Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-19, 17:42   #451
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A podnieś je na kilka mm do góry i lej wodę. Zobacz, czy przepływ lepszy. Też tak mam i to sitko po prostu siedzi za głęboko (mimo że jest luźno) i blokuje. Trzeba coś tam podłożyć, wyregulować, albo jak u mnie - położyć trochę krzywo i już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam tak samo
Kładę trochę krzywo sitko, to wtedy wszystko spływa idealnie. Jak położę prosto, to woda mi nie spływa.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 18:10   #452
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Na ten wtyk od sitka od spodu można założyć jakaś mała gumkę recepturkę, zawinąć, wtedy na pewno sitko się nie wciśnie i będzie lekko podniesione. Taki patent.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 18:13   #453
mistress_of_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 61
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
U mnie się czasami tak dzieje, jak u Ciebie, i mój mąż wtedy wtedy reguluje jakąś śrubkę na końcu tego sitka.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Wow, dzięki! Tam faktycznie jest śróbka, którą się reguluje. W życiu bym na to nie wpadła.
mistress_of_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 18:16   #454
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

posiada któraś z was ten czajnik? jak wrażenia?
https://www.lidl.pl/p/silvercrest-ki...saAgFaEALw_wcB
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 18:29   #455
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez mistress_of_light Pokaż wiadomość
Wow, dzięki! Tam faktycznie jest śróbka, którą się reguluje. W życiu bym na to nie wpadła.
Cieszę się, że pomogłam
Ja sama też bym tego nigdy nie wymyśliła

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 19:29   #456
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
No właśnie te bez gumek (douszne) wypadają. U mnie wystarczy się schylić i już, leci z ucha. Także nie polecam przy jakiejś aktywności. Te z gumkami (dokanałowe) bardziej blokują dźwięki z otoczenia. Ale też nie zawsze są dobre, czasem używam bez problemu, a czasem mnie drażni to "przytkanie" ucha.
Jeszcze jest opcja na nauszne, czyli takie duże. One są spoko, ale... Nie znalazłam jeszcze modelu, który po paru godzinach by nie wywoływał bólu (noszę okulary, docisk na zauszniki zawsze występuje).
Ja mam akurat od groma słuchawek bezprzewodowych, tak do siedzenia na kanapie najlepsze są douszne, do leżenia przed tv - dokanałowe z kablem na kark, a do jazdy na rowerze - nauszne.
Dziękuję na zwrócenie uwagi, też noszę okulary i nie wpadłabym na to że słuchawki je docisną. Też tego nie lubię.
Zastanawiam się między Xiaomi i Philipsem, muszę je sobie na żywo obejrzeć i zdecydować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 19:50   #457
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
posiada któraś z was ten czajnik? jak wrażenia?
https://www.lidl.pl/p/silvercrest-ki...saAgFaEALw_wcB

Ja mam, lubię patrzeć, jak się kolory zmieniają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-19, 20:02   #458
Zamarzona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 600
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy do kursów gastronomicznych jest potrzebna ksiazeczka zdrowia ta z sanepidu?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
I'm cook
Zamarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 20:08   #459
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
posiada któraś z was ten czajnik? jak wrażenia?
https://www.lidl.pl/p/silvercrest-ki...saAgFaEALw_wcB
moja babcia ma - dość cichy ( w porównaniu do mojego ) i szybko gotuje wodę
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 20:13   #460
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;89082389]Ja mam, lubię patrzeć, jak się kolory zmieniają
[/QUOTE]

Potwierdzam
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 21:03   #461
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Polecicie jakieś antyalergiczne (czy tam do wrażliwych oczu) cienie do powiek? Potrzebuje tylko jednego koloru (chłodny brąz) ale ostatecznie mogę kupić jakąś niewielka paletę w rozsądnej cenie, chociaż wolałabym pojedynczy cień bo pozostałych kolorów i tak nie wykorzystam

