Woda termalna i Egipskie upały... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-04, 18:15   #1
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90

Woda termalna i Egipskie upały...


Witam!
Przeczytałam większość wątków, w których jest poruszana kwestia wody termalnej.
Chciałabym więc zabrać taką wodę ze sobą na wycieczkę do Egiptu - żeby ulżyć skórze podczas nieziemskich upałów.
Moje pytanie odnosi się do użytkowniczek takiej wody - czy nie zostawia ona na twarzy jakiegoś cieniutkiego filmu, czy też całkowicie się wchłania? Wolałabym taką, która nie pozostawia niczego na skórze (nie cierpię "lepkich" rąk po kremach do rąk, nie używam właściwie balsamów do ciała z tego samego powodu).
No i najważniejsze - jedzie ze mną mój ośmioletni syn - czy on też będzie mógł korzystać z dobrodziejstw takiej wody?? Cerę ma nieskazitelną, żadnych skłonności do podrażnień i nie jest alergikiem.
Będę wdzięczna za rady i sugestie odnośnie tego, jaką konkretnie wodę mogłabym wybrać
Pozdrawiam serdecznie
Tusia
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 13:19   #2
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Droga tusiu! Woda termalna nie bedzie pozostawilala jakiegos filmiku na twarzy jezeli ja leciutko "zbierzesz" chusteczka. Chodzi mi o przylozenie do twarzy chusteczki i troche jej przycisnieice. Wode termalna trzeba "scierac" gdyz podczas parowania moze uszkodzic warstwe lipidowa skory co spowoduje naruszenie NMF'u i wysychanie naskorka Twoj synek moze uzywac takiej wody ale czy dla tak idealnej buzki bedzie ona potrzebna? Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 08:12   #3
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Cytat:
Napisane przez maja_s
podczas parowania moze uszkodzic warstwe lipidowa skory co spowoduje naruszenie NMF'u i wysychanie naskorka
Wprawdzie nie wiem, co to jest NMF, ale wszystko pojęłam Nie wolno dać wyschnąć, a właściwie wyparować wodzie z naszego naskórka.

A odnośnie synka - otóż taki "prysznic" dla twarzy, szyi i dekoltu przynosi niebywałą, choć krótkotrwałą ulgę zmęczonej upałami skórze - chciałam się tylko zapytać, czy jemu to po prostu nie zaszkodzi - zawsze to jakaś tam chemia w tych preparatach jest. Można i przecież zwykłą mineralką spryskiwac twarz, ale mam wrażenie, że taka woda specjalna będzie znacznie lepsza

Dziękuję maju_s serdecznie za odpowiedź
Pozrawiam!
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 14:56   #4
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Droga tusiu! Wielkiej chemii nie moze byc w tych wodach termalnych, gdyz szkodzilyby one naszej skorce. NMF - jest to naturalny czynnik nawilzajacy produkowany przez skore wlasciwa czy warstwy podskorne. Synkowi nie powinna zaszkodic taka woda. Najmniej zmineralizowana jest woda avene. Dlatego ja polecam
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 15:33   #5
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

A ja może nie na temat ale a'propos wody i Egiptu...
czy to prawda, że "niebezpieczny" jest kontakt "Europejczyka" z nieprzegotowaną wodą (np. z kranu) egipską? Słyszałam, że podobno u wrazliwych mogą wystąpić jakieś dolegliwości żołądkowe... ale nie wiem czy to prawda... może warto byłoby wówczas zabrac ze sobą także butelkę mineralnej, np. do mycia zębów...
Czy tez coś takiego słyszałyście?
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 18:01   #6
anucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Hejka . Co do wody w Egipcie to faktycznie jest ona dla nas Europejczykow zdradliwa.
A wszystkiemu winna jest inna flora bakteryjna. Zemsta Faraona (wymioty, biegunka, podwyzszona temperatura) dotyka wiekszosc wypoczywajacych w Egipcie. Przyczyna moze byc zjedzony w hotelu owoc, kostka lodu w napoju, czy tez mycie zebow kranowa. Rowniez ja tego doznalam, ale meczylam sie tylko jeden dzien, wspaniale pomagaja egipskie lekarstwa(polskie nie dzialaja, nie warto nic brac na biegunke) Ale co najwazniejsze, Egipt jest tak cudowny, ze potem i tak sie tych niedogodnosci nie pamieta.

Pozdrawiam.
anucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 18:03   #7
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

miejmy nadzieję, że tusia25 też o tym słyszała... Ach ten Egipt...
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-07, 07:34   #8
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

niestety, ale to prawda i sama przez to przeszłam. Tak się zatrułam, że przez 2 tygodnie mnie trzymało. Przez ten cały czas miałam tak silne skurcze brzucha, że nic mi nie pomagało. Dlatego bardzo uważaj i nie tylko na wodę, ale na wszystko, bo oni raczej nie są "czyściochami" (bez urazy oczywiscie
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 08:20   #9
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Niestety mnie też dopadła zemsta faraona i to akurat podczas rejsu po Nilu , najlepiej zaraz po przyjeżdzie do hotelu zaopatrzyc sie w lek o nazwie IMODIUM bo polskie lekarstwa na biegunki nie pomagają. Mnie trzymało przez 2 dni i miałam dość wysoką gorączkę za to potem mogłam już jeśc wszystko . Warto też zaopatrzyć się w przenośne środki do dezynfekcji bo higiena w Egipcie daje dużo do życzenia. Życzę cudownej podróży i niezapomnianych wrażeń. Ja mam nadzieję również wkrótce ponownie odwiedzić ten cudowny zakątek, pozdrowionka.
daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-07, 20:32   #10
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Woda termalna i Egipskie upały...

Dziękuję serdecznie za wszystkie rady i ostrzeżenia - naprawdę jest mi bardzo miło

O tzw. "zemście faraona" już się naczytałam - będę się starać, żeby nas to ominęło, trzeba być dobrej myśli
Pozdrawiam serdecznie
Tusia
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.