Help!!! Moje nogi!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-25, 11:46   #1
Nicoll
Raczkowanie
 
Avatar Nicoll
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83

Help!!! Moje nogi!!!


RESZTKAMI ZDROWYCH ZMYSŁÓW BŁAGAM O POMOC.JAKIŚ CZAS TEMU WYDEPILOWAŁAM DEPILATOREM NOGI,MIAŁAM NADZIEJĘ,ŻE NIE BĘDE MIAŁA PÓŹNIEJ JAKICHŚ PRZYKRYCH NIESPODZIANEK,A TU PROSZĘ-WIĘKSZOŚĆ WŁOSKÓW JUŻ ODROSŁA,A TE KRÓTSZE POWRASTAŁY MI W SKÓRĘ NAOKOŁO MAJĄ NAJPIERW CZERWONĄ A POTEM BIAŁĄ OBWÓDKĘ, SĄ WYPUKŁE ,A WYGLĄDEM PRZYPOMINAJĄ ROPNE KROSTY,CO GORSZA PRZY DOTKNIĘCIU ODCZÓWAM NIEZBYT PRZYJEMNY BÓL !!!BŁAGAM POMÓŻCIE!!!
Nicoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 15:51   #2
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Ja sobie tak ostatnio załatwiłam okolice bikini. Zawzięłam się na te cholerne włoski i powyrywałam je pensetą. Przez dwa tygodnie było bossko. Aż nagle zaczęły się hocki klocki. Przynajmniej połowa włosów wrosła mi pod skórę i wyskoczyło parę syfków. Zdruzgotana poleciałam do apteki i pani poleciła mi krem o nazwie Sudocrem. Oto, co jest napisane na opakowaniu: Sudocrem - krem antyseptyczny do pielęgnacji skóry niemowląt, jako krem chroniący przed pieluszkowym zapaleniem skóry a także do pielęgnacji cery trądzikowej oraz osób dorosłych narażonych na drażniące działanie moczu, odleżyny i odparzenia. Zawiera alkohol benzylowy o działaniu odkażającym oraz tlenek cynku o właściwościach osłaniających i ściągających. Może być stosowany do pielęgnacji skóry przy stanach zapalnych oraz działa łagodząco i ochronnie na skórę. Stwarza barierę zabezpieczjącą skórę przed drażniącymi czynnikami, co zapobiega nawrotom stanu zapalnego. Hipoalergiczny. Opakowanie 60g, a aptece 12.49. Poużywałam kilka dni i rzeczywiście widze poprawę stanu skóry, wypryski się zaleczyły (włoski ofkors musiałam delikatnie powyciągać spod skóry). A tak swoją drogą mam pytanie... Jaka jest różnica między wyrywaniem włosów pensetą a woskowaniem u kosmetyczki? Mam ochotę to zrobić, ale po tym, co przeżyłam po pensecie, trochę się boję.
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 16:12   #3
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Najprawdopodobniej masz zapalenie mieszków włosowych. Jeśli jest aż tak źle to może powinnaś udać się z tym do lekarza, aby przepisał Ci stosowny lek. Poza tym jak wykonywałaś depilację? Czy przetarłaś wcześniej tarcze depilatora spirytusem? Czy użyłaś specjalnego balsamu po depilacji? I Czy po depilacji wykonywałaś masaż zapobiegający wrastaniu włosów np. szorstką gąbką?
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 16:18   #4
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Wosk na ciepło ogrzewa skórę i powoduje, że włoski łatwiej się usuwa poza tym kosmetyczka przed i po stosuje specjalne odkażające i łagodzące preparaty więc może trochę
trudniej o stan zapalny ale co do wrastania włosów to chyba nie ma różnicy.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 16:21   #5
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Re: Help!!! Moje nogi!!!

A no właśnie, tak to sobie mniej więcej wyobrażałam, dzięki, Drobinka.
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 16:35   #6
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Help!!! Moje nogi!!!

To nie do końca tak, że Ci kategorycznie odradzam. Wiele dziewczyn używa depilatora lub chodzi na wosk i są zadowolone z efektów a skóra innych (tak jak moja ) nie toleruje takich zabiegów, włosy wrastają i już. Po prostu trzeba się przekonać na własnej skórze.

A tak odnośnie bikini, to najwięcej problemów z wypryskami miałam gdy zaczęły mi odrastać włoski po depilacji kremem depilującym. Byłam zaskoczona. Pozostała mi więc stara, sprawdzona damska maszynka elektryczna.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 17:07   #7
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Re: Help!!! Moje nogi!!!

drobinka napisał(a):
> trzeba się przekonać na własnej skórze.