I druga sprawa - szukam inspiracji na wege posiłki. Nie jestem wegetarianką, chętnie jem mięso ale potrzebuje urozmaicenia diety (mniej mięsa i makaronu). Znacie jakiś blog z prostymi przepisami bez wymyślnych składników typu serca karczochów itp? Tylko nie Instagram, nie kumam tej aplikacji
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-19, 23:30   #462
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy ma któraś z was zamontowany pod zlewem filtr do wody? Lepiej mieć oddzielną wylewkę czy dzielony kran na 2 ujścia? Jak oceniacie poziom filtracji w stosunku do przelewania w dzbanku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 23:41   #463
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna;89082482a
I druga sprawa - szukam inspiracji na wege posiłki. Nie jestem wegetarianką, chętnie jem mięso ale potrzebuje urozmaicenia diety (mniej mięsa i makaronu). Znacie jakiś blog z prostymi przepisami bez wymyślnych składników typu serca karczochów itp? Tylko nie Instagram, nie kumam tej aplikacji
Konkretnej strony nie podam bo kompiluję przepisy ale w zasadzie we wszystkich daniach typu stir-fry, cokolwiek teryaki, thai curry czy dania indyjskie etc., dowolne mięso możesz zastąpić tofu. Polecam zwłaszcza wędzone. W indyjskich serem paneer. W wersji spolszczonej... Naturalnym bundzem.
Ja akurat dodaję do stir-fry makaron mie, ale wrzucam do dania szalone 125g i wychodzi mi z tego 3 porcje, także niedużo jak na porcję. Do tego 180g tofu na całe danie (bo tyle jest w opakowaniu...), warzywa bez ograniczeń. Przypraw jakichś super rzadkich w tym nie ma - sos rybny, sos sojowy, sos teryaki, ewentualnie olej z prażonego sezamu. Reszta taka, która jest w każdym domu. Do curry fajnie jest dodać liście kaffiru i trawę cytrynową, ale to nie egzotyczne składniki, są w Auchan. Paczka suszonych liści kaffiru na długo wystarcza, a trawę cytrynową dobrze się mrozi. Tajskie curry oczywiście z pasty. Jak chcesz, to mogę Ci podać przepis bazowy podatny na dowolne modyfikacje.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 23:53   #464
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Polecicie jakieś antyalergiczne (czy tam do wrażliwych oczu) cienie do powiek? Potrzebuje tylko jednego koloru (chłodny brąz) ale ostatecznie mogę kupić jakąś niewielka paletę w rozsądnej cenie, chociaż wolałabym pojedynczy cień bo pozostałych kolorów i tak nie wykorzystam

I druga sprawa - szukam inspiracji na wege posiłki. Nie jestem wegetarianką, chętnie jem mięso ale potrzebuje urozmaicenia diety (mniej mięsa i makaronu). Znacie jakiś blog z prostymi przepisami bez wymyślnych składników typu serca karczochów itp? Tylko nie Instagram, nie kumam tej aplikacji
Biedanizm na IG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 01:53   #465
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Paczka suszonych liści kaffiru na długo wystarcza, a trawę cytrynową dobrze się mrozi.
Jak używasz suszonych liści kafiru? Tampo prostu dodajesz i ich nie jesz? Mam paczkę i nie wiem do czego zużyć, bo dodając je do potrawy one dalej są twarde, coś jak liść laurowy.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 04:50   #466
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak używasz suszonych liści kafiru? Tampo prostu dodajesz i ich nie jesz? Mam paczkę i nie wiem do czego zużyć, bo dodając je do potrawy one dalej są twarde, coś jak liść laurowy.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Nie do mnie pytanie, ale odpowiem. Ja tak, używam dokładnie jak liść laurowy. Dodaję do curry czy tajskiej zupy i ich nie jem. Trawę cytrynową, też z Auchan, mrożę, super patent. Obie rzeczy łatwe do przechowania a bardzo podkręcają smak potraw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 04:53   #467
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Nie do mnie pytanie, ale odpowiem. Ja tak, używam dokładnie jak liść laurowy. Dodaję do curry czy tajskiej zupy i ich nie jem. Trawę cytrynową, też z Auchan, mrożę, super patent. Obie rzeczy łatwe do przechowania a bardzo podkręcają smak potraw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli dobrze stosowałam. A próbowałam też je namoczyć, by zmiękły Jadłam kiedyś w knajpie i były swieze liście i były tak pyszne, że myślałam, że ten sam efekt uzyskam z suszonymi

