Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na końcach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów

Notka

Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów Masz problem z dobraniem pielęgnacji do Twoich włosów? Zapytaj Wizażanek i skorzystaj z rad ekspertek Dove!

 
 
Narzędzia
Stary 2014-07-12, 16:45   #1
OlkaG87
Przyczajenie
 
Avatar OlkaG87
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 20

Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na końcach?


Odkąd pamiętam, miałam przetłuszczające się włosy. Mówiono mi, że farbowanie pomoże mi pozbyć się tego problemu, ale niestety: włosy nadal się przetłuszczają u nasady, za to na końcach się puszą. Któraś z was ma taki problem? Jak pielęgnujecie takie włosy? Czy kosmetyki do włosów farbowanych takie jak seria Dove poradzą sobie z tak problematycznymi włosami? Niestety większość kosmetyków do włosów farbowanych sprawia, że moje włosy przetłuszczają się jeszcze bardziej... Testuję Dove z nadzieją...
OlkaG87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 12:37   #2
karolina8888888
Przyczajenie
 
Avatar karolina8888888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Nie mam problemów z przetłuszczaniem się włosów, ale za to z puszącymi się końcówkami niestety tak. Na szczęście pomagają mi odżywki z olejkiem arganowym (z Marion) lub jedwab w płynie. Jednak trzeba uważać jaki jedwab się kupuje, bo raz miałam taki, po którym moje włosy się bardziej przesuszały.
__________________
Wybieram grupę Black!
karolina8888888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 21:37   #3
tekla45
Zadomowienie
 
Avatar tekla45
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
GG do tekla45
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Też mam ten problem, na szczęście udało mi się go zminimalizować poprzez częstsze mycie, lekkie obcięcie, czasem stosuję szampony do włosów przetłuszczających. Na końcówki po każdym myciu aplikuję preparat ochronny, np legendarne już serum na zniszczone końcówki Avon.
__________________
Posiadaczka kota- MIZI zwanej Futrzak

Niezależna konsultantka firmy Mary Kay.

Przyszła Pani Kosowa (miłość znaleziona!!!)


Wielbicielka tatuaży
tekla45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 12:28   #4
rejwerka
Przyczajenie
 
Avatar rejwerka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Z puszeniem akurat nie mam problemu, ale zwłaszcza latem -odczuwam dyskomfort związany z szybszym przetłuszczaniem się włosów u nasady.
To dość skomplikowane, by z jednej strony dbać o kolor, a z drugiej pozbyć się innych problemów włosowych.
Używam z umiarem szamponu, myję włosy dwa razy, nakładam lżejsze odżywki (w lecie co drugie mycie). Do płukania zaparzam miętę, dodaję cytrynę i czuję przyjemny chłód jeszcze długo po myciu. Może nie jest to odkrycie Ameryki , ale skóra jest świeża trochę dłużej....no i włosy przy skórze nie są przyklapnięte
rejwerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 15:31   #5
OlkaG87
Przyczajenie
 
Avatar OlkaG87
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 20
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Dzięki za pomysł na płukankę! Musze spróbować!
OlkaG87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 19:32   #6
ZuZa_25
Raczkowanie
 
Avatar ZuZa_25
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 42
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

a olej arganowy/kokosowy na same końcówki? mała ilość?
ZuZa_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 10:05   #7
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Moje wlosy sie nie przetłuszczają jedynie czasem są z puszone na końcach. za każdym razem używam serum silikonowe firmy Marion i to pomaga ujarzmić końce ale wcieram w końce większą ilość niż jedna pompka. Na moich włosach nie widać przetłuszczenia ponieważ serum wsiąka we włosy. Jakiś czas temu używałam serum z Joanny i też byłam zdowolona
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 14:48   #8
beata_35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

A co ze specjalnymi szamponami dedykowanymi do takich włosów? Nie działają?
beata_35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 08:34   #9
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Dla mnie objawieniem była odżywka wella pro series do suchych i zniszczonych włosów. Czasem na same końcówki nakładam olejki ale mam wrażenie, że puszą się jeszcze bardziej. Mam też problem z szybkim przetłuszczaniem i w moim przypadku nie działają żadne specjalne szampony.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:41   #10
bananowiec76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Ja mam taki problem z włosami - szybko się przetłuszczają u nasady, za to końce się puszą, są suche i zniszczone. obecnie używam szamponu do włosów przetłuszczających się (np. Fructis czy pantene) a na końce nakładam maskę arganową albo jakąś odżywkę intensywnie regenerującą
bananowiec76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 22:35   #11
Xsey
Przyczajenie
 
