HBO GO - seriale, filmy i programy godne polecenia - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Szeroko pojęta kultura, sztuka, teatr, film, literatura, bieżące wydarzenia z życia politycznego itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-15, 19:45   #91
thegirlnextdoor
Raczkowanie

Dot.: HBO GO - seriale, filmy i programy godne polecenia

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Ja też już obejrzałam. Na prawdę mocny. Podoba mi się, że pokazują fakty i bohaterów o których się nie mówi, a którzy odegrali w całej tej tragedii ważna rolę. Po pierwszym odcinku poczytałam sobie o tym trochę i myślałam, że już dużo wiem. Do czasu aż obejrzałam 2 odcinek. Tam pojawiły się nowe ciekawostki, które jak się bardziej poszuka to też okazuje się, że nie są fikcją tylko rzeczywiści coś takiego miało miejsce.
Klaudia, dziękuję To i ja jutro obejrzę i dam Wam znać jak wrażenia

Mnie właśnie przeraża to, w jaki sposób to wszystko się odbyło - i masa nieświadomych niczego ludzi tak na tym ucierpiała...
thegirlnextdoor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 20:20   #92
Klaudia_24
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość

Mnie właśnie przeraża to, w jaki sposób to wszystko się odbyło - i masa nieświadomych niczego ludzi tak na tym ucierpiała...

Ta nieświadomość jest najgorsza ....Ja byłam przerażona jak się okazało, że w oddalonej miejscowości o 400 km wykryli znacznie przeważający poziom promieniowania, a ludzie z najbliższego otoczenia elektrowni nie zostali ewakuowani.

Ja po tym filmie pierwszy raz wystraszyłam się smogu. Do tej pory tak podchodziłam do tego raczej lekceważąco, z myślą a co mi może to zrobić.
Klaudia_24 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 22:39   #93
Doli
Zakorzenienie

Jedyne co mi się nie podoba w serialu Czarnobyl, to fakt, że gadają po angielsku. W ogóle to nie pasuje i psuje klimat. Nie wiem czemu nie wzięli ruskich aktorów? :/
Tak to wszystko co się wydarzyło w tych dwóch odcinkach pokrywa się praktycznie w stu procentach z moja wiedza o Czarnobylu. Do tego klimat, muzyka, jak dla mnie tam wszystko gra. Serial rewelacja.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Doli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 10:40   #94
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez thegirlnextdoor Pokaż wiadomość

ja chyba na razie najbardziej przezyłam scene z pierwszego odcinka, jak pielęgniarki gołymi rękoma nosiły skażone ubrania strażaków do piwnicy.

To mi chyba najbardziej uświadomiło, jak wielka była skala niewiedzy i niedoinformowania. Oraz jak wielkie poświęcenie ludzi, którzy próbowali ratować innych- bo one już widziały popazenia na swoich ciałach. Musiały kojarzyć fakty, ale mimo to, pracowały dalej.

Bo w takim miejscu, służby medyczne i milicja, straż powinny mieć przeszkolenie i sprzęt oraz wiedzę, co i jak robić w razie skażenia.
A tam.... nic.

Inna sprawa, ze faktycznie przed Czarnobylem, nie było podobnej katastrofy na Ziemi.

I naukowcy Legasow i Ulana, którzy jako chyba jedyni dokładnie wiedzą z czym maja doczynienia, a jednak tam jadą. Wiedząc że umra od tego w męczarniach.

sklerotnik funkcjonalny

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-05-24 o 08:40
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 21:23   #95
awgusta
Та еще штучка ^^

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja chyba na razie najbardziej przezyłam scene z pierwszego odcinka, jak pielęgniarki gołymi rękoma nosiły skażone ubrania strażaków do piwnicy.

I naukowcy Boris i Ulana, którzy jako chyba jedyni dokładnie wiedzą z czym maja doczynienia, a jednak tam jadą. Wiedząc że umra od tego w męczarniach.
Z tymi ubraniami,niestety,mogło byc tak,ze po prostu nie było żadnego zabezpieczenia na ręce. Czas gonił,ubrania trzeba było szybko usunąć,więc po prosto z narażeniem życia te heroiczne pielęgniarki nosiły je gołą ręką. Napewno wiedziały co robią. Cały szpital przecież przepełniony był ludzmi z likwidacji pożaru.
Nigdy nie zrozumiem,dlaczego nie było ubrań zabezpieczajacych dla personelu i strażaków w razie W.
Na elektrownie kasa była,na całą resztę już mieli wywalone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-05-16, 21:28   #96
Zimowa Zawierucha
Zadomowienie

Również polecam "Czarnobyl". 2 odcinki minęły w mgnieniu oka

Stary 2019-05-16, 22:06   #97
Klaudia_24
Rozeznanie

Cytat:

To mi chyba najbardziej uświadomiło, jak wielka była skala niewiedzy i niedoinformowania. Oraz jak wielkie poświęcenie ludzi, którzy próbowali ratować innych- bo one już widziały popazenia na swoich ciałach. Musiały kojarzyć fakty, ale mimo to, pracowały dalej.