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 04:57   #468
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czyli dobrze stosowałam. A próbowałam też je namoczyć, by zmiękły Jadłam kiedyś w knajpie i były swieze liście i były tak pyszne, że myślałam, że ten sam efekt uzyskam z suszonymi

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Hm, to teraz mi zabiłaś ćwieka, może robię błąd, że ich nie jem? Akurat ja w knajpie też jadłam suszone. Zobaczymy co jeszcze dziewczyny napiszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 08:34   #469
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

A czym smakują te liście? Dobrze kojarzę że to są liście limonki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-20, 08:38   #470
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Konkretnej strony nie podam bo kompiluję przepisy ale w zasadzie we wszystkich daniach typu stir-fry, cokolwiek teryaki, thai curry czy dania indyjskie etc., dowolne mięso możesz zastąpić tofu. Polecam zwłaszcza wędzone. W indyjskich serem paneer. W wersji spolszczonej... Naturalnym bundzem.
Ja akurat dodaję do stir-fry makaron mie, ale wrzucam do dania szalone 125g i wychodzi mi z tego 3 porcje, także niedużo jak na porcję. Do tego 180g tofu na całe danie (bo tyle jest w opakowaniu...), warzywa bez ograniczeń. Przypraw jakichś super rzadkich w tym nie ma - sos rybny, sos sojowy, sos teryaki, ewentualnie olej z prażonego sezamu. Reszta taka, która jest w każdym domu. Do curry fajnie jest dodać liście kaffiru i trawę cytrynową, ale to nie egzotyczne składniki, są w Auchan. Paczka suszonych liści kaffiru na długo wystarcza, a trawę cytrynową dobrze się mrozi. Tajskie curry oczywiście z pasty. Jak chcesz, to mogę Ci podać przepis bazowy podatny na dowolne modyfikacje.
Piszesz o paście curry wlaśnie nie bardzo lubię kuchnie indyjska, tzn tak mi się wydaje po tym jak kilka razy jadłam dania w restauracji, ale może po prostu wybierałam dla siebie nieodpowiednie pozycje.
To ja poproszę ten bazowy przepis
Mam w domu i sos sojowy i rybny i z ostryg i liście kafiru i trawę cytrynową i ogólnie nagromadzone trochę składników przyprawowych że tak to nazwę tylko nie bardzo mam pomysł jak to wszystko ze sobą łączyć a o tym żeby do dania z patelni dodać tofu nawet nie pomyślałam.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Biedanizm na IG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedziałam że jak coś będzie do polecenia to z Instagrama No trudno, może już czas założyć tam konto

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
A czym smakują te liście? Dobrze kojarzę że to są liście limonki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem nadają aromat cytrynowy i lekka goryczkę. Ja ich używam do chińszczyzny (makaron + warzywa + kurczak i sos sojowy) z patelni.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 08:54   #471
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Fenenna jeżeli lubisz taki orientalny twist to spojrzyj sobie na bloga Rozkosznego. On ma sporo roślinnych przepisów i właśnie takich ciekawych kompozycji, na które ja sama bym nie wpadła. Jest też kultowa jadłonomia, ale mnie tam akurat mniej rzeczy podchodzi, bo są mocno wege, a mnie tylko chodzi o ograniczenie mięsa. Ale jest kilka fajnych przepisów, które robię regularnie np. fasolka po meksykańsku.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Trochę drogo jest, mnie też kusi, ale można na podstawie tych talentów samemu zdefiniować sobie część.

