weekend w Łodzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-17, 17:11   #1
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Question

weekend w Łodzi


hej wizażanki!
Wybieramy się we dwoje na weekend do Łodzi. Nigdy w tym mieście nie byłam. Czy polecacie jakies knajpki gdzie mozna niedrogo a dobrze zjeśc obiad, czy kolację?
Co w tej Łodzi zobaczyc /oprócz słynnej Piotrkowskiej/?
Liczę na pomoc
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:31   #2
anna_paw
Raczkowanie
 
Avatar anna_paw
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 272
GG do anna_paw
Dot.: weekend w Łodzi

Cytat:
Napisane przez beakarp Pokaż wiadomość
hej wizażanki!
Wybieramy się we dwoje na weekend do Łodzi. Nigdy w tym mieście nie byłam. Czy polecacie jakies knajpki gdzie mozna niedrogo a dobrze zjeśc obiad, czy kolację?
Co w tej Łodzi zobaczyc /oprócz słynnej Piotrkowskiej/?
Liczę na pomoc
Zerknij na tę stronę:
http://www.podprad.pl/mod.php?dz=183...right=0&mleft=

Ja osobiście polecam trasę: Pałać Poznańskiego na Ogrodowej, potem spacer Piotrkowską (najbardziej znany łódzki pub - Łódź Kaliska jest po numerem 102), potem Muzeum Kinematografii na Placy Zwycięstwa przy Piłsudskiego i niedaleko niego jest Księży Młyn na Przybyszewskiego. Trasa dosyć długa - wszystko zależy ile macie czasu, czy planujecie nocleg itd. Do łódzkich pubów najlepiej iść wieczorem.
Co do jedzenia w mieście to mogę polecić parę miejsc - ale to zależy od tego, czego mniej więcej szukasz, sprecyzuj preferencje to coś Ci zaproponuję
__________________
Nothing's impossible...
anna_paw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 12:09   #3
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: weekend w Łodzi

manufaktura)
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 13:19   #4
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: weekend w Łodzi

Coś zjeść to w: Siux Indianski wystuj, kelnerzy w stosownych strojach... zagaduja klientów, smiesznie i przyjemnie jest. Przez pub możena wejśc do ich ogródka i jak ciepło jest to tam biesiadować. Może być tez Mexicana.
Obok Siuxa do Lizarda na piwko, drinka. Na pizzę: do Pizza Solo. Na kawę i ciastko do: dailly cafe.
Polecam tez piwko w Rolling Stones na Moniuszki, fajne drinki mają, ceny ok. Irish Pub - nie najtaniej ale warto pójśc, jak sie juz jest w Łodzi, w weekend pewnie jakis koncert bedzie.
będąc w Manufakturze idźcie koniecznie do Wedla na czekoladę, wybór bardzo duzy, ceny ok 10zł za szklankę, a Wedel jest na dziedzińcu przy fontannach.

Na tych stronach zanjdziesz więcej łodzkich lokali i miejsc do obejrzenia.
http://www.lodzonline.pl/
http://lodz.naszemiasto.pl/?pm_ses_i...f3439bcc396832
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 22:08   #5
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: weekend w Łodzi

hmmm...generalnie chodzi mi o miejsce z kuchnią domową, pierogi itp
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 22:30   #6
anna_paw
Raczkowanie
 
Avatar anna_paw
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 272
GG do anna_paw
Dot.: weekend w Łodzi