Bo w takim miejscu, służby medyczne i milicja, straż powinny mieć przeszkolenie i sprzęt oraz wiedzę, co i jak robić w razie skażenia.
A tam.... nic.

Inna sprawa, ze faktycznie przed Czarnobylem, nie było podobnej katastrofy na Ziemi.

I naukowcy Boris i Ulana, którzy jako chyba jedyni dokładnie wiedzą z czym maja doczynienia, a jednak tam jadą. Wiedząc że umra od tego w męczarniach.

Ja tych naukowców podziwiam, trzeba być na prawdę bohaterem by na coś takiego się zdecydować. Ja to byłam w szoku jak Legasow powiedział do tego przedstawiciela władzy, że będą żyć jeszcze maksymalnie 5 lat. Wtedy chyba dopiero ten polityk uświadomił sobie co tak na prawdę się dzieję i jak poważna jest ta sytuacja.

A co do tych ubrań to myślę, że było tak jak awgusta napisała.
Stary 2019-05-17, 08:42   #98
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Ja tych naukowców podziwiam, trzeba być na prawdę bohaterem by na coś takiego się zdecydować. Ja to byłam w szoku jak Legasow powiedział do tego przedstawiciela władzy, że będą żyć jeszcze maksymalnie 5 lat. Wtedy chyba dopiero ten polityk uświadomił sobie co tak na prawdę się dzieję i jak poważna jest ta sytuacja.

mnie najbardziej przeraził i zmroziło to oświadczenie Borisa (na wieść, ze nie ma ochotników, by wejśc do piwnicy reaktora by odkręcić wodę) :" musicie tam iść, to jest coś co musi byc zrobione, juz nie raz w historii bohaterowie naszego kraju musieli ponieść ofiarę w imię ojczyzny"

ja się w sumie nie dziwię,ze Legasov odebrał sobie życie. On jeden w pełni zdawał sobie sprawę co się faktycznie stało i jakie kroki nie zostały podjęte, by ochronić choć częśc ludności

Przejechane na rowerze w 2019: 1 095
km

2017 rok --> 2 383 km
2018 rok-->3 014 km
LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 09:31   #99
cava
Zakorzenienie

Cytat:

Mnie sie bardzo podoba jak jest prowadzona postać, tego polityka- nie pamiętam nazwiska.
Bardzo dramatyczny bohater, i doskonale oddaje potwornosc życia i pracy w tamtym systemie.
On nie jest głupi jak ktoś go w filmie okreslił. On po prostu moze działac tylko w okreslonej skali, zachowując "wieronosć" Gorbaczowowi i systemowi.
Bo tam krótka piłka była- strał w łeb albo zsyłka na Sybir.
A on opłokami, miedzy wierszami, bardzo szybko gromadzi kluczowe informacje na temat na którym sie kompletnie nie zna, doskonale je weryfikuje i wyłuskuje najwazniesze, i wbrew pierwszym pozorom, błyskawicznie się uczy i robi co może i to tak, zeby nie stracic twarzy, nie zrobić fałszywego kroku i nie zostać w wyniku tego zastąpionym jakims innym politykiem, który być moze byłby faktycznie głupszy i by zignorował fakty byle się wykazać.

tam wysoko, nie było ludzi głupich. Głupcy pojechali na Sybir zanim dotarli na sam szczyt polityki. Oni musieli być bezwzględni, bystrzy, sprytni i świetnie umieć się poruszać w warunkach tamtego ustroju.
Bardzo interesująca postać.

sklerotnik funkcjonalny

Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-05-17 o 09:32
Stary 2019-05-17, 09:36   #100
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Mnie sie bardzo podoba jak jest prowadzona postać, tego polityka- nie pamiętam nazwiska.
Bardzo dramatyczny bohater, i doskonale oddaje potwornosc życia i pracy w tamtym systemie.
On nie jest głupi jak ktoś go w filmie okreslił. On po prostu moze działac tylko w okreslonej skali, zachowując "wieronosć" Gorbaczowowi i systemowi.
Bo tam krótka piłka była- strał w łeb albo zsyłka na Sybir.
A on opłokami, miedzy wierszami, bardzo szybko gromadzi kluczowe informacje na temat na którym sie kompletnie nie zna, doskonale je weryfikuje i wyłuskuje najwazniesze, i wbrew pierwszym pozorom, błyskawicznie się uczy i robi co może i to tak, zeby nie stracic twarzy, nie zrobić fałszywego kroku i nie zostać w wyniku tego zastąpionym jakims innym politykiem, który być moze byłby faktycznie głupszy i by zignorował fakty byle się wykazać.

