Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-01-14, 17:28   #91
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

3. Oparta na faktach: Anna Sakowicz " Siła miłości".

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-14, 18:46   #92
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

To ja zacznę chyba od jednego z łatwiejszych punktów
2. W tytule znak interpunkcyjny.
Katarzyna Berenika Miszczuk "Ja, diablica"
Mam pytanie do 1 punktu czy książkę tej samej autorki tylko kolejna z cyklu można dać jako realizację tego punktu czy to ma być inny autor ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-15, 12:38   #93
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do punktu 17. Pierwsza lub ostatnia/najnowsza książka autora
Co jeśli zacznę czytać najnowszą książkę a autor w tym czasie wyda coś następnego. Zaliczamy jeśli się uwinę w miarę szybko?
Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tyczy się to czasu, kiedy sięgasz po książkę.
Więc tak, uważam że powinno być zaliczone.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Też tak uważam.
Ale może na wszelki wypadek książki Mroza lepiej omijać do tego punktu

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
To była moja propozycja do wyzwania, więc uściślę, że chodzi o czas rozpoczęcia czytania danej książki.

Jeśli ktoś zaczął czytać, a za kilka dni jest kolejna premiera danego autora, to oczywiście (przedostatnia w tym momencie) książka zalicza się do tego punktu.

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
To ja zacznę chyba od jednego z łatwiejszych punktów
2. W tytule znak interpunkcyjny.
Katarzyna Berenika Miszczuk "Ja, diablica"
Mam pytanie do 1 punktu czy książkę tej samej autorki tylko kolejna z cyklu można dać jako realizację tego punktu czy to ma być inny autor ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, można przeczytać kilka książek tego samego autora do różnych punktów.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

12. Tytuł zawiera min 5 słów
Eliza Veinard "Dom z ogrodem tanio sprzedam. Świąteczne porządki Genevieve Hibou", seria komisarz Olovski.

Dwie minipowieści kryminalno-obyczajowe w jednej książce.
Fabuła toczy się w małym pikardyjskim miasteczku pełnym starych zabytkowych domów zamieszkiwanych głównie przez ludzi w podeszłym wieku i tych, którzy u nich pracują.

Serge Olovski to emerytowany komisarz, a w rozwiązywaniu spraw pomaga mu polska imigrantka Ewa Wolny.
Bardzo mi się podobało, za opisy rzeczywistości i nastrój oceniam na 8/10.


W trakcie czytania punkt 25. Książka miała co najmniej dwie ekranizacje, "Dzwonnik z Notre-Dame" V.Hugo.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-01-17 o 19:22
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-16, 13:52   #94
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