Hmm jeśli chodzi o tanie domowe jedzenie to jest jedno bardzo fajne miejsce w Łodzi, ale od razu uprzedzam że nie każdy lubi takie miejsca...
Na Tuwima tuż przy Piotrkowskiej jest "Bar Anna" - dają tam np. pyszną fasolkę po bretońsku za ok. 5 zł. Klimat jest bardzo specyficzny - tzn. bardziej przypomina stare PRL-owskie knajpy. Jest ciasno i jeśli ktoś lubi snobistyczno-modne knajpki to od razu mówię - niech lepiej tam ne idzie, bo się nie odnajdzie.
W lokalu jest bardzo miła obsługa, stołują się tam w tygodniu dziennikarze, a wieczorami lokal przypomina osiedlową pijalnię piwa ale od razu mówię - wszystko w dobrym tonie.
Oczywiście możesz wybrać np. Mexicanę - ale to żarcie ma się nijak do prawdziwego meksykańskiego jedzenia, porcje są małe i drogie - lokal nadrabia za to wystrojem - no ale to zależy co wolisz.
Co do Manufaktury - nie wiem skąd przyjeżdżasz, ale jak chcesz zwiedzać Łódź to ja nie wiem, czy centrum handlowe jest dobrym pomysłem. Jasne, to wszystko całkiem fajnie wygląda, ale jest takie jakieś bez klimatu...
Za to jeśli będziesz mieć coś extra czasu to polecam Stary Cmentarz - jest piękny i idealny na jesienny spacer.
__________________
Nothing's impossible...
anna_paw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 13:58   #7
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: weekend w Łodzi

Pierogi, to moze U Chochoła dają.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 21:46   #8
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: weekend w Łodzi

Podbijam!
Zabieram chłopaka na wyjazd-niespodziankę i spędzimy jeden dzień w Łodzi. Co powinniśmy zobaczyć, żeby najlepiej wczuć się w klimat miasta?
Co ciekawego na Piotrkowskiej?
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 19:24   #9
UnbelievableGirl
Rozeznanie
 
Avatar UnbelievableGirl
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 904
GG do UnbelievableGirl
Dot.: weekend w Łodzi

Piotrkowskiej nie polecam ogólnie, można zajrzeć, ale czasy kiedy była TĄ Piotrkowską ma już dawno za sobą. ale na spacer w wolnym czasie połączony z Placem Wolności może być
(jeśli już Piotrkowska to na pewno z Placem Wolności i kawiarenkami)

ogólnie polecam park Zdrowie - dobre miejsce na romantyczne chwile we dwoje na łonie natury, bardzo lubię tam chodzić, w dodatku blisko zoo, lunaparku i ogrodu botanicznego, co kto lubi

dla wielbicieli sztuki - teatr Jaracza, bardzo, bardzo polecam!

i uniwersalnie dla wszystkich Manufaktura, bo każdy tam sobie coś znajdzie, można zjeść, iść do kina, na bilard, do pubu czy na dyskotekę..
jest ładnie, widać 'włókienniczą' historię miasta, wszystko z pięknej cegły, warto!

aaa... i jak ktoś dobrze trafi i ma chęci, czas i pieniążki to można się wybrać do Atlas Areny np. na mecz, koncert..

Edytowane przez UnbelievableGirl
Czas edycji: 2010-05-22 o 19:25
UnbelievableGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:58   #10
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: weekend w Łodzi

Cytat:
Napisane przez tombak Pokaż wiadomość
Poza nieśmiertelnym szwendaniem się po Piotrkowskiej i Manufakturą, jakoś nikt nigdy nie umiał mnie tym miastem zainteresować (z perspektywy czasu bardzo dobrze), ale pewnie ma coś ciekawego do zaoferowania
Ciekawe sa dawne osiedla fabryczne- np Księży Młyn.
Pałace i wille fabrykanckie.
Nastrojowa, choć bardzo zaniedbana struktura śródmieścia.
Cmentarz żydowski.
Parki.
Muzeum Kinematografii i Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskiego.
Bardzo lubię Łódź, ma klimat- to zestawienie XIX- wiecznej wielkomiejskości- te kamienice- wszystko autentyczne, choć teraz najczęściej w strasznym stanie- mają klimat.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 14:31   #11
sss87
Zadomowienie
 
Avatar sss87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 263
Dot.: weekend w Łodzi

