Dobranie szamponu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-29, 13:17   #1
Energy917
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 53

Dobranie szamponu


Witam chcialbym kupic sobie jakis 'porządny' szampon .Aktualnie uzywam szamponu z czarnej rzepy,nizor raz na 1,5 tygodnia aby odgonic lupież i raz na kilka dni maske granat i aloes i poszukuje szamponu delikatnego do mojej skory glowy myślalem o czyms takim
https://johnmasters-polska.pl/wp-con...ir%20types.png

Moze macie jakies inne propozycje ?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-24 o 12:56 Powód: Zmiana na link do obrazu.
Energy917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 08:58   #2
beatrix_76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Ranczo w dolinie :))
Wiadomości: 1 804
Dot.: Dobranie szamponu

Polecam szampon head&shoulders. Jest rzeczywiście skuteczny, miałam łupież dość obfity. Gdy zaczęłam stosować szampon head&shoulders łupież już po kilku myciach znacznie się zmniejszył, a obecnie już go nie mam. Pomimo pozbycia się łupieżu nie zamierzam zmieniać szamponu. Poza tym szampon ma ciekawe zapachy, dobrze pielęgnuje włosy. Kiedyś po myciu włosów stosowałam jeszcze odżywkę do włosów , teraz tego nie potrzebuję. szampon wystarcza mi. Polecam gorąco)
__________________
Moje hobby to haft krzyżykowy,wyroby z wikliny papierowej i wstążki satynowej
beatrix_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 10:24   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Dobranie szamponu

Myślę, że 90 zł to strasznie wysoka cena jak za szampon. Jest dużo kosmetyków, które są tanie i mają proste, dobre składy. Akurat jeśli chodzi o szampony to wyższa cena niekoniecznie idzie w parze z jakością. Nie mówię, że ten szampon jest zły bo go nie znam, ale płacenie 9 dych za szampon to trochę przesada. Chyba, że miałby jakieś naprawdę cudowne właściwości.

Jeśli szukasz delikatnych szamponów to patrz za takimi bez sls/sles w składzie, chyba, że za słabo oczyszczają twoje włosy. Zobacz szampony i żele do mycia dla dzieci, one zwykle mają delikatne i przyjemne składy.

Ja lubię szampon Isana Med z mocznikiem, ma sles w składzie, ale ma też wysoko mocznik, więc nie wysusza skóry głowy (a dobrze oczyszcza). Szampon dostaniesz w Rossmannie za jakieś 4 zł.


Head&Shoulders to straszne rypacze, przesuszają włosy i skórę. Jak masz delikatną skórę to zdecydowanie odradzam :p
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 14:05   #4
markas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dobranie szamponu

Ja ostatnio na co dzień myję włosy emulsją Intimea z Biedronki - to nie do końca jej zastosowanie, ale z myciem skóry głowy radzi sobie świetnie, a długości nie przesusza. Napisałam na swoim blogu ostatnio o nim, link masz w stopce
Cytat:
Jeśli szukasz delikatnych szamponów to patrz za takimi bez sls/sles w składzie, chyba, że za słabo oczyszczają twoje włosy. Zobacz szampony i żele do mycia dla dzieci, one zwykle mają delikatne i przyjemne składy.
Niekoniecznie... większość i tak zawiera silne detergenty.. a wyjątków jest niewiele (np. Babydream, czy Hipp)
Cytat:
Head&Shoulders to straszne rypacze, przesuszają włosy i skórę. Jak masz delikatną skórę to zdecydowanie odradzam :p
Popieram! H&S to straszliwe rypacze!
markas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 20:10   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Dobranie szamponu

Cytat:
Napisane przez markas Pokaż wiadomość
Niekoniecznie... większość i tak zawiera silne detergenty.. a wyjątków jest niewiele (np. Babydream, czy Hipp)
Z moich obserwacji wynika, że pod tym względem jest coraz lepiej. Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć kosmetyki dla dzieci bez silnych detergentów, ale teraz co drugi ma bardzo delikatny skład. Fajne są też płyny i żele typu 2w1 dla dzieci (takie wielofunkcyjne do mycia i ciała i włosów), często mają lepsze składy niż szampony.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 14:05   #6
kasialod8
Przyczajenie
 
Avatar kasialod8
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 21
Dot.: Dobranie szamponu

Słyszałam o wielu właściwościach szamponów cedrowych. Myślę, że są warte przetestowania. Mam zamiar zakupić w najbliższym czasie:
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-10 o 13:22 Powód: Link.
kasialod8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:48   #7
artemiida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 99
Dot.: Dobranie szamponu

u mnie kosmetyki dla dzieci sieją spustoszenie na głowie, z Babydream na czele. mimo wszystko wolę "zwykłe" szampony z sls. no tak jakoś
artemiida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 12:18   #8
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Dobranie szamponu

Babydream też mi nie służy. On ma coś nie tak z pH z tego co pamiętam. Ale np. kosmetyki Lilliputz z Rossmanna są dla mnie super.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-09 12:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.