piegi u 8-letniej dziewczynki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-01, 21:12   #1
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31

piegi u 8-letniej dziewczynki


Moze to niepowazne ze z takim problemem zwracam sie na forum dla kobietek doroslych, ale nie wiem co czynic i potrzebuje waszej rady. Moja osmioletnia coreczka, cudowny rudy piegusek, bardzo cierpi z powodu docinkow ze strony otoczenia. Szczegolnie dotyczy to cery. Ja tez mam piegi,lecz teraz w wieku 35 lat sa malo widoczne, no i uzywam roznych podkladow wiec nie ma problemu. Nie pamietam tez abym w dziecinstwie byla z tego powodu szykanowana. Nie bede przeciez 8-latce stosowala wybielajacych kremow na jej dziecieca buzie.Kupilam svr 100 i smaruje ja od wczesnej wiosny liczac ze ta ochrona nie spowoduje zaciemnienia przebarwien i wystapienia nowych.Boje sie czy nie zaszkodza jej tam zawarte filtry mineralne. Co moge jeszcze zrobic, oczywiscie oprocz duchowego wsparcia i potwierdzania wlasnej wartosci bez wzgledu na opinie innych ludzi na temat naszego wygladu? Czy macie jakies pomysly???
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 21:25   #2
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Bardzo przykra sprawa (jesli chodzi o szykanowanie), napewno nie tylko dla corki, ale i dla Ciebie rowniez, piegi sa przeciez takie ladne
Jesli jest to krem, ktory zawiera dwutlenek tytanu (titanium dioxide) i tlenek cynku (zinc oxide), to nie powinno byc problemow. Dwutlenek tytanu jest nietoksyczny, nawet w wyzszym stezeniu, tlenek cynku tez jest bezpieczny. Te dwa filtry czesto stosuje sie (a wlasciwie tylko te powinno sie stosowac) w kosmetykach ochronnych dla dzieci.

powodzenia
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-01, 23:10   #3
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Kosmetycznie to niestety nie pomogę
Ale może podsuń córci "Anię z Zielonego Wzgórza"? To taka lekturka podnosząca na duchu
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 09:32   #4
olale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 106
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

No sama nie wiem czy to nie głupie, ale może spróbuj przemywać jej buzie np. wieczorem sokiem z ogórka? Rozjaśnia, wiem z doświadczenia. A jest to w koncu dość naturalny sposób.Tylko trzeba cierpliwości
olale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 10:41   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Naturalne piegi sa urocze

Z domowych sposobów oprócz soku z ogórka są też: maślanka, sok z cytryny, wino - wszystkie są naturalnym źródłem kwasów hydroksylowych Więcej o przebarwieniach i ich likwidacji takze domowymi sposobami znajdziesz tu:
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176&catid=8
Krem SVR 100 to doskonały pomysł

A najskuteczniejsze będzie podnoszenie poczucia wartości w córce - pokaż jej może kilka wątków na wizażu dotyczących nie przejmowania się szkolnymi prześladowaniami

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 11:38   #6
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

wiem dokładnie co czuje Twoja córeczka, ja miałam to samo , ale z powodu piegów + rudych włosów, poszłam do pierwszej klasy i starsi chłopcy zaczeli mnie "przezywać", bardzo mnie to bolało, mimo, że mama tłumaczyła mi te wszytskie mądrości.., że najważniejsze jest niewidoczne dla oka itd. aż pewnego dnia tak bardzo mi dokuczyli, ze przyszłam do domu z płaczem.Mama się zezłościła, nie na mnie oczywiście Następnym razem jak któryś nazwał mnie "ruda" albo coś w ten deseń usłyszał "popatrz do lustra jak TY wyglądasz, siermięgo". Chłopak zbaraniał i powiedział "o kurcze, ale TY mądra jesteś". Pomogło, więcej mnie nie przezywali, byłam z siebie dumna,a dziś jestem dumna z mamy
POWODZENIA
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 11:51   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Ania z Zielonego Wzgorza, Pippi, Ida Sierpniowa. Poczytaj z córką te książki, pokaż jej zdjęcia pięknych modelek/aktorek, które szczycą się piegami i naucz ją jakichś ciekawych odzywek żeby koledzy zbaranieli tak jak miało to miejsce w przypadku Mychy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-02, 12:31   #8
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Dzieciaki potrafią być na prawdę okrutne ! Dziewczyny mają rację z tymi książkami. Mój synek też jest piegowaty ( rudawy tylko latem ) i też go przezywali min. indycze jajo. Ale od kąd zakochał się w Harrym Potterze - problem zniknął jak ręką odjął. Przecież Ron i jego rodzeństwo są płomienno rudzi i piegowaci !
Pozdrawiam gorąco !
ps. a tych piegów i rudych włosków za parę lat będą jej zazdrościć.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 13:15   #9
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

kasia napisał(a):
> ps. a tych piegów i rudych włosków za parę lat będą jej zazdrościć.

Fakt! Ja już jej zazdroszczę! Zawsze chciałam mieć piegi, a to z tego powodu, że i mój dziadek, i mama, i dwie moje siostry mają piegi (i rude włosy - ha!). I tylko ja zostałam ich pozbawiona! Co za niesprawiedliwość! To prawie jak "wyrzucenie" z rodziny A poza tym, większość osób piegowatych które znam ma śliczą, gładką cerę i nawet w okresie nastoletnim nie borykały się z problemami. I jeszcze coś, piegi (moim zdaniem) dodają twarzyczce dziewczyny (bez względu na wiek) pewnego młodzieńczego wdzięku (ot, psotliwa, radosna wiosna).
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 14:25   #10
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

a mój tata mawiał, że dziewczyna bez piegów, to jak niebo bez gwiazd... Ładnie, prawda ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-02, 14:40   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

kasia napisał(a):
> a mój tata mawiał, że dziewczyna bez piegów, to jak niebo bez gwiazd... Ładnie, prawda ?

Bardzo ładne, ja tak często powtarzam - to są słowa poety tylko na śmierć zapomniałam którego więc wolę teraz nie strzelać
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-02, 18:32   #12
biel33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 31
Re: piegi u 8-letniej dziewczynki

Pocieszylyscie mnie, skorzystam z waszych rad i mam nadzieje ze moje dziecko dzieki nim lepiej zniesie ten ciezki okres. Ja wiem ze to kwestia czasu, ale w naszym kraju juz tak jest ze kazda "innosc" jest kiepsko tolerowana.Sprobuje tych domowych sposobow choc na wiele nie licze. Mam nadzieje ze te filtry mineralne w svr 100 jej nie zaszkodza, w ulototce jest napisane ze krem jest rowniez dla dzieci wiec chyba powinno byc ok.Pozdrawiam))
biel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.