tam wysoko, nie było ludzi głupich. Głupcy pojechali na Sybir zanim dotarli na sam szczyt polityki. Oni musieli być bezwzględni, bystrzy, sprytni i świetnie umieć się poruszać w warunkach tamtego ustroju.
Bardzo interesująca postać.
podejrzewam, ze myślisz o tej samej postaci co ja, granej przez Stellana Skarsgarda- dla mnie to najbardziej niedoceniany aktor w branży filmowej. Nie wiem, czemu tak mało ma ról pierwszoplanowych. Zreszta on jest tak utalentowany, ze przyćmiewa rolami aktorów pierwszoplanowych

km

2017 rok --> 2 383 km
2018 rok-->3 014 km
LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
Stary 2019-05-17, 10:50   #101
Klaudia_24
Rozeznanie

Na mnie tez on zrobił wrażenie. Świetnie gra no i właśnie nie wydaje się głupi. A scena przed wysłaniem tych 3 pracowników, w sumie na śmierć. Mocna. Szczególnie gdy powiedział, ze nie tylko oni coś tracą bo on także. Wtedy już świadomy, ze dużo mu nie zostało przestal się bać tak władzy i zaczął na reszcie podejmować rozsądne decyzje.
Stary 2019-05-17, 13:00   #102
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Do poczytania:
https://www.facebook.com/WeglowySzow...type=3&theater

Nieco inny punkt widzenia na serial, cześć zarzutów oczywiście przesadzonych. Natomiast rzeczywiście warto pamiętać, że "Czarnobyl" to jednak serial dramatyczny, a nie dokument i prawda miesza się tam z fikcją.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-05-17 o 13:03
Ellen_Ripley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 13:08   #103
Liszja
Przyczajenie

Podobno na HBO Go wlatuje Doom Patrol, wiec jak ktos nie ogladał a lubi superhero to pozycja obowiazkowa
Liszja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 13:25   #104
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Liszja Pokaż wiadomość
Podobno na HBO Go wlatuje Doom Patrol, wiec jak ktos nie ogladał a lubi superhero to pozycja obowiazkowa
Zainteresowana.
Stary 2019-05-18, 06:55   #105
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Do poczytania:
https://www.facebook.com/WeglowySzow...type=3&theater

Nieco inny punkt widzenia na serial, cześć zarzutów oczywiście przesadzonych. Natomiast rzeczywiście warto pamiętać, że "Czarnobyl" to jednak serial dramatyczny, a nie dokument i prawda miesza się tam z fikcją.
No ma zarzuty słuszne, ale tylko w opcji ze ktoś by traktował ten film jak dokument.
Ale to dokument nie jest, a moim zdaniem prawda o ludziach jaka się z tego serialu wyłania, o ich dramatach, jest pokazana bardzo dobrze.

Ja na kolejny odcinek czekam z chyba większa nie ierpliwoscia niż na GoT.

sklerotnik funkcjonalny

Liz Williams
Stary 2019-05-18, 09:32   #106
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Zimowa Zawierucha Pokaż wiadomość
Również polecam "Czarnobyl". 2 odcinki minęły w mgnieniu oka
O tak, wczoraj widziałam pierwszy, nie mogę się doczekać aż sobie odpalę drugi szkoda, że kolejny dopiero za kilka dni

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 09:54   #107
Doli
Zakorzenienie

Cytat:
No ma zarzuty słuszne, ale tylko w opcji ze ktoś by traktował ten film jak dokument.

Ale to dokument nie jest, a moim zdaniem prawda o ludziach jaka się z tego serialu wyłania, o ich dramatach, jest pokazana bardzo dobrze.

Ja na kolejny odcinek czekam z chyba większa nie ierpliwoscia niż na GoT.
A czemu słuszne?
Z tego co wiem faktycznie płetwonurkowie otworzyli te zawory. I oni myśleli, że wybuch zabije pół Europy.
A że byłoby trochę inaczej, to inna sprawa. Ale nadal, serial pokazuje ich decyzje i poglądy w tamtych czasach, a nie to co my wiemy teraz.
Z helikopterem racja, ale mi to nie przeszkadza. Dobrze nakręcona scena. Trochę więcej dramaturgii nie zaszkodzi.

