świadkowanie na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-03, 17:54   #1
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49

świadkowanie na weselu


Witajcie forumowicze
Piszę do Was w sprawie propozycji złozonej przez znajomych.


Bliski kolega mojego Tż ( z którym w chwili obecnej nie ma jakiegoś ogromnego kontaktu ) poprosił Go o świadkowanie na weselu. Dziwi nas to, ponieważ jako single mieli ze soba mega kontakt, jednak od jakiegoś czasu ten kolega z wybranką serca otaczaja się innym towarzystwem, drogi trochę się rozeszły, spotykamy się tak max 1 na miesiąc. Ale mniejsza z tym, pewnie przez sentyment do siebie.



Nie uśmiecha sie to ani mojemu TŻ ani mi. Po pierwsze mój TŻ nie jest osobą jakoś mega rozrywkową, nie widzi siebie w roli zabawiania gości. W ogóle on nie wie jak ma się zachowywać w roli swiadka i ile obowiazków to niesie w dzisiejszych czasach. Najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na to, aby uczestniczyć na goraco w przygotowaniu do ślubu. Lubimy jako para wesela, fajnie się bawimy, ale lubmy być z boku raczej.
Inna sprawa, to to, że TŻ bedzie ze mną, a świadkowa to singielka, która będzie sama, bo jak to przyszła Panna Młoda powiedziała " nikt nie będzie jej zawracał d...y , tylko zajmie się świadkowaniem ". Problem w tym, że mój TŻ bedzie ze mną ( czyli cytując bedzie mial " zawracacza d...py ) i nie ma zamiaru iść na wesele w roli świadka i działać na dyktando pary młodej, a mnie odstawić na bok. Nie wiemy w ogóle czego Oni wymagają od świadka. W naszych oczach wyglada to tak, że w Kościele stoi ze świadkową za parą młodą, podpisuje akta, ewentualnie jedzie na salę z parą, odbiera koperty, a na weselu to jakaś pomoc ( typu zaniesienie do auta prezentów ) , ale niezaangażowanie przez całe wesele.
Ja, jako kobieta nie chcę takiej sytuacji, ze mój TŻ, jako świadek ma być w jakikolwiek sposób zobowiązany wobec świadkowej, bo skoro ona bedzie sama, to mój tż , jako świadek miałby ją zabawiać, niech sobie radzi jakoś. Nie życzę, własciwie po rozmowie wspólnej obydwoje nie życzymy sobie słodzenia wódki przez świadków, zadnego gorzko, gorzko i innych buractw. A na marginesie wiem i mój tż to wie, że świadkowa zawsze miała na niego " chrapkę ''

Ogólnie TŻ chce jak najszybciej porozmawiać po kumpelsku z Panem Młodym, jak On to widzi itd. czego wymagaja itd.

Teraz pytanie, czy wypada mojemu TŻ w to ingerować i wypada pytać o obowiazki na 7 miesięcy przed ślubem ? i czy wypada tak wprost powiedzieć, czego jako mój partner sobie nie życzy ?

Zaznaczam, że niczego nie wymuszam. Sam stwierdził, że na niektóre rzeczy nigdy w zyciu nie wyrazi zgody. Nie chce też, abym czuła się tam jak " piate koło u wozu " . I jeszcze pytanie, czy wypada mu, po pierwotnej zgodzie w razie czego odmówić ? ( wstępnie się zgodził, bez przemyslenia na urodzinach w luźnej rozmowie.
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:16   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Witajcie forumowicze
Piszę do Was w sprawie propozycji złozonej przez znajomych.


Bliski kolega mojego Tż ( z którym w chwili obecnej nie ma jakiegoś ogromnego kontaktu ) poprosił Go o świadkowanie na weselu. Dziwi nas to, ponieważ jako single mieli ze soba mega kontakt, jednak od jakiegoś czasu ten kolega z wybranką serca otaczaja się innym towarzystwem, drogi trochę się rozeszły, spotykamy się tak max 1 na miesiąc. Ale mniejsza z tym, pewnie przez sentyment do siebie.



