Jak dbać o taką cerę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-15, 12:03   #1
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS

Jak dbać o taką cerę ?


Witam
Zawsze miałam gładką cerę bez problemów, a tu nagle w wieku 24 lat wysypało mnie totalnie ! Prawdopodobnie jest to związane z problemami hormonalnymi, muszę zrobić badania (ginekolog zlecił mi narazie prolaktynę i testosteron) i pewnie niedługo zacznę jakieś leczenie.
Mam pytanie: jak pielęgnować taką cerę ?
Myślałam o jakims peelingu - czy może mi pomóc czy wręcz przeciwnie ? Jaki wybrać ?
Jak na codzień dbać o taką cerę ? chyba w tym przypadku preparaty antybakteryjne nie pomogą ?
Moja cera jest sucha i delikatna, więc boję się, że jej zaszkodzę jeśli zacznę za bardzo kombinować, dlatego pomóżcie mi proszę!
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 12:15   #2
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Re: Jak dbać o taką cerę ?

Maruderku - MUSISZ iść również do dermatologa. Ja także próbowałam leczyć trądzik własnymi sposobami, jednak moja skóra była w opłakanym stanie. Dopiero leki przepisane przez lekarza (antybiotyki + mazidła) mi pomogły. Różnica jest piorunująca .
Trądzik pojawił się u mnie rok temu, czyli miałam wówczas 27 lat. W tym wieku przyczyny trądziku bywają różne - hormony, stres, niewyspanie (!), jednakże teraz podobno odchodzi się od leczenia zmian skórnych hormonami - tego dowiedziałam się od dermatolożki .
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 18:56   #3
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Re: Jak dbać o taką cerę ?

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!
Skoro radzisz pewnie udam się do dermatologa, może rzeczywiście mi pomoże, jakies mazidlo zapisze itd
Jeśli jednak o leczenie hormonalne chodzi to i tak będę musiała takowe przejść, ponieważ mam chyba dość poważne problemy - policystyczne jajniki, nieregularne okresy, prawdopodobnie brak owulacji itd.
Narazie zmieniłam krem na bardziej lekki - narazie jest jakby lepiej, może tragedii nie będzie
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.