Avatar Xsey
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

U mnie problem to jedna wielka puchatość. Na co dzień końcówki, a gdy wzrośnie troszkę wilgotność powietrza - na całej długości aż do afro

Z przetłuszczaniem Ci nie pomogę, nigdy nie miałam z tym problemu dlatego też nie szukałam rozwiązania. Wiem jedynie to, że olejowanie które jest na prawdę mistrzowskim rozwiązaniem i bombą witaminową dla moich włosów również można stosować na przetłuszczającą się skórę. Systematyczne podcinanie 1 zasada, odciążenie ich - wszystkie potwory włosowe typu suszarka, prostownica... nope. Delikatne kosmetyki, ziołowe szampony, odżywki. Naturalne produkty i domowe sposoby pielęgnacji. U mnie sprawują się na prawdę dobrze
Xsey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 00:39   #12
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Mam dokladnie taki typ wlosow. U mnie jedyne co sie sprawdza to lagodne szampony, najlepiej dla dzieci i bez SLS (dodatkowo nie zmywaja zbyt szybko farby z wlosow) i olejowanie. Wlosy musze myc niestety codziennie, ale dzieki takiej pielegnacji sa zdrowe i dobrze wygladaja. Uzywam tez po kazdym myciu maski Alterra granat&aloes lub jakiejs dobrej odzywki, np. Garnier awokado&maslo karite etc. Ogolnie kosmetyki delikatne, do wlosow wysokoporowatych, bardzo rzadko stosuje proteiny.
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 13:05   #13
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Przy moim przetłuszczaniu się, zaczęłam od zmiany szamponów.
Przestałam stosować odżywki i ograniczałam jej nakładanie tylko do końcówek.
Dodatkowo mój sposób na to by się mniej przetłuszczały stosuję:
- może to dziwne ale mniej szamponu ( nakładam mniejszą dawkę próbuje rozmasować i lekko spłukuję, następnie nakładam taką samą ilość i wtedy bardzo się spieni szampon) dokładnie spłukuję i powtarzam jeszcze jeden raz.
- nie stosuje, odżywek ( zwłaszcza tych bez spłukiwania ) olejków lub ograniczam je do minimum
- ograniczam lakier, żel, itp. kosmetyki do układania włosów.

Sukcesem jest chyba stosowanie odpowiedniego szamponu.
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-13, 11:26   #14
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Też się z tym zmagam od czasów gimnazjum, teraz już mam 20+ i problem jest nadal... od jakiegoś czasu nakładam oleje na włosy ale nie u nasady, jestem też w trakcie zapuszczania naturalnego koloru włosów, chociaż mimo że dawniej farbowałam to i tak się przetłuszczały przy głowie tak jak i teraz, kiedy to odrost jest dosyć spory. Nie służą mi produkty z alkoholem bo mam po nich łupież, więc wszelkie kosmetyki w sprayu i inne z alkoholem w składzie które mają na celu przyhamować przetłuszczanie odpadają. Moje włosy są takie, że niezależnie od tego o jakiej porze dnia je umyję to na drugi dzień po wstaniu z łóżka mam już przetłuszczone. Próbowałam też nie myć ich z pare dni ale to wzmożyło wypadanie włosów i zaczęła mnie swędzieć skóra głowy nie wiem już co robię nie tak, chociaż przyznam że codzienne mycie włosów jest dla mnie utrudnieniem, bo muszę przeznaczać na wyszykowanie się z domu więcej czasu (lubię gdy wyglądają estetycznie).

Zastanawiam się czy rzeczywiście codzienne mycie włosów jest dobre, bo przecież końce się szybko wysuszają i puszą. Od czasu do czasu myję włosy szamponem Pirolam lub innymi, bo po nich włosy i skóra głowy i faktycznie są w lepszej kondycji. Niestety gdybym myła nimi włosy codziennie lub co dwa dni chyba bym zbankrutowała.

