Świadkowie - dylematy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-31, 13:39   #1081
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dwie pary swiadkow? Plus starosci, w sumie 6 osob zamiast 2? Jaka jest ich rola?


Sent from my Windows Phone 8S
Każdy mnie o to pyta bo jest to wręcz śmieczne
Starsza świadkowa pomaga Młodej a młodsza świadkowa pomaga starszej świadkowej.
A starostowie rzucają cukierkami pod kościołem-ot to ich cała rola
Kiedyś to była pilnowała taka tradycja a dziś to tak.
Myslimy jak zawężeniem tej ilości do jednych świadków i jednych startostów.

Poważnie o tym myślimy

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez zdabro Pokaż wiadomość
Ja też będę miała dwóch mężczyzn i również mojego brata i przyjaciela Ksiądz powiedział, że aby nikt się nie czepiał fajnie by było gdyby stanęli za nami ze swoimi partnerkami Jejku cieszę się, że nie jestem jedyna
Moja koleżanka miała dosłownie siostre i siostre Młodego bez partnerów-śmieszno to wyglądało i nawet niektórzy co nie wiedzieli kim są pytali czy to lesbijki

ale jestem jak najbardziej za wyborem osób które każdemu pasują

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez haneczka28 Pokaż wiadomość
Świadkowie towarzyszą przez cały okres przygotowan oraz już w trakcie ślubu. Do obowiązkow swiadkowej należy bezwzględnie pomoc w wyborze sukni butow i dodatkow oraz organizacja wieczoru panienskiego
Bezwzględnie?
Nie uważam,że ma pomagać na siłe,wiadoma sprawe za świadkową bierze sie z reguły jakbliższą osobę wieć zapewne będzie pomagać ale na siłe nie ma co.
Świadkowa mojej przyjaciółki zorganizowała wieczór panieński bardzo nietypowy.
Nie było striptizera czy imprezki tylko zabrała ją na weekend do Włoch(spędziły super dni wspólnie podrózując i odpoczywając)
Żeby nie było że świadkowa wszystko fundowała Kasia(moja przyjaciółka)sama zapłaciła za przelot i jedenie ale nocleg zafundowała jej świadkowa.

Jak dla mnie super pomysł tym bardziej ze Młoda nie miała 20 lat

A Wy co sądzicie o takich wypadach?
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 19:03   #1082
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez monia503 Pokaż wiadomość



Bezwzględnie?
Nie uważam,że ma pomagać na siłe,wiadoma sprawe za świadkową bierze sie z reguły jakbliższą osobę wieć zapewne będzie pomagać ale na siłe nie ma co.
Świadkowa mojej przyjaciółki zorganizowała wieczór panieński bardzo nietypowy.
Nie było striptizera czy imprezki tylko zabrała ją na weekend do Włoch(spędziły super dni wspólnie podrózując i odpoczywając)
Żeby nie było że świadkowa wszystko fundowała Kasia(moja przyjaciółka)sama zapłaciła za przelot i jedenie ale nocleg zafundowała jej świadkowa.

Jak dla mnie super pomysł tym bardziej ze Młoda nie miała 20 lat

A Wy co sądzicie o takich wypadach?
Może i fajny pomysł, ale moim zdaniem mija się z ideą wieczoru panieńskiego (oczywiście moim zdaniem). Dla mnie wieczór panieński to takie symboliczne pożegnanie się ze stanem panny, ale w gronie najbliższych koleżanek. I nie mam tu na myśli dzikich orgi w klubie ze striptizerem. Sama rezygnuję z wypadu do stolicy na weekend z koleżankami, bo część koleżanek, by nie przyjechała, ze względu na dzieci. Na miejscu też będzie fajnie, a wyjedziemy gdzieś lokalnie Nieważne gdzie, ale z kim
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 18:00   #1083
epox
Raczkowanie
 
Avatar epox
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 175
Dot.: Świadkowie - dylematy

u mnie była świadkowa i u mojego męża też świadkowa jedyne co "musiały" to przybyć i podpisać papiery,a potem hmm...miały dobrze się bawić i tyle noo jeszcze pomagały w odbieraniu kwiatów i kopert,oraz prezentów przy składaniu życzeń

panieńskiego nie miałam,mój mąż też nie chciał kawalerskiego,wiec...
epox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 09:31   #1084
Avarra
Przyczajenie
 
Avatar Avarra
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Świadkowie - dylematy

ja wybrałam na świadkową moją przyjaciółkę, mój narzeczony przyjaciela.
w sumie trochę tam rodzice gadali że czemu nie rodzeństwo ale co tam. nasza sprawa mam nadzieję że się spiszą
__________________
"(...) Nadeszła już pora,
żeby to wszystko rzucić i trochę oszaleć."