Nie uśmiecha sie to ani mojemu TŻ ani mi. Po pierwsze mój TŻ nie jest osobą jakoś mega rozrywkową, nie widzi siebie w roli zabawiania gości. W ogóle on nie wie jak ma się zachowywać w roli swiadka i ile obowiazków to niesie w dzisiejszych czasach. Najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na to, aby uczestniczyć na goraco w przygotowaniu do ślubu. Lubimy jako para wesela, fajnie się bawimy, ale lubmy być z boku raczej.
Inna sprawa, to to, że TŻ bedzie ze mną, a świadkowa to singielka, która będzie sama, bo jak to przyszła Panna Młoda powiedziała " nikt nie będzie jej zawracał d...y , tylko zajmie się świadkowaniem ". Problem w tym, że mój TŻ bedzie ze mną ( czyli cytując bedzie mial " zawracacza d...py ) i nie ma zamiaru iść na wesele w roli świadka i działać na dyktando pary młodej, a mnie odstawić na bok. Nie wiemy w ogóle czego Oni wymagają od świadka. W naszych oczach wyglada to tak, że w Kościele stoi ze świadkową za parą młodą, podpisuje akta, ewentualnie jedzie na salę z parą, odbiera koperty, a na weselu to jakaś pomoc ( typu zaniesienie do auta prezentów ) , ale niezaangażowanie przez całe wesele.
Ja, jako kobieta nie chcę takiej sytuacji, ze mój TŻ, jako świadek ma być w jakikolwiek sposób zobowiązany wobec świadkowej, bo skoro ona bedzie sama, to mój tż , jako świadek miałby ją zabawiać, niech sobie radzi jakoś. Nie życzę, własciwie po rozmowie wspólnej obydwoje nie życzymy sobie słodzenia wódki przez świadków, zadnego gorzko, gorzko i innych buractw. A na marginesie wiem i mój tż to wie, że świadkowa zawsze miała na niego " chrapkę ''

Ogólnie TŻ chce jak najszybciej porozmawiać po kumpelsku z Panem Młodym, jak On to widzi itd. czego wymagaja itd.

Teraz pytanie, czy wypada mojemu TŻ w to ingerować i wypada pytać o obowiazki na 7 miesięcy przed ślubem ? i czy wypada tak wprost powiedzieć, czego jako mój partner sobie nie życzy ?

Zaznaczam, że niczego nie wymuszam. Sam stwierdził, że na niektóre rzeczy nigdy w zyciu nie wyrazi zgody. Nie chce też, abym czuła się tam jak " piate koło u wozu " . I jeszcze pytanie, czy wypada mu, po pierwotnej zgodzie w razie czego odmówić ? ( wstępnie się zgodził, bez przemyslenia na urodzinach w luźnej rozmowie.
chyba logiczne, że im szybciej się ustali pewne kwestie, tym lepiej. jak będzie coś, co facetowi nie będzie odpowiadać w obowiązkach to zwyczajnie powinien im o tym powiedzieć, żeby mieli czas wybrać innego świadka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:16   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Witajcie forumowicze
Piszę do Was w sprawie propozycji złozonej przez znajomych.


Bliski kolega mojego Tż ( z którym w chwili obecnej nie ma jakiegoś ogromnego kontaktu ) poprosił Go o świadkowanie na weselu. Dziwi nas to, ponieważ jako single mieli ze soba mega kontakt, jednak od jakiegoś czasu ten kolega z wybranką serca otaczaja się innym towarzystwem, drogi trochę się rozeszły, spotykamy się tak max 1 na miesiąc. Ale mniejsza z tym, pewnie przez sentyment do siebie.



