Młoda mama myśli o rozwodzie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-29, 20:02   #31
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Mloda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A jak tak do końca nie wiem w czym problem bo zero konkretów. Facet pracuje, często w delegacjach, no taka praca, nie on jeden.
Byłaś zmęczona fizycznie, psychicznie . Ale on też chyba w robocie nie leży plackiem? Obydwoje macie do tego prawo i ani Twoje ani jego zmęczenie nie jest ważniejsze.
Nie zajmuje się dzieckiem gdy jest w domu?
Nie okazuje Ci wsparcia jak rozumiem, nie przejmuje się Tobą? A Ty go pytasz jak się czuje? Jak się odnajduje w nowej roli?
Dlaczego "zmuszał" Cię do przekładania wizyt lekarskich? Nie mogłaś jechać sama czy o co chodzi? Co to znaczy że bagatelizuje zalecenia lekarzy?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A jak tak do końca nie wiem w czym problem bo zero konkretów. Facet pracuje, często w delegacjach, no taka praca, nie on jeden.
Byłaś zmęczona fizycznie, psychicznie . Ale on też chyba w robocie nie leży plackiem? Obydwoje macie do tego prawo i ani Twoje ani jego zmęczenie nie jest ważniejsze.
Nie zajmuje się dzieckiem gdy jest w domu?
Nie okazuje Ci wsparcia jak rozumiem, nie przejmuje się Tobą? A Ty go pytasz jak się czuje? Jak się odnajduje w nowej roli?
Dlaczego "zmuszał" Cię do przekładania wizyt lekarskich? Nie mogłaś jechać sama czy o co chodzi? Co to znaczy że bagatelizuje zalecenia lekarzy?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niekoniecznie z tym zmeczeniem. Autorka ma depresję poporodową i opiekuje się nadal sama dzieckiem a mąż ma to w pupie bo jest zmęczony pracą, w której nie siedzi 24/7. Biedny jak się by miał zaopiekować żoną i dzieckiem to nie będzie miał czasu dla siebie, ehm, Autorka na pewno ma go całą kupę. Autorka w takiej chwili powinna mieć jego pełne wsparcie aż wyjdzie z depresji a tego nie ma, ba! On ją oskarża o niszczenie małżeństwa. I jeszcze ona powinna się jego pytać, jak misio się czuje, bez jaj. Depresja poporodowa to naprawdę poważny stan i może prowadzić do tragedii.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:20   #32
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

A może facet też sobie nie radzi w nowej roli i z żoną z depresją? Tak teoretyzuje.

Bez sensu są licytacje kto ma ciężej, ona w domu czy on w pracy w tym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:25   #33
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
A może facet też sobie nie radzi w nowej roli i z żoną z depresją? Tak teoretyzuje.

Bez sensu są licytacje kto ma ciężej, ona w domu czy on w pracy w tym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
masz rację, bez sensu.
na pewno facet w tej pracy miał gorzej niż kobieta, która zaraz po porodzie została sama z wymagającym dzieckiem na kilka pełnych dni i nie była w stanie ogarnąć nawet zakupów:
"Miałam powikłania po porodzie, brakowalo mi pokarmu przez co dziecko wisialo na mnie non stop, każde wyjście do sklepu kończyło się histeria dziecka, ktorego nie moglam uspokoic - a nie mialam tez sily go nosic. Przestałam spać (bo zdarzylo mi sie zasnac ze zmęczenia tak mocno, ze nie slyszalam placzu malucha), nie jadlam bo nie bylam w stanie samodzielnie ogarnac zakupow."

faktycznie, na pewno w tej delegacji było gorzej
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:30   #34
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Ale że co, że miał zrezygnować z pracy i natychmiast przyjechać, bo dziecko histeryzuje w sklepie? Nie wiem, mi sie wydaje to dosc czestym zjawiskiem, ze dzieciaki placza w sklepach, ze mamy na poczatku musza radzic sobie same, bo tata jest w pracy, no nie wiem jak sobie inaczej to wyobrazacie? Wiadomo, ze jest to trudna sytuacja, ale facet i tak zmienil prace, no co mial.wiecej zrobic? Z dnia na dzien rzucic tamta stara prace, wrocic z delegacji i zrobic zakupy?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:31   #35
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
masz rację, bez sensu.
na pewno facet w tej pracy miał gorzej niż kobieta, która zaraz po porodzie została sama z wymagającym dzieckiem na kilka pełnych dni i nie była w stanie ogarnąć nawet zakupów:
"Miałam powikłania po porodzie, brakowalo mi pokarmu przez co dziecko wisialo na mnie non stop, każde wyjście do sklepu kończyło się histeria dziecka, ktorego nie moglam uspokoic - a nie mialam tez sily go nosic. Przestałam spać (bo zdarzylo mi sie zasnac ze zmęczenia tak mocno, ze nie slyszalam placzu malucha), nie jadlam bo nie bylam w stanie samodzielnie ogarnac zakupow."