A może któraś z Was polecić jakiś niedrogi nocleg (pokój z łazienką) w centrum?
__________________

sss87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 10:33   #12
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: weekend w Łodzi

up! Znalazłam jakiś hostel, wszystko ładnie pięknie, ale jestem maniaczką zdjęć, dobrego jedzenia i miłego spędzania czasu. Czy coś, co tu już było wymienione stało się już nieaktualne? Bo w sumie już sporo czasu minęło od napisania przez Was postów. Może coś nowego się pokazało ?
Będę wdzięczna za odpowiedzi,bo w necie sporo miejsc jest ale nie jestem pewna czy są to na pewno te polecane
__________________
"Tomorrow never comes until it's too late... "
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 09:51   #13
AgnesElka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
Dot.: weekend w Łodzi

dla wielbicieli kebsików: warto zjeść ten oryginalny w makani shawarma na 6go Sierpnia, bezkonkurencyjny !
https://www.facebook.com/makanishawarma
AgnesElka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 22:11   #14
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: weekend w Łodzi

up up! ktoś uaktualni?
__________________
INSTAGRAM

Jem zdrowo, ćwiczę i gubię kilogramy
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:18   #15
Zeldah
Przyczajenie
 
Avatar Zeldah
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 14
Dot.: weekend w Łodzi

Niedawno wrocilam z Łodzi. Moze po prostu trafilam w zly moment, ale uderzylo mnie jakie to miasto jest puste i smutne. Pewnie, jest Manufaktura, jest tez Piotrkowska. Ale nawet w piatkowy wieczor Piotrkowska była zaskakujaco pusta, zwlaszcza jak ma sie porownanie z takim Krakowem czy Trójmiastem. Wiekszosc naprawde pieknych zabytkowych kamienic jest w opłakanym stanie, ogolnie poza najbardziej reprezentatywną ulicą jest mocno szaroburo.
Zeldah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 22:15   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: weekend w Łodzi

Piotrkowska jest taka, bo nie ma na niej prawie już żadnych sensownych sklepów. Handel przeniósł się do Manufaktury czy Galerii Łódzkiej. Nie ma też już kina.

Polecam Off Piotrkowska, Wedla ( ja nie lubię tłumów w Manufakturze ), kawiarnie i herbaciarnie



Bardziej jednak polecam wymieniane wcześniej Księży Młyn i muzeum kinematografii
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 06:20   #17
Paseczkam
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 29
Dot.: weekend w Łodzi

Sama ostatnio odwiedziłam Łódź i jechałam tam z mieszanymi uczuciami ale mój maż mnie namowił ( lubimy zwiedzac Polske ale Łodzi jeszcze nie widzieliśmy).

Zatrzymaliśmy się w hotelu Ibis w centrum. Ogólnie to z polecenia mojej znajomej. Również mogę polecić. Bardzo przyjemny, cichy hotel (co mnie zaskoczyło bo lokalizacja jest idealna - praktycznie samo centrum miasta tak wiec do najwazniejszych punktów mozna się stamtad dostać na piechotę). Pokój czysty, wygodny - jedyny minus to to,ze nie posiadał lodówki. Za to wyremontowany i moim zdaniem o wyższym standardzie niż mowiła liczba gwiazdek hotelu. . Śniadanie różnorodne, smakowały nam.. Obsługa również sympatyczna i profesjonalna. . W pokoju czekał na mnie fajny lokalny drobiazg co było bardzo miłą niespodzianką i ciekawą formą promocji miasta ( nie spotkalam się z czymś takim w innych miastach).

Edytowane przez Paseczkam
Czas edycji: 2019-08-02 o 09:50
Paseczkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 08:54   #18
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: weekend w Łodzi

Ibis ma przede wszystkim dobrą lokalizację. W jego sąsiedztwie są teraz też inne, mniej lub bardziej luksusowe hotele. Kino obok i Galeria Łódzka.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 09:54:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.