Ostatnio zakupiłam szampon z HeadandShoulder's ale jakoś nie widzę diametralnej różnicy. Nie wiem czy o czymś zapomniałam, mam nadzieję, że choć trochę przekazałam to co chciałam

Proszę o porady jak mogłabym jeszcze zadbać o włosy, może któraś z Was doświadczyła czegoś na sobie czym mogłaby się podzielić

Zapomniałam dodać, że włosy od połowy już w zasadzie są po rozjaśnianiu, farbowaniu, ścinam je co jakiś czas ale i tak jeszcze coś tam zostało, dlatego używam odżywek do włosów zniszczonych lub suchych. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie co do przetłuszczającej się góry, ale stosuje szampony z Alterry, Nivei, Barwy, Garniera itp na zmianę. Staram się też raz na tydzień-dwa położyć maskę z Biovaxa. Włosy są po nich cud miód, oczywiście do następnego mycia, bo i tak się przetłuszczają.
__________________

Weź udział w konkursie Dove i wygraj atrakcyjne nagrody!

Edytowane przez Basiolinka
Czas edycji: 2015-01-13 o 11:33
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-14, 21:24   #15
agussh
Przyczajenie
 
Avatar agussh
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Drogeryjne szampony, posiadają sylikony dodatkowo obciążające włosy. Ja zawsze miałam problem z przetłuszczającymi się włosami u nasady i puszącymi końcówkami. Myłam włosy codziennie rano, a wieczorem były już "nieświeże". Używałam różnych szamponów i w końcu zmieniłam te wszystkie pięknie pachnące na znośnie pachnący szampon ziołowy firmy Fitomed Mydlnica Lekarska do włosów tłustych. Szok. Włosy mogę spokojnie zostawić bez mycia nawet na drugi dzień, no i nie puszą się już, ale to dlatego, że mocno obcięłam zniszczone końce
agussh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 10:30   #16
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Cytat:
Napisane przez agussh Pokaż wiadomość
Drogeryjne szampony, posiadają sylikony dodatkowo obciążające włosy. Ja zawsze miałam problem z przetłuszczającymi się włosami u nasady i puszącymi końcówkami. Myłam włosy codziennie rano, a wieczorem były już "nieświeże". Używałam różnych szamponów i w końcu zmieniłam te wszystkie pięknie pachnące na znośnie pachnący szampon ziołowy firmy Fitomed Mydlnica Lekarska do włosów tłustych. Szok. Włosy mogę spokojnie zostawić bez mycia nawet na drugi dzień, no i nie puszą się już, ale to dlatego, że mocno obcięłam zniszczone końce
A gdzie można go kupić?? Szczerze nigdy nie natknęłam się na niego a przyznam, że jestem zainteresowana
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-15, 12:14   #17
Katarzynaaaxd
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynaaaxd
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 133
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Hej
Mam identyczny problem z włosami, przetłuszczają mi się odkąd pamiętam.
Kiedyś bardzo dawno temu mama powiedziała mi żeby włosy przetłuszczyć tzn. nie myć ich przez dłuższy okres , niestety nic nie pomogło.
Przestałam się w końcu tym przejmować stwierdziłam, że taki już "urok" moich włosów i koniec. Jeśli nie chce myć mi się włosów albo po prostu nie mam na to czasu używam suchego szamponu, lub związuje włosy w kucyk oczywiście nie ulizany bo wtedy przetłuszczone włosy były by jeszcze bardziej widoczne zawsze trochę podtapiruje je u nasady.
A co do puszących się końcówek używam olejku w spreju arganowego firmy Joanna, czasami jedwabiu należy pamiętać żeby nie dawać go u nasady włosów bo będą od razu tłuste, wystarczy kropelka na same końcówki , jeśli chcę mieć ekstra efekt używam prostownicy żeby wygładzić włosy wiadomo prostownica je niszczy dlatego staram się regularnie podcinać końcówki włosów od razu wyglądają na zdrowsze i mniej się puszą
Katarzynaaaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 09:01   #18
agussh
Przyczajenie
 
Avatar agussh
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Ten szampon kupuję w aptece, nie wszędzie go mają więc zawsze czekam żeby mi zamówili, ale to kwestia 1-2 dni. Można też go kupić w internecie. Cena ok 10-12 zł za 250 ml. Polecam. Ja już nigdy nie użyję innego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
agussh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-16, 22:06   #19
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Dzięki, rozejrzę się za nim skoro polecasz
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 15:40   #20
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Jak pielęgnujecie włosy farbowane, przetłuszczające się u nasady, puszące na ko

Też mam takie włosy, ja myję skórę głowy szamponem, natomiast reszty włosów już nie męczę, oczyszczają się dzięki pianie spływającej z włosów. Odżywkę nakładaj "od ucha"
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Dove - Wizażanki o pielęgnacji włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-20 16:40:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.