Męska biżuteria - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 20:07   #31
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Oj smiejecie sie, ale sznurek naprawdę sie nie raz przydaje, a go nie ma. Wy to macie torebki i możecie sobie nosić sznurek w niej, faceci nie noszą torebek . :PP
Ja czasem w takich celach używam smyczy takiej np do kluczy lub gumek do włosów
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:25   #32
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez maly_karaluszek Pokaż wiadomość
Ja czasem w takich celach używam smyczy takiej np do kluczy lub gumek do włosów
Smyczy nie posiadam tym bardziej gumek w portfelu odkąd mam żonę.

Kolor różowy? Fuuu... może mam jakąś różową koszulę w szafie, nawet nie wiem. Nie zdziwił bym się gdyby mi żona jakąś kupiła, ale na pewno nie założę. ;]
Widuję "Panów" raczej młodszych z obrączkami (3-5ma? ) na palcach, bransoletkami ze sznurków i koralikami na szyi, podobno są hetero ale jak dla mnie... "jeżeli facet nosi koraliki... to wiedz że coś się dzieje" hehe

Chociaż wciskanie propagandy w temacie "biżuteria dla mężczyzn" że to im w jakiś sposób potrzebne nie jest złym pomysłem ;] zawsze to jakiś rynek zbytu prawda? ;]

P.S.
Spotkałem się z takim stwierdzeniem, że jeżeli mężczyzna ma spinkę do krawatu to oznacza że mu ten krawat przeszkadza i ze źle się z nim czuje, więc nie wypada nosić spinek do krawatu. Może i jakaś prawda w tym jest, mało kiedy spotyka się zestawy spinek do mankietów razem z tymi do krawatów. Częściej już chyba widzę guziki i spinki.

O dokładnie, jeszcze jedna "biżuteria" guziki do koszuli
http://www.galante.pl/spinki-i-guzik...okingowej.html
Raczej do smokingu, więc rzadko noszone, ale zawsze coś nowego w temacie.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 22:17   #33
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Oj smiejecie sie, ale sznurek naprawdę sie nie raz przydaje, a go nie ma. Wy to macie torebki i możecie sobie nosić sznurek w niej, faceci nie noszą torebek . :PP
O nie - ja się nie śmieję z tej bransoletki - sama taką noszę ale jej "przeznaczenie" jest osobliwe, bo wydaje mi się, że facet, który założy jakąkolwiek bransoletkę, to raczej na łowy do lasu nie pójdzie
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:27   #34
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Męska biżuteria

E_W też się śmiałam jednynie z opisu - faceci lubią takie teksty Apropo łowów, gdy ja rybkę patroszyłam nad morzem, mój trzymał się najdalej jak tylko mógł Natomiast jak był ze mną przy porodzie drugiego synka - mimo iż się bronił, jak diabeł święconej wody - od tej pory jest dla mnie jeszcze bardziej męski, bo wiem, że mam w nim wszelkie wsparcie.

Apropo spinek - ostatnio kupił mój zestaw srebrnych i zostawił na wierzchrzu.... zrudziały Da się je czymś wyczyścić?
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:33   #35
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Srebro bardzo dobrze się czyści w ciepłej wodzie (ja wlewam wrzątek) z folia aluminiową i solą. Ile soli i aluminium? Wedle uznania foli tak na dno pojemnika, a soli nie żałuj.