No właśnie obawiam się, że moja zareaguje jeśli nie jakimś totalnym podrażnieniem, to właśnie wrastaniem włosów - na nogach również mi wrastały po pensecie... No nic, jak do końca wyleczę to, co mam teraz, to pomyślę nad wizytą u kosmetyczki, najwyżej znów się pomęczę... ech...

misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-25, 21:29   #8
Nicoll
Raczkowanie
 
Avatar Nicoll
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Co do warunków w jakich przeprowadzałam depilacje,to zapewniam że były one jak najbardziej sterylne...Później przemyłam je żelem głębokooczyszczającym,aby nie nawabić się jakiegoś paskudztwa(tak też było...do czasu...)Po depilacji zastosowałam krem nawilżający.Jeśli chodzi o masaż,to nie próbowałam jeszcze takiej metody,aczkolwiek dlatego,że po depilacji mam ochotę umrzeć z bólu,nawet nie próbuję dotknąć moich biednych nóżek,a co dopiero je masować... Dzisiaj juz praktycznie po napisaniu listu podjęłam drastyczne kroki(powyżej wspominane przez koleżnkę)Cieniutką igłą do robienia zastrzyków po kolei wyciągałam wrośnięte pod naskórek włoski(strrraszne...) Efekt-skóra podrażniona do granic możliwości,wszędzie czerwone przebarwienia i strupki,teraz wygląda,to już trochę lepiej(w końcu cały czas dmucham i chucham na to jak warjatka...)Co Wam powiem,to Wam powiem NIGDY WIĘCEJ NIE WYDEPILUJĘ SOBIE NÓG!!!Co innego pachy(tu już o bólu nie wspominam,ale komfort gładziutkiej skóry pod pachami wart jest tego cierpienia... Pozdrawiam gorąco i dziękuje za odp,papatki
Nicoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-27, 15:16   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Nicoll to normalne ze pare wloskow wrosnie ja juz uzywam depilatora od 6 lat i za kazdym razem mam to samo po pierwsze przemyj nogi od czasu do czasu jakas szorstka gabka lub szczotka wloski tak nie wrastaja a jesli cos wrosnie to po tym zabiegu wychodzi na wierzch mnie to bardzo swedz wiec sie czesto drapie i zdrapuje naskorek po czym wloski sa uwolnoine dobre jest po depilacji posmarowac nogi oliwka dla niemowlat mnie wloski wrastaja, przyznam sie ze chodz stosuje to wszystko to i tak pare wloskow wrosnie i nie ma na to rady trzeba je wyciagac dla mnie najskuteczniejsze jest drapanie szczoteczka do mycia rak i paznokci no i moje wlasne paznokcie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 11:25   #10
Nicoll
Raczkowanie
 
Avatar Nicoll
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Re: Help!!! Moje nogi!!!

ałć...Podziwiam Twoją wytrwałość...Ja się raz na depilatorze przejechałam i więcej razy raczej go nie użyje(przynajmniej do nóg...).Mówisz,że Tobie wystarcza drapanie i od czasu do czasu wyciągnięcie PARU włosków spod naskórka, u mnie było ich trochę więcej niż PARE...Poza tym nie samo to mnie tak przeraża,że wrosły mi włoski,tylko to jak wyglądają moje nogi...Ogromniaste krosty,przypominają najgorszą wersję ropnego trądziku,na nich pełno strupków,a na dodatek,to wszystko CHOLERNIE boli Mam tylko nadzieję,że zniknie mi to zanim pójdę do szkoły,bo nie odważe się założyć krótkich spodenek na W-F-ie....KOSZMAR DZIEWCZYNY,KOSZMAR... POZDROOFKA DLA WSZYSTKICH
Nicoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-29, 11:28   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Help!!! Moje nogi!!!

ja na poczatku mialam tak samo taraz zdary sie ze cos sie zrobi pod skora strupki tez mam bo drapie nogi ale drobne i prawie ich nie widac a co do bolu to kidys w Claudii przyczytalam ze nie nalezy depilowac przed miesiaczka bo z racji ze mamy wiecej w tym okresie meskich hormonow to bol jest bardziej odczuwalony i to sie zgadza ja po tylu latach depilacji jak mi sie zdazy przed miesiaczka to jezus maria jaki bol zaciskam zeby i jade zv tym koksem hihih ale staram sie tego nie robic jesli wloski sa juz bardzo widoczne to spodnicy nie zakladam , wogole wole spodnie aha a po tych szesciu latach to moge powiedziec ze mi juz wloski przy kostce nie odrastaja , no moze ze dwa sie znajda, mam nadzieje ze za pare lat bede mogla powiedziec ze mam znow jakies miejsce na moich lydkach gdzie wloski juz nie rosna , musialam je wkoncu z cebulkami wyrwac hihih
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-29, 14:57   #12
gorąca-herbatka-górą
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 127
GG do gorąca-herbatka-górą
Re: Help!!! Moje nogi!!!

Też miałam te problemy.

Moje rady są takie:

1] przy każdej kąpieli trzyj nóżki np. jakimś żelem do kąpieli z trącymi drobinkami i szoruj je szorstką rękawicą, gąbką lub tą taką siatką- wtedy włoski nie powinny wrastać, bynajmniej nie tak bardzo.

2] jeżeli któreś włoski od razu Ci tak szybko jak napisałaś powyrastały tzn że nie zostały wyrwane tylko urwane przy skórze. moje włoski odrastają po jakichś 7-14 dniach i to coraz słabsze. depiluj wolniej i dokładniej.

3] po każdej depilacji nogi będą zaczerwienione, powstaną takie czerwone jakby krosteczki, ale z każdą depilacją będzie to zdażało się coraz żadziej, gdyż skóra przyzwyczai Ci się do takich tortur

P.S. To wszystko na podstawie moich doświadczeń
gorąca-herbatka-górą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.