TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-28, 19:33   #1
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19

TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!


Mam juz 22 lata, a wciaz jednak mecze sie z tradzikiem. Nie jest to wprawdzie wysyp na całej twarzy,ale jednak zawsze cos tam sie znajdzie i nie ma dnia zebym miala idealnie gladka twarz. Ostatnio wybrałam sie do dermatologa,bo jest to dla mnie uciążliwy problem.Przepisal mi SKINOREN.Krem okazal sie bardzo drogi(50zl), liczylam na cud a niestety podraznil moja twarz i mialam ogromne czerwone jakby poparzone płaty. Zapobiegawczo pijam takze ziele bratka oraz wcinam cynk,ale jednak pryszcze dalej są. Kupiłam nawet serie vichy normaderm - dalej bez skutku. Lekarz powiedzial zebym sprobowala jeszcze BENZACNE,ale nie wiem czy nie zadziala podobnie jak SKINOREN. Prosze o rade specjalisty i nie tylko. Moze znacie jakies naprawde skuteczne metody?? No chyba,ze moja cera jest juz tak genetycznie zbudowana i nigdy nie bede miala gladziutkiej twarzy?czy jest to mozliwe? PROSZE POMÓŻCIE!!!
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 17:11   #2
Nel^^^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3
GG do Nel^^^
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

Witaj Alu jesteś moją imienniczką - to tak na marginesie. A wracając do tematu, błagam Cię nie używaj BENZACNE jakieś 2 lata temu wzięłam to do ręki mimo iż nie miałąm problemu z cerą jednak tuż przed okresem odwiedzały mnie 2-3 pryszcze. Ale to co zrobiła mi maść BENZACNE masakra. Odradzam, nie polecam!! Przede wszystkim oczyszczanie twarzy 2 razy dziennie, nakładanie maseczek oczyszczających przynajmniej raz w tygodniu (tylko nie tych mocno przywierających do buzi), i na te miejscowe krostki jakiś preparat punktowy (mi pomaga ten z orifflame z serii dla cery trądzikowej, również z tej serii używam żelu) nie wiem jak będzie reagowała na te preparaty Twoja cera. Ja mam wrażliwą skóre i z tych kosmetyków jestem zadowolona, mimo iż bardzo trudno jest mi je zdobyć, ponieważ nikt z moich znajomych nie jest konsultantem tej firmy. Pozdrawiam Papa
Nel^^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 17:25   #3
Nel^^^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3
GG do Nel^^^
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

aaa i jeszcze zapomniałam wspomnieć o jakimś kremiku nawilżającym, może być nawilżająco-matujący bo bez nawilżania też jest trudniej skórze "zyć". Pozdrawiam
Nel^^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 17:27   #4
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

Skarbie, ty masz "dopiero", a nie "już" 22 lata. Ja mam 30 lat i też mam jeszcze pryszcze. W tej chwili jest to już choroba cywilizacyjna (stersy, nieodpowiednia dieta itp.), więc się nie przejmuj aż tak bardzo. U mnie walka antybiotykami i nawet laserami NIC nie pomogła, nie warto wydawać fortuny. Ja sama eksperymentuję, polecam papkę do cery trądzikowej firmy "Joanna", mydło siarkowe, zieloną glinkę. U mnie zdziałały cuda. A teraz stosuje krem Glyco-A z kwasami i z efektów jestem bardzo zadowolona (gładsza cera, rozjaśnianie blizn).
A najprosztszą sprawą jest dokładne mycie wodą mineralną lub przegotowaną oraz częsta zmiana ręczników osobistych.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 17:51   #5
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

Polecam Brevoxyl pod krem nawilżający
pozdr.
Marta
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 19:11   #6
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

jesli chodzi o to mycie woda mineralna lub przegotowana to bez zadnych dotakowych specyfikow? czy mydlem siarkowym myjesz twarz? i prosze napisz cos wiecej o tej glince i papce( nazwa,cena)
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 20:07   #7
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

Nie powinno się myć buźki wodą z kranu, choć ja się rzadko do tego stosuję ze zwykłego lenistwa.. Ważna jest, jak napisałam, dbałość o czyste ręczniki i NIE UŻYWANIE ich przez innych domowników. To nie mój wymysł, ale dobra rada
dermatologa. Najbardziej pomogła mi papka (zajrzyj na KWC, tam jest też moja opinia) - do kupienia w salonach lub przez internet, kosztuje ok. 20 zł. za 30 ml.
Glinka - najlepiej w czystej postaci lub jako maseczka
o wysokim stężeniu, kup np. w tubie firmy Argielitz (w Esentii). Teraz używam Glyco-A i też widzę efekty.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-29, 20:24   #8
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

czy ta papka to nie czasem "jadwiga" zamiast "Joanna"???
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 21:30   #9
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

