PCO/DHEA/spóżniona miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-04, 14:24   #1
glassheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11

PCO/DHEA/spóżniona miesiączka


Cześć! Szukam porady... ostatnio miewam napady słabości, mdłości nagłego gorąca i bólów głowy. Około dwóch lat temu stwierdzono u mnie pco.. Obecnie już 7 dzień spóźnia mi się okres, przy czym jest to 43 dziń cyklu (wykonany test ciązowy- negatywny). Byłam u ginekologa, po zrobieniu usg okazało się, że mam torbiele na jednym i drugim jajniku (przy czym jeden jest na a drugi znajduje się w jajniku). Przepisano mi tabletki na wywołanie okresu (duphaston) i zlecono badania krwi o następujących wynikach:
Prolaktyna: 1243.0 [uIU/ml] (norma;127-637)
Progesteron: 2.44 [ng/ml] (norma: faza folikularna: 0.2-1.5, faza owulacyjna: 0.8-3.0, faza lutealna:1.7-27.0
Testosteron: 0.65 [ng/ml] norma: 0.06-0.82
DHEA-s: 525.10 [ug/dl] norma: do 407
PRL po MTC: 7471.0 [uIU/ml].
Będę miała wizytę u ginekologa, lecz dopiero w przyszłym tygodniu, do tego czasu ciągle się zamartwiam, zwłaszcza, że dwa wyniki są sporo poza normą. Liczę na uspokojenie, że to nic poważnego.
glassheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 20:26   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: PCO/DHEA/spóżniona miesiączka

Cytat:
Napisane przez glassheart Pokaż wiadomość
Cześć! Szukam porady... ostatnio miewam napady słabości, mdłości nagłego gorąca i bólów głowy. Około dwóch lat temu stwierdzono u mnie pco.. Obecnie już 7 dzień spóźnia mi się okres, przy czym jest to 43 dziń cyklu (wykonany test ciązowy- negatywny). Byłam u ginekologa, po zrobieniu usg okazało się, że mam torbiele na jednym i drugim jajniku (przy czym jeden jest na a drugi znajduje się w jajniku). Przepisano mi tabletki na wywołanie okresu (duphaston) i zlecono badania krwi o następujących wynikach:
Prolaktyna: 1243.0 [uIU/ml] (norma;127-637)
Progesteron: 2.44 [ng/ml] (norma: faza folikularna: 0.2-1.5, faza owulacyjna: 0.8-3.0, faza lutealna:1.7-27.0
Testosteron: 0.65 [ng/ml] norma: 0.06-0.82
DHEA-s: 525.10 [ug/dl] norma: do 407
PRL po MTC: 7471.0 [uIU/ml].
Będę miała wizytę u ginekologa, lecz dopiero w przyszłym tygodniu, do tego czasu ciągle się zamartwiam, zwłaszcza, że dwa wyniki są sporo poza normą. Liczę na uspokojenie, że to nic poważnego.
Masz hiperprolaktynemię i podwyższony DHEAS, więc skoro już miałaś stwierdzone PCOS i na dodatek masz obecnie torbiele na jajnikach, to znaczy, że powinnaś wdrożyć leczenie tego zaburzenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 21:01   #3
glassheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11
Dot.: PCO/DHEA/spóżniona miesiączka

Lekarz przepisał mi bromergon na obniżenie prolaktyny. Uprzedził, że mogę się po nim źle czuć i faktycznie samopoczucie kiepskie... a przecież pojawiłam się u niego z powodu bardzo złego samopoczucia.. ale po tygodniu organizm już się powoli przyzwyczaił i jest lepiej.

Nie wiem tylko co z tym podwyższonym DHEA. Na chwilę obecną ginekolog stwierdził, że ważniejsza jest ta prolaktyna i tego nie ruszył w żaden sposób.
glassheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-16 21:01:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.