Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 23:22   #1
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15

Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym


Witajcie kobietki!

Niegdyś czytałam o cudownych właściwościach oleju kokosowego na ciało i włosy. Zakupiłam więc nietani olej w pobliskim sklepie ze zdrową żywnością i zaczęłam się nim co jakiś czas nacierać. I muszę przyznać, że skóra w dotyku była bardzo przyjemna, nie tłusta, ale bardzo gładka a i na włoski też coś pomógł

Jednak po jakimś czasie przy ubieraniu piżamy (smarowałam się głównie na noc) zauważyłam, że strasznie brzydko pachnie. Powiedziałabym wręcz, że cuchnie wymiocinami... Aż się zaczęłam zastanawiać, czy zapomniałam, że po jakiejś imprezie mi kolacja wyszła drogą wejścia

Kilka dni później posmarowałam sobie nogi, założyłam jeansy i chodziłam w nich cały dzień... Nazajutrz spodnie strasznie cuchnęły, wywietrzenie nie pomogło i dopiero po trzecim praniu mogę powiedzieć, że tego zapaszku już nie czuję

Czy to z moim ciałem jest coś nie tak, czy ktoś miał podobny problem?
Mam ten oto olej:
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 23:42   #2
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Trzeba po prostu częściej prać
Albo zostawić olejek na jakiś czas, później "zebrać" ręcznikiem i dopiero przebierać się w piżamę
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 23:48   #3
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Ale tam nie ma co zbierać, bo on się wsmarowuje w skórę jak krem
A prać musiałabym po każdym smarowaniu i to nie tylko piżamę, bo na pościeli też czułam ten zapach...
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 23:50   #4
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Ja "zbieram" ręcznikiem to co nie wsiąknie po paru minutach. Używam jednego ręcznika, piorę max co 2 dni i co jakiś czas wymieniam ręcznik, bo stary zaczyna śmierdzieć permanentnie. Taki urok.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 16:08   #5
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Mam ten sam olej, dziwna sytuacja, bo sam w sobie pachnie cudownie

może wpływ na to ma pH skóry czy coś?? Jeszcze jeśli chodzi o resztki olejku na piżamie itp to rozumiem- po kilku dniach olej może zacząć po prostu jełczeć i wtedy zacząć dziwnie pachnieć....
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 23:16   #6
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Ooo tak, sam zapach oleju jest obłędny

Spróbuję sposobu który używa wesolyusmieszek, ale jestem zbyt leniwa by prać ręcznik co dwa dni (do tego jestem studentką i ze współlokatorką robimy pranie co dwa tygodnie z oszczędności...) więc będę używać do tego papierowych ręczników
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 00:56   #7
Martusia1499
Rozeznanie
 
Avatar Martusia1499
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 916
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Mam dokładnie to samo ! Już myślałam że coś ze mną jest nie tak, dobrze że trafiłam na ten wątek :p każdy kto się posmarował moim olejkiem twierdził że to niemożliwe żeby po nim tak cuchnąc - a jednak ja cuchne, inni nie, dlaczego ??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Martusia1499 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 18:47   #8
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Może warto kupic olej z innej firmy? Ja mam taki, smaruje się nim także moja mama, robiłam odlewkę dwóm koleżankom i żadna nie śmierdzi Btw, ja śmierdziałam po peelingu kawowym - nie pomogło dodawanie olejków eterycznych, czułam kwaśny zapach aż do następnego prysznica.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg is_biooil_200.jpg (122,2 KB, 12 załadowań)
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 21:05   #9
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Wydaje mi się, że może to być spowodowane konkretnie tym produktem bądź recepturą firmy. Może spróbuj użyć olejku z innej firmy
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 18:58   #10
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Martusia1499, ja myślę, że może coś jest nie tak z moją skórą, może za dużo łoju wytwarzam?

ambaje, a gdzie kupiłaś tej olejek i za ile? W sklepie ze zdrową żywnością w którym byłam był tylko ten dostępny... A po kawie również śmierdzę, szczególnie jak się kołdrą przykryję i ten zapaszek pod nią zostaje. To jak potem nos wetknę pod kołdrę to aż mnie odrzuca :P Żadne balsamy nie pomagają, ale kawa ma mocny aromat