mam podobny problem.. uzywalam skinorenu dla mnie byl rewelacyjny ... wiesz co moze za duzo go nakladalas albo za czesto?? albo nakladaj go punktowo na pryszcze... on dopiero daje efekt kolo 3 miesiaca.. ja po 6 miesiach uzywania go mialam super cere... potem przestalam i znow krosty...benzacne tez uzywalam moim zdaniem to taki bubel mi nic nie pomoglo uwazam ze on jest dobry na jakies tam malutkie wypryski... nie wiem czy probowalam diferin mi nie odpowiadal bo to konsystencja zelowa a mi takich skora nie przyjmuje ale podobno pomaga sporo... wysusza krosty i oczyszcza pory... wiesz co ja tez mam rpbolem z tradzikiem mimo ze juz nie powinnam miec... leztylam sie pare lat dermatologiczne efekt spory ale tez czasemdenerwujacy krosty wyskakuja... i chyba najbarziej pomaga mi ginekolog... zapytaj o tabletki antykoncepsyjne takie by leczykly tradzik mi one najbardziej pomagaja skora w ogole sie tak nie swieci i wyglada lepiej... sproboj pozdrawiam
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 21:34   #10
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

ALE JA JUZ ZAZYWAM STALE DIANE35. SLUZA MI W 2 CELACH . I O ILE W TYM PIERWSZYM SIE SPRAWDZJA, TAK NA PRYSZCZE NIEZBYT DZIALAJA
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 21:54   #11
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

Witam.
Ja jestem od Ciebie o rok starsza i też borykam się z problemową cerą.Nie mam jakiegoś wysypu pryszczy, ale wyskakuje mi od czasu do czasu jakiś wulkan i jak już wyskoczuy to jest z prawdziwego zdarzenia ehhh...
Moja rada jest taka żebyś postawiła na nawilżanie. Zweryfikuj przede wszystkim kosmetki pielęgnacyjne. Jesli używasz np. antybakteryjnego żelu do mycia twarzy to np. po nim zastosuj tonik nawilżający,ja osobiście używam różanego odświeżającego z serii Sekrety Urody Dax Cosmetics, ale możesz wybrac oczywiscie inny np. firmy Nivea (jest bardzo chwalony na KWC).Jeśli mocno zależy Ci na macie to używaj nawilżająco-matujących kremów na dzień, ja je jednak odradzam bo zatykały mi pory (na dzień mam kremik nawilżający na niego nakładam podkład matujący kiedy robię sobie makijaż i oba kosmetyki dobrze ze sobą współgrają, pamietaj jednak że krem nawilżający powinien byc przeznaczony do cer tłustych trądzikowych).Na noc np. użyj jakiegoś kremiku z kwasami (Glyco A jest jednak zbyt ostry jesli nie używałaś wczesniej kwasów).Antybakteryjne działanie ma Lysanel Activ (kwasy BHA) lub Effeclar K .Na kremik z kwasami nałóż inny nawilżający lub nawet odżywczy (ale polecany do cer tłustych).
Bardzo ważne jest żeby kosmetyki używane przez Ciebie nie zawierały alkoholu, i nie zatykały porów.Na pojedyńcze krostki rzeczywiście bardzo dobry jest olejek z drzewa herbacianego firmy Oriflame z serii Tea Tree.Pomocne są też pellingi, wykonuj je raz/dwa razy w tyg. ale nigdy nie rób ich kiedy Cie wysypie bo możesz roznieść bakterie.Dobra jest też glinka, ale z umiarem bo może przesuszyć cerę i spowodować zwiększenie wydzielanie sebum = wysyp pryszczy.
Dodam jeszcze, że biorę tableki antykoncepcyjne (Cilest) piję ziółka (ziele bratka, zielona herbata) i łykam Ziele Skrzypu Polnego z witaminami.
Pozdrawiam
Kamila
Ps. Jeśli zdecydujesz się na krem z kwasami to pamiętaj o tym że krem na dzień ma zawierać filtry ochronne UVA/UVB
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-30, 07:06   #12
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: TE CHOLERNE PRYSZCZE!!!!

wiesz co...hmm tez zazywam diane 35.. ale jeszcze efktu nie widze bo dopiero od niedawna... nie wiem jak twoj dermatolog ale mi najbardziej pomogly leki robione w aptekach.. lekarz przepisywal mi sklad i w aptekach robili to bylo najlepsze co moglo mi pomoc...jak znajde sklad masci ktora dal mi lekarz na wypryski to ci podam i zapytaj o nia demratologa bo mi po nalozeniu jej na wypryski na drugi dzien znikaja a tez mam ogromny problem z tradzikiem...sama sie borykam z takimi udrekami
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.