Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens??? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-13, 15:46   #361
kasienka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Ja jeszcze się uczę w blue education w rzeszowie i jak najbardzioej polecam. Myślę, że zawsze dosatje się jakiś papierek więc prace można znaleźć. Tak na prawdę po niczym nie ma gwarancji zatrudnienia, a mi sie podoba to ze szkoła trwa krótko i nie jest droga i fajni nauczyciele są.

Pozdrawiam
kasienka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 14:55   #362
polanka15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Ja byłam na Nova CE na kosmetyce. Nie było czesnego, kierunek darmowy. Mają dobrze wyposażoną pracownie i miłych nauczycieli. Jest bardzo dobry przepływ informacji między szkołą a słuchaczem.
Po dwóch latach uzyskałam tytuł technika i otworzyłam własny salon. Jedyny minus to że są niekiedy problemy z planem zajęć
polanka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 20:19   #363
kate111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Oczywiście,że warto. W państwowych jest duzy plus-nie ma opłat.
kate111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 21:07   #364
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Ja radzę uciekać ze szkół policealnych na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 17:06   #365
clareblondi
clare-blondi
 
Avatar clareblondi
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 17
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
hej
jakoś w tym roku nie chciałam iść na studia i wybrałam dalszą naukę w szkole policealnej. Jak myślicie czy nauka w takich szkołach jeszcze się opłaca ? Czy można po niej załapać pracę czy teraz tylko wszyscy patrzą na wyższe wykształcenie ? Jak to jest ?
szkoły policealne dają więcej praktycznej wiedzy niż studia, gdzie dużo jest przedmiotów ogólnokształcących.
clareblondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 11:02   #366
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Moim zdaniem wszystko się opłaca. A jak szkoła jest jakoś bardziej znana i wiesz, że działa od lat, że kształci ludzi to tym bardziej. Roczne szkoły nie są drogie, a można nauczyć się naprawdę dużo ciekawych rzeczy, zwłaszcza chodzi mi o wiedzę praktyczną, nie tylko książkową. W Warszawie polecam zobaczyć na pewno Progres, może być też cosinus i z takich popularniejszych to chyba tyle.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 18:37   #367
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Po tym jak rozwiązali mój semestr nie mam złudzeń. Szkoły policealne i KKZ powinny mieć stały dozór bo płacimy za nie w podatkach a okazuje się, że kwalifikacji nie uzyska się.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-13, 14:58   #368
dianakisiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Zależy od pracodawcy, ja skończyłam Żaka i dla nich to było na rękę
dianakisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:19   #369
agniechapoczta
Przyczajenie
 
Avatar agniechapoczta
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

ja uważam ze szkoły policealne dają radę, kładziony nacisk jest własnie na praktyczne umiejętności. Ja też skończyłam żaka i nie uważam żeby była to tragedia, mój kierunek był dobrze zorganizowany i ciesze się ze sie zdecydowałam na zaka bo mam teraz zawód
agniechapoczta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:03   #370
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Dziewczyny, zastanawiam się nad technikiem BHP z elementami oceny ryzyka zawodowego w Żaku. Czy ktoś kończył ten kierunek i mógłby wypowiedzieć się, czy warto go robić? Nauka trwa 1,5 roku, więc dosyć sporo. Niby za darmo, ale chciałabym dobrze zainwestować czas. Semestr zaczyna się już w lutym, więc chciałabym szybko podjąć decyzję.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 01:58   #371
Proteusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 5
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Szkoła policealna, jest po to aby się nauczyć jakieś konkretnego zawodu. Myślę że podobnie jak jakiś kurs. To często zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż studia i roztrząsanie problemu na różne aspekty ...
Proteusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 06:16   #372
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Proteusik Pokaż wiadomość
Szkoła policealna, jest po to aby się nauczyć jakieś konkretnego zawodu. Myślę że podobnie jak jakiś kurs. To często zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż studia i roztrząsanie problemu na różne aspekty ...
Tylko że wielu kierunków studiów nie nauczysz się w szkole policealnej.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 14:37   #373
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Proteusik Pokaż wiadomość
Szkoła policealna, jest po to aby się nauczyć jakieś konkretnego zawodu. Myślę że podobnie jak jakiś kurs. To często zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż studia i roztrząsanie problemu na różne aspekty ...
Co oznacza "roztrząsanie problemu na rozne aspekty"? Studia to najczęsciej tryb minimum 3-letni w czasie którego ma sie chyba raczej o wiele bardziej kompleksowe podejście + studia nie są po to aby dać ci pracę. Wiec troche nie rozumiem porównania.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 14:58   #374
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Pani_Owcza, szkoła policealna też nie jest od tego, żeby dać pracę.