Nie uśmiecha sie to ani mojemu TŻ ani mi. Po pierwsze mój TŻ nie jest osobą jakoś mega rozrywkową, nie widzi siebie w roli zabawiania gości. W ogóle on nie wie jak ma się zachowywać w roli swiadka i ile obowiazków to niesie w dzisiejszych czasach. Najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na to, aby uczestniczyć na goraco w przygotowaniu do ślubu. Lubimy jako para wesela, fajnie się bawimy, ale lubmy być z boku raczej.
Inna sprawa, to to, że TŻ bedzie ze mną, a świadkowa to singielka, która będzie sama, bo jak to przyszła Panna Młoda powiedziała " nikt nie będzie jej zawracał d...y , tylko zajmie się świadkowaniem ". Problem w tym, że mój TŻ bedzie ze mną ( czyli cytując bedzie mial " zawracacza d...py ) i nie ma zamiaru iść na wesele w roli świadka i działać na dyktando pary młodej, a mnie odstawić na bok. Nie wiemy w ogóle czego Oni wymagają od świadka. W naszych oczach wyglada to tak, że w Kościele stoi ze świadkową za parą młodą, podpisuje akta, ewentualnie jedzie na salę z parą, odbiera koperty, a na weselu to jakaś pomoc ( typu zaniesienie do auta prezentów ) , ale niezaangażowanie przez całe wesele.
Ja, jako kobieta nie chcę takiej sytuacji, ze mój TŻ, jako świadek ma być w jakikolwiek sposób zobowiązany wobec świadkowej, bo skoro ona bedzie sama, to mój tż , jako świadek miałby ją zabawiać, niech sobie radzi jakoś. Nie życzę, własciwie po rozmowie wspólnej obydwoje nie życzymy sobie słodzenia wódki przez świadków, zadnego gorzko, gorzko i innych buractw. A na marginesie wiem i mój tż to wie, że świadkowa zawsze miała na niego " chrapkę ''

Ogólnie TŻ chce jak najszybciej porozmawiać po kumpelsku z Panem Młodym, jak On to widzi itd. czego wymagaja itd.

Teraz pytanie, czy wypada mojemu TŻ w to ingerować i wypada pytać o obowiazki na 7 miesięcy przed ślubem ? i czy wypada tak wprost powiedzieć, czego jako mój partner sobie nie życzy ?

Zaznaczam, że niczego nie wymuszam. Sam stwierdził, że na niektóre rzeczy nigdy w zyciu nie wyrazi zgody. Nie chce też, abym czuła się tam jak " piate koło u wozu " . I jeszcze pytanie, czy wypada mu, po pierwotnej zgodzie w razie czego odmówić ? ( wstępnie się zgodził, bez przemyslenia na urodzinach w luźnej rozmowie.
Jak ja byłam świadkiem, to tylko podpisywalam papiery. Świadek miał to samo-nie polewal wódki, ani nie miał żadnych obowiązków. Bawił się ze swoja dziewczyna cala noc.

Niech twój tz zapyta parę młoda, jak oni widza to swiadkowanie i jakie maja oczekiwania wobec tego.

A twój tz w ogóle chce być świadkiem? Nie ma żadnego obowiazku, a tym bardziej nic w stylu "nie wypada odmówić". Tu się rozchodzi o brak komunikacji miedzy twoim chłopakiem a Państwem Młodym. Niech on się zapyta co i jak, jeżeli coś mi nie pasuje, niech od razu mówi Mlodym, przed slubem, ze przychodzi ze swoja dziewczyna i z nią się będzie bawić.

A zabawy w stylu "gorzko-gorzko" świadek ze swiadkowa? Nie wiem skąd bierzesz takie info.. Nic takiego nie ma miejsca. To chyba jakieś twoje urojenia co do tego, co MOŻE się zdarzyć. Wydaje mi się, ze masz lekka paranoję i za bardzo przeżywasz co może się zdarzyć na tym weselu.

Ogólnie wszyscy jesteście dorośli i nikt was do niczego nie może zmusic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:27   #4
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: świadkowanie na weselu

Dla mnie to naturalne, że przed wyrażeniem zgody ustala się zakres obowiązków. Co jeśli pan młody i świadek mają zupełnie inne zdanie na ten temat, ma się to okazać przed samym ślubem?

Co do rezygnacji, to wydaje mi się że lepiej poprosić o czas do namysłu, niż potem rezygnować i zmuszać pana młodego do ponownego szukania świadka.

