Cepan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 20:35   #1
Daaaaaaga
Przyczajenie
 
Avatar Daaaaaaga
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2

Cepan


Witam
Moim problemem jest bardzo widoczna blizna na twarzy , a generalnie na nosie 2 miesiące temu złamałam i miałam szyty nos została mi spora blizna i chciałam się dowiedzieć czy krem CEPAN 35g pomoże, czy może coś innego ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Daaaaaaga
Czas edycji: 2016-12-08 o 20:40
Daaaaaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 06:05   #2
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Cepan

No nie, wiem czy dasz radę smarować tą maścią nos, bo zapach nie jest przyjemny.

Ja moją bliznę na szyi traktowałam takimi specyfikami polecanymi przez lekarzy: Contractubex (smaruje się patyczkiem higienicznym i chroni przed słońcem), plastry silikonowe, teraz No-skar, coś tam jeszcze było z silikonami na literę D.
Wskazane jest też rozmasowywanie blizny. Do takich masaży używam olejku z tamanu. W gojeniu dość skuteczny jest aloes (w dzieciństwie mama smarowała mi tym żelem z rozciętego świeżego listka i po operacji pozostał niewielki ślad). Na zaczerwienienie może pomóc hydrolat np. z czystka. Jeżeli blizna jest wypukła, to na noc przykleja się plastrem "rulonik" z gazika, żeby uciskał.

Ale to wszystko tylko wspomagacze. Jeżeli problem jest duży trzeba będzie sięgnąć po laseroterapię. Być może pomagają jakieś peelingi kwasowe - sama bym się chciała tego dowiedzieć.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 06:28   #3
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Cepan

Mnie kiedyś ugryzł pies w nos, miałam okropną ranę szarpaną, na szczęście nie tak bardzo głęboką. Stosowałam Cepan, faktycznie pomógł, blizna stała się mnie widoczna, teraz jej już prawie w ogóle nie widać.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 07:41   #4
Daaaaaaga
Przyczajenie
 
Avatar Daaaaaaga
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Cepan

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
No nie, wiem czy dasz radę smarować tą maścią nos, bo zapach nie jest przyjemny.

Ja moją bliznę na szyi traktowałam takimi specyfikami polecanymi przez lekarzy: Contractubex (smaruje się patyczkiem higienicznym i chroni przed słońcem), plastry silikonowe, teraz No-skar, coś tam jeszcze było z silikonami na literę D.
Wskazane jest też rozmasowywanie blizny. Do takich masaży używam olejku z tamanu. W gojeniu dość skuteczny jest aloes (w dzieciństwie mama smarowała mi tym żelem z rozciętego świeżego listka i po operacji pozostał niewielki ślad). Na zaczerwienienie może pomóc hydrolat np. z czystka. Jeżeli blizna jest wypukła, to na noc przykleja się plastrem "rulonik" z gazika, żeby uciskał.

Ale to wszystko tylko wspomagacze. Jeżeli problem jest duży trzeba będzie sięgnąć po laseroterapię. Być może pomagają jakieś peelingi kwasowe - sama bym się chciała tego dowiedzieć.
DZIĘKUJĘ BARDZO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daaaaaaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-09 08:41:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.