pkt 9. Książka do 300 stron - wybrana przeze mnie ma 290 stron

"Kod ze zniżką" - Michał Krawczyk, 7/10

🤓🤓🤓
Tym razem książkę otrzymałam, dzięki booktourowi zorganizowanemu przez @ksiazkowa_nutka. Szczerze mówiąc, do przeczytania książki zachęciła mnie jedynie okładka. Może dla niektórych nie ma w niej nic szczególnego, pewnie znaleźliby się i tacy, którzy by ją określili jako minimalistyczną, ale mnie czymś do siebie przyciągnęła.
🤓🤓🤓
Opisu nie czytałam, w ogóle rzadko, kiedy to robię, bo często zdania umieszczone z tyłu okładki za dużo zdradzają z treści książki i to z kluczowych spraw.
🤓🤓🤓
Kiedy w końcu tytuł ten dotarł do mnie zabierałam się do niego z odrobiną ostrożności. Nie miałam większych oczekiwań, chciałam po prostu dobrze się bawić przy lekturze. Ale to co napisał Michał Krawczyk przeszło w 200% moje największe nadzieje.
🤓🤓🤓
Estera Bidet nie ma łatwego życia. Nie dość, że ma łazienkowe nazwisko, to jeszcze jej rodzona matka wiecznie jej zarzuca, że nie ma faceta, a przecież już osiągnęła trzydzieści lat! Estera nie ma już sił, aby jej tłumaczyć, że zostało jej jeszcze pół roku do tego wieku. Może liczyć jedynie na swoja przyjaciółkę, Zuzę, no chyba, że ta akurat śpi to wtedy po prostu korzysta z jej obecności. Po drodze Estera spotyka wielu mężczyzn, ale każdy z nich okazuje się nie tym właściwym. Jest wracacz, bibliofil, zdradzacz i tak dalej - żaden z nich nie potrafi sprostać oczekiwaniom dziewczyny. Czy w końcu jednak uda się jej odnaleźć szczęście i uwolni się od narzekań rodzonej matki?
🤓🤓🤓
Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że ta lektura będzie aż do tego stopnia zabawna. Od pierwszych stron polubiłam Esterę, myślę, że mogłabym mieć w realnym życiu taką przyjaciółkę jak ona. Jest sympatyczna, wygadana, ale również zagubiona i można odnieść wrażenie, że czasem nie wie, czego tak naprawdę chce.
🤓🤓🤓
Dość dawno już nie czytałam takiej książki, na której bym się tyle razy chociaż zaśmiała. Nie było chyba momentu, że pomyślałam o tym, żeby przerwać lekturę, wręcz, gdy już musiałam zacząć coś innego robić, odczuwałam smutek.
🤓🤓🤓
Wracając jeszcze do bohaterów to polubiłam również Zuzę, przyjaciółkę Estery. Czasem czułam się dokładnie, jak ona, że najchętniej nawet bym przespała cały dzień. Ale bohaterka ta jednocześnie potrafiła tyle energii wprowadzić do książki i podchodzić dosłownie do wszystkiego tak entuzjastycznie, że czytelnikowi pojawiał się uśmiech na twarzy. Sławek, którego pewnego dnia poznaje Estera za to zaskoczył mnie pozytywnie. Pomimo tego, że był sławny i popularny to nie spoczął na laurach a wręcz czuł się bardzo samotny. W pewnym momencie udowodnił wszystkim, że jak mu na czymś zależy to potrafi o to walczyć jak lew.
🤓🤓🤓
Autorowi w niezwykle umiejętny sposób udało się ukazać naszą rzeczywistość. Nie pojawia się tu nadmierna przesada, wszystko jest wyważone i niby ukazane z lekką ironią, a jednak łatwo tu odnaleźć odniesienia do naszej codzienności. Pewnie nad większością rzeczy się nawet nie zastanawiamy na co dzień, a jednak, gdy o tym czytamy to ciągle kiwamy potakująco głowami.
🤓🤓🤓
Myślę, że ta książka to taki powiew świeżości wśród współczesnej literatury. Rzadko trafiam na tego typu historie, które z jednej strony udanie ukazują naszą rzeczywistość, a jednocześnie potrafią rozbawić.
🤓🤓🤓
Podsumowując, "Kod ze zniżką" autorstwa Michała Krawczyka okazał się nadspodziewanie dobrą lekturą. Rzeczywistość, którą ukazuje tu autor jest z jednej strony ironiczna, ale z drugiej niezwykle prawdziwa. W postaci na przykład Estery Bidet można odnaleźć siebie albo kogoś znajomego. Postacie są tutaj bardzo życiowe i ciężko ich nie polubić. I chociaż nie zawsze rozumiałam motywy postępowania Estery to końcowo muszę stwierdzić, że mocno jej kibicowałam w szukaniu szczęścia. Polecam każdemu tę lekturę na poprawę gorszego nastroju, albo spędzenie miło jednego wieczoru, bowiem książka ta nie liczy zbyt wiele stron.
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-16, 21:31   #95
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

25. Co najmniej dwie ekranizacje - "Nowy wspaniały świat" Aldous Huxley
Znalazłam dwie stare ekranizacje i nowy serial. Szczerze mówiąc serial podobał mi się bardziej niż książka, mimo że jak się okazuje zmieniono wiele. Powieść była dość nużąca. Zwłaszcza początek, gdzie szczegółowo opisano proces warunkowania społeczeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 09:00   #96
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

1. Książka polskiego autora
Taśmy rodzinne - Maciej Marcisz


Przyjemna obyczajówka o dorabianiu się fortuny i kiepskich relacjach rodzinnych. Podobała mi się.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 09:40   #97
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

26. Książka o intrygującym/nieoczywistym/nietypowym tytule

Może ta książka. Dla mnie to dość nietypowy tytuł. Poddaje pod ocenę realizacji tego punktu


