Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 14:39   #1
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975

Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych


Witam!
Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Otóż na luty 2013 planujemy ślub cywilny. Po ślubie chcemy zaprosić najbliższą rodzinę na obiad do restauracji. Łącznie z nami 10-12 osób. I teraz powiedzcie jak to wszystko ogarnąć.
- czy wysyłać zaproszenia? Jeśli tak to czy tylko do tych osób, które zapraszamy na obiad, czy też do innych, żeby ich poinformować o ślubie, ale bez zaproszenia na obiad?
-Czy macie jakąś fajną restaurację z polską kuchnią w Trójmieście, która by się sprawdziła?
- kolejna sprawa - rodzina mojego TŻ mieszka na 2 końcu Polski, chcemy zaprosić tylko jego mamę i siostrę, czy wypada ich ulokować w hotelu, u moich rodziców, u nas w domu (mieszkamy od wielu lat razem(?
- jak wytłumaczyć ciotkom, że ich nie zapraszamy?

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę
Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3

Edytowane przez NaamaH6669
Czas edycji: 2012-10-18 o 14:46 Powód: poprawka
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:53   #2
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Moim zdaniem zaproszenia są konieczne. Dla osób, które mają być na ślubie oraz przyjęciu - informacją gdzie ma się odbyć, dla osób, które chcielibyście tylko na ślubie z info o której i gdzie jest ceremonia

Z restauracją nie pomogę

Odnośnie hotelu: Na pewno jest to wygodniejsza opcja, tylko czy tak bliska rodzina się nie poczuje urażona? Jeśli nie znasz ich na tyle dobrze lub nie za bardzo macie możliwość przygotowania odpowiedniego noclegu w Waszym mieszaniu to zdecydowanie hotel, ale jeśli możesz to osobiście ugościłabym takie bliskie osoby w domu, swoim

Ciotki to i tak będą gadać, że źle zrobiliście, bez znaczenia, czy byłoby to wesele na 200 osób czy taki obiad jak macie na 12 Po prostu odpowiadaj, że tak sobie wymyśliliście i tak chcecie i koniec

__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.


Edytowane przez kasia_kuku
Czas edycji: 2012-10-18 o 16:02
kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:56   #3
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Jeśli ślub ma być kameralny ja bym raczej nie zapraszała nikogo tylko na ceremonię. Mamę z siostra możecie ulokować w sumie w każdym z tych miejsc - zależy tylko jakie macie stosunki i warunki mieszkaniowe. Jeśli stosunki sa bliskie to chyba nikt się nie obrazi za łóżko w domu a nie hotelu? Natomiast jeśli w domu miałby być jedynie materac i podłoga to może warto poświęcić te pare zł na pokój A ciotkom mów prawdę - robimy skromny ślub i już
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 14:04   #4
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Dziękuję za odpowiedzi!
Rozważę ulokowanie przyszłej teściowej i szwagierki u nas w domu (choć trochę słabo sobie wyobrażam noc poślubną z nimi za ścianą...:P) ewentualnie poszukam jakiegoś miłego miejsca w hotelu
Co do zaproszeń to wyślę tylko tym, których chcę także na obiedzie.
A co sądzicie o tym, by na facebooku stworzyć wydarzenie dla znajomych - informacyjne o terminie ślubu?

Kolejna sprawa to fotograf - warto brać na taką małą uroczystość, czy poprosić kogoś z rodziny (tatę, świadka) by się tym zajął?
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 15:11   #5
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi!
Rozważę ulokowanie przyszłej teściowej i szwagierki u nas w domu (choć trochę słabo sobie wyobrażam noc poślubną z nimi za ścianą...:P) ewentualnie poszukam jakiegoś miłego miejsca w hotelu
Co do zaproszeń to wyślę tylko tym, których chcę także na obiedzie.
A co sądzicie o tym, by na facebooku stworzyć wydarzenie dla znajomych - informacyjne o terminie ślubu?

