generalny remont pokoju- pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 22:05   #1
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385

generalny remont pokoju- pomocy!


Witam
Nadeszła ta chwila gdy czas słodki pokój gimnazjalistki zmienić na nowoczesny ale i przytulny pokój studentki W poszukiwaniu inspiracji przeszukałam wszystkie możliwe sklepy meblowe, internet i katalogi. W pokoju muszę zmienić wszystko. Problem w tym, że kolorów jest mnóstwo a pięknych połączeń miliony Moja lista oczekiwań:
- na podłodze panele, na zdjęciach widać jakie interesują mnie kolory
- ściany: jedna w ciemnym kolorze i reszta kremowa/waniliowa/ciepły, możliwie najjaśniejszy kolor
- meble ciemne, płyta ciemnobrązowa, wenge lub coś jaśniejszego
- dodatki kontrastowe (to najmniejszy problem)
Na chwilę obecną myślę o ciemnoszarej i kremowych ścianach, w połączeniu z szarymi panelami, ciemnobrązowymi meblami. Z tym że nie wiem czy wszystko do siebie pasuje a programy do projektowania wnętrz nie są na tyle sprawne żeby mi w pełni stworzyć taką wizualizację.
Alternatywnie: ciemny fiolet również w połączeniu z kremem (taką złamaną bielą), meble ciemne i jasnobrązowe panele.
Chcę aby pokój był elegancki, ciepły ale nie słodki.
Mam coraz mniej czasu i coraz większy mętlik w głowie i dlatego proszę o pomoc, pomysły, inspiracje. Może ktoś fachowo oceni czy moja 'kompozycja' nie będzie się gryzła i nie będzie zbyt pstrokata- zależy mi na tym żeby w pokoju nie było zbyt wielu kolorów. Teraz mam pokój żółto- błękitno- granatowo- biały i wygląda strasznie cukierkowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg panele.jpg (23,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg panele2.jpg (22,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kanapa.jpg (57,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg płyta.jpg (5,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ściana1.jpg (53,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor_fiolet_6.jpg (34,7 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez asiula1306
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:09
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 23:17   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: generalny remont pokoju- pomocy!

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Witam
Nadeszła ta chwila gdy czas słodki pokój gimnazjalistki zmienić na nowoczesny ale i przytulny pokój studentki W poszukiwaniu inspiracji przeszukałam wszystkie możliwe sklepy meblowe, internet i katalogi. W pokoju muszę zmienić wszystko. Problem w tym, że kolorów jest mnóstwo a pięknych połączeń miliony Moja lista oczekiwań:
- na podłodze panele, na zdjęciach widać jakie interesują mnie kolory
- ściany: jedna w ciemnym kolorze i reszta kremowa/waniliowa/ciepły, możliwie najjaśniejszy kolor
- meble ciemne, płyta ciemnobrązowa, wenge lub coś jaśniejszego
- dodatki kontrastowe (to najmniejszy problem)
Na chwilę obecną myślę o ciemnoszarej i kremowych ścianach, w połączeniu z szarymi panelami, ciemnobrązowymi meblami. Z tym że nie wiem czy wszystko do siebie pasuje a programy do projektowania wnętrz nie są na tyle sprawne żeby mi w pełni stworzyć taką wizualizację.
Alternatywnie: ciemny fiolet również w połączeniu z kremem (taką złamaną bielą), meble ciemne i jasnobrązowe panele.
Chcę aby pokój był elegancki, ciepły ale nie słodki.
Mam coraz mniej czasu i coraz większy mętlik w głowie i dlatego proszę o pomoc, pomysły, inspiracje. Może ktoś fachowo oceni czy moja 'kompozycja' nie będzie się gryzła i nie będzie zbyt pstrokata- zależy mi na tym żeby w pokoju nie było zbyt wielu kolorów. Teraz mam pokój żółto- błękitno- granatowo- biały i wygląda strasznie cukierkowo
POminęłaś najważniejszą część- nie napisałaś nic o swoim pokoju.
Jakie wymiary, jakie nasłonecznienie. Zrób zwykły plan pokoju (zaznacz gdzie masz okna, drzwi) i pomyślimy
Możesz sobie kliknac też na moj watek o inspiracjach (link w podpisie), może znajdziesz tam coś interesujacego.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:59   #3
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: generalny remont pokoju- pomocy!

Okno wychodzi na stronę zachodnią, pokój nie jest ani rewelacyjnie nasłoneczniony ale ciemny też nie jest.
Narysowałam taki schemat pokoju, podaję przybliżone długości ścian, jak widać pokój jest prawie kwadratowy. Okno jest na 3/4 ściany a drzwi prawie w kącie. Przez to pokój nie jest za bradzo ustawny. Ale meble będą na wymiar więc to jakoś pogodzę.
Dodaję też dwa nowe zdjęcia pokoi które mi się spodobały (są trochę odmienne od mojej pierwotnej koncepcji). Pierwszy pokój, w brązach z tym że ściany miałyby być w kolorze drzwiczek mebli, a nie takie żółte. Drugi pokój w takiej kolorystyce ale ściany szare a nie wpadające w niebieski (bo tak na moim komputerze wyglądają ) no i nie byłoby wnęk ale chodzi o barwy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokoj.jpg (18,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 004_affi_pokoj-mlodziezowy.jpg (33,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3778_1654_BONN_pokoj_dzienny_copy.jpg (40,0 KB, 13 załadowań)
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.