Salon kosmetyczny dla Panów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-30, 23:22   #1
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708

Salon kosmetyczny dla Panów


Cześć Beata, mam pytanie i zarazem propozycję. Często spotykam się w pracy -rozmawiając z Panami -z dystansem do kosmetyki. Nie tyle do samych kosmetyków co do niezręcznych sytuacji których doswiadczają w gabinetach.
A mianowicie - pierwsza wizyta u kosmetyczki. Powiedz mi jak zachęcić faceta do pierwszej wizyty. Oczywiscie nie chodzi o to, że mężczyźni nie stosują kosmetyków bo jak wiesz zainteresowanie jest coraz większe. Ale o to, że poprostu wchodzi facet, na krzesle siedzą z cztery babki a tu pada pytanie:
A co dla Pana? No i stoi taki bidny, siny i duka i nic.
To jest naprawdę problem.
W klinice u nas jest tak samo, faceci najczęściej umawiają się na zabiegi medycyny estetycznej na ostatnie godziny, bo nie chcą się z nikim w drzwiach spotykać.

Powiedz mi co im kurcze doradzić. A swoją drogą koleżanki kosmetyczki mogły by czasem trochę dyskretniej z tym ; co dla pana.
Tam gdzie ja chodzę nie ma problemu, poczekalnia i na pierwszy raz indywidualna rozmowa w osobnym pokoju.
Ostanio w Warszawce (nie pamietam ulicy) był napis na duzym salonie" w środy tylko dla Panów". Widziałem także reklamę: Salon Kosmetyczny Damsko-męski. Uwierzcie to naprawdę działa.

Beata mam propozycję, jest to także propozycja dla Agnieszki. Może zrobimy ranking salonów przyjaznych dla Panów na wizażu. Dodatkowy pomysł na popularyzację wizażu. Co wy nato?
Pozdrawiam Piotr
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 23:51   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Salon kosmetyczny dla Panów

Piotr,
wychodzi na to że bedziesz naszym bojownikiem o prawa facetów do dobrego samopoczucia

FAKT

pokutuje u nas pogląd, ze facet wystarczy żeby był tylko deczko przystojniejszy od diabła
[ale z drugiej strony zwykło się mawiać, że Diabeł musi być ... diablo atrakcyjnym facetem, bo inaczej nie miałby takich sukcesów w wodzeniu na pokuszenie ]

a w życiu - jak to w życiu > jesli delikwent sam z siebie nie czuje w sobie tego zabójczego magnetyzmu męskiego, to tragedia no i salon urody (a może raczej wellness) pewnie sporo mógłby pomóc - skoro nam, kobietom pomaga
no ale tu pojawiają sie te głupie przesądy i posądzenia o "niemęskość" - albo i gorzej ... ehh

Dodam, że salon kosmetyczny z którego usług regularnie korzystam, właśnie buduje nową siedzibę - będzie w niej nowość : gabinety dla panów - ale na osobnym piętrze, żeby nie krępować bidoków ... i tak sobie myślę : to dobrze dla mężczyzn; będą mieli gdzie się zrelaksować i poprawić sobie samopoczucie tylko - po co ten apartheid ? I dzięki komu ??
Tak często na tych stronach zdarzały sie dyskusje o męskim szowinizmie;
ja sobie myślę, że w tym przypadku trzeba by się rąbnąć w damskie piersiątka : Tak ! pokutuje ten strereotyp: że wszelkie niedoskonałości męskiej fizjonomii wygładza stan konta [wiem !nto poważne uproszczenie; jeszcze przecież : ustabilizowana pozycja zawodowa, sława, wybitna inteligencja, itp. ... - w każdym razie - wygląd na ostatnim miejscu ]

bidne te chłopaki ... ... przynajmniej niektóre ...
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 00:49   #3
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Salon kosmetyczny dla Panów

Eeee tam przystojny... Faktycznie pieniądze sa ważniejsze od przystojności faceta - oczywiście jesli sam je zarabia a nie ma je od rodziców czy wygrał w totka - skoro sam duzo zarabia to znaczy że jest zaradny a to chyba wazne?
Urody nie da się az tak bardzo poprawić w salonie kosmetycznym Właściwie to nie jest chyba takie ważne czy mężczynzna jest przystojny tylko czy o siebie dba - czy jest czysty, wyprasowany, nie ma obgryzionych paznokci...
Teraz troszkę zmieniło się podejście mężczyn do niektórych zabiegów kosmetycznych ale czytając rózne opinie w sieci mam wrażenie że to własnie kobiety szufladkują... Zresztą wypowiedzi moich koleżanek tez o tym świadczą - jak chłopak ubiera się dopasowywując skarpetki do krawata a buty do rękawiczek to już jest podejrzany - "za dobrze sie ubiera to znaczy że homoseksualista". Goli pachy to traswestyta... a nie daj Boże ogoli sobie cos jeszcze to już wyrażny dowód na to że jest z nim cos nie tak... To samo z manicurzystką - tylko jak ten facet ma miec zadbane ręce (o których zresztą te same dziewczyny piszą że dla nich to bardzo ważne) kiedy sam nie potrafi sobie ładnie spiłowac paznokci czy odsunąc skórek?
Coraz więcej kobiet przyznaje że udaje im sie namówić swoich partnerów na krem czy maseczkę a jednocześnie bawi ich widok mężczyzny wybierającego sobie krem... Najlepiej chyba byłoby żeby mężczyźni dbali o siebie w tajemnicy)) Proponuję formułę gabinetów kosmetycznych z 19w - z wejsciem tylnymi drzwiami, na hasło i z poleceniem))
Nie jestem za tym żeby robic osobne gabinety dla obu płci, ale może powinny byc kosmetyczki specjalizujące się w pielęgnacji męskiej cery - w końcu ma ona inne wymagania niż skóra kobiety.
Zmiana nazwy tez ma sens - pewnie mężczyźni chętniej chodziliby do gabinetu "damsko-męskiego" tak jak kobiety chętniej niż do zakładu fryzjerskiego chodza do 'atelier' i do 'stylisty fryzur" niż fryzjera))
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 22:32   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Salon kosmetyczny dla Panów