Kolejna sprawa to fotograf - warto brać na taką małą uroczystość, czy poprosić kogoś z rodziny (tatę, świadka) by się tym zajął?
Ja Ci powiem tak, jako fotograf Najlepiej kogoś wziąć.Macie małe kameralne przyjęcie, więc najblizsi się zajmą świętowaniem z Wami. Dla mnie to osobiście takie chamskie ucinanie kosztów ( nie mówię tego z racji ze sama robię zdjęcia, ale sama wychodzę za mąż w sierpniu i żadnej znajomy z branży nie jest u nas jednocześnie gościem-usługodawcą).
Z drugiej strony to dla Was będzie na pewno jeden z większych kosztów, bo ceny różnią się nieznacznie od reportaży ze ślubów kościelnych. Ale Wy macie ceremonię w lutym, wiec myślę że można kogoś znaleźć po atrakcyjnej cenie
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 04:25   #6
twardowscy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 21
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa to fotograf - warto brać na taką małą uroczystość, czy poprosić kogoś z rodziny (tatę, świadka) by się tym zajął?
Jeśli nie chcesz wydawać kaski na profi fotografa to poproś kogoś z rodziny kto ma aparat (jakiegoś kuzyna?) który nie będzie zaproszony jako gość ... zaproszeni goście mają wspólnie z Wami świętować, a nie biegać z aparatem.
twardowscy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 12:03   #7
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Cytat:
Napisane przez twardowscy Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz wydawać kaski na profi fotografa to poproś kogoś z rodziny kto ma aparat (jakiegoś kuzyna?) który nie będzie zaproszony jako gość ... zaproszeni goście mają wspólnie z Wami świętować, a nie biegać z aparatem.
To by było chyba mocno niemiłe - "Hej, na ślub Cie nie zapraszamy, ale może porobisz nam zdjęcia?"
Jeśli koszty są bardzo istotną sprawą, a wysoka jakość nie jest priorytetem to może warto poszukać początkującego fotografa, który dopiero buduje portfolio?
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 07:47   #8
K4r0l
Przyczajenie
 
Avatar K4r0l
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 11
Red face Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Witam,
To moje 3 grosze... jako, że planowaliśmy z (już teraz) żoną ślub cywilny i ślub kościelny osobno, z terminami przesuniętymi o ponad pół roku, to na ślub cywilny zaprosiliśmy (bez zaproszeń) tylko rodziców, rodzeństwo i świadków - kameralnie.
Jeśli nie będzie kościelnego, a tylko cywilny, to chyba lepiej wysłać zaproszenia, a pozostałą część rodziny tylko zawiadomić, a czy się zjawią to już ich sprawa, a że nie będą zaproszeni na obiad - muszą zrozumieć.
Fotografa nie było... świadkowa, siostra i ojciec, mieli po aparacie
W przypadku informacji na FB, to właśnie taki rozwiązanie zastosowaliśmy dla ślubu kościelnego i informacji dla znajomych.
Co do ulokowania teściowej i szwagierki... najlepiej spytać TŻ, jak kameralnie, to chyba lepiej hotel, ew. u rodziny, jeśli jest taka możliwość.
K4r0l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:53   #9
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

No właśnie będzie tylko cywilny ślub, kościelnego nie planujemy wogóle.
Także myślę, że wyślemy zaproszenia tylko tym osobom, które chcemy też na obiedzie.
Fotografa spróbujemy znaleźć jakiegoś amatora, bo faktycznie bez sensu żeby ktoś z rodziny latał, no chyba że ktoś się zdeklaruje.

Kolejna sprawa to restauracja. Naczytałam się by nie oznajmiać, że chce się wyprawić obiad weselny bo wtedy doliczają jakieś kosztu. Z drugiej strony nie chciałabym, żeby koło nas siedzieli jacyś postronni ludzie. Co sądzicie?
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 06:34   #10
K4r0l
Przyczajenie
 
Avatar K4r0l
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 11
Red face Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Odnośnie oznajmiania obsłudze, z jakiej okazji, to chyba zależy od lokalu. W naszym przypadku powiedzieliśmy, że to obiad z okazji ślubu cywilnego, i od razu obsługa spytała, czy nie chcemy mieć oddzielnej sali albo oddzielą nas "parawanami" od reszty lokalu, bez zmiany kosztów.
W innym lokalu, który mieliśmy "w zapasie" już odgrywało to znaczenie, że to "impreza".
__________________
Opcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
K4r0l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:37   #11
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Mam problem z osobami, które wiem, że nie przyjadą (rodzina TŻ) - czy wysyłać im zawiadomienia/zaproszenia?(czym one się wogóle różnią?)
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 14:05   #12
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Ślub cywilny + bardzo kameralny obiad dla najbliższych

Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Mam problem z osobami, które wiem, że nie przyjadą (rodzina TŻ) - czy wysyłać im zawiadomienia/zaproszenia?(czym one się wogóle różnią?)
Najlepiej nie wysyłać żadnych zaproszeń ani powiadomień,jeszcze mogą zmienić zdanie i przyjechać,chyba że chcesz żeby przyjechali to lepiej wyślij zaproszenia
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.