Proszę o opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-17, 10:58   #1
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597

Proszę o opinie


Hej,
ostatnio się przeprowadziłam do miasta, gdzie prawie nikogo nie znam i uznałam, że to jest dobry moment na poświęcenie wolnego czasu fotografii. Lubię małe rzeczy - co nie znaczy, że macro w typowej odsłonie z robakami (choć zdarzy się).
Proszę o oceny, jeżeli znajdziecie na to chwilę czasu. Z góry dziękuję!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170901135627.jpg (82,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010627.jpg (60,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020193.jpg (157,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030055.jpg (63,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020482.jpg (73,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030063.jpg (146,2 KB, 42 załadowań)
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 15:09   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Proszę o opinie

Nie będę pisał o "wartościach artystycznych", bo każdy ma inne odczucia.
Widząc (w większości) "aranżowane" zdjęcia, mam wrażenie, że ktoś się stara. Że miał pomysł, poświęcił trochę czasu i wysiłku na wyszukanie przedmiotów, na ich ustawienie, na oświetlenie (nawet, jeśli to postawienie wszystkiego na stole pod oknem - wybór pod którym oknem i o jakiej porze ma znaczenie dla oświetlenia).
I tego się spodziewałem, patrząc na miniaturki, starannego wykonania pomysłów, a tymczasem zobaczyłem coś, co nazwałbym "szkicem" do właściwego zdjęcia.
Już wyjaśniam o co mi chodzi:
- z kokardki, która jest chyba najbardziej ostra, wystają nitki (do obcięcia przed robieniem lub wystemplowania w retuszu), po lewej stronie zdjęcia, na tle, jest jeden biały punkt, nawet jak na materiale jest, to na tym zdjęciu nie ma "uzasadnienia", niepotrzebnie przyciąga uwagę (do wystemplowania)
- wodospad - wiele osób od fotografii krajobrazu się oburzy, że drzewa rosną prosto, a woda nie spada ukośnie, ale jak na początku - to Twoja decyzja artystyczna, a nie "podręcznikowe zdjęcie krajobrazu", więc tego nie komentuję, jednak nie do końca wiem, o co w tym zdjęciu chodzi, czy tematem jest woda, czy kamienie, czy połączenie jednego i drugiego - kamienie zajmują większą część zdjęcia, więc niby one, jednak woda jest tak jasna, że przyciąga uwagę, ale wtedy zaczynam się zastanawiać dlaczego płynie po skosie, szukam "uzasadnienia", widzę skośne drzewa w tle i zaczyna mnie boleć głowa od kombinowania "co autorka miała na myśli"
- szyszka - dół zdjęcia ma "dużo w nieostrości", na górze minimalnie obcięty liść, automatycznie się zastanawiam, jak mogłoby wyglądać to zdjęcie skadrowane inaczej, mające więcej góry i mniej dołu, jednak i tak właśnie to zdjęcie najbardziej do mnie "gada"
- kolejna martwa natura z szyszką (i dodatkami) - niby to samo, a jakby zupełnie innego autora, na tle mnóstwo "śmieci" (włoski, nitki, pyłki), zdjęcie wygląda "płasko" :/
Ogólnie bardo często czepiam się szczegółów, więc nie przejmuj się za bardzo tym co napisałem, potraktuj to jako zwykły głos w dyskusji.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 16:55   #3
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: Proszę o opinie

Na podstawie wielu konstruktywnych opinii z innych miejsc w sieci również, mogę napisać tylko, że Ty trochę za bardzo narzucasz swoją subiektywną estetykę ale dziękuję za post
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 11:56   #4
ewciamarchewcia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Proszę o opinie

bardzo ładne zdjęcia, ale ja się zbytnio nie znam. moja przyjaciółka zajmuje się fotografowaniem. jak dla mnie zdjęcia są urocze. fotografia ma rozwijać kreatywność i sprawiać radość. jak to robi u ciebie to działaj.
ewciamarchewcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 12:28   #5
xyz029
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: to widać, słychać i czuć.
Wiadomości: 20
Dot.: Proszę o opinie

