Konsensus - dj czy zespół? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-24, 14:06   #1
schachta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4

Konsensus - dj czy zespół?


Z małżonkiem-to-be mamy dylemat i muszę się zwrócić o podpowiedź. Mi strasznie zależy na tym, żeby na weselu nie było żadnej biesiadnej kapeli, chciałabym odejść od idei staropolskich wesel, a jemu wręcz odwrotnie - chce to zrobić jak jego dziad, pradziad, itp. Są np. zespoły weselne z wodzirejem? Podpowiedzcie mi na jakie ustępstwa powinnam/nie powinnam się tutaj zgadzać ?!
schachta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 14:58   #2
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Nie wiem jak jest u innych, ale na wszystkich weselach na jakich byłam jedna osoba z zespołu pełniła funkcję wodzireja. Jeśli nie chcesz zespołu stricte biesiadnego to możecie poszukać kapeli grającej bardziej Ci odpowiadająca muzykę - jest to jak najbardziej wykonalne, nie wszystkie zespoły grają tylko "białego misia"
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 15:51   #3
ane3kaa
Zakorzenienie
 
Avatar ane3kaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Tarnow
Wiadomości: 3 134
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Na początku u mnie miał być DJ bo razem z Tz nie lubi orkiestr weselnych które grają taką właśnie "wiejską muzykę" ale usłyszeliśmy na jednym z wesel super zespół składający się z ludzi młodych którzy super rozkręcają zabawę a przede wszystkim nie grają smętów tylko rożne hity starsze i te nowsze Dlatego zdecydowaliśmy się na ten zespół
ane3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 16:03   #4
a u d r e y
Wtajemniczenie
 
Avatar a u d r e y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 2 897
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Szukajcie w takim razie tzw cover bandu, a nie stricte orkiestry weselnej
u Nas był DJ i bardzo sobie chwalimy
__________________
a u d r e y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 21:09   #5
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Są zespoły i są kapele weselne,ja to tak widzę.Gdy szukaliśmy muzyki na nasze wesele to chcieliśmy znaleźć kogoś za 2.500 maksymalnie 2.800,w tej cenie to niestety ale tylko kapele weselne ,które nie potrafią grać nic innego tylko disco polo.Gdy jednak zaczęliśmy przeglądać zespoły które biorą minimum 4 tys to była wielka różnica w wykonaniu.Nasz zespół gra każdy rodzaj muzyki ale cena jest ponad 4 tys.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 08:57   #6
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Zespół, byłam na 2 weselach z Dj i było beznadziejnie Puszczali "hity" takie jak np "zodiak na melanżu"
Autorko a skąd jesteś? Jakie województwo?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:33   #7
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

NIe wyobrażam sobie wesela bez zespołu! Sama nie jestem zwolenniczką szlagierów, biesiady itd ale znam wiele zespołó których podejście do sprawy jest na tyle profesionalne, że bez wahania powierzyłabym im oprawę wesela. MOże poszukajcie własnie takiej kapeli, która w swoim repertuarze nie ma nic o zabarwieniu biesiadnym itd.
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 11:40   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

U mnie będzie zespół, będzie trochę disco polo (bo trochę musi być!) ale też Boney M, współczesne piosenki, starocie typu Felicita/Volare itp
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:52   #9
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Skąd jesteś?
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 12:03   #10
stella717
Raczkowanie
 
Avatar stella717
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Ja u siebie na weselu chciałam DJ-a, ponieważ bardzo lubię zagraniczną muzykę z lat 80' i 90', a zespoły, które do tej pory słyszałam, na weselach śpiewały raczej polskie piosenki, a jeśli brały się za coś zagranicznego to brzmiało to tragicznie. Z drugiej strony nie chce też DJ-a, ktory będzie stał i tylko zmieniał płyty ;/ Gdy zaczęłam szukać znalazłam kilku DJ-ów weselnych, którzy prowadzą też zabawy biesiadne, a nawet sami grają na instrumentach oraz zespoły, z Dj-ami. Łatwo więc możecie iść na kompromis.
stella717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 15:36   #11
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

