Tonik migdałowy AHA 5% (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 12,50%
** 0 0%
*** 1 12,50%
**** 3 37,50%
***** 3 37,50%
Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 11:43   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Tonik migdałowy AHA 5% (BU)


Średnia ocena: 3.9

Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do wykonania łagodnego i bezalkoholowego Toniku opartego na kwasie migdałowym - AHA 5%. Bazą toniku jest nawilżający i odżywczy hydrolat migdałowy, dodatkowo tonik zawiera silnie działające humektanty: glicerynę i mleczan sodu. Tonik posiadapH = 3.8 - 4.0, co zapewnia skuteczne i jednocześnie łagodniejsze działanie złuszczające kwasu migdałowego.

Skład(INCI):
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water, Mandelic Acid (5%), Sodium Lactate, Glycerin (3%) + konserwant: Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Iodopropynyl Butylcarbamate (0.2%)

Cena: 15.50 zł, 17.50 z konserwantem

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-08-30 o 19:54
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 16:31   #2
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Tonik migdałowy AHA 5% (BU)

Trochę się zawiodłam na tym toniku Bardzo sie napaliłam na kwasy, a przeczytałam, że kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce tak jak pozostałe kwasy AHA.
Plusem jest łatwość sporządzenia zestawu i fakt, że skóra nie łuszczy się widocznie, ale po pewnym czasie stosowania można odczuć, że jest gładsza. Natomiast minusem, który dla mnie przekreśla ten tonik, jest gliceryna. Zostawia, co prawda cienką, powłoczkę i nie wyobrażam sobie, żeby po 15 minutach nie zmyć jej przynajmniej hydrolatem. Jednak po ok. 3 tyg stosowania miałam już tak serdecznie dość ten warstewki, ze tonik poszedł w kąt Próbowałam też zużyć go na łydki, po depilacji, żeby włoski nie wrastały, ale tez w tym przypadku przeszkadzała mi ta lepka powłoczka :|
Generalnie jeśli komuś nie przeszkadza gliceryna, to tonik polecam
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 16:49   #3
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Tonik migdałowy AHA 5% (BU)

Ten tonik robiłam z koleżanką i podam taką uwagę ze strony, która się może innym przyda:
- Czy mogę pominąć glicerynę podczas wykonywania toniku? - Tak, jest to możliwe. Gliceryna jest składnikiem opcjonalnym, wg. preferencji może zostać dodana w mniejszej ilości (np. połowa ilości załączanej do zestawu) lub może zostać całkowicie pominięta. Brak gliceryny zmniejszy właściwości nawilżające toniku, poza tym formuła będzie nadal odpowiednia i skuteczna w użytkowaniu.

Dostałam mała odlewkę toniku, zrobiłyśmy go z gliceryną, cała gliceryna była dodana. Tonik jest bardzo delikatny i ja się osobiście nic nie łuszczyłam, ale też zauważyłam coś takiego, że po czasie skóra się wygładziła i pory się trochę oczyściły. U mnie nawet lepko nie było, najbardziej lepki kwas jaki miałam to Lierac Night Peel, to była lepkość totalna i jeszcze dziwny zapach. Aha sam tonik robiło się łatwo i szybko. Stoi sobie w pokoju już ze 3 miesiące i nic mu się nie dzieje.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 17:46   #4
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Tonik migdałowy AHA 5% (BU)

Ja pamiętam z pełnym skupieniem i mobilizacją zabrałam się do kręcenia toniku.A plany były wielkie.Niestety gliceryna a może po prostu całość nie sprzyjała mojej cerze,stosowałam więc do stóp aż zwyczajnie wyrzuciłam.Może nie za złości ale ze świadomości ,że jeśli coś mnie gdzieś tam uczuliło to nie ma sensu dawać szansy.Może to feralna gliceryna istotnie,ja jednak już próbowac nie zamierzam.
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 10:10   #5
usiak
Raczkowanie
 
Avatar usiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Thumbs up Dot.: Tonik migdałowy AHA 5% (BU)

Tonik migdałowy z BU bardzo polecam. Do cery trądzikowej, przesuszonej nadaje się (na noc) bardzo dobrze. Wygładza i nawilża - na noc mogłam stosować tylko go, bez kremu czy olejku i cera reagowała znakomicie. Złuszczanie było minimalne. Po jakiś 30-40 minutach od nałożenia skóra dobrze przyjmowała olejek, choć czasem było to zbyt dużo i wystarczał dla osiągnięcia dobrego efektu sam tonik.
Na pewno wejdzie na stałe do kanonu pielęgnacji mojej trudnej skóry.

Co do gliceryny w składzie - mi ona bardzo odpowiada. Mam porównanie tego toniku z tonikiem migdałowym z mazideł (w nim zamiast gliceryny jest kwas hialuronowy). I zdecydowanie wolę wersję z gliceryną. Kwas hialuronowy, pomimo zachwytów jakie wzbudza na forum, na mnie się nie sprawdza - nie daje nawilżenia, a jedynie uczucie lepkości. Naskórek po toniku mazidłowym bardziej się łuszczy. Ale cerę miałam ładniejszą po toniku z BU, uczucie nawilżenia też lepsze.
usiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 10:52   #6
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Tonik migdałowy AHA 5% (BU)

nie wiem co sądzić o tym produkcie pozatym ,że nawilża innych działań nie wykazuje.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.