Na psa urok






Kevin Hearne
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-17, 09:50   #98
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
26. Książka o intrygującym/nieoczywistym/nietypowym tytule

Może ta książka. Dla mnie to dość nietypowy tytuł. Poddaje pod ocenę realizacji tego punktu


Na psa urok






Kevin Hearne
Według mnie pasuje do tego punktu.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 10:06   #99
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

1. Książka polskiego autora
Rozwiązła - Jarosław Kamiński
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-17, 17:50   #100
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Według mnie pasuje do tego punktu.
Wg mnie też.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-18, 08:18   #101
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
26. Książka o intrygującym/nieoczywistym/nietypowym tytule

Może ta książka. Dla mnie to dość nietypowy tytuł. Poddaje pod ocenę realizacji tego punktu


Na psa urok






Kevin Hearne
To mój punkt, zaliczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-18, 08:22   #102
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
To mój punkt, zaliczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak Ci się książka podobała?
Już ją kiedyś czytałam. Teraz wróciłam do niej bo mam wszystkie części.

Inne pozycje też by się nadały do zaliczenia tego punktu.
Jestem na 3 części i co czytam to śmieje się pod nosem. Bardzo lekki styl, taki potoczny. Przyjemnie i lekko się czyta
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-18, 10:36   #103
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

6. Ze świętami w tle

Kraina zeszłorocznych choinek - Joanna Szarańska
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-18, 15:19   #104
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

1. Książka polskiego autora
Trup na plaży -€“ Aneta Jadowska
17. Pierwsza lub ostatnia/najnowsza książka autora
Blood from Blood. Gabrielle - Katarzyna Małecka
19. Bohater nosi Twoje drugie/trzecie imię
Szamański Twist -€“ Aneta Jadowska


Może jeszcze później jakieś roszady zrobię bo mi pasują do różnych punktów.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Mam jeszcze pare pytań.

300 stron wg jakiego przelicznika, bo w zeszłym roku były dwa podobne punkty i autorzy punktów mieli inne zdanie na ten temat. Legimi, Papierowe, LC, wszystko jedno?


6. Ze świętami w tle
Ze świętami w tle to święta mają być jakoś zaznaczone czy po prostu może być że gdzieś w książce jest wspomniane, że akcja dzieje się podczas świąt ale nie ma to znaczenia dla akcji książki. Czytam teraz taką gdzie tylko napisali że dzieje się w trakcie świąt ale te święta mijają bez echa.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2022-01-18 o 15:12
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-18, 15:40   #105
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
1. Książka polskiego autora
Trup na plaży -�� Aneta Jadowska
17. Pierwsza lub ostatnia/najnowsza książka autora
Blood from Blood. Gabrielle - Katarzyna Małecka
19. Bohater nosi Twoje drugie/trzecie imię
Szamański Twist -�� Aneta Jadowska


Może jeszcze później jakieś roszady zrobię bo mi pasują do różnych punktów.

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Mam jeszcze pare pytań.

300 stron wg jakiego przelicznika, bo w zeszłym roku były dwa podobne punkty i autorzy punktów mieli inne zdanie na ten temat. Legimi, Papierowe, LC, wszystko jedno?


6. Ze świętami w tle
Ze świętami w tle to święta mają być jakoś zaznaczone czy po prostu może być że gdzieś w książce jest wspomniane, że akcja dzieje się podczas świąt ale nie ma to znaczenia dla akcji książki. Czytam teraz taką gdzie tylko napisali że dzieje się w trakcie świąt ale te święta mijają bez echa.
Papierowe lub wg LC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-19, 13:17   #106
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

26. Książka o intrygującym/nieoczywistym/nietypowym tytule
Traktat o łuskaniu fasoli - Wiesław Myśliwski
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-19, 15:30   #107
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

17. Najnowsza książka autora - "Warszawianka. Od zmierzchu do świtu" - Ida Żmijewska
Czyta się szybko, ale fabuła jednak mnie rozczarowała. Zrobiła się z tego telenowela.
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-19, 20:10   #108
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89082056]17. Najnowsza książka autora - "Warszawianka. Od zmierzchu do świtu" - Ida Żmijewska
Czyta się szybko, ale fabuła jednak mnie rozczarowała. Zrobiła się z tego telenowela.[/QUOTE]To już chyba 3 tom?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-19, 20:42   #109
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