W ogóle dziwny post, nie lepiej o to wszystko zapytać pary młodej, jak oni to widzą, że świadek będzie z partnerką, a świadkowa nie, albo czego konkretnie od świadka oczekują, zbierania kopert czy czegoś jeszcze? Ustalenie czegoś takiego między dorosłymi ludźmi, który w miarę dobrze się znają, nie powinno być trudne.
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 18:54   #5
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: świadkowanie na weselu

Czy chce być ? Hmmm jeśli ma to polegać na daniu podpisów w kościele,podróż do kościoła i podstawowe obowiązki to tak, ale jak mają jakieś dziwne oczekiwania to najzwyczajniej nie. Na pewno obydwoje nie chcemy,aby jako świadek był w jakikolwiek sposób zobowiązany do towarzyszenia swiadkowej. Na pewno nie chce pełnić rolę wodzireja imprezy lub żyć tym weselem nie wiadomo jak bardzo. Ponadto mój też chce bawic się przede wszystkim ze mną i być moim partnerem itd. / to akurat jego słowa. Druga sprawa, to był moment,że ci znajomi nas totalnie olali, trzymaja bardziej z innymi ludźmi,a jak przyszło do wesela ,to mój tz się wielce nadaje, bo zaradny ,odpowiedzialny
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:16   #6
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: świadkowanie na weselu

Dla mnie to jakiś kosmos w zakresie tych rzekomych obowiązków świadków. Świadkowie na moim ślubie nie musieli robić nic oprócz podpisania dokumentów. Nie prosiliśmy ich o pomoc w organizacji wesela, o żadnym zabawianiu gości nie było mowy, "gorzko gorzko" świadków to chyba jakaś urban legend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:16   #7
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Czy chce być ? Hmmm jeśli ma to polegać na daniu podpisów w kościele,podróż do kościoła i podstawowe obowiązki to tak, ale jak mają jakieś dziwne oczekiwania to najzwyczajniej nie. Na pewno obydwoje nie chcemy,aby jako świadek był w jakikolwiek sposób zobowiązany do towarzyszenia swiadkowej. Na pewno nie chce pełnić rolę wodzireja imprezy lub żyć tym weselem nie wiadomo jak bardzo. Ponadto mój też chce bawic się przede wszystkim ze mną i być moim partnerem itd. / to akurat jego słowa. Druga sprawa, to był moment,że ci znajomi nas totalnie olali, trzymaja bardziej z innymi ludźmi,a jak przyszło do wesela ,to mój tz się wielce nadaje, bo zaradny ,odpowiedzialny
To niech twój tż powie to wszystko jego znajomym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 19:23   #8
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: świadkowanie na weselu

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:25   #9
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: świadkowanie na weselu

No przeraził nas fakt ,że nie biorą brata kumpla , bo jego żona jest zazdrosna i nie będzie kazała mu się bawić że swiadkowa i że cytuje zamulaja. Znając przyszła pannę młodą ,to może mieć wizje swoje. Z ich słów wynikło ,że mój tz ma nie " zamulać " ,a co jeśli chcemy bawić się po swojemu, tak jak lubimy. Nie lubimy też być do końca imprez , chcemy jechać do domku , kiedy mamy ochotę i bawić się ,jak mamy ochotę.
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:28   #10
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
No przeraził nas fakt ,że nie biorą brata kumpla , bo jego żona jest zazdrosna i nie będzie kazała mu się bawić że swiadkowa i że cytuje zamulaja. Znając przyszła pannę młodą ,to może mieć wizje swoje. Z ich słów wynikło ,że mój tz ma nie " zamulać " ,a co jeśli chcemy bawić się po swojemu, tak jak lubimy. Nie lubimy też być do końca imprez , chcemy jechać do domku , kiedy mamy ochotę i bawić się ,jak mamy ochotę.
"Znając życie"...
Za dużo sobie dopowiadasz, wymyślasz. Zamiast pogadać z pan nam młodym to się sama nakręcasz historiami, które prawdopodobnie nie będą miały miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 19:28   #11
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: świadkowanie na weselu

A ja mam inne pytanie.

Dlaczego świadkowie słodzą wódkę?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 20:32   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: świadkowanie na weselu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86321138]A ja mam inne pytanie.

Dlaczego świadkowie słodzą wódkę?[/QUOTE]

Wut?
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 20:37   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wut?