Podejrzewam, że chodziło o to, że w szkole policealnej ma się przedmioty typowo zawodowe (przynajmniej z rozpiski, którą widziałam na swoim kierunku), a na studiach (pewnie nie wszystkich) potrafią znaleźć się przedmioty typu zapchajdziura. No i w szkole policealnej praktycznie od początku idziesz na praktyki.
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 23:11   #375
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Treść usunięta

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2020-01-27 o 23:14
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 23:19   #376
AleKosmos
Raczkowanie
 
Avatar AleKosmos
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 387
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Mam nadzieję, że ja na swoim darmowym i zaocznym również czegoś się nauczę. Będę dawać znać, jak to wygląda.

Edytowane przez AleKosmos
Czas edycji: 2020-01-27 o 23:20
AleKosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 10:43   #377
G_Angelika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Hej

Odnośnie szkół policealnych, które oferują teraz różne kierunki to dobra opcja. Kierunki te mają teraz popyt na rynku pracy. A więc myślę, że warto zrealizować naukę w takiej szkole roczną czy 2-letnią i masz dyplom i kwalifikacje do zawodu. Ja sama korzystam z nauki w Cosinus. Poziom wiedzy bardzo dobry i fajnie, że nauka w szkołach jest za darmo. W szkole mam też praktyki, które przygotowują mnie do pracy w zawodzie. Dla mnie w obecnej sytuacji to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o szkołę i naukę. Dlatego uważam, że jeśli ktoś się przyłoży do nauki i sama dodatkowo interesuje się to może wiele się nauczyć. Czasami kończysz studia, a poziom wiedzy wyniesiony nie jest satysfakcjonujący. I zwrócimy też uwagę, że różnica między godzinami praktyk na studiach i w szkole policealnej jest czasami ogromna (zależy od kierunku), ale mam koleżankę która uczy się na technika usług kosmetycznych to na studiach jest ponad 300 godz. praktyki, a w szkole policealnej ponad 800 godz.
G_Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 12:31   #378
aga_mari_ignatowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Hej,
ja ze względu na podobne problemy (brak funduszy i możliwości studiowania) właśnie wybrałam szkołę policealną. Zastanawiałam się czy to właściwa decyzja, ponieważ (nie wiem dlaczego) ten rodzaj szkół nie cieszy się dobrymi opiniami :/.
Ja jestem przy samym końcu jednego z kierunków (uczę się w szkole policealnej xx w Gorzowie Wlkp. na kierunku Opiekun Medyczny) i jestem zadowolona z rozwoju wydarzeń. Szkoła jest zaoczna, wiec uczę się w weekendy (teraz z domu online), w tygodniu pracuję (teraz również z domu ). Szkoła jest całkowicie bezpłatna i to jest ogromny plus. Bałam się, że nie poradzę sobie finansowo a okazało się inaczej
Polecam to rozwiązanie. Możesz robić szkołę na week i zarabiać w tygodniu na wymarzone studia , później iść na nie już z fachem w rękach .
Kombinuj i walcz o siebie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-30 o 13:14 Powód: reklama
aga_mari_ignatowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-06, 09:49   #379
Caterina1254
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Nauka w szkole policealnej jest bezpłatna daje większe możliwości na rynku pracy Zdobycie dodatkowego zawodu kwalifikacji

Ja skończyłam kosmetykę w Cosinusie z tego tytułu ,że pracuje w zawodzie fryzjerki chciałam mieć dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia do pracy w salonie, w którym jestem obecnie zatrudniona .
Teraz pracodawcy wymagają elastyczności od pracownika także lepiej mieć kwalifikacje i umieć więcej.Ja nie żałuję studia w moim przypadku są zbędne.
Caterina1254 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-14, 09:37   #380
Ania170500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Hej Wybieram się na asystentkę stomatologiczną do Medical School w Kielcach Nowa szkoła więc stwierdziłam że spróbuję, macie jakieś info jacy tam nauczyciele uczą? Ktoś z Was się też wybiera????
Ania170500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-25, 06:41   #381
Bbecia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Jeśli nie jesteś pewna na jaki kierunek chcesz iść to lepiej skończyć roczny kierunek w szkole policealnej. Potem możesz iść na studia lub do pracy. Moja koleżanka skończyła florystka w Cosinusie w Skierniewicach i teraz prowadzi własna kwiaciarnie. Szkołę bardzo chwaliła, a rok zleciał nie wiadomo kiedy. Jest dużo różnych kierunków do wyboru, a szkoła jest bezpłatna.
Bbecia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 08:20   #382
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