faktycznie, na pewno w tej delegacji było gorzej
Biedny miś pewnie głodował bo wiadome że na świecie nie ma restauracji i supermarketow, do tego w nowym miejscu czasem ciężko zasnąć, dobrze że depresji się biedak nie nabawił.
A tak serio typ na delegacji zapewne miał też jakieś obiadki firmowe i nie spał jedynie dlatego że tak wybrał.
Wiadome że autorka miała gorzej milion razy.
Współczuję i zgadzam się z hultaj o rozwodzie pomysł gdy hormony się ustabilizują.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 21:41   #36
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Ale że co, że miał zrezygnować z pracy i natychmiast przyjechać, bo dziecko histeryzuje w sklepie? Nie wiem, mi sie wydaje to dosc czestym zjawiskiem, ze dzieciaki placza w sklepach, ze mamy na poczatku musza radzic sobie same, bo tata jest w pracy, no nie wiem jak sobie inaczej to wyobrazacie? Wiadomo, ze jest to trudna sytuacja, ale facet i tak zmienil prace, no co mial.wiecej zrobic? Z dnia na dzien rzucic tamta stara prace, wrocic z delegacji i zrobic zakupy?
wiesz... co innego jak ojciec jest w pracy te 8 czy 10 godzin, a potem wraca do domu. może zrobić zakupy, może po powrocie zająć się na 15 min dzieckiem, żeby matka zjadła jak człowiek. w nocy są 2 osoby do wstawania do płaczącego dziecka.
wiesz co to jest depresja poporodowa?

co miał zrobić? może się chociaż przejąć? można zrobić zakupy przed delegacją żeby żona nie musiała latać z dzieckiem. można chociażby wspierać.
"Do tego moj maz, ktory ciagle wypominal mi moje kryzysy, placz, rozstrzesienie, brak inicjatyw i to, ze przeze mnie i dziecko na nic wiecej nie ma czasu."

czy to Ci brzmi jak ojciec, który przynajmniej próbuje jakkolwiek odciążyć matkę?

ale nie, faktycznie... facet zrobił sobie dziecko i już jego rola zakończona. ma tylko chodzić do pracy, a reszta to już rola matki - tak brzmisz.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 22:14   #37
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Dla mnie to autorka trochę wyolbrzymia. Tak wygląda życie większości matek po porodzie brak snu, zasypianie na siedząco , niedojadanie, jakas anemia czy inne nieprzyjemności związane z połogiem, baby blues, mąż który zaraz wraca do pracy.
No średnie miał małżonek odzywki, ale może to taki typ że woli dać motywującego kopa w tyłek niż głaskać po głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-29, 22:23   #38
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dla mnie to autorka trochę wyolbrzymia. Tak wygląda życie większości matek po porodzie brak snu, zasypianie na siedząco , niedojadanie, jakas anemia czy inne nieprzyjemności związane z połogiem, baby blues, mąż który zaraz wraca do pracy.
No średnie miał małżonek odzywki, ale może to taki typ że woli dać motywującego kopa w tyłek niż głaskać po głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
większość matek ma mężów, którzy mają je w poważaniu? no to się chyba w całkiem innych środowiskach obracamy. większość moich koleżanek to świeże matki, jest im ciężko, ale jakoś mogą liczyć na to że ojcowie zrobią zakupy czy zajmą się dzieckiem po pracy,żeby one mogły zjeść czy przespać się 2 godziny. serio, to nie jest jakiś wielki wyczyn. w końcu same sobie tych dzieci nie zrobiły. rola ojca nie kończy się na pójściu do pracy.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 22:39   #39
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

