Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-20, 18:03   #2341
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez ka02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanko.. Wczoraj zaczął boleć mnie brzuch i pojawiło mi się plamienie.. Zakupiłam tabletki naraya plus.. Czy powinnam wziąć wczoraj.. Czy mogę wziąć dzisiaj pierwsza tabletkę?? Wiem wiem że w 1 dzień cyklu ale w tym miesiącu nie dość że miesiączka pojawiła się u mnie 5 dni wcześniej to jakos wczoraj takie plamienie małe było..

Jeżeli to tylko plamienie to nie liczy się jako pierwszy dzień miesiączki. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie to tak jak wyżej zabezpieczaj się dodatkowo przez 7 dni i będzie ok
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 18:47   #2342
Neiyna
Przyczajenie
 
Avatar Neiyna
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Czesc dziewczyny!
Zaczelam brac Vixpo 3 dnia cyklu. Dzis jest 9 dzien przyjmowania tabletek a nadal krawie... Czy przyjęcie pierwszej tabletki w późniejszym terminie niż pierwsza doba miesiączki wiąże się tylko z koniecznością dodatkowego zabezpieczania się w okresie 7 dni czy ma to tez skutek w działaniu tabletek?( wystapil ogrom skutków ubocznych po tak krótkim czasie)...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Neiyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 22:35   #2343
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Neiyna Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
Zaczelam brac Vixpo 3 dnia cyklu. Dzis jest 9 dzien przyjmowania tabletek a nadal krawie... Czy przyjęcie pierwszej tabletki w późniejszym terminie niż pierwsza doba miesiączki wiąże się tylko z koniecznością dodatkowego zabezpieczania się w okresie 7 dni czy ma to tez skutek w działaniu tabletek?( wystapil ogrom skutków ubocznych po tak krótkim czasie)...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Plamienia to norma na początku brania tabletek antykoncepcyjnych.

Jakie skutki uboczne wystąpiły poza plamieniami?

Wydaje mi się, że skutki uboczne i tak by się pojawiły. 48h nie robi organizmowi różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 22:58   #2344
Neiyna
Przyczajenie
 
Avatar Neiyna
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziekuje za odpowiedź.Odnośnie skutkow ubocznych. Intensywny pms który zawsze pojawiał sie przed okresem, tylko silniejszy ( placzliwosc i duże anomalie nastroju).Pogorszenie stanu skory. Wysyp wypryskow. Bol lydek i lewego ramienia- uczucie dretwienia,do tego mam zylaki.. Ogromne bole podbrzusza,klucie pochwy. Przez ostatnie dni uprawialam seks z zabezpieczeniem. Podczas stosunku za każdym razem krwawienie nasila sie i czuje bol jajnikow. Bol jaki występuje w podbrzuszu czasem jest ostry ,adekwatny do boli jakie odczuwalam podczas miesiaczki.

Dodam,ze mam 25 lat i to moje pierwsze tabletki anty zlecone bez badan niestety.
Miesiączka trwala u mnie zwykle 5 6 dni bolesna i z pms.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Neiyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 23:18   #2345
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Neiyna Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedź.Odnośnie skutkow ubocznych. Intensywny pms który zawsze pojawiał sie przed okresem, tylko silniejszy ( placzliwosc i duże anomalie nastroju).Pogorszenie stanu skory. Wysyp wypryskow. Bol lydek i lewego ramienia- uczucie dretwienia,do tego mam zylaki.. Ogromne bole podbrzusza,klucie pochwy. Przez ostatnie dni uprawialam seks z zabezpieczeniem. Podczas stosunku za każdym razem krwawienie nasila sie i czuje bol jajnikow. Bol jaki występuje w podbrzuszu czasem jest ostry ,adekwatny do boli jakie odczuwalam podczas miesiaczki.

Dodam,ze mam 25 lat i to moje pierwsze tabletki anty zlecone bez badan niestety.
Miesiączka trwala u mnie zwykle 5 6 dni bolesna i z pms.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile wypryski i krwawienia to norma, to drętwienie rąk i ból łydek to bardzo niepokojące objawy. Lekarz wiedział, że masz żylaki? Ja bym jak najprędzej skontaktowała się z lekarzem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 06:10   #2346
Neiyna
Przyczajenie
 
Avatar Neiyna
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Nie wiedział. Dzis wlasnie ide to tej ginekolog dzisiaj ale rozważam tez zapisanie się prywatnie do innego lekarza. Bo tabletki zostaly mi wypisane w ciemno bez badan i doktora nie wydaje się byc za kompetentna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Neiyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 07:27   #2347
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Neiyna Pokaż wiadomość
Nie wiedział. Dzis wlasnie ide to tej ginekolog dzisiaj ale rozważam tez zapisanie się prywatnie do innego lekarza. Bo tabletki zostaly mi wypisane w ciemno bez badan i doktora nie wydaje się byc za kompetentna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badania na pewno warto zrobić. Natomiast one pokażą, czy w ogóle możesz brać tabletki. Nie uchronią Cię przed szukaniem odpowiedniego produktu i przed skutkami ubocznymi.