Stary 2019-05-18, 10:21   #108
Klaudia_24
Rozeznanie

Zarzuty słuszne, chociaż nie wpływają na szczęście jakoś znacznie na cały przekaz. Czasem dobrze jest coś bardziej dramatycznie przedstawić, by bardziej odtworzyć tragedię. W czasach gdy wybuch ten reaktor, wszyscy byli w szoku i w sumie nawet naukowcy nie wiedzieli co to oznacza. Wiec teraz w filmie takie sceny jak ta z samolotem czy groźba zniszczenia polowy Europy chociaż w małym stopniu wywołuje w widzach strach, jaki wtedy ogarnął Europę. Mnie najbardziej poruszają zawsze sceny z tymi ludzmi, którzy tam pracowali. Wykazali się niezwykłą odwagą. Bo raczej każdy z nich był świadomy, że ryzykuje własne życie dla dobra ogółu.
Stary 2019-05-18, 10:27   #109
ModnePazurki
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
O tak, wczoraj widziałam pierwszy, nie mogę się doczekać aż sobie odpalę drugi szkoda, że kolejny dopiero za kilka dni
Chyba też się skuszę na ten serial, bo mi co chwila migają reklamy, no i wygląda bardzo interesująco.

Na razie kończę Lucyfera, no i czekam na finał Gry o Tron!
ModnePazurki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 01:27   #110
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Zarzuty słuszne, chociaż nie wpływają na szczęście jakoś znacznie na cały przekaz. Czasem dobrze jest coś bardziej dramatycznie przedstawić, by bardziej odtworzyć tragedię. W czasach gdy wybuch ten reaktor, wszyscy byli w szoku i w sumie nawet naukowcy nie wiedzieli co to oznacza. Wiec teraz w filmie takie sceny jak ta z samolotem czy groźba zniszczenia polowy Europy chociaż w małym stopniu wywołuje w widzach strach, jaki wtedy ogarnął Europę. Mnie najbardziej poruszają zawsze sceny z tymi ludzmi, którzy tam pracowali. Wykazali się niezwykłą odwagą. Bo raczej każdy z nich był świadomy, że ryzykuje własne życie dla dobra ogółu.
Dobrze napisane.
Stary 2019-05-19, 18:59   #111
thegirlnextdoor
Raczkowanie

Ja też już po drugim odcinku.

Jestem pozytywnie zaskoczona wyborem aktora Skarskgarda (chociaż zajęło mi chwilę zanim przestałam kojarzyć go podczas oglądania tylko z kapitanem z Piratów z Karaibów... )
Uwielbiam tego aktora i to jak na razie moja ulubiona i wg mnie najlepiej zagrana postać aktualnie w serialu.

Wciąż utrzymana jakość jak z pierwszego odcinka

I zgadzam się z Klaudią co do generalnych odczuć co do wyboru scen i pokazania sytuacji.
Stary 2019-05-20, 08:26   #112
cava
Zakorzenienie

Skończyłam oglądanie pierwszego sezonu serialu kryminalnego "Epitafia".
Ja nie wiem czy ja go polecam.

Fakt faktem, ze dawno nic mnie tak nie doprowadziło na skraj udaruPrzeklinałam , gadałam, wściekałam się, miałam ochote rzucić lapkiem o scianę, osłabiał mnie, ale jest w nim jakaś magia, że nie dałam rady rzucić w cholere i nie obejrzeć do końca.
Moze to Włoska magia, bo główny bohater policjant/detektyw Renzo, po prostu jest koncertowym idiota i mentalnym włoskim gówniarzem, który dosłownie wykrzykuje przełozonemu że"to niesprawiedliwe bo to jego sparwa"- po tym jak psychopata przez jego nieudolnosc zabił już z 15 policjantów.
Psychopata zabija w trakcie 13 tu odcinków, jakieś 40 osób jak nie wiecej, w pewnym momencie straciłam już rachubę po prostu, a dzielny Renzo w tym czasie, praktykuje włoskie zycie: gotuje makaron z ojcem, pije wino, romansuje slodko, pęta się bez celu i doznaje załamań nerwowych, próbuje popełnić samobójstwo bo ukochana chce wyjechać - bo psychopata dybie na jej zycie, wiec daleko gdzies byłaby bezpieczna, ale nie Renzo ją koffa i nie moze bez niej żyć wiec ona nie moze wyjechać + jego koledzy policjanci sa jak jeden, ostanimi niemotami i debilami, itd., itp.
Ale przestać oglądać się tego nie da po prostu.
od razu zaczęłam sezon drugi. Obejrzałam pół pierwszego odcinka i serial... trzyma klasę i chyba ilość ofiar kolejnego psychopaty też.

