Depilacja intymna / sesja foto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-23, 18:56   #1
kolczyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4

Depilacja intymna / sesja foto


Cześć.
Za tydzień mam umówioną sesję fotograficzną. Czekam na tę szansę od roku. Między innymi polecono mi całkowicie wydepilować miejsca intymne.
Po przeczytaniu forum chyba zdecyduję się na depilację woskiem u kosmetyczki - nie wiem jednak na ile wcześniej to trzeba zrobić przed sesją - czy bedą jakieś ślady w postaci np. zaczerwienień? Czy wystarczy jeśli to zrobię w dniu sesji, przed manicure i fryzjerem?
Pozdro Violka
kolczyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 20:41   #2
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Ja płaciłam za depilację bikini (ale nie całościową) 20 zł u kosmetyczki. Nie rób tego jednak w dniu sesji pod żadnym pozorem!! Po depilacji skóra jest podrażniona i pojawiają się czerwone plamki (zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę). Najlepiej wybierz się na zabieg dzień lub nawet dwa dni wcześniej- do tej pory po wosku na pewno włoski nie odrosną, a skóra będzie gładka! Powodzenia na sesji!!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 21:34   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Tak jak radzi Angel depilację woskiem najlepiej zrobić dwa dni wcześniej i dobrze byłoby abyś przed wizytą skróciła włoski - czym dłuższe włosy tym bardziej boli - do depilacji zostaw takie długości ok.8-10 mm, nie moga byc też zbyt krótkie gdyz wosk nie będzie mógł dobrze się przykleić do włosów i efekt nie będzie dobry. Po depilacji koniecznie kup ampułkę łagodzącą i stosuj ją przez dwa dni po depilacji.Niektórzy ginekolodzy są przeciwni tak rozległej depilacji miejsc intymnych - jeśli jest skłonność do stanów zapalnych skóry to lepiej ograniczyć depilację do linii bikini.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 08:21   #4
kolczyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Zmartwiła mnie Pani Beata informacją o przeciwskazaniach ginekologów. Niestety depilacja musi być całościowa Bielizna, w której mam wystąpić jest dość przezroczysta i nie może być widać włosków. Czy może się stać coś bardzo złego?
Co to za ampułka o której Pani pisze? Gdzie ją można kupić?
I jeszcze jedno pytanie - nigdy nie robiłam depilacji u kosmetyczki, jednak w cennikach widziałam pozycję "bikini" - czy "moją" depilację zrobi mi kosmetyczka? Czy nie będzie się dziwiła, że chcę całość?
Violka
kolczyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 08:59   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Uważam ,że jeśli depilacja będzie wykonana sprawnie i w higienicznych warunkach to nic złego się nie stanie - od kilku ginekologów słyszłam taką opinię ,że taka rozległa depilacja z powtarzającymi się stanami zapalnymi skóry może być szkodliwa ,jeśli weźmiemy pod uwagę niebezpieczeństwo zakażenia gronkowcem to tym bardziej trzeba szukać dobrego ,sprawdzonego gabinetu kosmetycznego.
Ampułka o której wspomniałam to preparat łagodzący po depilacji , zapobiega wrastaniu włosów ,łagodzi podrażnienia , opóźnia troszkę odrost włosów - to firma Maystar , podobny preparat w ampułkach ma też firma De Noyle's (mają też żel do stosowania w domu - opóźniający odrost włosów).
Jesli będziesz umawiała się na zabieg to uprzedź kosmetyczkę ,że chcesz aby była to całkowita depilacja -kosmetyczka musi zarezerwować sobie więcej czasu na Twój zabieg, cena zabiegu też będzie wyższa (myślę ,że o ok. 10-15 zł od tradycyjnej depilacji bikini), jeśli kosmetyczka zdziwi się ,że chcesz taką całkowitą depilację to raczej szukaj innej - może to świadczyć o tym ,że nigdy jeszcze nie robiła takiego zabiegu - a lepiej będzie jeśli zrobi to kosmetyczka z dużą wprawą.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:05   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Depilacja intymna / sesja foto

witam
a gdzie i kiedy bedzie mozna zobaczyć efekty tej sesji?
pozdrawiam i życzę powodzenia
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:37   #7
kolczyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Dziękuję Pani Beato! Już się nie boję.
Paula78 - efekty sesji będize można (mam nadzieję) zobaczyć w amerykańskim magazynie Perfect10 w październiku albo listopadzie.
kolczyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-24, 10:47   #8
keja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Beata Krajnik napisał(a):
>> Ampułka o której wspomniałam to preparat łagodzący po depilacji , zapobiega wrastaniu włosów ,łagodzi podrażnienia , opóźnia troszkę odrost włosów - to firma Maystar , podobny preparat w ampułkach ma też firma De Noyle's (mają też żel do stosowania w domu - opóźniający odrost włosów).
> Pani Beato,
gdzie mozna kupic te ampulki lub zel i mniej wiecej w jakiej sa cenie? czy mozna je stosowac na lydki aby zapobiegac wrastaniu wloskow (Xerial 30 nie bardzo mi sie sprawdzil)
keja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 12:57   #9
kolczyczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Dziękuję Pani Beato. Rozwiała Pani moje obawy.
Mam jeszcze jedną wątpliwość. W okolicach depilacji (ale nie na skórze pokrytej włoskami) mam kolczyk ze stali chirurgicznej, założony profesjonalnie prawie pół roku temu. Co prawda wszystko jest zagojone ale czy istnieje możliwość aby wosk, "ampułka" lub coś takiego podrażniło to miejsce gdzie jest kolczyk?
Violka
kolczyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 20:31   #10
MałgorzataM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3
Re: Depilacja intymna / sesja foto


> gdzie mozna kupic te ampulki lub zel i mniej wiecej w jakiej sa cenie? czy mozna je stosowac na lydki aby zapobiegac wrastaniu wloskow (Xerial 30 nie bardzo mi sie sprawdzil)
Ja stosuję od niedawna preparat podepilacyjny KALO Ingrow Hair Treatment firmy nisim i wreszcie mam spokój z zapaleniem mieszków i wrastaniem włosków pod skórę. Zamówiłam przez internet ze strony www.nisim.com.pl, bo nie mogłam dostać w aptece
Gosiaczek
MałgorzataM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-25, 07:24   #11
keja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
Re: Depilacja intymna / sesja foto

Gosiaczek,
dziekuje za rade, wlasnie sprawdzialam ich strone, ten preparat kosztuje 85 zl, troche drogo, ale jesli bede efekty to moze sie skusze
keja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-25, 08:25   #12
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: Depilacja intymna / sesja foto

czy depilacja woskiem jest najlepszym sposobem na pozbycie sie owłosienia łonowego? ja mam z tym wieczny problem-mam wrażliwą skóre i po urzyciu maszynki do golenia zawsze mam czerwone plamy itp. pianki nie działają na bikini i pachy, co więc robić?
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.