Chyba kupię inny olej, a ten zaniosę do kuchni ;P
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 20:11   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez BasiaSmoter Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że może to być spowodowane konkretnie tym produktem bądź recepturą firmy. Może spróbuj użyć olejku z innej firmy
Ja bym obstawiała, że to osobnicza reakcja skóry. Trzeba by spróbować innego oleju kokosowego.
A z kawą mam podobnie tzn pozostawia silny zapach na skórze, nie mogę się zdecydować, czy fajny czy nie, dlatego określam go jako dziwny. Do tego kawa powleka mi też skórę taką warstewką, jakby delikatnym woskiem i nie raz spotkałam się ze zdziwieniem, że może się coś takiego dziać po peelingu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 00:09   #12
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Ja dzisiaj zrobiłam sobie peeling kawowy, gdy to spłukałam to nalałam jeszcze wody do wanny i dodałam trochę olejku z drzewa herbacianego wymieszanego z odrobiną mleka. Do tego wyszorowałam się gąbką i żelem pod prysznic, woda była ekstremalnie brudna od tej warstwy kawy co na mnie została Potem jeszcze trochę olejku arganowego i balsam do ciała... I tak tej kawy za bardzo nie czuć teraz
Ale żeby warstewka wosku.... Aż ciężko mi to sobie wyobrazić.
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 12:28   #13
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Kupiłam w zielarni, 14 zł za 200 ml. Producent oleju to BIQOIL, możesz u siebie zapytać czy mają tę markę. Aha, i mój jest nierafinowany
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 13:48   #14
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

To nie jest tak, że resztki oleju, które zostają w ubraniach/na pościeli po prostu z czasem jełczeją?
Używam wprawdzie oleju innej marki, ale też nierafinowanego i sytuacja jest podobna. To zapach zjełczałego oleju.
Przy rafinowanym (bezzapachowy) nie miałam takich sytuacji, a na skórę i włosy działał tak samo.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:01   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym obstawiała, że to osobnicza reakcja skóry. Trzeba by spróbować innego oleju kokosowego.
A z kawą mam podobnie tzn pozostawia silny zapach na skórze, nie mogę się zdecydować, czy fajny czy nie, dlatego określam go jako dziwny. Do tego kawa powleka mi też skórę taką warstewką, jakby delikatnym woskiem i nie raz spotkałam się ze zdziwieniem, że może się coś takiego dziać po peelingu.
też tak uważam.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 20:02   #16
Ariene
Raczkowanie
 
Avatar Ariene
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 255
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Odgrzeję stary wątek.
Brzydki zapach to nie jest wina konkretnego oleju kokosowego. Używałam różnych firm (tylko nierafinowany) i za każdym razem zapach jest taki sam - skóra, piżamy, ręczniki, pościel, wszystko dosłownie śmierdzi już po 1 godzinie od użycia. Niektóre rzeczy musiałam prać po kilka razy...
Ciekawe, że nie na wszystkich to działa tak samo. Skóra niektórych moich znajomych nie wydziela żadnego zapachu w połączeniu z masłem kokosowym...


Potwierdzam również, że włosy wypadają koszmarnie po olejowaniu.

Za to w kuchni jest pycha!
Ariene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 15:02   #17
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez Ariene Pokaż wiadomość
Odgrzeję stary wątek.
Brzydki zapach to nie jest wina konkretnego oleju kokosowego. Używałam różnych firm (tylko nierafinowany) i za każdym razem zapach jest taki sam - skóra, piżamy, ręczniki, pościel, wszystko dosłownie śmierdzi już po 1 godzinie od użycia. Niektóre rzeczy musiałam prać po kilka razy...
Ciekawe, że nie na wszystkich to działa tak samo. Skóra niektórych moich znajomych nie wydziela żadnego zapachu w połączeniu z masłem kokosowym...


Potwierdzam również, że włosy wypadają koszmarnie po olejowaniu.

Za to w kuchni jest pycha!
Wydaje mi się, że każdy naturalny produkt, pozbawiony konserwantów będzie się zachowywał w taki sposób. Mnie najbardziej irytuje ten zapach piżamy czy dresu - no taki jełczejący olej zauważyłam to zarówno w przypadku oleju kokosowego jak i oliwki Hipp która też zawiera naturalne olejki.
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 21:55   #18
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

No to ja jeszcze dodam, że niedawno kupiłam sobie balsam do ciała z neutrogeny i wystąpił identyczny zapaszek na ubraniu jak po oleju kokosowym ;/ juz nie wiem czym się smarować, aktualnie używam żelu z aloesu 99% ale po nim moja skóra nie jest dobrze nawilżona. Nie wiem już czego używać, a nie stać mnie na kupowanie różnych balsamów i probowaniu każdego... Co jest nie tak z moim ciałem :|
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 08:40   #19
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez martita1991xx Pokaż wiadomość
No to ja jeszcze dodam, że niedawno kupiłam sobie balsam do ciała z neutrogeny i wystąpił identyczny zapaszek na ubraniu jak po oleju kokosowym ;/ juz nie wiem czym się smarować, aktualnie używam żelu z aloesu 99% ale po nim moja skóra nie jest dobrze nawilżona. Nie wiem już czego używać, a nie stać mnie na kupowanie różnych balsamów i probowaniu każdego... Co jest nie tak z moim ciałem :|
o kurczę,, teraz sobie przypomniałam, że miałam tak samo z Neutrogeną!!! Ona ma chyba w składzie olej sezamowy?? Trzeba zrobi dochodzenie
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 09:43   #20
julitka_88
Przyczajenie
 
Avatar julitka_88
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Ja się smaruję olejem kokosowym tylko i wyłącznie na noc i zakładam na ciało piżamę. Jeszcze nie zauważyłam, żeby coś brzydko pachniało. Może dlatego, że często piorę.
julitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 15:26   #21
martita1991xx
Przyczajenie
 
Avatar martita1991xx
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Rzeczywiście, ma olej sezamowy w składzie... To już dwa oleje do pielęgnacji mojego ciała odpadają, jakieś pomysły których jeszcze unikać?