No:


Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość

Nie życzę, własciwie po rozmowie wspólnej obydwoje nie życzymy sobie słodzenia wódki przez świadków, zadnego gorzko, gorzko i innych buractw. A na marginesie wiem i mój tż to wie, że świadkowa zawsze miała na niego " chrapkę ''
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 20:40   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: świadkowanie na weselu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86321501]No:[/QUOTE]Może to słownik tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 21:01   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: świadkowanie na weselu

To sa te bzdury z całowaniem się świadków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 21:33   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: świadkowanie na weselu

Autorka jest zazdrosna o TZ, ale faktycznie lepiej by zrobil by dopytal o wiecej szczegolow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 23:18   #17
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: świadkowanie na weselu

No tak, dopytać,dopyta. Ale w razie czego,jak się kulturalnie wycofać ? Z tego co wiem,to ta para może się obrazić lub wszędzie nas obgadac . Czy jest możliwość jakiegoś kompromisu,czyli tak będę swiadkowal, ale bez tego i tamtego ? Czy w ostateczności użyć jakiejś grzecznej wymówki ?
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 05:56   #18
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
No tak, dopytać,dopyta. Ale w razie czego,jak się kulturalnie wycofać ? Z tego co wiem,to ta para może się obrazić lub wszędzie nas obgadac . Czy jest możliwość jakiegoś kompromisu,czyli tak będę swiadkowal, ale bez tego i tamtego ? Czy w ostateczności użyć jakiejś grzecznej wymówki ?
Ile wy macie lat?
Masz rozkminy jak gimnazjalistka. Siedzisz i rwiesz włosy z głowy co tam może się wydarzyć, ale nie chcesz żeby tż odmówił, bo was "obgadają"

Nawet jak tż się zgodzi, to was mogą obgadać
Zresztą nie wiem czemu TY się tak emocjonujesz. To twój tż ma być świadkiem, nie Ty.

Teraz ci napisze coś,co moze cie zaskoczyć. Twój chłopak MOŻE ODMÓWIĆ.
Przecież cyrografu na "swiadkowanie" nie podpisał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 14:55   #19
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: świadkowanie na weselu

Niech pogadają i dopiero potem będziesz się ewentualnie martwić.

Brałam ślub miesiąc temu, świadkowie podpisywali papiery, pomagali zbierać prezenty, a świadek był dodatkowo osobą upoważnioną do wstępu do pomieszczenia z alkoholem (ale tylko dlatego, że to bardzo bliska nam i odpowiedzialna osoba, równie dobrze może to robić ktoś inny, czy obsługa lokalu - wszystko zależy od ustaleń)


Nie brali udziału w żadnych zabawach, między sobą mieli tyle kontaktu ile losowi goście weselni, świadek siedział ze swoją partnerką, świadkowa ze swoją rodziną, w przygotowaniach przedweselnych nie mieli żadnego udziału.


Serio, dowiedz się, potem dopiero wymyślaj co może się stać. W życiu nie słyszałam o tym, żeby świadek całował świadkową...
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 17:59   #20
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: świadkowanie na weselu

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
No tak, dopytać,dopyta. Ale w razie czego,jak się kulturalnie wycofać ? Z tego co wiem,to ta para może się obrazić lub wszędzie nas obgadac . Czy jest możliwość jakiegoś kompromisu,czyli tak będę swiadkowal, ale bez tego i tamtego ? Czy w ostateczności użyć jakiejś grzecznej wymówki ?
niech Twój facet umówi się z parą i wypyta jak rozumieją jego obowiązki. Mogą być różne - począwszy od odbierania bukietów, przywożenia gości na wesele, organizowania wieczoru kawalerskiego, złożenia podpisu - skończywszy na polewaniu wódki, żenujących zabawach ze świadkową i obtańcowaniu wszystkich samotnych pań - niezależnie od ich wieku.

Sądzę że lepiej odmówić świadkowania niż powiedzieć, że złożę podpis ale nie zgadzam się na słodzenie wódki i tańczenie z cioteczną prababcią. Lepiej żeby PM znaleźli sobie świadka spełniającego ich oczekiwania a nie mieli pretensje że świadek ze swoją dziewczyną pojechał do domu przed oczepinami ....

Jak grzecznie się wykręcić - po prostu powiedzieć, że nie jest w stanie spełnić ich wymagań.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2019-01-06 o 18:00
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-06 18:59:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.