U nas był DJ i sprawdził się w 100% Grał wszystko, czego dusza zapragnęła. Równocześnie bawili się 85-letni dziadkowie i "podlotkowe" kuzynostwo. Było po polsku, włosku, angielsku. Najbardziej znane utwory z lat 60, 70, 80, współczesne, były standardowe kaczuchy i pociąg, przyśpiewki, toasty itp. Dobrzy DJ porwie wesele, a co najważniejsze piosenki nie będą fałszowane, co się niestety w przypadku zespołów (za nie małą kasę) zdarza. Jakby nie było, to Wasza decyzja
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 19:54   #12
a u d r e y
Wtajemniczenie
 
Avatar a u d r e y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 2 897
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Dokładnie Koziczko. Ja uwielbiam muzykę i jak jeździliśmy na przesłuchanie zespołów i słyszałam jedną piosenkę na kilka sposóbów- co zespół to inne kopyto.. to mnie trzęsło. DJ patrzył pod co bawią się ludzie, hitem były właśnie przeboje młodości moich rodziców, przez Boney M po Beatlesów aż na góralskich rytmach skończywszy. Wszystko w oryginalnym wydaniu, a nie na "własną" wersję.
__________________
a u d r e y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:31   #13
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Ważne jest samo wykonanie - dj na pewno nie przekształci nam utworu do tego stopnia, że go nie rozpoznamy, tego możemy być pewne Jednak dla mnie niezmiernie ważne są żywe instrumenty, perkusja, gitary, no i oczywiście dęciaki ) Rynek muzyczny jest tak szeroki, że każdy znajdzie cos dla siebie. Wiadomo - chcesz mieć lepszy zespół a więc musisz zapłacić, z tym na pewno trzeba się liczyć
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 18:40   #14
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

u nas był zespół i był świetny. Grali wszystko i troche disco polo i polskie kawałki ( Feel, Budka suflera, Perfeckt, Enej, Markowska, Elektryczne gitary itp) ale grali też zagraniczne hity- Boney M, Shakin Stevens, trochę po włosku tez było i naprawdę wyszło super a muzyka była zróżnicowana.
Oczywiście było tez Hej sokoły, Jedzie pociąg, Kan- kan itp.
Zespół 5 osobowy a wokalista i wokalistka pełnili też rolę wodzirejów zabawiając gości. Umowę mieliśmy podpisaną na 3,2 tys a grali do 6 rano (w umowie było że do 5 ale goście się bawili więc grali dalej). Po 6 puścili muzykę z płyt bo goście nadal tańcowali a sami zaczęli zbierać sprzęt do samochodu.
Naprawdę było rewelacyjnie i goście też chwalili muzykę.
Osobiście dla mnie jak wesele to zespołem .
Na weselach z DJ-em byłam dwóch i na jednym było fajnie a na drugim tragicznie
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 22:11   #15
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
U nas był DJ i sprawdził się w 100% Grał wszystko, czego dusza zapragnęła. Równocześnie bawili się 85-letni dziadkowie i "podlotkowe" kuzynostwo. Było po polsku, włosku, angielsku. Najbardziej znane utwory z lat 60, 70, 80, współczesne, były standardowe kaczuchy i pociąg, przyśpiewki, toasty itp. Dobrzy DJ porwie wesele, a co najważniejsze piosenki nie będą fałszowane, co się niestety w przypadku zespołów (za nie małą kasę) zdarza. Jakby nie było, to Wasza decyzja

u nas bylo identycznie! Przednia zabawa z DJem! Jeden czlowiek a zrobil robote za 5 U nas bylo sporo osob przeciwnych DJ, bo na takowym nigdy nie byli, ale po naszym weselu każdy zmienil calkowicie zdanie i proszą o namiary
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:36   #16
pieknacisza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 38
Dot.: Konsensus - dj czy zespół?

U nas też będzie DJ. Początkowo chciałam orkiestre, ale słuchając wykonań załamałam się... Jeżeli chcesz dobrą orkiestre, to musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. I kolejna sprawa, to to,że w restauracji placi się za członków orkiestry/fotografa/kamerzyste/DJa. DJ jest jeden, a jak weźmiesz orkiestrę 5 osobową, to ten wydatek tez robi się spory
__________________
Razem 24.02.2004
Narzeczeństwo 24.02.2012
Małżeństwo 10.08.2013
pieknacisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.