Niestety, mnie nie stać na to by codziennie wstawiać pralkę z piżama i pewnie jeszcze z pościelą, bo ona też nie raz złapie ten zapaszek
martita1991xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 12:08   #22
karolina_jurcz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 65
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

tez mam olej kokosowy i nie czułam po nim zadnego nieprzyjemnego zapachu, zamawiałam z ezebry
karolina_jurcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 19:09   #23
gordoncsw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

czesc. tez mam w.w problem z zapachem skory po zastosowaniu oleju kokosowego (różne rodzaje; rafinowany, nierafinowany, zapachowy i bezwonny). mam niedoczynnosc tarczycy, czy moze u ciebie tez jest taka korelacja??

Edytowane przez gordoncsw
Czas edycji: 2016-11-28 o 19:11
gordoncsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 09:06   #24
Martuuushka
Przyczajenie
 
Avatar Martuuushka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Olej u mnie zostawia zapach, ale to nie skóra, a ciuchy, które akurat ubrałam. Wczoraj nawet trafiłam na świeżo wypraną piżamę (którą nakładałam, jak właśnie smarowałam olej na ciało) i mimo prania wciąż był ten nieprzyjemny zapach.

Mój sposób na olej, to mam "specjalne" ciuchy na stosowanie Używam zawsze po depilacji nóg i wtedy zakładam krótkie spodenki i czekam, aż się wchłonie.

Uzywam zdecydowanie innej marki niż Wy, bo Coconnelle. Także to chyba nie ma znaczenia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martuuushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 23:23   #25
ewka_marchewka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 80
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez AgaGiraffe Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że każdy naturalny produkt, pozbawiony konserwantów będzie się zachowywał w taki sposób. Mnie najbardziej irytuje ten zapach piżamy czy dresu - no taki jełczejący olej zauważyłam to zarówno w przypadku oleju kokosowego jak i oliwki Hipp która też zawiera naturalne olejki.

Tzn w jaki sposób będzie się zachowywał każdy naturalny produkt bez konserwantów ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewka_marchewka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:38   #26
Zawsze_w_szpilkach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Cytat:
Napisane przez martita1991xx Pokaż wiadomość
Witajcie kobietki!

Niegdyś czytałam o cudownych właściwościach oleju kokosowego na ciało i włosy. Zakupiłam więc nietani olej w pobliskim sklepie ze zdrową żywnością i zaczęłam się nim co jakiś czas nacierać. I muszę przyznać, że skóra w dotyku była bardzo przyjemna, nie tłusta, ale bardzo gładka a i na włoski też coś pomógł

Jednak po jakimś czasie przy ubieraniu piżamy (smarowałam się głównie na noc) zauważyłam, że strasznie brzydko pachnie. Powiedziałabym wręcz, że cuchnie wymiocinami... Aż się zaczęłam zastanawiać, czy zapomniałam, że po jakiejś imprezie mi kolacja wyszła drogą wejścia

Kilka dni później posmarowałam sobie nogi, założyłam jeansy i chodziłam w nich cały dzień... Nazajutrz spodnie strasznie cuchnęły, wywietrzenie nie pomogło i dopiero po trzecim praniu mogę powiedzieć, że tego zapaszku już nie czuję

Czy to z moim ciałem jest coś nie tak, czy ktoś miał podobny problem?
Mam ten oto olej:
Mnie zapach wymiocin obudził pierwszego ranka po wcześniejszym wieczornym użyciu oleju kokosowego. Smród był bardzo silny. Z piżamy sprał się za drugim razem. Kiedyś pokusiłam się też zastosować olej kokosowy w ciągu dnia i nałożyłam dresy. Myślałam, że pójdą do wyrzucenia tak śmierdziały nawet po wypraniu. Teraz są chyba po 5 upraniu i nadal czuć pozostałości tego oleju. Przerzuciłam się więc na oliwę i nie mam już żadnych doznań zapachowych.
Zawsze_w_szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 11:48   #27
weronikafajkowska
Raczkowanie
 
Avatar weronikafajkowska
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 56
Dot.: Brzydki zapach po posmarowaniu się olejem kokosowym

Mam to samo, niestety głównie dla tego zaprzestałam używania kremu na cellulit z elancylu. Choć działał świetnie to ubrania mi tak okropnie cuchnęły właśnie wymiocinami że musiałam go wyrzucić. Jest jakaś na to rada?
weronikafajkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 12:48:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.