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Nie będę pisał o "wartościach artystycznych", bo każdy ma inne odczucia.
Widząc (w większości) "aranżowane" zdjęcia, mam wrażenie, że ktoś się stara. Że miał pomysł, poświęcił trochę czasu i wysiłku na wyszukanie przedmiotów, na ich ustawienie, na oświetlenie (nawet, jeśli to postawienie wszystkiego na stole pod oknem - wybór pod którym oknem i o jakiej porze ma znaczenie dla oświetlenia).
I tego się spodziewałem, patrząc na miniaturki, starannego wykonania pomysłów, a tymczasem zobaczyłem coś, co nazwałbym "szkicem" do właściwego zdjęcia.
Już wyjaśniam o co mi chodzi:
- z kokardki, która jest chyba najbardziej ostra, wystają nitki (do obcięcia przed robieniem lub wystemplowania w retuszu), po lewej stronie zdjęcia, na tle, jest jeden biały punkt, nawet jak na materiale jest, to na tym zdjęciu nie ma "uzasadnienia", niepotrzebnie przyciąga uwagę (do wystemplowania)
- wodospad - wiele osób od fotografii krajobrazu się oburzy, że drzewa rosną prosto, a woda nie spada ukośnie, ale jak na początku - to Twoja decyzja artystyczna, a nie "podręcznikowe zdjęcie krajobrazu", więc tego nie komentuję, jednak nie do końca wiem, o co w tym zdjęciu chodzi, czy tematem jest woda, czy kamienie, czy połączenie jednego i drugiego - kamienie zajmują większą część zdjęcia, więc niby one, jednak woda jest tak jasna, że przyciąga uwagę, ale wtedy zaczynam się zastanawiać dlaczego płynie po skosie, szukam "uzasadnienia", widzę skośne drzewa w tle i zaczyna mnie boleć głowa od kombinowania "co autorka miała na myśli"
- szyszka - dół zdjęcia ma "dużo w nieostrości", na górze minimalnie obcięty liść, automatycznie się zastanawiam, jak mogłoby wyglądać to zdjęcie skadrowane inaczej, mające więcej góry i mniej dołu, jednak i tak właśnie to zdjęcie najbardziej do mnie "gada"
- kolejna martwa natura z szyszką (i dodatkami) - niby to samo, a jakby zupełnie innego autora, na tle mnóstwo "śmieci" (włoski, nitki, pyłki), zdjęcie wygląda "płasko" :/
Ogólnie bardo często czepiam się szczegółów, więc nie przejmuj się za bardzo tym co napisałem, potraktuj to jako zwykły głos w dyskusji.
Zgadzam się z tą opinią. Nie jest źle, a można by było zrobić to o wiele lepiej.
xyz029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 10:30   #6
pablo102
Raczkowanie
 
Avatar pablo102
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 48
Dot.: Proszę o opinie

Ważne, żeby nie przestawać, wrzucaj więcej!
__________________
Wedding Photography
Safekeeping love forever!
pablo102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 14:59   #7
domiiiniika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 39
Lightbulb Dot.: Proszę o opinie

Każdy jakoś zaczynał, ważne, żeby próbować i robić dużo zdjęć, później sami dostrzegamy już nasze błędy.
domiiiniika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 10:09   #8
StaryPiernik
Raczkowanie
 
Avatar StaryPiernik
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 72
Dot.: Proszę o opinie

zwracaj więcej uwagi na rozplanowanie kadru w zdjęciach, poza tym pobaw się bardziej w zabawy ze światłocieniem, kolorem i innymi środkami wyrazu
StaryPiernik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 14:19   #9
mawolniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 12
Dot.: Proszę o opinie

też niestety nie wiem do końca o co chodzi w tych zdjęciach i co autor miał na myśli, nie chcę krytykować takie aranżowane zdjecia nie sa łatwe ale brakuje retuszu, spójnej koncepcji, do czego można użyć takich zdjęć? też się podłączam do przedmówcy i takie paproszki na materiale wyglądają nieestetycznie, może zwiększyć trochę kontrast też?
mawolniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-13 14:19:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.