Okulista w Krakowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 16:07   #1
Marysia333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 7
GG do Marysia333

Okulista w Krakowie


Cześć,

Możecie polecić mi jakiegoś okulistę w Krakowie? Chciałabym uniknąć sieciówek z hipermarketów, mam złe doświadczenia.. (trochę mnie oszukali). Stawiam na mniejsze firmy, słyszałam dobre opinie o sklepie "Świat Okularów" na ul. Westerplatte, któraś z was korzystała?
Marysia333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:04   #2
bajeczka_snk
Zakorzenienie
 
Avatar bajeczka_snk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 115
GG do bajeczka_snk
Dot.: Okulista w Krakowie

Podobno na Fiołkowej jest całkiem dobry okulista, osobiście nie byłam, przekazuję co słyszałam
bajeczka_snk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:21   #3
Darusssia
Raczkowanie
 
Avatar Darusssia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 33
Dot.: Okulista w Krakowie

Kupowałam tam okulary dla dziecka i polecam Świat Okularów. Bardzo rozsądne ceny i często trafiają się promocje. Teraz jest jakaś letnie wyprzedaż i wszystkie oprawki po 50 zł. Montują szkła, badają wzrok - miła odsługa. W Krakowie poza sieciówkami jeden z najlepszych salonów moim zdaniem.
Darusssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:18   #4
panciaL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Okulista w Krakowie

Zdecydowanie wybierz się do Świata Okularów. Co prawda nie kupowałam tam okularów tylko soczeki, ale zdecydowanie mogę polecić. Bardzo sympatyczna obsługa. Zbadali mi dokładanie wzrok i dobrali odpowiednie soczewki
panciaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 20:54   #5
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Okulista w Krakowie

Hej dziewczyny.

Wiecie czy możliwe jest gdzieś w Krakowie bezpłatne badanie wzroku ?
Zazwyczaj salony reklamują się z takimi hasłami lecz aby badanie było bezpłatne należy zakupić u nich później okulary lub soczewki.
To byłoby moje pierwsze badanie wzroku więc nie wiem nawet czy będą mi one potrzebne.

Z góry dziękuję za odp.
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 21:29   #6
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Okulista w Krakowie

Jeżeli ktoś chce dobrać odpowiednie okulary lub soczewki to KONIECZNIE musi udać się na długą 28 w Krakowie. Znajduje się tam salon optyczny gdzie przyjmuje optometrystka D.Piszczak (www.szkla.com).

Miałam ogromne problemy z dobraniem odpowiednich soczewek oraz okularów i dopiero tam odnalazłam pomóc.

BTW problemy nie wynikały ze skomplikowanej wady (mam krótkowzroczność ze średnim astygmatyzmem) tylko z braku jakiejkolwiek umiejętności badających (a byłam u: okulistki prywatnej, okulistki na NFZ oraz u innego okulisty/optometrysty pracującego przy salonie optycznym).

Nawet nie chcę myśleć ile wydałam niepotrzebnie pieniędzy kupując nieodpowiednie soczewki, a nawet okulary o_O Po tygodniu musiałam wymienić szkła na inne... ponieważ okulistka tak "idealnie" dobrała mi szkła okularowe.

***
NIESTETY na długiej 28 może i dowiem się, że jestem na coś chora ale nie dostanę recepty na leki ponieważ jak już wspomniałam przyjmuje tam optometrystka, a nie okulistka.

Z tego co widzę to Świat Okularów jest salonem optycznym, a z tego co się orientuję okuliści działający przy takich salonach zajmują się TYLKO dobieraniem okularów i soczewek. Mnie to już nie interesuje (mam już swoją optometrystke^^) z kolei zależy mi na okuliście, który bada głównie pod kątem chorób i innych tego typu zmian.

Okuliście najlepiej współpracującym z NFZ ewentualnie jakimś tanim prywatnym.

Zależy mi na tym ponieważ po zapaleniu rogówki (przechodziłam początkiem roku) postanowiłam dmuchać na zimne czyli badać się nieco bardziej regularnie niż dotychczas.

A więc ... gdzie można znaleźć takowego okulistę?

W skrócie:
- taniego lub na NFZ
- zajmującego się chorobami oczu a nie tylko korekcją wad wzroku (więc Ci działający przy optykach raczej odpadają)

Edytowane przez Saori89
Czas edycji: 2013-09-29 o 21:30
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.