No ale jak jej mąż jest w delegacjach to co ma zrobić. Kliknąć spozywke online chyba albo zatrudnić kogoś do pomocy w domu co by ogarnął chatę lub gotowanie, zamówić lunch boxy. Ale to mogli sobie ustalić wcześniej. A nie nagle zdziwienie,że męża nie ma. A noworodek nie śpi i je na zmianę. No i wierzyć mi się nie chce,że jak facet jest to nie ogarnie zakupów (autor ich nie robił?) Czy nie zostawał z dzieckiem? Bo o jego opiece raczej mało jest napisane. W ogóle mało konkretów jak dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 22:50   #40
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

"Nie interesował sie moimi potrzebami, domem, dzieckiem. Zmuszal do przekladania lub odwoływania wizyt lekarskich.... Wrócił do domu, a ja mam wrażenie, ze jest totalnie obcym człowiekiem. Mnie ta cala sytuacja bardzo zmienila. On nie chcial w tym uczestniczyc a dzis ma pretensje, ze nie jestem juz taka jak kiedys."

"Opiekuje sie dzieckiem zupelnie sama."

"Rozmawialam z nim wielokrotnie. On uznaje, ze przeciez u wszystkich tak jest, ze kobieta jest w domu z dzieckiem a facet pracuje."

"Po porodzie uznal, ze skoro szef dal mu 2 tygodnie urlopu (!!!!!) to teraz musi sie odwdzięczyć i bedzie robił 2x wiecej."

"Moj maz zawsze powtarzał ze dziecko to wspolna odpowiedzialnosc i ze zawsze mogę na niego liczyc. Po magicznych pierwszych dwoch tygodniach ulotnil sie i on, i zapal, i obietnice."

- no faktycznie. kochający mąż i ojciec.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 23:07   #41
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

No ale jakieś konkrety .
Co to znaczy że nie interesował się niczym? Wracał z roboty i siadał na kanapie przez tv mając wszystko dookoła w tyłku?
Dlaczego musiała odwoływać wizyty lekarskie?
Kobieta w domu z dzieckiem,a facet pracuje - to chyba ustala się przed porodem? Chociaż część macierzyńskiego musi wziąć kobieta jeśli się nie mylę to może autorka nie miała wyjścia?
Ja bym chciała posłuchać jakichś przykładów, a nie ze nie pomaga, nie interesuje się, brak mu zapału bo to może różnie wyglądać z każdej strony. Z perspektywy faceta może to wyglądać zupełnie inaczej. Może jestem przewrażliwiona bo znam różne typy kobiet - matek. Także takie, nad którymi trzeba stać i skakać bo bez faceta w dzień i w nocy nawet się nie wysikaja. A tutaj autorka nie podaje żadnych przykładów, do których można się jakoś odnieść.
Często też kobiety same z siebie robią niewolnice bo na początku rodzicielstwa wyręczają faceta (przykładowo pampersa nie zmieni bo go dźwiga na pawie. No i co z tego?), Krytykują , "daj zrobię to lepiej i szybciej" , a potem zdziwko,że się tatusiek na bok odsunął.

Szkoda że nie możemy poznać wersji dwóch stron.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-01, 02:26   #42
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Szkoda że nie możemy poznać wersji dwóch stron.
Są kobiety które po porodzie szybko wskakują we wcześniejszy tryb i latają po sklepach i takie co się zbierają w sobie jak zombie. Męzowi autorki trafił się ten drugi typ.
Po 3 gościu zjechał do domu po 5 miesiącach nieobecności po 3-5 dni i poucza matkę, kobietę która z tym dzieckiem przesiedziała na co dzień, co ''powinna robić lepiej''.
Po 2 co jest niezrozumiałego w zdaniu że facet olewa zdanie fizjoterapeuty i lekarza. Czy brakuje ci jeszcze wersji tych dwojga specjalistów by mieć trochę bardziej miarodajną obiektywną ocenę?

Cytat:
Dla mnie to autorka trochę wyolbrzymia.
I po 1.
No i jej święte prawo. Serialnie kobieta przez 40 tygodni robiła za ''inkubator'' przeszła jakiś tam koszmar porodu i nie mówimy tutaj o rocznym czy dwuletnim dziecku czyli jakimś upływie czasu tylko na wstępie okresie połogu. Miała prawo mieć wszelkie odjazdy a facet powinien być bardziej przygotowany. Tak powinien, bo ciąża trwa blisko 10 miesięcy i miał czas by lepiej się zorganizować. Poznać mechanizmy, potencjalne zagrożenia czy przeszkody w sielankowej wizji rodzicielstwa jak z teledysku. Zorganizować opiekę i pomoc skoro wiedział że po 2 tygodniach zacznie znikać a nie rzucać tekstami że ma sobie radzić bo on jest zdziwiony że jego żona ze stepford ma fabryczną usterkę. To jej jest czas na bóle czy humory bo to w jej organizmie zaszła w jakiś sposób rewolucja i to nie jest dla niego okres ochronnej parasolki bo został taciem i ojej, zdenerwował się bidulek bo mała istotka nie jest już w brzuszku i on jest za nią odpowiedzialny i takie tam frazesy versus to że ona się czuje jak po przejściu przez nią tajfunu.

---------- Dopisano o 03:26 ---------- Poprzedni post napisano o 03:22 ----------

A po 4 naprawdę trzeba mieć tupet żeby mieć w domu noworodka i to konkretnie własnego potomka a partnerce powiedzieć że przez nią i dziecko nie ma się czasu na nic poza nią i dzieckiem. No szkoda że mu razem z dzieckiem nie urodziła normalnie nowych kijów do golfa bo to mniej więcej takie rozumowanie przedstawił.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-03-01 o 02:27
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 09:47   #43
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Są kobiety które po porodzie szybko wskakują we wcześniejszy tryb i latają po sklepach i takie co się zbierają w sobie jak zombie. Męzowi autorki trafił się ten drugi typ.
Po 3 gościu zjechał do domu po 5 miesiącach nieobecności po 3-5 dni i poucza matkę, kobietę która z tym dzieckiem przesiedziała na co dzień, co ''powinna robić lepiej''.
Po 2 co jest niezrozumiałego w zdaniu że facet olewa zdanie fizjoterapeuty i lekarza. Czy brakuje ci jeszcze wersji tych dwojga specjalistów by mieć trochę bardziej miarodajną obiektywną ocenę?

I po 1.
No i jej święte prawo. Serialnie kobieta przez 40 tygodni robiła za ''inkubator'' przeszła jakiś tam koszmar porodu i nie mówimy tutaj o rocznym czy dwuletnim dziecku czyli jakimś upływie czasu tylko na wstępie okresie połogu. Miała prawo mieć wszelkie odjazdy a facet powinien być bardziej przygotowany. Tak powinien, bo ciąża trwa blisko 10 miesięcy i miał czas by lepiej się zorganizować. Poznać mechanizmy, potencjalne zagrożenia czy przeszkody w sielankowej wizji rodzicielstwa jak z teledysku. Zorganizować opiekę i pomoc skoro wiedział że po 2 tygodniach zacznie znikać a nie rzucać tekstami że ma sobie radzić bo on jest zdziwiony że jego żona ze stepford ma fabryczną usterkę. To jej jest czas na bóle czy humory bo to w jej organizmie zaszła w jakiś sposób rewolucja i to nie jest dla niego okres ochronnej parasolki bo został taciem i ojej, zdenerwował się bidulek bo mała istotka nie jest już w brzuszku i on jest za nią odpowiedzialny i takie tam frazesy versus to że ona się czuje jak po przejściu przez nią tajfunu.

---------- Dopisano o 03:26 ---------- Poprzedni post napisano o 03:22 ----------

A po 4 naprawdę trzeba mieć tupet żeby mieć w domu noworodka i to konkretnie własnego potomka a partnerce powiedzieć że przez nią i dziecko nie ma się czasu na nic poza nią i dzieckiem. No szkoda że mu razem z dzieckiem nie urodziła normalnie nowych kijów do golfa bo to mniej więcej takie rozumowanie przedstawił.
Żadna sytuacja życiowa nie daje prawa do niekontrolowanych humorków, które inni MUSZĄ bezwzględnie tolerować, nawet w trakcie depresji.
Rozwiązanie jest proste - dziecko jest już na mleku modyfikowanym więc po pół roku niech się zamienią. Pan na tacierzyńskie, autorka do pracy. Tylko żeby było sprawiedliwie po powrocie z pracy autorka przejmuje opiekę nad dzieckiem żeby mąż mógł odpocząć i chociaż czasem wyjść z kumplami na piwo. W nocy też niech z parę razy wstanie bo chłop też musi się wyspać. I najważniejsze jeżeli mąż będzie chodził i czepiał się o wszystko to autorka musi pokornie to znosić gdyż będzie to czas na jego humorki.
Jedno mnie zastanawia, skoro autorka domaga się aby mąż posiadał dokładnie takie same kompetencje rodzicielskie to czy ona zarobi na rodzinę na takim samym poziomie jak on?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 10:43   #44
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Humorki to masz jak ci ktoś sukienkę w sklepie podbierze a nie jak przepychasz melona przez otwór wielkości cytryny, tudzież kroją ci powłoki brzuszne tudzież nie możesz się nawet przespać. Do tego rozwala ci ciało i niszczy skórę rozstępami cycki flaczeją i miesiącami przed główną atrakcją napieprza cię kręgosłup i poruszasz się jak słoń. No nie wiem poczytaj sobie internet bo kobiety raczej nie czarują macierzynstwa tylko przez filtr instagrama.

A dla mnie to jest śmieszne decydować się na dziecko i nie brać pod uwagę tego że tych parę tygodni po porodzie kobieta będzie potrzebowała pomocy być może bezwzględnie bo będzie psychicznie rozwalona na kawałki i potrzebowała czasu by się pozbierać. Nie załatwić opiekunki, kogokolwiek, odwrócić się dupą i nara.
I facet który dostaje normalnie 2 tyg urlopu ojcowskiego które nie są żadną łaską ze strony jego szefa bo zwyczajnie temu ojcu przysługuje, deklaruje i to jeszcze mając 2tygodniowego noworodka że będzie pracował 2 x ciężej żeby to odpracować ma coś z głową.
Takie zostawianie mamusi samej miało wiekszy sens gdy kobieta była częscią większej społeczności, mogła liczyć na wsparcie siostry matki ciotki. Ona została sama, a przecież nie jest samotną matką. Z jakiej racji miała przechodzić jazdę bez trzymanki bo dla ojca śliniący się obkupany junior nie stanowił najciekawszej możliwości spędzania czasu.


Cytat:
Rozwiązanie jest proste - dziecko jest już na mleku modyfikowanym więc po pół roku niech się zamienią. Pan na tacierzyńskie, autorka do pracy. Tylko żeby było sprawiedliwie po powrocie z pracy autorka przejmuje opiekę nad dzieckiem żeby mąż mógł odpocząć i chociaż czasem wyjść z kumplami na piwo. W nocy też niech z parę razy wstanie bo chłop też musi się wyspać. I najważniejsze jeżeli mąż będzie chodził i czepiał się o wszystko to autorka musi pokornie to znosić gdyż będzie to czas na jego humorki.
Jedno mnie zastanawia, skoro autorka domaga się aby mąż posiadał dokładnie takie same kompetencje rodzicielskie to czy ona zarobi na rodzinę na takim samym poziomie jak on?
Ojej, normalnie tylko się rozpłakać. Ja jestem za, dobra trwa 24 godziny, etat 8, z jakiej racji twoim zdaniem matka ma dymać 24/h przy bejbiku a tatuś 8 w pracy.
To może najprościej było się nie rozmnażać i mowa tu o tatusiu który wymyślił sobie bycie kukułką i zwalenie opieki nad dzieciakiem na żonę.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-03-01 o 10:49
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 11:16   #45
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dla mnie to autorka trochę wyolbrzymia. Tak wygląda życie większości matek po porodzie brak snu, zasypianie na siedząco , niedojadanie, jakas anemia czy inne nieprzyjemności związane z połogiem, baby blues, mąż który zaraz wraca do pracy.
No średnie miał małżonek odzywki, ale może to taki typ że woli dać motywującego kopa w tyłek niż głaskać po głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No faktycznie, matki wyolbrzymiają, te z depresją to już w ogóle, co? Depresja, a co to? Za dużo czasu pewnie.
Przypadek tej mamy, która miała depresje poporodową i zabiła swoje dzieci to też pewnie wyolbrzymiała, nie?

Potem się dziwić, że kobiety boją się mówić i zostają z tym same bo żadnego wsparcia i to kobieta drugiej kobiecie "eee przesadzasz". Brak słów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:02   #46
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627105]Żadna sytuacja życiowa nie daje prawa do niekontrolowanych humorków, które inni MUSZĄ bezwzględnie tolerować, nawet w trakcie depresji.
Rozwiązanie jest proste - dziecko jest już na mleku modyfikowanym więc po pół roku niech się zamienią. Pan na tacierzyńskie, autorka do pracy. Tylko żeby było sprawiedliwie po powrocie z pracy autorka przejmuje opiekę nad dzieckiem żeby mąż mógł odpocząć i chociaż czasem wyjść z kumplami na piwo. W nocy też niech z parę razy wstanie bo chłop też musi się wyspać. I najważniejsze jeżeli mąż będzie chodził i czepiał się o wszystko to autorka musi pokornie to znosić gdyż będzie to czas na jego humorki.
Jedno mnie zastanawia, skoro autorka domaga się aby mąż posiadał dokładnie takie same kompetencje rodzicielskie to czy ona zarobi na rodzinę na takim samym poziomie jak on?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Szoklam i skislam i to kobieta kobiecie to pisze. To nie jest sytuacja życiowa,tylko buszujace hormony,tego nie da się zrozumiec,poki sie.samemu nie przeżyło.

Żadna praca nie trwa 24 h gdzie nawet z "ubikacji"w biegu sie korzysta. Kobiety po takim "urlopie" uciekaja do pracy,zeby odpocząć,wiesz?
Tatuś porażka,on w pracy,a dziewczyna co,lezy i pachnie?
Ona tez jest w pracy,opiekuje sie ich wspólnym dzieckiem,i nikt za Darmo za rodziców tego nie zrobi.
Tatuś przychodzi z pracy i opiekują sie dzieckiem RAZEM,lub na zmiane i czynności przy dziecku tak samo dzielą.

Każda po porodzie inaczej dochodzi do siebie,jedna skacze jak łania,a druga i za 2 tygodnia nie odzyska w pewni sprawnosci.

Tu jest po prostu znieczulica i obawiałabym sie z takim mężem dalej byc razem,bo nie daj boże rozchoruje sie na powaznie,to chyba nawet szklanki wody bym sie nie doczekała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:11   #47
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627105]Żadna sytuacja życiowa nie daje prawa do niekontrolowanych humorków, które inni MUSZĄ bezwzględnie tolerować, nawet w trakcie depresji.
Rozwiązanie jest proste - dziecko jest już na mleku modyfikowanym więc po pół roku niech się zamienią. Pan na tacierzyńskie, autorka do pracy. Tylko żeby było sprawiedliwie po powrocie z pracy autorka przejmuje opiekę nad dzieckiem żeby mąż mógł odpocząć i chociaż czasem wyjść z kumplami na piwo. W nocy też niech z parę razy wstanie bo chłop też musi się wyspać. I najważniejsze jeżeli mąż będzie chodził i czepiał się o wszystko to autorka musi pokornie to znosić gdyż będzie to czas na jego humorki.
Jedno mnie zastanawia, skoro autorka domaga się aby mąż posiadał dokładnie takie same kompetencje rodzicielskie to czy ona zarobi na rodzinę na takim samym poziomie jak on?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

jesteś chyba niepoważna. pomijając cały absurd tego rozwiązania... to serio wg Ciebie opieka nad rocznym dzieckiem przez ojca = opieka nad noworodkiem przez matkę z depresją poporodową? tak samo ciężko im będzie?

ale i tak myślę, że jakby gość został sam z dzieckiem na kilka całych dni, a autorka pojechała sobie w delegację, to by odczuł jakie to łatwe, proste i przyjemne jest nie mieć wsparcia w małżonku.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-03-01 o 13:12
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:20   #48
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
ale i tak myślę, że jakby gość został sam z dzieckiem na kilka całych dni, a autorka pojechała sobie w delegację, to by odczuł jakie to łatwe, proste i przyjemne jest nie mieć wsparcia w małżonku.
zadzwoniłby po swoją mamusię i rozwiązał tym dodatkowo problem odcięcia teściów od wnuka.
Btw autorka mówi własnemu facetowi że sobie nie radzi a ten wszem i wobec rozpowiada po ludziach że świetnie sobie radzi. Kołczer motywator. Faktycznie jak mówisz że nie dajesz rady to ktoś za ciebie wie lepiej że dajesz no brakuje opinii męża jak nic.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:23   #49
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jesteś chyba niepoważna. pomijając cały absurd tego rozwiązania... to serio wg Ciebie opieka nad rocznym dzieckiem przez ojca = opieka nad noworodkiem przez matkę z depresją poporodową? tak samo ciężko im będzie?

ale i tak myślę, że jakby gość został sam z dzieckiem na kilka całych dni, a autorka pojechała sobie w delegację, to by odczuł jakie to łatwe, proste i przyjemne jest nie mieć wsparcia w małżonku.
Tak by należało zrobic,ale szczere,martwilabym sie o dziecko. Wystarczy wyjsc na kilka godzin,i juz bedzie jakas mała namiastka tego jak to wyglada w praktyce.

Wszystkim przyszlym mamom i bujajacym w obłokach tatom polecam program: tata w tarapatach.
Tu tata zostaje na 2 dni z dzieckiem/mi,i niektórzy nawet płaczą z radości jak żona wraca. Jednak nic nie robi sie samo,a dzieci nie ogarniaja sie same,ale niespodzianka
Emocje gwarantowane





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-01, 13:25   #50
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Rozwiązanie jest proste - dziecko jest już na mleku modyfikowanym więc po pół roku niech się zamienią. Pan na tacierzyńskie, autorka do pracy. Tylko żeby było sprawiedliwie po powrocie z pracy autorka przejmuje opiekę nad dzieckiem żeby mąż mógł odpocząć i chociaż czasem wyjść z kumplami na piwo. W nocy też niech z parę razy wstanie bo chłop też musi się wyspać.
A jaka propozycja rekompensaty za to że przez pół roku on zajmował się tylko pracą a ona rodzicowaniem full time i na piwo z kumplami czasu nie miała? Na logikę ''żeby było sprawiedliwie'' teraz przez pół roku tatuś 24h jest z dzieckiem ona do pracy i przy małym palcem nie kiwnie. Kumple i piwo dla obojga i wstawanie na zmianę w nocy to gdy dziecko skonczy rok i ''sprawiedliwie'' się wyrównają.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 13:39   #51
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Tak by należało zrobic,ale szczere,martwilabym sie o dziecko. Wystarczy wyjsc na kilka godzin,i juz bedzie jakas mała namiastka tego jak to wyglada w praktyce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myślę, że nie wystarczyłoby.
opiekowanie się tylko dzieckiem, bez żadnych innych obowiązków byłoby do przeżycia. facet pobawi się kilka godzin z dzieckiem, przewinie, da jeść i jakoś będzie. ale jak dojdą do tego obowiązki domowe... że trzeba zrobić zakupy, znaleźć czas żeby jakiś obiad przygotować i zjeść, wyprać, coś chociaż z grubsza posprzątać, a potem nie spać pół nocy - i to wszystko z dzieckiem uwieszonym nogi, to wtedy zaczynają się schody.
a tak jak się trafi, że przez te kilka godzin akurat dziecko byłoby urocze i grzeczne, to by się autorka dopiero nasłuchała jak to przecież on sobie świetnie poradził i że się dziewczyna widocznie dzieckiem zająć nie umie, bo ono przecież takie grzeczne i spokojne.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 16:27   #52
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A jaka propozycja rekompensaty za to że przez pół roku on zajmował się tylko pracą a ona rodzicowaniem full time i na piwo z kumplami czasu nie miała? Na logikę ''żeby było sprawiedliwie'' teraz przez pół roku tatuś 24h jest z dzieckiem ona do pracy i przy małym palcem nie kiwnie. Kumple i piwo dla obojga i wstawanie na zmianę w nocy to gdy dziecko skonczy rok i ''sprawiedliwie'' się wyrównają.
A prosze bardzo, tylko znając życie i tak autorka dziecka by nie zostawiła lepiej biadolić. Tak wyglądają polskie realia, ciągłe narzekanie na faceta że przy dziecku nie robi, nic się nie zajmuje ale pomysł zostawienia dziecka z ojcem jest już dla większości mam absurdalny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:06   #53
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627854]A prosze bardzo, tylko znając życie i tak autorka dziecka by nie zostawiła lepiej biadolić. Tak wyglądają polskie realia, ciągłe narzekanie na faceta że przy dziecku nie robi, nic się nie zajmuje ale pomysł zostawienia dziecka z ojcem jest już dla większości mam absurdalny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
No ja bym psa nie zostawiła pod opieką osoby, która się wcześniej nim wcale nie interesowała ("bo samo się zrobiło"). Takie eksperymenty to można przeprowadzać na lalkach, a nie żywych organizmach. Najpierw nie pokaże w jej obecności, że potrafi się zając własnym dzieckiem, a nie teksty, ze to jej obowiązek.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:10   #54
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;87627907]No ja bym psa nie zostawiła pod opieką osoby, która się wcześniej nim wcale nie interesowała ("bo samo się zrobiło"). Takie eksperymenty to można przeprowadzać na lalkach, a nie żywych organizmach. Najpierw nie pokaże w jej obecności, że potrafi się zając własnym dzieckiem, a nie teksty, ze to jej obowiązek.[/QUOTE]Tak bo dorosły facet od razu uśmierci to dziecko. Przecież codziennie w gazetach donoszą o nieodpowiedzialnych ojcach, którzy pod nieobecność małżonki doprowadzili do śmierci potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:18   #55
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627923]Tak bo dorosły facet od razu uśmierci to dziecko. Przecież codziennie w gazetach donoszą o nieodpowiedzialnych ojcach, którzy pod nieobecność małżonki doprowadzili do śmierci potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie wiem jak to nawet skomentować, a to od razu musi być śmierć? Nie wystarczy, że dziecko może przeleżeć głodne z niezmienianą pieluchą?
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:28   #56
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Bo na kobiety to cała wiedza magicznie spływa w dniu porodu
Facet jak będzie chciał to też będzie potrafił zająć się dzieckiem. Jak będzie chciał to samo tyczy się kobiety .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:29   #57
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Dla mnie to autorka trochę wyolbrzymia. Tak wygląda życie większości matek po porodzie brak snu, zasypianie na siedząco , niedojadanie, jakas anemia czy inne nieprzyjemności związane z połogiem, baby blues, mąż który zaraz wraca do pracy.
No średnie miał małżonek odzywki, ale może to taki typ że woli dać motywującego kopa w tyłek niż głaskać po głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Tak wygląda życie matek, ktore wzięlu za mężów/partnerów wymoczków. Taki typ nie nadaje się do roli męża i ojca. Nie dorósł chłopaczek
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:33   #58
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627854]A prosze bardzo, tylko znając życie i tak autorka dziecka by nie zostawiła lepiej biadolić. Tak wyglądają polskie realia, ciągłe narzekanie na faceta że przy dziecku nie robi, nic się nie zajmuje ale pomysł zostawienia dziecka z ojcem jest już dla większości mam absurdalny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Gdyby tak było,to autorka już dawno by zostawiła dziecko z tatusiem i wyjechala na kilka dni. Dziewczyna jest rozsadna i odpowiedzialna,dlatego płacze i "ciągnie" wszystko sama,ale ileż można.
Poza tym jest coś takiego jak instynkt macierzyński,i niemowlaka nie zostawilabym w życiu z ojcem,mimo,ze jest ojcem doskonałym,po prostu nie dalabym radę,nie tak małe dziecko,nawet na 1 dzień. [1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627923]Tak bo dorosły facet od razu uśmierci to dziecko. Przecież codziennie w gazetach donoszą o nieodpowiedzialnych ojcach, którzy pod nieobecność małżonki doprowadzili do śmierci potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Przepraszam ale to jest rosyjska ruletka,nie musi mu nic robic,wystarczy,ze wyjdzie,bo bedzie mial dosc,a dziecko w tym czasie sie zakrztusi.
Małe dziecko glowki jeszcze nie potrafi podnosić.
Kiedyś matka zostawiła dziecko 6 mies.chyba w aucie,w foteliku,wyszla na chwile do sklepu,a w tym czasie dziecku mleko sie odbilo i dziecko tego nie przeżyło,raptem 15-20min bez opieki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 17:38   #59
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;87627923]Tak bo dorosły facet od razu uśmierci to dziecko. Przecież codziennie w gazetach donoszą o nieodpowiedzialnych ojcach, którzy pod nieobecność małżonki doprowadzili do śmierci potomka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Zostawiłabyś największy skarb osobie, która nigdy nie przejmowała się jego losem? Ja nigdy. To zbyt duża odpowiedzialność.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 18:45   #60
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Młoda mama myśli o rozwodzie

Kto zajmuje się dzieckiem, jak Ty nie możesz?

Chodzisz do lekarza psychiatry? Masz leki?
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-02 15:54:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.