Poguglaj sobie, jest dużo darmowych informacji w sieci, które mogą Ci pomóc znaleźć coś ciekawego. Mbti też spoko, mimo, że nie jest poparte naukowymi badaniami.
Jeśli ślepo w to nie wierzysz, tylko traktujesz jako bazę do własnych rozważań i analiz, to myślę, że spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że warto coś takiego zrobić, zwłaszcza jeśli szukasz swojego miejsca w sensie zawodowym. Są też fajne testy bezpłatne w typie Gallupa, ja robiłam jeden (wydaje mi się dobry) i bardzo dużo mi rozjaśnił w głowie. Nad Gallupem też się zastanawiam, ale nie wiem, czy po tym teście to nie będzie powielenie informacji i tym samym kasa w błoto. Zwłaszcza, że aktualnie nie szukam pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź.
Chyba sobie na razie odpuszczę.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 08:54   #472
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak używasz suszonych liści kafiru? Tampo prostu dodajesz i ich nie jesz? Mam paczkę i nie wiem do czego zużyć, bo dodając je do potrawy one dalej są twarde, coś jak liść laurowy.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Wrzucasz np. do curry, zeby nadaly aromatu i potem wyciagasz. Tego sie nie je
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:17   #473
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Jak używasz suszonych liści kafiru? Tampo prostu dodajesz i ich nie jesz? Mam paczkę i nie wiem do czego zużyć, bo dodając je do potrawy one dalej są twarde, coś jak liść laurowy.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Tak samo jak liści laurowych, rozgrzewam najpierw trochę oliwy, wrzucam na to liście laurowe/kaffiru, jeśli używam suszonych papryczek chili to też w tym momencie wrzucam i grzeję chwilę dłuższa na wolnym ogniu, żeby oddały aromat do tłuszczu.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:24   #474
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Piszesz o paście curry wlaśnie nie bardzo lubię kuchnie indyjska, tzn tak mi się wydaje po tym jak kilka razy jadłam dania w restauracji, ale może po prostu wybierałam dla siebie nieodpowiednie pozycje.

To ja poproszę ten bazowy przepis

Mam w domu i sos sojowy i rybny i z ostryg i liście kafiru i trawę cytrynową i ogólnie nagromadzone trochę składników przyprawowych że tak to nazwę tylko nie bardzo mam pomysł jak to wszystko ze sobą łączyć a o tym żeby do dania z patelni dodać tofu nawet nie pomyślałam.







Wiedziałam że jak coś będzie do polecenia to z Instagrama No trudno, może już czas założyć tam konto

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------





Moim zdaniem nadają aromat cytrynowy i lekka goryczkę. Ja ich używam do chińszczyzny (makaron + warzywa + kurczak i sos sojowy) z patelni.
Pasta curry (tajskie) a indyjskie curry z proszku to kompletnie różne smaki. Polecam pasty, mega są.

