Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9 - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-22, 13:28   #5041
kulinarnaeu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
To Ci nie wystarczy, niestety. Samo liczenie i myślenie, że tego śluzu nie ma to jeszcze nic nie znaczy. To zależy jak się Twój organizm zachowuje w każdym cyklu.
Nikt Ci nie wywróży czy brak takiego śluzu to oznaka dni niepłodnych.
Niesłusznie się uspokoiłaś.

czyli pozostaje mi jeszcze trochę przeczekać i zrobić test
kulinarnaeu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 13:30   #5042
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez kulinarnaeu Pokaż wiadomość
czyli pozostaje mi jeszcze trochę przeczekać i zrobić test
no tak wychodzi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 13:53   #5043
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem czemu naskakujesz na dziewczynę, która Ci wyjaśnia różnicę w nazewnictwie. Mając dwoje dzieci to sama powinnaś udzielać tu porad i sama powinnaś wiedzieć, kiedy można zajść w ciążę.
Idąc za Twoim wyjaśnieniem, to ciężarna kobieta powinna brać tabletki, żeby w kolejne ciąże nie zachodzić.
Mój lekarz wyjaśnił mi na pierwszej wizycie, jakich krwawień mogę się w ciąży spodziewać i wytłumaczył od razu, że nie będą to miesiączki.
Fakt, sama wiedziałam to i tamto przed ciążą z anatomii i fizjologii , ale dużo nauczyłam się podczas ciąży i wizyt u lekarza.
Ok moze dziewczyna naskakuje ale przeczytalam dyskusje od poczarku i to pffe zaczela od agresywnwgo tonu.
Tak wiec moim zdaniem obie panie sie zagalopowaly.
Panna Mati dzieki za to wyjasnienie krwawienia. Tzn. Konkretnie jak sie to nazywa.
Osobiscie bylam tym jieszczesnyn przypadkiem ktory mial krwiaka wiec od razu gdy pojawilo sie krwawienie polecialam do szpitala.
Nie mniej dla mnie ani krwiaka ani plamienia implantacyjnego nie da sie pomylic z miesiaczka. Krwiak pekl i doslownie mnie xiurkiem zalalo i lecialo i lecialo ( no okres az tak nie leci) a z koleim implantacja to zaledwie slad wielkosci paznokcia na wkladce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ




Edytowane przez Magiusa
Czas edycji: 2014-01-22 o 13:55
Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 13:59   #5044
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ok moze dziewczyna naskakuje ale przeczytalam dyskusje od poczarku i to pffe zaczela od agresywnwgo tonu.
Tak wiec moim zdaniem obie panie sie zagalopowaly.
Panna Mati dzieki za to wyjasnienie krwawienia. Tzn. Konkretnie jak sie to nazywa.
Osobiscie bylam tym jieszczesnyn przypadkiem ktory mial krwiaka wiec od razu gdy pojawilo sie krwawienie polecialam do szpitala.
Nie mniej dla mnie ani krwiaka ani plamienia implantacyjnego nie da sie pomylic z miesiaczka. Krwiak pekl i doslownie mnie xiurkiem zalalo i lecialo i lecialo ( no okres az tak nie leci) a z koleim implantacja to zaledwie slad wielkosci paznokcia na wkladce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No i właśnie ja też nie rozumiem, jak to pomylić z miesiączką? Ale, ok. Nie czepiam się.
A co do tonu, to raczej łopatologiczny jak agresywny.
Jak ktoś zapewnia, że ma głupoty badaniami potwierdzone, to ciśnienie może podskoczyć. Myślę, że przypadek cyklu miesiączkowego w ciąży, byłby nam tu szeroko znany z książek czy innych źródeł.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 14:20   #5045
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
No i właśnie ja też nie rozumiem, jak to pomylić z miesiączką? Ale, ok. Nie czepiam się.
A co do tonu, to raczej łopatologiczny jak agresywny.
Jak ktoś zapewnia, że ma głupoty badaniami potwierdzone, to ciśnienie może podskoczyć. Myślę, że przypadek cyklu miesiączkowego w ciąży, byłby nam tu szeroko znany z książek czy innych źródeł.
Tak z innej beczki, czy masz jakies powiazanie zawodowe z kier.medycznymi?
Pytam bo dysponujesz ogromna i profesjonalna wiedza. Oczywiscie ze czesci sie czlowiek dowiaduje na wlasnym przykladzie a czesci z ksiazek ale twoja wiedza jest tak duza ze raczej o pewna pasje tematem sie ociera a nie po prostu o zwykle przerobienie w szkole biologii.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 14:24   #5046
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Tak z innej beczki, czy masz jakies powiazanie zawodowe z kier.medycznymi?
Pytam bo dysponujesz ogromna i profesjonalna wiedza. Oczywiscie ze czesci sie czlowiek dowiaduje na wlasnym przykladzie a czesci z ksiazek ale twoja wiedza jest tak duza ze raczej o pewna pasje tematem sie ociera a nie po prostu o zwykle przerobienie w szkole biologii.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Skończyłam jeden kierunek medyczny kilka lat temu, teraz studiuję drugi. Ale ja nie mam dużej wiedzy, trochę liznęłam tylko układów rozrodczych na anatomii i fizjologii. Bo układy na pierwszym roku wszystkie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 16:43   #5047
green_eyes20
Raczkowanie
 