P.S.
Zapytam znajomego dzisiaj czy mu się ta bransoletka podoba, a należy do takich co po lesie łażą.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:40   #36
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Męska biżuteria

Kageki dziękuję - dziś mu wyczyszczę, bo wrzucił je do szuflady i wziął inne (które też pewnie "załatwi" ).
Co do bransoletki, to panowie, którzy faktycznie łażą po lasach, to nie będą aż tak zainteresowani. Bardziej Ci co by chcieli i dużo o takich wyprawach gadają, a wolny czas bynajmniej aktywnie nie spędzają. Za to będą się mogli pochwalić przed kumplami, że w razie wyprawy, są przygotowani na wszelkie przeciwności losu (p.s. znam dwóch takich panów - mam ich w rodzinie )
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 09:35   #37
czarne slonca
Raczkowanie
 
Avatar czarne slonca
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 65
Dot.: Męska biżuteria

a co powiecie na oferte topman? męski odpowiednik żeńskiego topshopu, przyznam że samej zdarza mi się kupować męskie bransoletki zwłaszcza z wyprzedaży


http://www.topman.com/webapp/wcs/sto...=1&pageSize=20
czarne slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 12:35   #38
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Męska biżuteria

Mam znajomego,ktory co jakis czas u mnie zamawia bizuterie (dla siebie,nie dziewczyny!). Raz poprosil abym mu kolczyk-aniolka na wisiorek przerobila ,ostatnio zamowil sobie korale z mokaitu,drewna i ceramiki. Takie krotkie,przy szyi. Moj maz patrzy na to z obrzydzeniem Usmialam sie jak czytalam Wasze wypowiedzi na temat rozowej koszuli. Wyobrazilam sobie mine mojego mezczyzny gdybym mu taka koszule kupila Co lepsze ,nawet spinek do mankietow nie nosi bo preferuje TYLKO koszule z krotkimi rekawami
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 13:40   #39
natk_a
Raczkowanie
 
Avatar natk_a
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 363
Dot.: Męska biżuteria

Jeśli chodzi o męską biżuterię to przede wszystkim, jak dla mnie, musi być elegancka, minimalistyczna i dobrze zrobiona a nie jakieś nie wiadomo co z 'kawałkiem rzemyka'. Ja polecam markę Lotus (wklejam parę przykładów), ceny nie są zbyt niskie ale skoro facet i tak nosi minimum ozdób to warto zainwestować w coś lepszego I przede wszystkim zegarki, uwielbiam męskie zegarki, na szczęście TŻ też
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image_func.php.jpg (14,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image_func.php2.jpg (13,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumbImage.php.jpg (9,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (14,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (16,1 KB, 8 załadowań)
__________________

vivere senza rimipianti
natk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:05   #40
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: Męska biżuteria

Ta bransoleta wyglada idealnie - myślę, że mój też byłby chętny na tego typu prezent
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 15:05   #41
Mitz
Raczkowanie
 
Avatar Mitz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez Calluna_Vulgaris Pokaż wiadomość
Moze i w naszym kregu kulturowym w ostatnich latach przyjelo sie, ze mezczyzni rzadko nosza bizuterie, tym niemniej jednak u ludow pierwotnych Panowie bywali bardziej wystrojeni, niz Panie.
Właśnie! Zresztą chyba nie tylko u ludów pierwotnych, ale też w Europie jeszcze w XVII i XVIII wieku panowie nieźle się stroili, przynajmniej w wyższych sferach (peruki i puder!).

Szkoda, że dzisiejsze normy tak ograniczają mężczyzn. Szczerze im współczuję i uważam to za formę dyskryminacji. Serio Wyobraźcie sobie faceta, który ma zamiłowanie do kolorów, dobry gust, lubi niebanalne ubrania i dodatki - są tacy, znam osobiście. I co - albo muszą się ograniczać, albo zaraz przypina się im łatkę. I do tego w sklepach głównie szare, bure i czarne im proponują. Kobietom wolno duuużo więcej w tym temacie.
Mitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 17:42   #42
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Męska biżuteria

Właśnie sobie pomyślałam jak ciężko mają faceci w lecie. Bo kobieta to założy spódnicę lub jakieś rybaczki i może nawet bluzkę bez rękawków. A facet nie pójdzie do pracy w biurze czy w banku w krótkich spodenkach i w koszuli bez rękawków, a może czasem będzie musiał jeszcze pod krawatem iść...