To wszystko co pisze się na temat Cosinusa i ŻAKA to iluzja i sen!
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 14:38   #383
kitek909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Oczywiście że się opłaca. Rok temu skończyłam w Cosinusie Terapeutę zajęciowego i obecnie pracuje w szpitalu. Dużo zajęć praktycznych które odpowiednio przygotowały mnie do zawodu. Oczywiście to nie są studia ale dla osób które nie zdały matury (tak jak ja) bądź muszą pogodzić pracę z szkołą to dobre rozwiązanie. Oczywiście nie jest tak pięknie i kolorowo ale gdzie teraz tak jest? Na studiach moja siostra też miała pod górkę
kitek909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 10:06   #384
Pati123_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Oczywiście, że się opłaca. Ja jestem po Cosinusie w Radomiu. Kończyłam tam LO, a później zaczęłam technika Administracji. Dużo wiedzy, materiały zapewniane przez szkołę, nauka bezpłatna, legitymacja - więc i zniżki. Kadra bez zastrzeżeń, zajęcia zjazdowe co dwa tygodnie, można więc połączyć bez problemu z pracą na tygodniu (ja tak robię). Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zajęcia odbywają się w budynku II LO (tzw. Konopnickiej) więc i dojazd dla tych, którzy muszą korzystać z komunikacji miejskiej idealny.
Pati123_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 09:23   #385
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

To ja tak w przerwie od reklam cosinusa zapytam, czy ktoś może robił kkz online? Ostatnio natknęłam się na taką opcję i zastanawiam się ile to warte.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 14:26   #386
Beti124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Myślę, że każdy sam musi rozeznać co w życiu chce robić, studia kosztują, czy to będzie akademik czy czesne na prywatnej uczelni. Można też wybrać. Szkoły policealne można znaleźć bezpłatne to raz, dwa nie każdy chce iść na studia. Daje to trochę czasu na zastanowienie. Nie każdy też w wieku 19, 20 lat wie co chce w życiu robić. Ja żałuję że nie rzuciłam 5 letnich studiów na politechnice i nie skończyłam psychologii/ polonistyki. Jeśli ktoś nie umie podjąć decyzji zaraz po maturze szkoła policealna będzie dobrą decyzją, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Edytowane przez Beti124
Czas edycji: 2020-08-11 o 14:38
Beti124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 11:34   #387
Sanahhh12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Szkoła Policealna? Jak najbardziej TAK, chociaż często nie pasowały mi terminy zjazdów bo pracowałam, ale to już opinia indywidualna. Ogólnie rzecz biorąc to mili nauczyciele, pomocni, pomagają we wszystkim. W sekretariacie można wszystko na spokojnie załatwić. Fajne promocje. No i najważniejsze, na sam koniec można przystąpić do egzaminu państwowego, który daje nam tytuł zawodowy. Tak się rozpisałam, że nawet nie napisałam gdzie się uczyłam Cosinus Nowy Sącz- kierunek Opiekun medyczny
Sanahhh12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 13:00   #388
Sanahhh12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Zoska1212 Pokaż wiadomość
Według mnie w dzisiejszych czasach częściej opłaca się iść do szkoły policealnej niż na studia. Ja chciałam zdobyć zawód jak najszybciej i nie wkuwać mnóstwa niepotrzebnej wiedzy, która nigdy nie przyda mi się w późniejszej pracy, dlatego wybrałam szkołę policealną.
W moim przypadku wybór padł na Cosinus, bo to chyba jedna szkoła w moim mieście (Rzeszów), gdzie nie ma żadnych poukrywanych opłat, a zajęcia są prowadzone na Uniwersytecie RZ do którego mam dwa kroki.
Zgadzam się w 100 %. Miałam również dziewczyny w grupie, które studiowały w Krakowie a później kończyły razem ze mną Opiekuna medycznego w Cosinusie. Same twierdziły, że więcej wyniosły z zajęć w tej szkole bo jednak studia to sucha teoria a szkoła Cosinus pozwala na zdobycie przede wszystkim wiedzy praktycznej.
Sanahhh12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-24, 15:15   #389
sararadwa12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez Zoska1212 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! Do tego często widać, że wykładowcom na studiach się nie chce, a w Cosinusie nauczyciele są bardzo dobrze przygotowani do każdych zajęć, wyjaśniają trudne zagadnienia i widać, że chcą naprawdę przekazać wiedzę.

Zgodzę się! Kadra bardzo zaangażowana. Zresztą wszyscy pracownicy. Zawsze wszystko załatwione bez problemu. Znajoma zrezygnowała w środku roku ze względów prywatnych - nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów, ba nawet powróciła do szkoły po tym jak jej się w życiu uspokoiło. Ja polecam Cosinusa!
sararadwa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 10:46   #390
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Szkoła policealna - czy się opłaca, czy to w ogóle ma sens???

Cytat:
Napisane przez sararadwa12 Pokaż wiadomość
Zgodzę się! Kadra bardzo zaangażowana. Zresztą wszyscy pracownicy. Zawsze wszystko załatwione bez problemu. Znajoma zrezygnowała w środku roku ze względów prywatnych - nie poniosła żadnych dodatkowych kosztów, ba nawet powróciła do szkoły po tym jak jej się w życiu uspokoiło. Ja polecam Cosinusa!
Ja również polecam cosinus! Uczę się w Lublinie w liceum, ale w przyszłym roku kończę i wybieram się na kosmetykę. Koleżanki chodzą i są bardzo zadowolone, wszystko za darmo, dużo zajęć praktycznych.
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 08:29:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.