobrnął do końca to proszę o opinie.
Mnie się wydaje że za dużo smażonego, za mało może warzyw, za dużo owoców? Mieszczę się codziennie w kcal poza tymi dwoma dniami z tikka masala i w makro też.
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 10:05   #4566
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

slodka_jak_malinka -> ja bym urozmaiciła jadłospis o kasze, bo jednak są wartościowe i jest tyle rodzai, że się nie znudzą. No i można je jeść też na słodko. U Ciebie głównie ryż, ziemniaki i 'mąka'.
Poza tym można korzystać ze strączków, orzechów i różnych ziaren. Do koktajli warto dodać chociażby słonecznik, żeby witaminy miały się w czym rozpuścić.
Ale tak to piszę pod kątem swoich preferencji i obserwacji wielu jadłospisów od dietetyków. Nie każdy musi lubić.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:04   #4567
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I jajka sadzone z rzeżuchą, 2 kanapki z serem kozim i pomidorem
II chia z ananasem i malinami, garść nerkowców
III placuszki z cukini z sosem tzatziki, fasolka szparagowa
IV wafle ryżowe z bananem i masłem migdałowym
V zupa z zielonego groszku z pestkami dyni


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 20:52   #4568
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Dwie roślinne kiełbaski węgierskie, dwie kromki chleba - jedna z ziołowym serkiem śmietankowym, rzodkiewkami, ogórkiem i kiełkami rzodkiewki, druga z pastą z suszonych pomidorów, pomidorami, papryką, rzodkiewką i kiełkami
2. Banan, kupne smoothie owocowo-warzywne
3. Czerwone curry z piersią z kurczaka na mleczku kokosowym light, z papryką czerwoną, papryczką chilli, cebulą, czosnkiem, imbirem i pomidorkami koktajlowymi, ryż jaśminowy
4. Duży jogurt naturalny z borówkami, nasionami chia i mielonym siemieniem lnianym
5. 2 wafle ryżowe z pastą z tuńczyka (tuńczyk z puszki, jogurt grecki, pietruszka, kukurydza), papryką i oliwkami
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 19:46   #4569
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Owsianka na mleku z nasionami chia, bananem, borówkami i syropem klonowym.
2. Dwie kromki domowego chleba pełnoziarnistego z pastą z tuńczyka (tuńczyk, jogurt naturalny, pietruszka, kukurydza) i papryką czerwoną, później piętka z twarogiem i kawałek rolady z kurczaka z masłem pietruszkowym
3. Czerwone curry z piersią z kurczaka na mleczku kokosowym light, z papryką czerwoną, papryczką chilli, cebulą, czosnkiem, imbirem i pomidorkami koktajlowymi, ryż jaśminowy
4. Pieczone bataty w oliwie i przyprawach z keczupem, surówka z kapusty, cebuli czerwonej, pomidora i ogórka.

niedziela:
1. Dwie kiełbaski roślinne, dwie kromki domowego chleba pszennego z otrębami - jedna z serkiem śmietankowym, druga z pastą z suszonych pomidorów z pomidorem malinowym i kiełkami rzodkiewki
2. Kawałek domowej szarlotki, garść czerwonych winogron
3. Zrazy po nelsońsku - polędwiczki wieprzowe z suszonymi grzybami leśnymi, duszoną cebulą, pieczonymi ziemniakami, ogórki konserwowe
4. Talerz zupy jarzynowej
5. Sałatka z wędzonego kurczaka z porem, kukurydzą, ogórkiem konserwowym i jogurtem naturalnym, dwie kromki domowego chleba pszennego z otrębami

poniedziałek
1. Trzy kromki domowego chleba pszennego z otrębami z awokado, drobiową szynką, pomidorem malinowym i kiełkami rzodkiewki
2. Jogurt na mleku kokosowym, czerwone winogrona
3. Zrazy - polędwiczki wieprzowe, suszone grzyby leśne, duszona cebula, pieczone ziemniaki, sałatka szwedzka
4. Koktajl z banana, borówek, mleka, nasion chia i mielonego siemienia lnianego
5. Dwa jajka na szpinaku z czosnkiem i pomidorami