Avatar green_eyes20
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 75
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Czyli jak zawsze zdania podzielone :P Ja nadal uważam, że nie można mieć miesiączki podczas ciąży, więc jeżeli jakaś kobieta twierdzi, że miała miesiączkę, to chyba błędnie to po prostu nazywa? Bo tak to za każdym razem dostając okres leciałybyśmy po test, bo a nóż widelec jednak to ciążą

Panna_Mati mogłabyś mniej więcej napisać jak rozpoznać te krwawienia? "Plamienie implantacyjne, plamienie spowodowane zmianami hormonalnymi ( wczesne krwawienie ciążowe), krwawienie podczas zajścia w ciążę przy tabletkach, krwawienie podkosmówkowe czy doczesnowe." Tak pi razy oko wystarczy Szczególnie to "krwawienie podczas zajścia w ciążę przy tabletkach", żebym i ja nie popadła w obłęd i nie zaczęła normalnego krwawienia z odstawienia mylić z krwawieniem podczas ciąży
__________________
Nie mamy pojęcia jak wielki jest ciężar,
którego nie dźwigamy.
green_eyes20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 17:07   #5048
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez green_eyes20 Pokaż wiadomość
Czyli jak zawsze zdania podzielone :P Ja nadal uważam, że nie można mieć miesiączki podczas ciąży, więc jeżeli jakaś kobieta twierdzi, że miała miesiączkę, to chyba błędnie to po prostu nazywa? Bo tak to za każdym razem dostając okres leciałybyśmy po test, bo a nóż widelec jednak to ciążą

Panna_Mati mogłabyś mniej więcej napisać jak rozpoznać te krwawienia? "Plamienie implantacyjne, plamienie spowodowane zmianami hormonalnymi ( wczesne krwawienie ciążowe), krwawienie podczas zajścia w ciążę przy tabletkach, krwawienie podkosmówkowe czy doczesnowe." Tak pi razy oko wystarczy Szczególnie to "krwawienie podczas zajścia w ciążę przy tabletkach", żebym i ja nie popadła w obłęd i nie zaczęła normalnego krwawienia z odstawienia mylić z krwawieniem podczas ciąży
Różnią się ilością krwi, kolorem krwi, konsystencją. Co innego też, jak kobieta wie, że jest w ciąży. Wtedy reaguje na każde takie krwawienie, a jak nie wie to nawet nie zwraca uwagi ( że coś jest tym razem inaczej) i bierze za miesiączkę.
Jak przychodzi miesiączka z dużym opóźnieniem, a były sytuacje sprzyjające zajściu w ciążę to i tak powinno się iść do lekarza. Bo nie ma pewności, czy to jest miesiączka. Plamienie to chyba da się odróżnić od normalnego okresu na oko.
A np. podkosmówkowe to powinien być skrzep krwi i potem krwawienie. Często nie da się ustalić przyczyny nawet, lekarz tylko obserwuje czy z ciążą wszystko dobrze.
Ja nie twierdzę, że każda kobieta z łatwością rozpozna co i kiedy nastąpiło, ale jak był ryzykowny stosunek, to najlepiej wykluczyć ciążę testem czy betą. A tak, to spóźnia się miesiączka, przychodzi jakieś tam krwawienie ( no to już nie ma podejrzeń, a tygodnie ciąży lecą). Jakieś sygnały jednak organizm daje - brak miesiączki w terminie, krwawienie inne niż zwykle, inny śluz przed tym krwawieniem, mdłości i wiele innych.
A przy tabletkach odpowiednio branych tez nie ma co panikować. Jak się łyka co drugą, opóźnia tabletki, a potem znów łyka to organizm nawet w ciąży ma prawo zgłupieć.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 17:17   #5049
green_eyes20
Raczkowanie
 
Avatar green_eyes20
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 75
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Bo aż się zmartwiłam trochę Dostałam po prostu w ostatnich 3 dniach tygodnia odstawienia i poprzedzone było brązowym plamienie. Wytrysku w środku nie było, więc chyba nie ma się czym stresować, boleści jajników (tak wiem, idę do lekarza :p) i podbrzusza przed krwawieniem były dlatego nie reagowałam
__________________
Nie mamy pojęcia jak wielki jest ciężar,
którego nie dźwigamy.
green_eyes20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 17:22   #5050
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Cytat:
Napisane przez green_eyes20 Pokaż wiadomość
Bo aż się zmartwiłam trochę Dostałam po prostu w ostatnich 3 dniach tygodnia odstawienia i poprzedzone było brązowym plamienie. Wytrysku w środku nie było, więc chyba nie ma się czym stresować, boleści jajników (tak wiem, idę do lekarza :p) i podbrzusza przed krwawieniem były dlatego nie reagowałam
Przy tabletkach wpaść to też nie jest tak łatwo, jak się myśli. Przecież ulotka przewiduje pominięcie, jest wytłumaczone co i kiedy zrobić. Jak się ktoś nie zastosuje tylko sobie łyka jak się przypomni, a potem wielkie zdziwienie: brałam tabletki, miałam krwawienie, a jestem w ciąży.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 17:24   #5051
green_eyes20
Raczkowanie
 
Avatar green_eyes20
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 75
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Akurat ja pilnuje tego, biorę codziennie, regularnie, może ze 2 razy zdarzyło mi się z opóźnieniem 2/3 h, ale do 12 dopuszczalne, taaakże
__________________
Nie mamy pojęcia jak wielki jest ciężar,
którego nie dźwigamy.
green_eyes20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-23, 09:30   #5052
stokrotka800
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Czy blada kreska oznacza ciaze ?