Dzisiaj na przystanku widziałam coś dziwnego. Piszę coś, bo dużo rzeczy przemawia za tym, że raczej stuprocentowy chłop to nie był. Co do ubioru- pominę, ogólnie nie lubię facetów w spodniach rurkach i różowych t-shirtach, ale teraz taka dziwna moda. Ale jak szedł to machał tyłkiem jak kobieta i miał wzdłuż ciała opuszczoną rękę, której dłoń była odgięta jak u kobiet czasami się widzi. Gdzie biżuteria? Otóż ten ktoś miał na szyi łańcuszek z charmsami! Nie jednym, tylko co kilka ogniwek jeden charms. Masakra
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:01   #43
Mitz
Raczkowanie
 
Avatar Mitz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Męska biżuteria

Może jednak to nie było "coś", tylko "ktoś". Może ktoś, kto ma stereotypy w głębokim poważaniu?
Ale zgadzam się, że "pańciowato" odgięta dłoń razi - u bab tak samo jak u chłopów

Co do wyrobów dla panów, to kiedyś zrobiłam bransoletkę dla znajomego ze sznurówek (białej, błękitnej i czerwonej) - szkoda, że zdjęcia nie mam... Fajne to było, proste i kolorowe, taki unisex w sumie.
Mitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:13   #44
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Kurcze... po dzisiejszej bransoletce strasznie zachciało mi się zrobić jakąś dla siebie, ale nie wypada... Ogulnie to troche mnie drażni że kazdemu dookoła robie coś ładnego a oni tego nie doceniają ;] i ja dluzej spendzam czasu na gapieniu sie na te rzeczy niż obdarowane osoby. ;] Zrobił bym sobie coś dla siebie ale nie mam pomysłu co (poza srebrnym piórem, można kupić stalówki wraz z "plastikiem" i wystarczy dorobić oprawkę, ale przy dzisiejszych cenach srebra na razie pomysł sobie czeka... ).

Powiem wam ze mam dylemat, hehe

Btw, wbrew pozorom w garniturze, nawet z kamizelką nie jest wcale tak gorąco w lecie, może tylko troszeczkę cieplej niż w spodenkach i koszulce.
Garnitur fajny ciuch w lecie nie za gorąco a w zimie ciepło.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:57   #45
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Męska biżuteria

Taaa, ja się napatrzę na takich naszych wykładowców w garniakach pod krawatem, jak prowadzą wykład na auli, której jedna ściana to wielkie okno (na dodatek nic się nie otwiera), zero klimatyzacji i ponad 40 stopni w środku

Kageki, ile razy pokazuję coś mojej mamie, to słyszę: może być. I to kobieta, która, według wszelkich zamierzeń ewolucyjnych, powinna być sroczką i wszystko, co błyszczy, powinno się podobać. I nie mówię tu tylko o swoich plecionkach, ale także o wrappach w galeriach artystycznych itd.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 17:13   #46
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Bez klimy w 40 stopniach to i nago się będziesz pocić. Może jakieś syntetyczne materiały? W wełnianych nie jest tak strasznie, serio.

Myślę, że jak sie zacznie samemu produkować takie rzeczy to całkiem inaczej sie patrzy puźniej na prace swoje czy innych. Patrzy sie na coś i docenia sie prace od strony technicznej, sam mam tak że zaraz w głowie mi się kotłuje jak coś takiego zrobić i podziwiam prace pod tym kątem. Hum... faktycznie, mało patrze na wzgledy estetyczne, tylko na pomysł i technikę. Laikowi pokażesz coś skomplikowanego i powie "meh". ;] (A ja patrze, "kurde jak to zrobić?! Świetna praca." )

P.S.
Moja mama zawsze się zachwyca i mówi, "o to dla mamusi?" xD

P.S.2
Ostatnio zastanawiam się nad jakimiś alternatywami typu earcuffs czy nawet coś w tym stylu ale trochę inne. To akurat nie będzie dla mężczyzn, ale może rok dalej i przerabiać styl innych kolczyków?
Hum... mam w sumie "pomysła" ale jednak go nie sprzedam
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 06:12   #47
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Męska biżuteria