Edytowane przez Dracy
Czas edycji: 2020-05-04 o 21:03
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 22:46   #4570
Trynity2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 47
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cześć dziewczyny, po wielu próbach , trudach, dietach i efektach jojo w tym roku na lato postanowiłam zainwestować w dietę pudełkową. Ma być łatwiej niż zwykle i po prostu nie mam już siły do kolejnej diety. Wybrałam dietę 1500 kalorii czyli zdrowo i smacznie. Dużo ćwiczę z youtube czyli 4 x w tygodniu i jeszcze dodatkowo jak mi się zachce - zakwasy są. Po dwóch tygodniach 4 kilo
Rzeczywiście jest dużo łatwiej gdy jedzenie samo czeka na ciebie i masz pięć posiłków czyli praktycznie jem co 2 i pół godziny. Na obecną chwilę jestem w stanie wydać ostatnie pieniądze na dietę z pudełek bo widzę efekt, który przyszedł o wiele łatwiej niż zywkle Jedna moja rada przy diecie 1500 kalorii nie wolno niczego podjadać na boku!
Jeśli chcecie to wrzucę tu menu
__________________
Trynity2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:20   #4571
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocenę, czy to R czy U i przede wszystkim czy zdrowo

I:
Płatki gryczane lub jaglane (1/3 szklanki) gotowane na wodzie, kilka rodzynek, ok 100 g jogurtu naturalnego bez laktozy, owoc (najczęściej jabłko)

II:
Sałatka:
sałata, papryka, ogórek zielony, ogórek kiszony, pomidor, awokado, pestki dynii, pestki słonecznika, groszek, marchewka, cieciorka, ser mozzarella lub typu feta lub jajko (w zależności na co mam ochotę albo co jest w lodówce )

Trening godzinny - 40 minut kardio na orbitreku + brzuszki + rozciąganie
III:
ok 100 g jogurtu naturalnego lub twarogu bez laktozy z 2 łyżeczkami siemienia lnianego, po 3 sztuki każdego z suszonych owoców - daktyle, śliwki, morele, kilka migdałów, łyżeczka miodu.
Do tego smażona rybka i buraczki lub jajecznica lub 2-3 kromki chrupkiego pieczywa z szynką z indyka lub serem żółtym bez laktozy + owoc

__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 07:57   #4572
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Kolejny do oceny:

Wczoraj
I: Płatki gryczane na wodzie, 100g twarogu bez laktozy, kilka rodzynek, łyżeczka miodu
II: Sałatka: Sałata lodowa, 1/3 ogórka zielonego, 1/2 pomidora, 1/3 awokado, ogórek kiszony, 1/2 mozzarelli, garść słonecznika, garść pestek dynii, przyprawy, olej lniany, 1/3 papryki
III: jabłko
Orbitrek 40 minut + gimnastyka i rozciąganie
IV: jajecznica z 2 jajek i 1 białka, 2 plastry sera żółtego wędzonego bez laktozy, porządna porcja buraczków tartych, 1 chrupkie pieczywo. Miseczka dobroci: 100 g twarogu bez laktozy wymieszanego z odrobiną bezlaktozowego mleka, 2 łyżeczki siemienia lnianego mielonego, kilka daktyli suszonych, śliwek, moreli, podprażone płatki migdałowe, łyżeczka miodu,

Dzisiaj:
I: Płatki jaglane na wodzie z rodzynkami + 100 g jogurtu naturalnego bez laktozy + łyżeczka pasty słonecznikowej kakaowej + 1/2 jabłka
II: Sałatka: sałata lodowa, 1/3 papryki czerwonej, ogórek kiszony, 1/3 ogórka zielonego, 1/2 pomidora, 4-5 łyżek cieciorki, 2 jajka na twardo, garść słonecznika, garść pestek dynii, przyprawy, olej lniany.
Orbitrek 40 minut + gimnastyka + rozciąganie
III: Rybka w panierce (mintaj) + porządna porcja buraczków tartych + kilka suszonych owoców.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 10:14   #4573
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam wrażenie, że wątek umiera
Ale wkleję wczorajszy jadłospis:

I:
Owsianko/musli czyli 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyżki musli z garscią rodzynek gotowane na wodzie, do tego 3 duże łyżki jogurtu naturalnego, łyżeczka masła orzechowo-kakowego, pół banana

II:
2 jajka ugotowane na twardo na nie łyżeczka masełka, 2 łyżki surówki z buraków, ok 350 g warzywek na patelnię chińskich z 2 plastrami żółtego sera z czarnuszką, łyżka ketchupu

III:
3 kromki chrupkiego pieczywa z masłem i serkiem camembert bez laktozy, pomidor, 3 ogórki kiszone, ok 80 g jogurtu naturalnego wysokobiałkowego bez laktozy ze szuszonymi owocami czyli po kilka sztuk daktyli, moreli, śliwek, łyżeczka migdałów w płatkach, słonecznika i pestek dynii, na to łyżeczka miodu