Prawda jest taka,że kobiety przeważają jeśli chodzi o klientelę gabinetów kosmetycznych.Ale to się troszkę zmienia.Jakieś 8 lat temu mężczyzna w gabinecie kosmetycznym to nie zdarzało się zbyt często, teraz jest już troszkę lepiej. Panowie,którzy przychodzą do gabinetów nie są już tak onieśmieleni. Jeśli chodzi o zachęcenie do korzystania z usług gabinetów kosmetycznych to największą rolę do odegrania mają panie - to mamy, dziewczyny,siostry, żony potrafią przekonać mężczyznę ,że powinien dbać o swoją skórę i wygląd. Zadaniem kosmetyczki jest stworzenie niekrępującej atmosfery w gabinecie- dla mnie mężczyzna w gabinecie nie jest powodem do sensacji,każdej osobie , która pierwszy raz jest w gabinecie kosmetycznym opowiadam w trakcie zabiegu jakie wykonuję czynności (niezależnie czy jest to kobieta czy mężczyzna),wolę uprzedzić o tym co będę robiła niż narażać pacjenta na niespodzianki.Właściwie różnica między zabiegiem kosmetycznym dla kobiety a zabiegiem dla mężczyzny jest taka ,że z paniami często rozmawiam o makijażu a z panami jeśli poruszam ten temat to tylko o kamuflażu, korektorach ,ew. o poprawieniu estetyki twarzy przez regulację brwi. Panowie natomiast radzą się często w sprawie wrażliwej skóry i podrażnień po goleniu -zawszestaram się dać szczegółowe wskazówki dot. pielęgnacji skóry -ale w przypadku mężczyzn ograniczam ilość polecanych kosmetyków do niezbędnego minimum.
W moim gabinecie zabiegi są umawiane przewaznie telefonicznie , na określony dzień i godzinę.Wielu mężczyzn docenia ten system, wiedzą ,że jeśli umówią się telefonicznie to bez skrępowania mogą przez telefon wypytać o wszystko,wiedzą też ,że o umówionej godzinie kosmetyczka nie będzie zajmowała się innymi klientkami- będzie tylko do dyspozycji umówionego klienta.W moim studio kosmetyczka zajmuje się w czasie zabiegu tylko jedną osobą - jest tylko jeden fotel w gabinecie ,drzwi są zamykane,staramy się nie odrywać od pracy i nie zostawiać klienta samego w gabinecie.Uważam ,że telefoniczne zapisy to dobry system - u mnie się sprawdza. Można organizować "męskie" dni ale w gabinecie ,który ma dużo klientek(klientów) to trudne gdyż trzebaby było odmawiać np. w środy paniom i czekac ,że może zgłosi się jeden czy dwóch panów.
Dobrym rozwiązaniem są karnety rabatowe - u mnie w Studio każda zainteresowana klientka może dostać taki rabatowy karnet dla swojego mężczyzny - jeśli pan przyjdzie na zabieg otrzyma 10% rabatu a pani ,która poleciła mu gabinet przy kolejnej wizycie także otrzyma 10% zniżkę na wybrany zabieg.
Po za tym staram się "edukować" moich klientów - przy okazji zabiegu na twarz opowiadam o zabiegach które wykonujemy w Studio Urody - wielu panów przekonuje się ,że warto dbać o dłonie i stopy,od niedawna w Studio Urody zaczęliśmy także propagować masaże klasyczne - chiałabym zaintersować zabiegami na ciało także mężczyzn - jak na razie większe zainteresowanie jest wśród pań.
Uważam,że tworzenie osobnych gabinetów tylko dla Panów nie jest potrzebne.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 22:33   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Salon kosmetyczny dla Panów

Hurra !!!!! Nie jestem sam, kobietki też nas popierają.

A pro pos wchodzenia od tyłu do gabinetów kosmetycznych, chyba już nie pamietacie, jak chodzenie 10-15 lat temu do kosmetyczki było uważane za ekstrawagancję i luksus.
No, no, bo jak macie pamietać. Zapytajcie mamy, ciocie i starsze siostry. Teraz przyszła kolej na facetów, a te hasło to dobry pomysł, może np:
O7 zgłoś się, idziemy do gabinetu.
Pozdrawiam Piotr
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 22:41   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Salon kosmetyczny dla Panów

Ja pamiętam,że tak bylo - to był luksus,wiele kobiet zaczęło korzystać z gabinetów kosmetycznych i gabinetów masaż dlatego ,że zostało to nagłośnione w prasie- ok 9 lat temu nie wykonywało się w gabinetach zabiegów na ciało, a później była wielka kampania reklamowa Guam i okazało się ,że można robić te zabiegi ,że jest zainteresowanie.Tak samo może być jeśli media skierują zainteresowanie mężczyzn w kierunku dbania o wygląd.To tak miło popatrzeć na zadbanego mężczyznę-czystego,pachnącego ,z dobrze ostrzyżonymi włosami , wypielęgnowanymi dłońmi.
Szkoda ,że tak mało pisze się dla mężczyzn na temat pielęgnacji skóry i dbania o wygląd. Czas to zmienić.
Dziękuję za poruszenie tego tematu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.