Odnośnie męskiej biżuterii, to już chyba pisałam o tym gościu z USA co miał z nami wykłady. I chodzi mi o to, czy ktoś w Polsce widział takie kamienie wpinane w krawat? Nie spinki do krawatu (spinkę miał swoją drogą), ale właśnie miał taki pojedynczy, mały (niecały 1cm średnicy) kamyk w krawacie. Albo był on od razu wszyty, albo takie kupuje się u jubilera (ze względów praktycznych raczej obstawiam to drugie). Ma to w ogóle jakąś nazwę i czy ktoś się z czymś takim spotkał?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 09:44   #48
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Tie tacks, tie pins, stick pins. I inne jeszcze rzeczy można "domontować" do krawatu niżej przykłady.

http://www.tie-a-tie.net/accessories.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Tie_pin

http://home.hiwaay.net/~jimes/necktie/tietack.html

U nas faktycznie tego nie widziałem.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 15:35   #49
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Męska biżuteria

Ja się z tym spotkałam pierwszy raz Wydaje mi się, że to jest odpowiednia nisza na polskim rynku, w sam raz do zajęcia
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 16:41   #50
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

I kto to będzie kupować? Oczywiście kobiety na prezenty swoim mężczyznom. Nisza bardzo fajna, ja jeszcze jedna nisze wymyśliłem, ale to taka ekstremalna bardziej.
Ale mi tez podsunełaś pomysł, akurat nie miałem co zrobić z jednym szmaragdem który pasuje mi do spinek. Nie chciałem z niego robić spinki do krawatu, a takie coś może się uda zrobić.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 17:45   #51
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Męska biżuteria

Czekam na efekty w Twoim wątku
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 10:37   #52
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Czekam na efekty w Twoim wątku
Znalazłem już zapięcia ale tylko stalowe i chyba złote też były, na upartego chyba wybiorę stalowe, a wpinka będzie srebrna.

Zrobiłem sobie wczoraj obrączkę w tęsknocie za wcześniejszą praca która musiałem oddać.
Tylko się zastanawiam czy nie jest zbyt kobieca jednak?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 84313_SDC13035_122_111lo.jpg (69,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 84314_SDC13038_122_181lo.jpg (88,3 KB, 17 załadowań)
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 10:04   #53
heurek
Wtajemniczenie
 
Avatar heurek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 648
Dot.: Męska biżuteria

Czy ZBYT kobieca, to nie wiem, ale chętnie bym nosiła
__________________
Biżuteria mojego pomysłu
Inne różności

Fikcja to prawda ukryta w jądrze kłamstwa, a prawdę tę można wyrazić bardzo prosto- magia istnieje



heurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 12:22   #54
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Męska biżuteria

A co powiecie na to? Sutasz dla panów
http://www.groszki.pl/groszki/1,8023...Kate_Kate.html
btw. obrączka bardzo fajna
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:01   #55
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez E_W Pokaż wiadomość
A co powiecie na to? Sutasz dla panów
http://www.groszki.pl/groszki/1,8023...Kate_Kate.html
btw. obrączka bardzo fajna
Z nieba mi spadłaś !!! Przypomniałaś mi o dzisiejszym Dniu Ojca . A biżuteria cudna .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 23:02   #56
sceptyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Męska biżuteria

Męska biżuteria to w dzisiejszych czasach pojęcie mylące.
W pierwszych skojarzeniach myślimy o pierścieniach, naszyjnikach czy innych typowo kobiecych ozdobach.
Pojawiają się przez to propozycje "męskie" - uproszczone i pseudotechniczne w wyrazie, generalnie jednak dyktowane damską wrażliwoscią.
Stąd teksty - "sama bym założyła" czy "kupię mu" - bo sam sobie nie kupi.
Nawet nie spojrzy...
Męska biżuteria w dzisiejszych czasach to przedmiot praktyczny, użyteczny i ozdobiony w sposób wyjatkowy, a nie błyszczące i "bezproduktywne" z męskiego punktu widzenia dyndadełko...