To tak jak wyżej z liśćmi, a następnie wrzucam drobno posiekaną cebulkę, po chwili (w zależności od tego co robię) czosnek, starty imbir, posiekaną trawę cytrynową, mięso/tofu. Jeśli mam w planach marchewkę - to właśnie też w tym momencie marchewka, bo smażona jest znacznie lepsza. I po chwili albo pastę curry, albo sosy do stir-fry (zależy co robię, ale zwykle to jest sos sojowy i ostrygowy/rybny, sos teryaki, czasem słodki chili, a czasem troszkę czegoś słodkiego - syrop klonowy, ostatnio zaczęłam dawać 1/3 łyżeczki cukru muscovado, bo ma fajny smak). Do curry po podsmażeniu pasty mleczko kokosowe, przy stir-fry redukcja.
No i w tym momencie dorzucam resztę warzyw, co mi wpadnie w ręce i pasuje, trochę duszę (Makłowicz by po mnie pojechał, bo stir-fry się podobno nie przykrywa), dodaję sok z limonki aż mi danie smakuje, do curry kolendrę (można posypać na sam koniec, ale nie lubię takiej świeżej bez obróbki).
Na koniec w stir-fry wrzucam ugotowany makaron mie i dobrze mieszam, wyłączam palnik, dodaję łyżeczkę oleju z prażonego sezamu, posypuję jakimiś prażonymi orzechami, jeśli mam. Jeśli to curry, to po wyłączeniu palnika dodaję łyżeczkę masła, mieszam aż się rozpuści, podaję z ryżem jaśminowym.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:28   #475
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89082791]Fenenna jeżeli lubisz taki orientalny twist to spojrzyj sobie na bloga Rozkosznego. On ma sporo roślinnych przepisów i właśnie takich ciekawych kompozycji, na które ja sama bym nie wpadła. Jest też kultowa jadłonomia, ale mnie tam akurat mniej rzeczy podchodzi, bo są mocno wege, a mnie tylko chodzi o ograniczenie mięsa. Ale jest kilka fajnych przepisów, które robię regularnie np. fasolka po meksykańsku.[/QUOTE]
Dziękuję! Już w rozkoszny znalazłam prosty pomysł na pieczona fete w sam raz na kolację A ta fasolkę chętnie zrobię nawet jutro bo idealna na zimowy czas.
Kiedyś przeglądałam jadlonomie ale zapomniałam o tej stronie.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:32   #476
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Hm, to teraz mi zabiłaś ćwieka, może robię błąd, że ich nie jem? Akurat ja w knajpie też jadłam suszone. Zobaczymy co jeszcze dziewczyny napiszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czyli dobrze stosowałam. A próbowałam też je namoczyć, by zmiękły Jadłam kiedyś w knajpie i były swieze liście i były tak pyszne, że myślałam, że ten sam efekt uzyskam z suszonymi

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ja nie jem liści kaffiru, one są dla aromatu. W sumie chyba najbardziej dla zapachu.
Świeżych u nas nigdy nie widziałam, ale bywa że Selgros ma mrożone.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:40   #477
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Nakarmiona Starecka tez ma sporo takich zazjatyzowanych przepisow, makaronow itp
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:46   #478
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Moja teściowa ma remont mieszkania i chciałabym jej kupić jakiś drobiazg. Ona lubi wszelkie durnostojki, kurzolapacze itd. Wpadłam na pomysł, że może jej kupić jakiś zestaw łazienkowy (kubek na szczoteczke, pojemnik na mydło), myślicie, że to dobry pomysł?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:48   #479
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma remont mieszkania i chciałabym jej kupić jakiś drobiazg. Ona lubi wszelkie durnostojki, kurzolapacze itd. Wpadłam na pomysł, że może jej kupić jakiś zestaw łazienkowy (kubek na szczoteczke, pojemnik na mydło), myślicie, że to dobry pomysł?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Ja bym z tym uważała, bo może ma konkretną wizję na wystrój łazienki i niekoniecznie możesz trafić w jej gust. Może jakiś ładny wazon? Albo może lubi kwiaty doniczkowe?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 10:13   #480
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Moja teściowa ma remont mieszkania i chciałabym jej kupić jakiś drobiazg. Ona lubi wszelkie durnostojki, kurzolapacze itd. Wpadłam na pomysł, że może jej kupić jakiś zestaw łazienkowy (kubek na szczoteczke, pojemnik na mydło), myślicie, że to dobry pomysł?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka



To zależy, czy wiesz, w jakich kolorach będzie ta łazienka, jaki styl lubi.
Ja bym chyba wolała dać jakiś szklany pojemnik z tych trzymanych na wierzchu, coś tego typu:
https://blog.emako.pl/wp-content/upl...ET-35326_1.jpg
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.