Dzisiaj

I:
Płatki gryczane (1/3 szklanki) gotowane na wodzie z małą garścią rodzynek, 3 łyżki jogurtu naturalnego wysokobiałkowego bez laktozy, 1/2 awokado, łyżeczka miodu

II:
Sałatka:
Sporo mixu sałat, 1/2 pomidora, 1/3 ogórka zielonego, ogórek kiszony, 1/3 papryki czerwonej, 1/3 papryki żółtej, 1/2 mozzarelli, łyżka jagód goi, 3 łyżki mixu podprażonego na patelni czyli:płatki migdałowe, słonecznik, pestki dynii, 1/3 awokado

Orbitrek 40 minut + brzuszki + rozciąganie

III:
Ryba w panierce Frosta (mintaj, odsączam tłuszcz po usmażeniu w ręczniku papierowym), spora porcja buraczków tartych, miseczka dobroci z suszonymi owocami jak co wieczór.

W ciągu dnia zawsze dużo wody i ok 4 filiżanki słabej kawy z mlekiem bezlaktozowym
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 21:28   #4574
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I omlet z pomidorami, szpinakiem i kozim serem, połówka awokado
II domowa granola z mango i jogurtem kokosowym
III makaron soba z krewetkami i szparagi w cytrynowym sosie
IV 2 kanapki na domowym chlebie z sałatą, wędzonym łososiem i jajkiem na twardo oraz musztardą, miseczka czereśni


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 08:19   #4575
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Kolejny jadłospis, sama nie wiem czy to R czy U i zależałoby mi na tym aby ktoś to ocenił

I: 1/3 szklanki płatków (wymieszałam jaglane z gryczanymi) gotowane na wodzie, z rodzynkami, ok 100 g twarogu bez laktozy, łyżeczka miodu

II: Sałatka: mix sałat porządka porcja, 1/2 pomidora, 1/3 ogórka zielonego, ogórek kiszony, po 1/3 papryki żółtej i czerwonej, 1/2 awokado, 1/3 z kostki serka typu feta light, łyżka jagód goi, po niepełnej garści słonecznika i pestek dynii, przyprawy, olej lniany

trening, krótszy niż zwykle 0 30 minut orbitreka + brzuszki i rozciąganie

III: Gotowana fasolka szparagowa z łyżeczką masła, spora porcja tej fasolki, ok 4 łyżki buraczków tartych. Miseczka z suszonymi owocami tj. oj 100 g jogurtu naturalnego bez laktozy, łyżeczka siemienia lnianego, kilka daktyli, moreli, śliwek, fig, łyżeczka miodu i posypka z płatków migdałowych.

W ciągu dnia 2,5 l wody, kilka filiżanek kawy z mlekiem bez laktozy.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 12:16   #4576
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Kolejny jadłospis, sama nie wiem czy to R czy U i zależałoby mi na tym aby ktoś to ocenił
Ciężko jest to ocenić, nie mając informacji takich jak wiek, waga, wzrost czy też stopień aktywności fizycznej. Najlepiej jest, żebyś na podstawie tych czynników sama wyliczyła dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i oceniła, jak w stosunku do tych wyników wygląda Twój jadłospis.
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 12:52   #4577
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dracy Pokaż wiadomość
Ciężko jest to ocenić, nie mając informacji takich jak wiek, waga, wzrost czy też stopień aktywności fizycznej. Najlepiej jest, żebyś na podstawie tych czynników sama wyliczyła dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i oceniła, jak w stosunku do tych wyników wygląda Twój jadłospis.
według kalkulatora moje dzienne zapotrzebowanie to 2055 kcal. Mam 160 cm, waga 51 kg.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 13:59   #4578
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
według kalkulatora moje dzienne zapotrzebowanie to 2055 kcal. Mam 160 cm, waga 51 kg.
Na moje oko w tym jadłospisie nie ma 2000 kcal, więc odpowiedź masz jasną.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 18:22   #4579
kamakama89
Raczkowanie
 
Avatar kamakama89
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 151
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej, po raz kolejny podejmuje próbę redukcji masy ciała. Na początek napisze, że mam 30 lat , ważę 112kg, mam 168 cm wzrostu. Staram się jeść 4 posiłki dziennie. Mój dzisiejszy jadłospis:

1. Pieczony łosoś (130g), sałatka (szpinak, pomidor, Ogórek, rzodkiewka, papryka, natka pietruszki, łyżka oliwy z oliwek), kasza jęczmienna (50g)

2. Płatki owsiane (70g), odżywka białkowa (15g), mleko migdałowe (szklanka), banan (1szt), borówki (125g), orzechy włoskie (15g), wiórki kokosowe (1 łyżka), cynamon.