Bardzo dobrze, że idziesz do lekarza już dzisiaj. Jeśli lekarka zbagatelizuje ten problem, to idź do drugiego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-11, 09:21   #2348
zzosiaar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 62
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Hej, dziewczyny może któraś z Was tak miała... biorę od 1,5 roku Naraye Plus. Do tej pory wszystko idealnie, zero skutków ubocznych. W tym miesiącu na 10 tabletce dostałam... krwawienie z odstawienia. Normalny „okres”. Teraz jestem na 15, wiec trwa to już 5 dni i nie zapowiada się żeby przeszło samo. W przeciwieństwie do krwawienia z odstawienia nie zmniejsza swojej objętości itp. Oprócz tego czuje się dobrze.

Miała któraś z Was podobny przypadek? Do lekarza idę w tym tygodniu ale tak się denerwuje proszę o pomoc

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Mała poprawka - Naraya Plus 5 miesięcy biorę, wcześniej przez ponad rok naraya ale lekarka zmieniła mi na 24+4 bo miałam w przerwie migreny i rzeczywiście ustąpiły.
zzosiaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 22:18   #2349
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Po jakim czasie od odstawienia tabletek udało Wam się zajść w ciążę?

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 03:09   #2350
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

W drugim cyklu.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 21:17   #2351
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez eleanorx Pokaż wiadomość
A czy którejś z Was po anty pojawiły się gruczolaki w piesiach? Mi po 2,5 roku pojawiły się dwa, z czego jeden w 3 miesiące urósł do 2cm. I nie wiem czy jest tu powiązanie, opinie są podzielone.
gruczolaki pojawiają się wraz z wiekiem, są również dziedziczne (co niekoniecznie zaraz musi być powiązane z rakiem piersi), na początku trzeba obserwować, ale oceni to na pewno lepiej ginekolog
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2021-10-17 o 23:05 Powód: sprostowanie
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 18:42   #2352
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam. Zmieniłam tabletki na vixpo od połowy blistra oddaje częściej niz zwykle mocz, a nawet mam czasem wrażenie, ze nie moge oddac moczu w całości, czy może to być od tabletek?
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 15:34   #2353
Iskierka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 49
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

witam, zmieniając z microgynonu na vixpo lekarz kazal zrobic mi przerwę i zaczac nowe tabletki. Tylko to jest zmiana z wyższej na nizsza dawkę, niby w ulotce jest "Przyjmowanie leku Vixpo należy rozpocząć następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej

tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej

w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka

antykoncepcyjnego
(lub po zastosowaniu ostatniej nieaktywnej tabletki wcześniej stosowanych

tabletek antykoncepcyjnych). " czyli jeśli przyjęłam 5 dnia przerwy pierwszą tabletkę vixpo to od tej pierwszej tabletki jestem chroniona czy trzeba się przez tydzień zabezpieczać?:c onfused:
Iskierka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 22:24   #2354
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Jest tu ktoś jeszcze w ogóle? Może przypadkiem ktoś, kto odstawił Daylette i odpowiedziałby mi na kilka pytań?

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 10:40   #2355
Karolina_Kot_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Badania na pewno warto zrobić. Natomiast one pokażą, czy w ogóle możesz brać tabletki. Nie uchronią Cię przed szukaniem odpowiedniego produktu i przed skutkami ubocznymi.

Bardzo dobrze, że idziesz do lekarza już dzisiaj. Jeśli lekarka zbagatelizuje ten problem, to idź do drugiego lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całkowicie się zgadzam. Wykonanie badań jest bardzo ważne. Dziewczyny, warto mieć świadomość jakie badania powinien nam ginekolog zlecić (bardzo ważne są te na krzepliwość) - niestety lekarze często przepisują kolejne metody w ciemno, a są przecież jasne przeciwwskazania do stosowania anty hormonalnej - takie jak czynnik V leiden, czy gen protrombiny jak zaleca Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Ostatnio dorwałam ulotkę Belary i tam czynnik v leiden też występuje.
Karolina_Kot_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 20:56   #2356
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś jeszcze w ogóle? Może przypadkiem ktoś, kto odstawił Daylette i odpowiedziałby mi na kilka pytań?

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
Odstawiłam jakieś ... pół roku temu.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.