Hej dziewczyny!! Robilam rano test i wyszly 2 kreski. Tylko ze jedna blada ale na pierwszy rzut oka widoczna. Z obliczen bylabym w 7 tygodniu, gdyz okres spoznia mi sie 3tygodnie. Mozliwe aby byla blada w 7 tygodniu ciazy? Wydaje mi sie ze powinna byc juz w tym tyg mocno czerwona.
stokrotka800 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 09:49   #5053
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: Czy blada kreska oznacza ciaze ?

Ja robiłam test w 6 tygodniu. Kreskę ledwo było widać a mój syn ma już 6 lat Na opakowniu jest napisane, że każda kreska się liczy.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:15   #5054
selena08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czy blada kreska oznacza ciaze ?

Ja tez robiłam w 5 i 6 i 7 i była blada... U mnie akurat zle wrozyla bo straciłam to dzidzi, ale znam mnoooostwo dziewczyn gdzie bylo jjakk u Ciebie i mają swoje skarby przy sobie.
Zrób moze badanie krwi wtedy sie uspokoisz albo do lekarza na wizytę bo to juz czas na pierwsza i głową do góry bo bedzie dobrze
selena08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:16   #5055
qwertyuiopasdfghjk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

Witam dziewczyny
W grudniu kochałam się z moim facetem, stosunek przerywany. Wyszedł na czas, no ale same wiecie, że z tym preejakulatem to nie ma nic pewnego. Był to z 13 na 14 dnia mojego cyklu, a skoro moje cykle zwykle trwają 26dni to mogła być to owulacja. (chociaz ostatnio są coraz mniej regularne, ostatni trwał 29dni) Spanikowana więc poszłam po tabletki awaryjne i zażyłam ją, ale dopiero około 60 godzin po stosunku. Niby się wyrobiłam.
Krwawienie dostałam niemal terminowo - 1 dzień przed spodziewaną data miesiączki, wiec cykl skrócił mi się do 25 dni i tym samym owulacja powinna być 11 bądź 12 dnia tamtego cyklu, w którym odbył się stosunek, czyli 2 dni przed nim. Co prawda krwawienie było inne niż zwykle, ale po escapelle podobno okres może się zmienić - trwał 6 dni, pierwsze 4 były normalnym obfitym krwawieniem, a 2 ostatnie już raczej plamieniem. (normalnie trwa 5, 4 pierwsze krwawienie, ostatni też raczej takie plamienie).
Teraz mam 9 dni do kolejnego okresu i zaczynam świrować. Sledze mój śluz w tym cyklu i to właśnie przez to. Przez 2 pierwsze dni po miesiączce był biały, mętny, nierozciągliwy, potem stał się jeszcze bardziej wodnisty na jakieś 2-3dni, następnie przez jeden dzień faktycznie wygladał jak ten porównywany do kurzego białka, a potem dwa dni miałam bardzo wodnisty sluź, który dosłownie z dwa razy ze mnie wypłynął. Teraz śluz jest białawy, mętny, nierozciągliwy, czasem odrobinę wodnisty innym razem raczej taki sliski, gęsty. I podobno taki tez występuje w ciąży, przypominam, że współżyłam niecały miesiąc temu.
Jak myślicie, czy to krwawienie mogło nie być okresem tylko skutkiem ubocznym escapelle? Czy mogę być w ciąży czy raczej nie? Co myślicie o tym śluzie? :/
qwertyuiopasdfghjk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:19   #5056
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Czy blada kreska oznacza ciaze ?

Dlaczego zakładasz kolejny wątek? Możesz w jednym pisać. Skoro wyszła blada kreska to najlepiej sprawdzić betę czy ładnie przyrasta i idź do lekarza.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:37   #5057
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: jajeczkowanie a ciąża

Nie rozumiem, czemu porzadnie sie nie zabezpieczycie, skoro tak panikujesz. Jak wzielas tabletke na czas, dostalas krwawienie to moim zdaniem nie jestes w ciazy. Na podstawie śluzu to mozesz sobie ciaze wrozyc. Robilas test chociaz ?

Wysłane z mojego LG-E455 przy użyciu Tapatalka
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 10:41   #5058
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: Czy blada kreska oznacza ciaze ?

ciąża
hiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 12:13   #5059
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.9

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=740191

Zapraszam do nowego wątku, ten zamykam
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 13:13:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.