3. Zupa ogórkowa: piers kurczaka (160g), ogórki kiszone (125g), ziemniaki ( 100g), marchew (30g), cebula (30g), woda, przyprawy

4. Kasza jęczmienna 50g, warzywa na patelnię (225g), oliwa z oliwek (5g), keczup(1 łyżka)



Co myślicie?

Edytowane przez kamakama89
Czas edycji: 2020-06-16 o 18:29 Powód: Błąd
kamakama89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 19:23   #4580
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kamakama89 Pokaż wiadomość
Hej, po raz kolejny podejmuje próbę redukcji masy ciała. Na początek napisze, że mam 30 lat , ważę 112kg, mam 168 cm wzrostu. Staram się jeść 4 posiłki dziennie. Mój dzisiejszy jadłospis:

1. Pieczony łosoś (130g), sałatka (szpinak, pomidor, Ogórek, rzodkiewka, papryka, natka pietruszki, łyżka oliwy z oliwek), kasza jęczmienna (50g)

2. Płatki owsiane (70g), odżywka białkowa (15g), mleko migdałowe (szklanka), banan (1szt), borówki (125g), orzechy włoskie (15g), wiórki kokosowe (1 łyżka), cynamon.

3. Zupa ogórkowa: piers kurczaka (160g), ogórki kiszone (125g), ziemniaki ( 100g), marchew (30g), cebula (30g), woda, przyprawy

4. Kasza jęczmienna 50g, warzywa na patelnię (225g), oliwa z oliwek (5g), keczup(1 łyżka)



Co myślicie?
Dla mnie jest smacznie, to na pewno. I wartościowo. Ale nikt Ci nie powie czy na tym schudniesz, bo nie znamy Twojej aktywności. Musisz sobie obliczyć zapotrzebowanie i odjąć odpowiednią ilość kcal. Ćwiczysz już coś w ogóle? Jednak wagę masz teraz dość dużą i wiele osób albo nie ma siły, albo za bardzo obciąża stawy, więc nie jest to też takie oczywiste. Ważne, żeby sobie nie zrobić krzywdy
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 21:38   #4581
kamakama89
Raczkowanie
 
Avatar kamakama89
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 151
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wyliczalam sobię zapotrzebowanie kaloryczne i były różne wyniki. Staram się jeść teraz około 2000-2200 kalorii. Aktywność fizyczna to głównie spacery. Zamiany jakie wprowadziłam w moim odżywianiu to takie,że bardzo ograniczyłam pszenicę, żyto i produkty krowie, bo wyszło z badań że mam nietolerancję. Dodatkowo zaczęłam jeść więcej warzyw, roślin strączkowych, i jem mniej mięsa.
kamakama89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 10:21   #4582
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez kamakama89 Pokaż wiadomość
Wyliczalam sobię zapotrzebowanie kaloryczne i były różne wyniki. Staram się jeść teraz około 2000-2200 kalorii. Aktywność fizyczna to głównie spacery. Zamiany jakie wprowadziłam w moim odżywianiu to takie,że bardzo ograniczyłam pszenicę, żyto i produkty krowie, bo wyszło z badań że mam nietolerancję. Dodatkowo zaczęłam jeść więcej warzyw, roślin strączkowych, i jem mniej mięsa.
Kalorycznie powinno być ok, na pewno nie schodziłabym poniżej 2000 kcal Lepiej chudnąć wolniej, ale zdrowo i bez efektu jo-jo. Może jeszcze jakieś mądrzejsze ode mnie w tym temacie osoby się wypowiedzą
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 19:57   #4583
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I omlet z mąką kokosową, zmiksowane truskawki z jogurtem
II koktajl bananowo- kakaowy
III pieczony kalafior, sos z Tahini, rukola z pomidorami
IV pieczona ryba, młode ziemniaki z koperkiem, fasolka szparagowa z bułką tartą i masłem
V zupa krem z zielonego groszku, kromka chleba z awokado


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 10:48   #4584
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R/U

I. Płatk jaglane (1/3 szklanki) z garsią rodzynek, kilkoma daktylami, śliwkami suszonymi, morelami na szklance mleka ryżowo migdałowego bez cukru, plaster twarogu bez laktozy, 1/2 jabłka, łyżeczka miodu