1. Książka polskiego autora
"Jesień smakuje miłością" - Alicja Wlazło, 10/10

🍂🍂🍂
Kiedy tylko zobaczyłam, że @d.jedrzejek organizuje z tą powieścią booktour to nie potrafiłam się oprzeć, by nie wziąć udziału w tej zabawie.
🍂🍂🍂
O książce słyszałam trochę wcześniej i były to same pozytywne opinie. Piękna okładka tym bardziej dawała mi nadzieję, że będzie to piękna i pełna ciepła historia. Ale czy faktycznie tak było?
🍂🍂🍂
Łucja ma sobie za złe, że nie była ze swoją babcią w jej ostatnich chwilach. Wyrzuca sobie, że zamiast spełniać swoje kolejne marzenia powinna spędzić te najcenniejsze chwile z ukochaną osobą. Żeby tego było mało to z chłopakiem, Danielem również dziewczynie nie układa się zbyt kolorowo. Łucja stara się jak może, aby jej ukochanemu było jak najlepiej, ale ten chyba tego nie potrafi, a raczej nie chce docenić. Należy on do bardzo wygodnickich osób. Pewnego dnia Łucja jedzie do Krakowa, aby zrobić mu niespodziankę, a jedyne na co natrafiła to rozczarowanie i ból. Jedyną radość przynosi jej praca w Kawiarni pod Czerwonym Kasztanem oraz przebywanie w towarzystwie Kingi i pani Wiesi. Czy będzie umiała na nowo poskładać swoje poharatane serce?
Adam to mężczyzna, który musi na nowo nauczyć się żyć. Również trochę już w przeszedł, a na pewnych osobach się bardzo zawiódł. Przyjeżdża do małej miejscowości w Bieszczadach, aby zacząć prowadzić zajęcia z malarstwa. A pod sobą będzie mieć uroczą Kawiarenkę pod Czerwonym Kasztanem, w której być może uda mu się odnaleźć na nowo sens życia.
🍂🍂🍂
Autorka stworzyła tutaj przepiękną historię, w której miłość walczy z wszelkimi przeciwnościami losu. Opowieść ta ukazuje ostre meandry, po jakich czasem trzeba przejść, aby móc na nowo żyć. Nie wiem, jakim cudem udało się to Alicji Wlazło, ale stworzyła takie postacie, których ciężko jest nie lubić. Łucję polubiłam z miejsca, wydawała mi się osobą, która wokół siebie rozsiewa duże pokłady ciepła i serdeczności. Jedynie nie potrafiłam zrozumieć, jak mogła trwać w związku z Damianem, który myślał tylko o czubku swojego nosa i o tym, żeby to jemu było najwygodniej. Miałam wrażenie, że traktuje dziewczynę, jak swoją osobistą służącą. Adama pokochałam z całego serca chociażby za to, co próbował zrobić dla Łucji, jak poświęcał jej coraz więcej czasu i jak powoli się przed nią otwierał. Przed czytaniem epilogu dopadła mnie myśl, że w tej historii nie nastąpi happy end. Ale i tu Alicja Wlazło postanowiła zaskoczyć swoich czytelników. Stworzyła mega wzruszające zwieńczenie tego wszystkiego, co musieli przeżyć jej bohaterowie.
🍂🍂🍂
Autorka oddała się tu w pełni swoim bohaterom. Akcja płynie powoli, wręcz sielsko, ale i tak czytelnik nawet przez moment nie odczuwa jakiegokolwiek znudzenia. Przyznam szczerze, że tak bardzo polubiłam głównych bohaterów, że od samego początku trzymałam za nich mocno kciuki.
🍂🍂🍂
Dodatkowym atutem tej powieści są niezwykle malownicze opisy przyrody, a także potraw. Przy czytaniu tych ostatnich aż od razu leciała mi ślinka! To sprawia, że ta historia zdaje się jeszcze bardziej życiowa.
🍂🍂🍂
Podsumowując "Jesień smakuje miłością" stworzona przez Alicję Wlazło to piękna historia dwójki młodych ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez los. Próbują oni na nowo odnaleźć szczęście i siłę do wstawania z łóżka. Książka ta potrafi otulić swym ciepłem każdego, kto tego właśnie potrzebuje. Każdy z bohaterów z pewnością zdobędzie na swój sposób wasze serca i zostanie w nich na dłużej. Ta historia jest stworzona dla tych, którzy lubią romantyczne historie, ale także dla tych, którzy poszukują pocieszenia i oderwania chociaż na chwilę od szarej rzeczywistości.
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-19, 21:36   #110
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
To już chyba 3 tom?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Tak, trzeci i ostatni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 08:24   #111
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