24 maj - nasz wielki dzień
Avarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 07:39   #1085
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Świadkowie - dylematy

ja będę mieć druhenki. GŁÓWNĄ (świadkową)- moja siostra, a u tż jego brat.
I dwie które będą za nami szły moje przyjaciółki najbliższe
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:03   #1086
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Świadkowie - dylematy

Witajcie
No to ja mam duuuzy dylemat ze świadkami. Nie wiem, co zrobić, bo mam siostę i 2 przyjaciółki. Moja siostra, u której też świadkowałam jest genialna, ale ma malutką córkę i mieszka w Londynie, więc jej ewentualna pomoc na różnych etapach byłaby trudna do ogarniecia. Ale wiem, że bardzo na to liczy. A z przyjaciolkami tez jest jazda, bo kazda by chciala. No i w sumie gdyby nie fakt, ze bierzemy slub cywilny, to pewnie posadzilabym w kosciole za Nami 3 pary krzesel i byloby z glowy.
A tak to NIE MAM pojecia co robic????
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 07:12   #1087
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez PannaAgnieszka Pokaż wiadomość
Witajcie
No to ja mam duuuzy dylemat ze świadkami. Nie wiem, co zrobić, bo mam siostę i 2 przyjaciółki. Moja siostra, u której też świadkowałam jest genialna, ale ma malutką córkę i mieszka w Londynie, więc jej ewentualna pomoc na różnych etapach byłaby trudna do ogarniecia. Ale wiem, że bardzo na to liczy. A z przyjaciolkami tez jest jazda, bo kazda by chciala. No i w sumie gdyby nie fakt, ze bierzemy slub cywilny, to pewnie posadzilabym w kosciole za Nami 3 pary krzesel i byloby z glowy.
A tak to NIE MAM pojecia co robic????
ja w takim wypadku poprosiłabym o świadkowanie siostrę
a przyjaciółki, jeśli są prawdziwymi przyjaciółkami, pomogą Ci chętnie w przygotowaniach bez wyznaczania im funkcji świadkowej, przy okazji unikniesz nieporozumień wybierając jedną z nich
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 23:31   #1088
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Świadkowie - dylematy

Witam Was!
chociaż do 2015 roku jest jeszcze trochę czasu, to już teraz mam poważny problem z wyborem świadkowej. Jestem jedynaczką, nie mam niestety żadnej prawdziwej przyjacióły nad czym ubolewam.. jest kilka koleżanek, z którymi jestem bliżej, ale nie wiem czy aż tak bardzo.. jak tu wybrać świadkową? zastanawiam się czy nie lepiej w moim przypadku wybrać kuzyna na świadka? Co radzicie?
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:33   #1089
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 952
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Witam Was!
chociaż do 2015 roku jest jeszcze trochę czasu, to już teraz mam poważny problem z wyborem świadkowej. Jestem jedynaczką, nie mam niestety żadnej prawdziwej przyjacióły nad czym ubolewam.. jest kilka koleżanek, z którymi jestem bliżej, ale nie wiem czy aż tak bardzo.. jak tu wybrać świadkową? zastanawiam się czy nie lepiej w moim przypadku wybrać kuzyna na świadka? Co radzicie?
Miałam ten sam dylemat. Bliżej byłam z pewną koleżankom i ją wybrałam.
Ona się zgodziła etc. Potem z zazdrości zrobiła mi dużo przykrości i przestała się odzywać.

Miałam okropny dylemat kogo wybrać.
Chciała moją i mojego TŻta znajomą. Do czasu, aż pożaliła mi się, że jest zmuszona świadkowac u koleżanki i że musi sie zmuszać.

Ostatecznie wybrałam koleżankę z pracy - fajną, uśmiechniętą, elegancką i wiem, że mogę na nią liczyć. Zgodziła się z radością. Jestem spokojna i ciesze się, że się stało, jak się stało, bo dzięki temu mam super świadkową.

I mimo, że jakoś nie jestem tradycjonalistom, to chciałam panienkę na świadkową.
Must jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 08:04   #1090
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cześć dziewczyny
Chciałabym, żeby moją świadkową została moja siostra. Problem jest taki, że nie będzie miała osiemnastu lat w chwili ślubu. Braknie jej dwóch miesięcy Myślicie, że da się to jakoś ominąć czy nie bardzo?
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 09:05   #1091
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)
 
Avatar lipstick89
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: LPU
Wiadomości: 7 830
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Chciałabym, żeby moją świadkową została moja siostra. Problem jest taki, że nie będzie miała osiemnastu lat w chwili ślubu. Braknie jej dwóch miesięcy Myślicie, że da się to jakoś ominąć czy nie bardzo?
nie da rady. świadek musi mieć dowód osobisty i ukończone 18 lat (to przy ślubie cywilnym lub konkordatowym). przy samym kościelnym (gdy już cywilny macie) to nie wiem, ale chyba też
__________________
30.05.2007
05.09.2015

2018
20/52
lipstick89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 09:09   #1092
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Świadkowie - dylematy

Cytat:
Napisane przez lipstick89 Pokaż wiadomość
nie da rady. świadek musi mieć dowód osobisty i ukończone 18 lat (to przy ślubie cywilnym lub konkordatowym). przy samym kościelnym (gdy już cywilny macie) to nie wiem, ale chyba też
Dowód osobisty to teraz nie problem... no szkoda, że tych dwóch miesięcy braknie. Dzięki za pomoc
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:43   #1093
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Świadkowie - dylematy

ło naszymi świadkami będzie nasze rodzeństwo. Moj brat i siostra narzeczonego chociaz nie chciałam najpierw zeby to ona była swiadkowa bo nie zyjemy w jakiś szczegolnych relacjach a moim zdaniem swiadkowa powinna zyc bardzo dobrze z panna młoda bo teoretycznie bedzie jej prawa reka, ale ja jestem traka, ze sama sobie poradze bo to moje wesele wiec ona bedzie robic to co bedzie do niej należało a zakres jej obowiazkow już ja wyznacze;D
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-24 12:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.