II. Sałatk: sałata, pomidor, ogórek zielony, papryka żółta i czerwona, 1/3 kostki sera kanapkowego ala feta, warzywa w proporcjach 1/3 z całości - na to przyprawy i 2 łyżki oleju lnianego

trening - 40 minut orbitre + rozciąganie

III. Pomidor, ogórek, cebulka jogurtem, 3 kromki chrupkiego pieczywa z szynką z piersi kurczaka

W ciągu dnia kawa z mlekiem bez laktozy, dużo wody - ok. 2l, herbaty ziołowe, z pokrzywy itd.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-22, 18:12   #4585
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 199
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

A ja chcialam sie pochwalic, ze juz 3 rok jestem na roslinnej diecie


Dzisiaj owsianka + banan + borowka amerykanska
Obiad makaron z pesto (odkrylam przepyszne pesto Monini z oliwa z oliwek)
Smoothie z selera, kiwi
Pistacje
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 13:44   #4586
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocenę
R/U

I: Płatki jaglane (1/3 szklani) na mleku ryżowo migdałowym bez cukru z: 4 daktylami, 4 suszonymi sliwkami, garścią rodzynek, 2 suszonymi figami, 2 morelami suszonymi, 1/2 jabłka, łyżeczka miodu, klin twarogu bez laktozy

II: Sałatka (warzywa z całości w proporcji 1/3 z całości): sałata lodowa, ogórek zielony, pomidor, papryka żółta, papryka czerwona, ser ala feta, olej lniany, przyprawy

III: garść migdałów

Trening areobowy (wyjątkowo krótki bo brak czasu - 25 minut, ale 7 poty i tak były )

IV: Jajecznica z 2 jajek z plastrem sera żółtego wędzonego bez laktozy, 3 kromki chrupkiego pieczywa z szynką drobiową, kilka plasterków pomidora i kilka plasterków ogórka zielonego. Plaster twarogu bez laktozy z łyżeczką miodu.

W ciągu dnia duuużo wody, kawa z mlekiem bez laktozy, herbaty ziołowe, owocowe.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 08:36   #4587
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I moje R/U

I: Płatki jaglane 1/3 szklanki (na wodzie) z suszonymi owocami, kilka moreli, figi, rodzynki, śliwki, 100 g naturalnego jogurtu bez laktozy, łyżeczka miodu, 1/2 jabłka
II: Sałatka z mozzarellą (1/2 kuli): sałata lodowa, papryka czerwona, biała, ogórek zielony, pomidor, ogórek kiszony, morwa biała, słonecznik, dynia, olej lniany, przyprawy
III: garść migdałów
IV: 3 kromki chrupkiego pieczywa z szynką drobiową, posmarowane masłem, pomidor, jajecznica z 2 jajek z plastrem sera żółtego bez laktozy
2 litry wody, herbaty ziołowe, 4 filiżanki słabej kawy z mlekiem bez laktozy
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-01, 14:25   #4588
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I omlet z kakao i masłem migdałowym, jogurt kokosowy z truskawkami
II koktajl truskawkowy
III sałatka ze szparagami, pomidorami i 2 jajka w koszulce
IV domowe lody
V kanapki z pastą z nerkowców, sałatą i pomidorem, miseczka truskawek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 08:04   #4589
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R/U

I: 1/3 szklanki płatków jaglanych gotowanych na wodzie, 100 g jogurtu natualnego bez laktozy, łyżeczka miodu

II: Sok pomidorowy

III: Sałatka: sałata lodowa, ogórek zielony, awokado, papryka biała i czerwona, serek typu feta, pesti dynii, słonecznik, pomidor, olej lniany iprzyprawy

IV: Stek rybny (mintaj), fasolka szparagowa z masłem, całość na sałacie lodowej
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-08, 08:47   #4590
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
R/U

I: 1/3 szklanki płatków jaglanych gotowanych na wodzie, 100 g jogurtu natualnego bez laktozy, łyżeczka miodu

II: Sok pomidorowy

III: Sałatka: sałata lodowa, ogórek zielony, awokado, papryka biała i czerwona, serek typu feta, pesti dynii, słonecznik, pomidor, olej lniany iprzyprawy

IV: Stek rybny (mintaj), fasolka szparagowa z masłem, całość na sałacie lodowej



Jakieś 800 kalorii w sumie.
DRAMAT!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.