Edytowane przez sceptyk
Czas edycji: 2011-06-23 o 23:05
sceptyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:06   #57
Mitz
Raczkowanie
 
Avatar Mitz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez sceptyk Pokaż wiadomość
Męska biżuteria to w dzisiejszych czasach pojęcie mylące.
W pierwszych skojarzeniach myślimy o pierścieniach, naszyjnikach czy innych typowo kobiecych ozdobach.
Pojawiają się przez to propozycje "męskie" - uproszczone i pseudotechniczne w wyrazie, generalnie jednak dyktowane damską wrażliwoscią.
Stąd teksty - "sama bym założyła" czy "kupię mu" - bo sam sobie nie kupi.
Nawet nie spojrzy...
Męska biżuteria w dzisiejszych czasach to przedmiot praktyczny, użyteczny i ozdobiony w sposób wyjatkowy, a nie błyszczące i "bezproduktywne" z męskiego punktu widzenia dyndadełko...
Zastanawiam się, czym właściwie jest "damska wrażliwość" oraz "męski punkt widzenia". Czy wszystkie kobiety mają podobną wrażliwość, a mężczyźni zbliżony punkt widzenia?
Mitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 22:21   #58
sceptyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 39
Dot.: Męska biżuteria

Cytat:
Napisane przez Mitz Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czym właściwie jest "damska wrażliwość" oraz "męski punkt widzenia". Czy wszystkie kobiety mają podobną wrażliwość, a mężczyźni zbliżony punkt widzenia?
Nie mam pojęcia, kącika w tygodniku na ten temat prowadzić nie zamierzam
Faktem jest, że mężczyzn chętnych do noszenia typowej biżuterii (pierścieni, naszyjników, bransolet itp) jest niewielu, więc rynek jest płytki. Reszta facetów to w większości po prostu gadżeciarze - to jest ich "biżuteria". Czasem tylko jakiś łańcuszek z prostym wisiorkiem (łysych z łańcuchami po kilogramie wyłączmy z dyskusji).
Kombinowanie i nadawanie damskim wzorom cech męskich przy pomocy "po męsku" prostych form czy np. materiałów hightech to strata czasu.
Tak uważam, jestem facetem, lubię bizuterię ale jej nigdy nie założę

Edytowane przez sceptyk
Czas edycji: 2011-06-27 o 22:23
sceptyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 14:58   #59
Mitz
Raczkowanie
 
Avatar Mitz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 47
Dot.: Męska biżuteria

Zgadzam się z Tobą, że większość mężczyzn nie nosi biżu, a więc rynek jest płytki. Z drugiej strony, skoro jacyś faceci jednak noszą, to pewna nisza mimo wszystko istnieje. Nie wszystko musi być dla mas.

Na marginesie - lepiej niż rubryki w tygodnikach, tematem podziału na kobiece/męskie i stereotypami z tym związanymi zajmują się socjologia, gender studies i pewnie inne nauki

A wracając do biżuterii - przyszedł mi do głowy przykład Johnnego Deppa jako mężczyzny fajnie noszącego biżuterię, i to w całkiem sporych ilościach (po kilka naszyjników, bransoletek i pierścienie też). Wcale nie mówię, że wszyscy tak powinni. Ale że można.
Mitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 23:20   #60
M_a_l_g_o_r_z_a_t_a
Małgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
robimy bransoletkę dla chłopaka

czy któraś z Was wie jak się zabrać za zrobienie takiej bransoletki? http://meskabizuteria.pl/bransoletki...40%2c2398.html
niby nie wygląda na skomplikowaną ale jak zrobić takie węzły żeby można było regulować jej długość? macie jakieś pomysły??
M_a_l_g_o_r_z_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-06 10:35:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.