Chyba serio dostanę udaru od nerwów, zanim obejrzę kolejne 13 odcinków z tym włoski kretynem jako policjantem.

sklerotnik funkcjonalny

Liz Williams
Stary 2019-05-23, 11:28   #113
cava
Zakorzenienie

Helou!
Jak tam 3cie odcinek Czarnobyla?
Widziałyście już?

Mnie wątek górników zmiótł z fotela.

sklerotnik funkcjonalny

Liz Williams
Stary 2019-05-23, 11:56   #114
thegirlnextdoor
Raczkowanie

Cytat:
Helou!
Widziałyście już?

Cava, ja widziałam. I też byłam pod wrażeniem tego wątku (aktor grający ich szefa świetnie wszedł w rolę)

Oklaski też za charakteryzację inżynierów, którzy dogorywali w szpitalu (to był dla mnie naprawdę mocny wątek, zwłaszcza ten z ciężarną partnerką)
Stary 2019-05-23, 16:39   #115
Klaudia_24
Rozeznanie

Cytat:
Helou!
Widziałyście już?

Ja też już oglądałam. Dalej mega mocny.

Fragment z górnikami świetny. Pokazali ich jako taką całkiem inną "grupę społeczną" na tle reszty społeczeństwa. Przez co tak fajnie się z nimi kontrastują. Szczególnie z tą głupotą władzy...np. w postaci Ministra górnictwa.

Mnie szokuje trochę postać żony tego strażaka. W strasznej sytuacji się znalazła. Z jednej strony ma ostatnią szanse pobyć z ukochanym, pomóc mu chociaż duchowo w cierpieniu, a z drugiej strony naraża siebie i dziecko. Taka walka serca z rozumem....która będzie miała pewnie straszne konsekwencje.
Stary 2019-05-23, 16:50   #116
Doli
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też już oglądałam. Dalej mega mocny.

Fragment z górnikami świetny. Pokazali ich jako taką całkiem inną "grupę społeczną" na tle reszty społeczeństwa. Przez co tak fajnie się z nimi kontrastują. Szczególnie z tą głupotą władzy...np. w postaci Ministra górnictwa.

Mnie szokuje trochę postać żony tego strażaka. W strasznej sytuacji się znalazła. Z jednej strony ma ostatnią szanse pobyć z ukochanym, pomóc mu chociaż duchowo w cierpieniu, a z drugiej strony naraża siebie i dziecko. Taka walka serca z rozumem....która będzie miała pewnie straszne konsekwencje.
Wydaje mi się, że ona nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa.

Odcinek wymia. Ten serial trzyma niesamowity poziom.

Stary 2019-05-23, 17:13   #117
Klaudia_24
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Doli Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że ona nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa.

Odcinek wymia. Ten serial trzyma niesamowity poziom.

Pewnie właśnie nie zdawała sobie sprawy. Tylko widząc tych facetów w tak fatalnym stanie i do tego widząc pielęgniarki wkoło w maskach, raczej powinna być bardziej świadoma.
Stary 2019-05-23, 19:42   #118
cava
Zakorzenienie

Cytat:
Pewnie właśnie nie zdawała sobie sprawy. Tylko widząc tych facetów w tak fatalnym stanie i do tego widząc pielęgniarki wkoło w maskach, raczej powinna być bardziej świadoma.
Ja myślę, ze ona sobie nie zdawała sprawy z konsekwencji. Bo niby skąd by miała mieć taka wiedzę, to chyba jakaś prosta dziewczynina z ruskiego zadupia.
Bardzo wstrząsający wątek, taki okropny.
Tyle ze one tam chyba wszystkie takie są.

sklerotnik funkcjonalny

Liz Williams
Stary 2019-05-23, 19:46   #119
Klaudia_24
Rozeznanie

W sumie możliwe. Łatwo teraz oceniać, a wtedy jeszcze na Ukrainie/ Rosji to raczej wiedza mieszkańców była znikoma. Mnie przeraża ten wątek bo nie wytrzymałam i poczytałam sobie o nich w Internecie i tak źle to się skończyło. Dobrze, że powstał taki serial, chyba żadnego innego reportażu tak chętnie by się nie oglądało i z żadnego nie dowiedziało się tak dużo.
Stary 2019-05-23, 20:15   #120
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Dla mnie najbardziej poruszyła ostatnia scena zalewania trumien betonem...

km

2017 rok --> 2 383 km
2018 rok-->3 014 km
LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości