Indie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 15:50   #1
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168

Indie


W stosunku do Indii mam mieszane uczucia. Podczas trzytygodniowej podroży 2 lata temu moje wyobrażenia o fascynującym, egzotycznym, pachnącym przyprawami, orientalnym kraju upadały jedno po drugim. No dobrze, może nie wszystkie. Orientalnie i egzotycznie było na pewno. Natomiast ilość brudu i nędzy, hałas, tłok i zapachy (niestety nie przypraw) mocno mnie przytłoczyły. Na domiar wszystkiego okazało się, że indyjska kuchnia, tak bardzo lubiana na świecie, to zupełnie nie moja bajka.

Postanowiłam jednak nie poddawać się. Tłumacząc sobie, że trasa Delhi-Jaipur-Agra, z odbiciem na Varanasi i krótkim wypadem w niskie Himalaje na pewno nie daje pełnego obrazu Indii, wymyśliłam, że dam szanse terenom południowym, jeśli tylko uda mi się kiedyś upolować tanie bilety. No i stało się. Ceny poniżej 1000 zł za lot Warszawa-Mumbaj-Warszawa z przesiadką w Paryżu trudno nie uznać za atrakcyjną

Po tym przydługim wstępie prośba do Was. Bardzo proszę o informacje o okolicach Kerali. Co zobaczyć, gdzie się zatrzymać, jak się poruszać. Interesuje mnie absolutnie wszystko
Mam zamiar spędzić tam 2 tygodnie. Nie interesuje mnie leżenie na plaży, ale na pewno chcę popływać łodzią i zobaczyć herbaciane pola. Będe wdzięczna za podpowiedzi.

Edytowane przez joannat
Czas edycji: 2014-05-08 o 15:52
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 18:59   #2
Frantaghiro
Raczkowanie
 
Avatar Frantaghiro
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 414
Dot.: Indie

Hej
też skorzystałam z tej promocji, ale lecę dalej na Andamany
patrzyłaś może na indyjski groupon? ostatnio przeglądałam i dla kerali było sporo ofert, nie tylko hotele, ale też właśnie zwiedzanie, może tam spróbuj?
__________________
TARGOWISKO https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259544
Frantaghiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:12   #3
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Indie

Cytat:
Napisane przez Frantaghiro Pokaż wiadomość
Hej
też skorzystałam z tej promocji, ale lecę dalej na Andamany
patrzyłaś może na indyjski groupon? ostatnio przeglądałam i dla kerali było sporo ofert, nie tylko hotele, ale też właśnie zwiedzanie, może tam spróbuj?
Hm... nie ufam ofertom z groupona i zdecydowanie wolę sama odkrywać lokalne uroki.
Andamany super!
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:53   #4
Frantaghiro
Raczkowanie
 
Avatar Frantaghiro
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 414
Dot.: Indie

o ile monsun nas nie zwieje to super ale dam znać po powrocie.
a lonely planet nic nie podpowiada ciekawego?
__________________
TARGOWISKO https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259544
Frantaghiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:44   #5
MOTYLL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Indie

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
W stosunku do Indii mam mieszane uczucia. Podczas trzytygodniowej podroży 2 lata temu moje wyobrażenia o fascynującym, egzotycznym, pachnącym przyprawami, orientalnym kraju upadały jedno po drugim. No dobrze, może nie wszystkie. Orientalnie i egzotycznie było na pewno. Natomiast ilość brudu i nędzy, hałas, tłok i zapachy (niestety nie przypraw) mocno mnie przytłoczyły. Na domiar wszystkiego okazało się, że indyjska kuchnia, tak bardzo lubiana na świecie, to zupełnie nie moja bajka.

Postanowiłam jednak nie poddawać się. Tłumacząc sobie, że trasa Delhi-Jaipur-Agra, z odbiciem na Varanasi i krótkim wypadem w niskie Himalaje na pewno nie daje pełnego obrazu Indii, wymyśliłam, że dam szanse terenom południowym, jeśli tylko uda mi się kiedyś upolować tanie bilety. No i stało się. Ceny poniżej 1000 zł za lot Warszawa-Mumbaj-Warszawa z przesiadką w Paryżu trudno nie uznać za atrakcyjną

Po tym przydługim wstępie prośba do Was. Bardzo proszę o informacje o okolicach Kerali. Co zobaczyć, gdzie się zatrzymać, jak się poruszać. Interesuje mnie absolutnie wszystko
Mam zamiar spędzić tam 2 tygodnie. Nie interesuje mnie leżenie na plaży, ale na pewno chcę popływać łodzią i zobaczyć herbaciane pola. Będe wdzięczna za podpowiedzi.
Witam
W styczniu tego roku spędziłam na południu Indii 3 tygodnie. Był to mój pierwszy raz w Indiach ale nie w Azji (wcześniej Tajlandia, Kambodża, Wietnam). Moja trasa to Mumbai- Hampi- Goa- Varkala-Kumily-Munnar-Cochin- Bangalore. Poruszaliśmy się autobusami, pociągiem + 2 wykupione wcześniej loty. Herbaciane pola w Kerali super- zwłaszcza z okna lokalnego autobusu ale mnie szczerze mówiąc w Munnarze wystarczyło kilka godzin. Za objazd po okolicach zapłaciliśmy rykszarzowi 700 rupii na pół dnia. Najważniejsze - w Kumily i Munnarze można kupić indyjskie kosmetyki tanie jak barszcz, ja zakupiłam na plantacji przypraw maseczki w proszku po parę złotych. Na początku bałam się trochę tego używać a teraz pluję sobie w brodę że nie wzięłam więcej bo bardzo mi przypasowały W Polsce płacę za nie 10 razy drożej.
Piszesz o pływaniu na łódce- rozumiem że chodzi Ci o rozlewiska Kerali? My wykupiliśmy wycieczkę w Cochin, opcja kilkugodzinna i wystarczy- pod sam koniec większość uczestników przysypiała. Z dowózką z hotelu z tego co pamiętam wyszło jakoś 80 zł . Natomiast samo Cochin średnie, na plaży jeden wielki syf, naliczyłam się ze 100 par butów wyrzuconych na brzeg. Hindusom to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie- robią sobie romantyczne fotki na tle tego śmietnika. Ciekawe są połowy rybaków przy pomocy chińskich sieci - można u nich kupić rybę którą przyrządzą Ci w pobliskich restauracjach. Moje zdanie jest takie że nie warto tam siedzieć dłużej niż 2 dni, spotkałam jednak parę Polaków którzy spędzili tam tydzień i jeszcze im było mało. Co kto lubi
Varkala- to taka nadmorska miejscowość turystyczna, fajny klif i knajpki przy nim, można zjeść dobrą rybę Plaża dużo ładniejsza niż w Cochin ale to akurat nie jest trudne. Jeżeli chodzi o noclegi to mają tam takie fajne domki w 'keralskim stylu"- chyba jeden z lepszych noclegów jaki miałam w Azji biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Wzdłuż klifu stoją sklepiki z pamiątkami oraz salony gdzie można zrobić sobie tatuaż z henny, masaż ajurwedyjski albo zapisać się na zajęcia jogi.
Muszę wspomnieć o jednej istotnej sprawie - w Kerali to taka trochę prohibicja panuje Jeśli chcesz napić się piwa do obiadu to w Varkali jest to jeszcze możliwe (ale butelkę trzeba trzymać pod stołem) natomiast w Cochin tylko w drogich hotelach. W każdym mieście znajduje się co prawda sklep z alkoholem a tam sceny dantejskie :-P No ale trudno dziwić się skoro na 250 tysięczne miasto przypada jeden sklep
Południowe Indie spodobały mi się na tyle żeby planować powrót ale tym razem w inny rejon. Najbardziej niezwykłe było Hampi, dla mnie jedno z najfajniejszych miejsc na ziemi - a przynajmniej tych które odwiedziłam. Bardzo polecam Hampi tylko że to już nie Kerala.
Nie wiem jak jest z jedzeniem na północy, na południu bardzo mi smakowało, dowodem jest to że przytyłam a zwykle zrzucam w podróży kilka kilo

Uff, trochę chaotyczna ta moja wypowiedź ale piszę ją w pracy. Pozdrawiam
MOTYLL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:33   #6
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Indie

Szukałam na forum wątku o Indiach. Bezskutecznie! Zakładam wiec, bo jestem przekonana, że znajdzie się sporo indiomaniaczek i tych, które dopiero marzą o podróży.
Wpisujmy tu dobre rady i swoje wrażenia.
Pierwsza rada, jaka przychodzi mi do głowy - rezerwuj bilety kolejowe z dużym wyprzedzeniem! W razie problemów z ogarnięciem systemu kupowania biletów on-line służę pomocą.
Najsilniejsze wrażenie - Indie to miejsce, gdzie widzi się więcej niż by się chciało...
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 17:06   #7
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: Indie

Kupowanie biletu jest proste , jak do każdego innego kraju
ja lecę w grudniu , pozdrawiam
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 10:06   #8
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Indie

Cytat:
Napisane przez Pilar_Ternera Pokaż wiadomość
Kupowanie biletu jest proste , jak do każdego innego kraju

Pisałam o biletach KOLEJOWYCH po Indiach. Trzy tygodnie temu rezerwowałam bilety na nocny pociąg Mumbai-Goa na październik. Nie było już żadnego wolnego! mam 44 i 45 miejsce na liście oczekujących...
A rejestracja do systemu transakcyjnego, który wymaga kodu SMS, też nie jest dziecinnie proste i może wymagać sporo cierpliwości.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 13:20   #9
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: Indie

Ah , bilety na pociąg to faktycznie problem .
Na szczęście ja nie muszę się o to martwić
pozdrawiam
ps. słyszałam że Goa to takie sobie jest , więc jak nie zarezerwujesz biletu to się nie martw

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Z ciekawości ... wybierasz się sama w tak daleką podróż i co zamierzasz zwiedzić ?
ja lecę na 3 tygodnie : delhi , Lucknow , taj mahal i okolice
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:04   #10
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Indie

[QUOTE=Pilar_Ternera;47916 559]Ah , bilety na pociąg to faktycznie problem .
Na szczęście ja nie muszę się o to martwić
pozdrawiam
ps. słyszałam że Goa to takie sobie jest , więc jak nie zarezerwujesz biletu to się nie martw [COLOR="Silver"]

Jadę do Kerali przez Goa i zatzrymuję się tam na 2 dni. Więcej i tak nie wytrzymam na plaży
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:11   #11
Patrycja1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Indie

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
W stosunku do Indii mam mieszane uczucia. Podczas trzytygodniowej podroży 2 lata temu moje wyobrażenia o fascynującym, egzotycznym, pachnącym przyprawami, orientalnym kraju upadały jedno po drugim. No dobrze, może nie wszystkie. Orientalnie i egzotycznie było na pewno. Natomiast ilość brudu i nędzy, hałas, tłok i zapachy (niestety nie przypraw) mocno mnie przytłoczyły. Na domiar wszystkiego okazało się, że indyjska kuchnia, tak bardzo lubiana na świecie, to zupełnie nie moja bajka.

Postanowiłam jednak nie poddawać się. Tłumacząc sobie, że trasa Delhi-Jaipur-Agra, z odbiciem na Varanasi i krótkim wypadem w niskie Himalaje na pewno nie daje pełnego obrazu Indii, wymyśliłam, że dam szanse terenom południowym, jeśli tylko uda mi się kiedyś upolować tanie bilety. No i stało się. Ceny poniżej 1000 zł za lot Warszawa-Mumbaj-Warszawa z przesiadką w Paryżu trudno nie uznać za atrakcyjną

Po tym przydługim wstępie prośba do Was. Bardzo proszę o informacje o okolicach Kerali. Co zobaczyć, gdzie się zatrzymać, jak się poruszać. Interesuje mnie absolutnie wszystko
Mam zamiar spędzić tam 2 tygodnie. Nie interesuje mnie leżenie na plaży, ale na pewno chcę popływać łodzią i zobaczyć herbaciane pola. Będe wdzięczna za podpowiedzi.
Genearlanie Indie południowe są łatwiejsze w obyciu.
Kerala to napewno Verkala, Koczi, Backwaters - tylko nie bierz House Boat, a małe łódeczki - najlepiej kajaki. Duże łodzie nie wpłyna w najciekawsze miesca i moim zdaniem sa przereklamowane. Jakbys chciała fajny plan na Indie południowe, dość ambitny bo na jakieś 5600 km, to zerknij tutaj: xxx
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-14 o 21:02 Powód: Link.
Patrycja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-02, 09:31   #12
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Indie

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Pisałam o biletach KOLEJOWYCH po Indiach. Trzy tygodnie temu rezerwowałam bilety na nocny pociąg Mumbai-Goa na październik. Nie było już żadnego wolnego! mam 44 i 45 miejsce na liście oczekujących...
A rejestracja do systemu transakcyjnego, który wymaga kodu SMS, też nie jest dziecinnie proste i może wymagać sporo cierpliwości.
zawsze kupowalam bilety albo przez agencje/biuro na miejscu 2-3 dni wczesniej albo bezposrednio w kasie w damy miescie, w sumie nie zdarzylo mi sie, ze zabraklo miejsc nawet na trase rzedu podroz 28-30h

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrycja1979 Pokaż wiadomość
Genearlanie Indie południowe są łatwiejsze w obyciu.
zgadzam sie, ale mysle o rejonie Tamil Nadu, a Kerala czy Karnataka...o! zazdro jesli ktos zwiedzil

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez joannat Pokaż wiadomość
Szukałam na forum wątku o Indiach. Bezskutecznie! Zakładam wiec, bo jestem przekonana, że znajdzie się sporo indiomaniaczek i tych, które dopiero marzą o podróży.
wlasnie dlatego probuje odswiezyc Twoj watek
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-14, 20:44   #13
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Indie

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-15 o 11:02
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 05:50   #14
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Indie

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88206456]Obawiam się, że będziemy tu same pisać [/QUOTE]

A czekaj, nie wiadomo jeszcze moze rusze tylek w ktorys weekend i wrzuce jakies fotki
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-15 06:50:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.