proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-16, 10:08   #1
Anetae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 12

proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!


Hej! Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowa na tym forum i bardzo mi się ono podoba.Mam problem z moja cerą,zawsze myślałam,że jest ona tłusta,pojawiają mi się wypryski,mam rozszerzone pory i świeci mi się często buzia,choć teraz mniej i jest mnóstwo okropnych zaskórników.Podczas badania cery w pewnej aptece stwierdzono,że mam na policzkach przesuszoną cerę(czy odwodnioną),widać było na monitorku jakieś takie suche jakby płatki skóry .Mój problem polega na tym,że nie wiem kompletnie jak o nią dbać.Używam żelu do mycia twarzy do skóry mieszanej i tłustej,mleczka nawilżającego i toniku też nawilżającego.A najgorszy problem mam z kremem,poniewaz nie mogę za bardzo dobrać ,jeśli kilka dni poużywam jakiegoś nawilżającego to buzia jest tłusta i błyszczy się i zaczynają wyskakiwać krostki,teraz używam kremu z białych winogron Avonu i niby jest dobrze,przyjemnie,ale po kilku użyciach skóra jest jakby mało nawilżona.I do tego te zaskórniki,rozszerzone pory i ogólnie cera wygląda na zmęczoną ,pozbawioną blasku.Bardzo proszę o radę co do pielęgnacji i propozycje produktów które powinnam używać.Pozdrawiam serdecznie
Anetae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 20:17   #2
Anetae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 12
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

Czy naprawdę nikt nie doradzi mi jakiegoś kremu?Myślę o zakupie Effaklaru K,ale czy będzie dobry,czy nie będzie za mocny? Pomóżcie proszę...
Anetae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 21:22   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

Badania w aptekach czy sklepach kosmetycznych nie zawsze są wiarygodne - często niestety konsultantki mają za zadanie w taki sposób interpretować wyniki badania skóry aby zachecić klientke do zakupu danego kremu. Najlepiej doradziłaby Ci kosmetyczka po dokładnym obejrzeniu Twojej cery ,zrobieniu wywiadu. Bardzo trudno jest doradzić krem bez oglądania cery - moje klientki są bardzo zadowolone z kosmetyków Norel (dla cery mieszanej lub tłustej seria DermoSystem 20 ,także krem z ceramidami dla cery mieszanej lub tłustej) , ciekawa jest seria Dermo Controle Anesi - to droższe kosmetyki ,ale skuteczne. Anesi to kosmetyki dostępne tylko w gabinetach kosmetycznych ,Norel serię Dermo System ma także w sklepach. Zajrzyj do Newsów -opisałam dzisiaj zabieg Acne Peel - dla cery tłustej - może tego typu zabieg będzie pomocny dla Twojej cery.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 21:47   #4
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

A czujesz, że Twoja skóra na policzkach jest przesuszona? Ściąga Cię? Jeśli tak, stosuj na te partie twarzy coś mocniej nawilżającego, a na te tłuste typowe preparaty do takiej skóry. Myślę, że masz cerę mieszaną. pO zimie zresztą nawet tłuste skóry często są przesuszone i wymagają dodatkowego nawilżenia. Dobre są nawilżające preparaty typu emulsja, które nawilżą odpowiednio wszystkie partie twarzy. Dobtą emulsję reulującą ma Avene.
Mozesz też co kilka dni kłaść coś odżywczo-nawilżającego na całą buźkę na noc, aby ładnie się odżywiałą a w dzień nie świeciła. Może physiogel aptecznej firmy Stiefel?
POzdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 21:58   #5
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

Cześć:0 Twoja skóra częsciowo przypomina moją Mam wrażliwa, z tendencja do przetluszczania w strefie T (policzoło, nosek, broda-u mnie głównie czoło). dlugo używałam kosmetyków własnie do takiej-do mieszanej. Kremy nawilżająco-matujące, toniki matujace, żele do tłustej. No i teraz po zimie, z reszta od dłuższego czasu miałam ten problem-pojawiały się suche placki, łuszczyła sie. Dlugo myślałam, że to alergia na kosmetyk, ale zaczelam ja nawilżać-tzn.kilka maseczek nawilżających-dobre sa nivea, ale znalazlam tańsza, firmy Farmona(pierwsze sklyszę!)-regenerującą. Używałam kremu oligo 25-miałam kilak probek. teraz kupiłam krem firmy soraya na dzien i noc-także dla przesuszonej tradzikowej. Jest duuzo lepiej! Może musiz ja nawilzyc po zimie? Doskonały dla mnie jest żel firmy Loreal-skórka przestala byc zszarzała, nie łuszczy sie tak bardzo(z dnia na dzień jest lepiej). Kilka razy wyszlam na słoneczko-wierzę, ze nie za duża ilośc jego daje tez jakies plusy! Rozpisałam sie, ale mam nadzieje, ze chociaż trochę pomogłam.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 22:00   #6
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

No i zapomniałam- może na noc smaruj jakims głeboko nawilżajacym 9ja robiłam tak z oligo 25) a w dzien matuj jeżeli bardzo sie swieci?A no i polecam maseczkę z zielonej glinki(ale może nie tą w proszu tylko jakąs gotową)-dobrze oczyszcza.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 22:46   #7
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: proszę o pomoc w sprawie mojej cery!Pani Beatko i forumki!

Ja też mam ten problem, ale już sobie z nim poradziłam: do policzków kupuję krem do cery suchej a do całej reszty do cery mieszanej i normalnej
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.