4. nagrodzona książka

27 śmierci Toby'ego Obeda - Joanna Gierak- Onoszko
Nike czytelników 2020

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-21, 20:33   #112
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Ja stwierdziłam że do punktu 22 czyli tego gdzie akcja dzieje się za czasów panowania króla, doczytam Cherezińską - Korona śniegu i krwi. Okazuje się, że czytanie w papierze pół roku temu mi nie szło, ale już z e-bookiem lepiej. Wcześniej doczytałam mniej więcej do połowy i porzuciłam czytanie a teraz jestem już przy końcu. Już tak mam że jedne książki mi dobrze idą w e-booku, inne mi się dobrze czyta w papierze a jeszcze inne lepiej mi jest przesłuchać. Nie wiem od czego to zależy. Może trochę od czcionki i od formatu książki, ale nie tylko. Jak czytałam książki Kubicza to tylko w papierze a format i czcionka były podobne do tej Cherezińskiej.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 00:19   #113
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

melduję się i ja może w tym roku pójdzie mi lepiej, chociaż już widzę że z niektórymi punktami mogę mieć problem
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 13:49   #114
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
2. W tytule znak interpunkcyjny (!?:-;,)
"Wiemy, że pamiętasz" Tove Alesterdal - szwedzki kryminał, który bardziej skupia się na emocjach niż na samej zbrodni. 7/10
Cytat:
9. Książka do 300 stron
"Almond" Sohn Wung-Pyung 6/10 - 240 stron powieści o dorastaniu i dojrzewaniu. O uczuciach, ich braku, ich odczuwaniu. Czyta się jednym tchem, ale mam wrażenie, że jestem trochę za stara na tę pozycję.

Cytat:
16. Nawiązuje do liczby 2

"Dwa tygodnie i jedna noc" Whitney G. - biurowy romansik, lekka, mało ambitna pozycja, ale tego mi było trzeba. 6/10 w swojej kategorii.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 14:21   #115
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

A tak jeszcze co do drugiego i trzeciego imienia to mówimy o imionach polskich czy może to być odpowiednik imienia w innym języku. Niektóre imiona są uniwersalne ale niektóre mają inne odpowiedniki.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 18:50   #116
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 113
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
A tak jeszcze co do drugiego i trzeciego imienia to mówimy o imionach polskich czy może to być odpowiednik imienia w innym języku. Niektóre imiona są uniwersalne ale niektóre mają inne odpowiedniki.
Może być odpowiednik
__________________
Książki 2024: 5

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 18:56   #117
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

9. Książka do 300 stron
Agata Christie
Morderstwo w Mezopotamii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-22, 19:33   #118
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

Do punktu 17. Pierwsza/najnowsza książka autora: Izabela Janiszewska "Niewybaczalne".

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-23, 12:53   #119
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

1. Książka polskiego autora
Kroniki Jakuba Wędrowycza
Andrzej Pilipiuka
Czytałam inny cykl tego autora i pomyślałam że zobaczę na inne książki tego autora.
To była jedna z dziwniejszych książek które czytałam. Opowiadania powiązane ze sobą osoba Jakuba Wędrowycza alkoholika, bimbrownika, wiejskiego egzorcysty. Na plus lekki styl i szybko się czyta. Mam mieszane uczucia czy będę czytać kolejne części

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-01-24, 08:53   #120
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe Wyzwanie Czytelnicze 2022

22. Akcja dzieje się w Polsce w czasach panowania króla
Cherezińska Elżbieta - Odrodzone królestwo 01 - Korona śniegu i krwi
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-02 11:41:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.